Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Montirane. ET je 35 , pa mi deluju malo isturenije. Morao sam da skinem one vođice za felnu da bi moglo da se montira. Što se buke tiče, vrlo su slične kao i ovaj letnji Conti koji imam. Jedina razlika je na grubom asvaltu gde se malo jače čuju. Kupio sam i sigurnosne čisto da mi savest bude mirna.:mellow:

 

IMG-be2d307efd239a4855ad88bd7b64ca85-V.thumb.jpg.db0abd54e5ee72928196b1343e2583ea.jpgIMG-b68e07a25865b185be2ef4bf705a8fc6-V.thumb.jpg.2202b35de8c7819af230ae240d7e50dc.jpgIMG-264ecc66322f371fd97fbc2317e1fb80-V.thumb.jpg.ad65c8c54a5ae7152182aadc96d12838.jpgIMG-b478bbf00919910342c2acf40e3f38ca-V.thumb.jpg.464e97f9b2a4957b3636478dc05d0c81.jpg

 

Zaboravih, evo i amortizera posle 8 meseci.

 

IMG-ed75550051f8ab385a7e62bb4e34d1fb-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi baš lepo, ali mi ovako odgovara skroz zbog vožnje. Sa Stilom uvek prvo gledam uzvišenja gde prolazim, ovde sam skroz opušten. Šrafovi su original za njega iz AK Kolle. Poručio sam baš zbog toga što ima dva ključa, a i "verujem":unsure: da su kvalitetniji. Koštaju 4500din sa popustom.:blink: Nisu  baš jeftini.

 

p.s.

Zaboravih da pitam. Da li su ovo oni kvalitetniji amortizeri o kojim se pričalo u temi o savetu za kupovinu?

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, spaad said:

Da li su ovo oni kvalitetniji amortizeri o kojim se pričalo u temi o savetu za kupovinu?

@N.N. je pominjao to oko amorta na Tipu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovde ima par reci o tim amortizerima. Iako je video na italiajnskom, moguce je staviiti subtitle na engleskom (google translate prevodi u 'real time') - nije bas nesto, ali posluzi :) 

 

Inace bas su mu fino legle te felne :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sređujem Stila pa sam uzeo kožni volan. Bio je malo pohaban, pa sam rešio da ga malo doteram.:D  Koristio sam običan akrilni git za drvo na bazi vode i boju u spreju za kožu. Dosta šmirglanja, ali jedno prepodne rada sve ukupno sa montažom. Ovako izgleda pre i posle.Planiram da ga menjam pa reko ajde da do kraja uživam u njemu  kao i do sad . Samo da ne preteram pa ga ostavim još neko vreme.B)

 

IMG-85d101daa93c1065ac89c339ed0c1e9e-V.jpg

IMG_20190420_104040.jpg

IMG_20190420_104116.jpg

IMG_20190420_154229.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo i izmena.B) Posle vožnje od NS via IN, pa za BG kupili smo DAS AUTO iz Nemačku. :wub: Mogu za sad da kažem da je ono što je bilo napisano u oglasu istina. Radimo reg , mali servis i servis kočnica u fulu od nedelje. Videćemo kako će se pokazati kasnije, ali deluje za sad da je sve OK. Auto ima totalnu propratnu dok. , pa čak i originalnu licencu Navteq za zapadnu Evropu! Paćen je 4900E sa transportom na kućnu adresu. Stavljam i oglas, ekskluzivno ovde u temi da će biti na prodaju na jesen sledeće godine:o zbog kupovine novog auta. Zadovoljan sam kupovinom, motor se bukvalno ne čuje! Ima tu još par stvari koje govore o tome, a na slikama su. Mislim da sam posle maltretiranja u Inđiji na placu dobio malo vetra u leđa od nekog! Strašno naporan dan !!! Kad vidite Bravo iz Inđije 2014, bežite!!! Imam 49 godina i tako nešto nisam sreo u životu!!!

Evo i par slika za sad, na brzinu.

 

IMG_20190615_165103.jpg

IMG_20190615_171511.jpg

IMG_20190615_165009.jpg

IMG_20190615_165019.jpg

IMG_20190615_165049.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam i ja tog, bas neki dan, i jos razmisljam - pa dosta dobra cena za 2014.! Ali izgleda sa razlogom :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj. Razbijen levi far, gazda kao iz opisa u crvenoj bold boji !!! Da smo nas 4-četvoro reagovali spontano, verovatno bi završili u zatvoru. A on ko zna gde !!! Sreća da je bilo samokontrole !!! Stres totalni i potpuna neverica da tako nešto ima plac ???  Da li je bolestan ili lud ne ulazim u to, ali pre nas je napao porodicu koja je parkirala kola ispred placa i jurio ih kolima, a posle nas kao kupce vređao svo vreme u toku razgovora oko kupovine. STRAŠNO!!! Trebalo je mnogo kontrole i smirivanja da nastvimo dalje. Ponosan sam na ekipu koja je uspela da istoleriše sve.

 

Krenuo sam sa traženjem novih mapa za nav pa ako uspe javljam,šta i kako.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti nove mape trebaju? trenutno su aktuelne za 2017. Za 2019. mislim da još nisu izašle.
Imaš na temi o Delta/bravo navigaciji i postupak kako da updateujes mape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se pogubio skroz :D:D Ti @spaad imaš Stila, kupio si sad i novog Brava, a imaš i novog Tipa od pre? 

Ti si onda idealan da kažeš kakvi su Fiat automobili C segmenta u poslednjih 20 godina takoreći... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je prodat:crybaby: Nisam baš toliki expert.:) Jednostavno me njihov dizajn i sve ostalo nekako privlači??? Sinoć sam bio ubeđen da danas kupujem Golf 6  1.4 TSI. Onda sam skoro kupio sinoć istog . Zahvaljujući jednom poštenom prodavcu (koji su vrlo retki) saznao  sam da sam imao neverovatnu sreću što nisam kupio auto .Odustao sam od kupovine VW. Neću navoditi razloge, ko zna, zna. Iz mog dosadašnjeg iskustva slične stvari se ne dešavaju Fiatu. O estetskoj strani  se ne raspravlja, pošto nije uporedivo po ukusima, ali je fiat nekako uvek drugačiji, a lep. Bar meni. Moji mlađi članovi porodice su oduševljeni Bravom. Kažu sportać, samo da mu stavimo letnje 18-ke. :blink:

 

Postoji jedna interesantna mala anegdota od danas. Moj dobar prijatelj, koji ima Suzuki Sport 2017 i Kiju Sportage 1.7 aut. 2018 ,slučajno nailazi prilikom istovara Brava i pita : Šta je ovo???B)

Sve je relativno danas.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ces moci da upored Tipo sa Bravom :)  Verujem da je jos rano, nisi se navozao, ali eto, cisto da znas, ocekujemo da cujemo :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, a hteo sam. Posle avanture i naleta adrenalina smo rešili da idemo na prvu odabranu opciju iz pretrage , gde smo i završili posao. Auto nisam nešto vozio. Sutra stižu fakture pa idemo na reg. Kupljeni su delovi za mali servis i kočnice. Valjda ću danas stići da odradim. Ubacio sam nove mape za NAV i jezik za  glasovne komande. Odo da radim servis! Stala je kiša.

IMG_20190617_190858.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo. AL ovo ide ljudi!!! Komša se oduševio autom. Sve što smo odvijali i skidali ide kao da je juče stavljeno.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tjet je mamara :)  Pogotovo taj stariji Euro5, za njega kazu da ima i malo vise od 120 ks :D  

 

https://www.squadra-tuning.nl/chiptuning/fiat/bravo-fiat/1-4-16v-t-jet-120-pk-4/

 

Znam da davim s ovim, ali kad budes mogao, napisi poredjenje upravljanja i osecaja na volanu Tipo vs Bravo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ga registrujemo sutra (ako stignemo). Ide na starijeg, ali sam rekao da ja prvi testiram zbog provere svega. Javljam utiske čim budem mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...