Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Malo o Compasu. Auto je zadovoljio sva naša očekivanja, i pored toga što je prvi automatik u porodici. Sin ga vozi, pa ne mogu da iznesem detaljne utiske, ali iz komentara vidim da je sve bolji i bolji. Tako je sa novim autom uvek. Imamo pilota koji više voli Jeep od Fiata,:D

 

1.jpg

Kupljene su i patosnice koje imaju dobru cenu, zamenili smo one tekstilne.

 

2.jpg

 

Nije baš za primer čistoće, ali ne patimo baš mnogo u vezi toga. Odlične patosnice! Potročnja je smanjena za 0,5 L na100km. Prešo je skoro 5K km. Ima tu još opcija koje se doplaćuju za update softvera i mapa preko WIFI, ali to kod nas niko ne zna čak i ako hoćeš da platiš. Sve u svemu odlično vozilo i mislim da nikako nismo pogrešili sa kupovinom.

Inaće Rio na put od 600km ide već x puta i celim putem priča. Fantastična ptica. Izuzetno pametna. Pošto ne koristim društvene mreže, kad mi proslede link ide video o njemu.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa senzorima pritiska pneumatika? Pošto je zamena guma na ovom Compasu 4000 din. rešili smo da kupimo set felni, pa da sami menjamo. Kupljene felne sa senzorima ove:

 

1ceb31130e7c-1920x1080.jpg

IMG_20220423_180200.jpg

 

Da li se kalibracija radi kod vulkanizera, ili je bolje ići u ovlašćeni servis? Pošto su senzori stari (u koliko i rade i odgovaraju) da li kupiti odmah nove?

Ima li ko iskustva sa ovakvim stvarima?

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sebi da odgovorim, a i ako nekog interesuje.:lol: U ovlašćenom servisu je cena senzora od 1400- 10000din. po komadu. Plus montaža i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2022 at 9:45 AM, spaad said:

Da li se kalibracija radi kod vulkanizera, ili je bolje ići u ovlašćeni servis? Pošto su senzori stari (u koliko i rade i odgovaraju) da li kupiti odmah nove?

Postoje aftermarket i originalni TPMS senzori. Aftermarket pokrivaju preko 95% današnjih automobila.

Svaki vulkanizer koji prodaje aftermarket TPMS ima i odgovarajući alat da ih ''ukodira'', tj. da ih prijavi tvom glavnom kompu u autu i sve radi ok. Naravno, radi ok ako je tvoj auto na spisku modela koje podržava taj konkretni zamenski senzor.

Originalni senzori su obično višestruko skuplji po komadu, ali po pravilu ne traže naknadno kodiranje, tj. auto ih sam prepozna posle par stotina metara vožnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...