Jump to content
FAS Goran
zeljko82

ECU GUBI MASU

Recommended Posts

Pozz..u pitanju je fiat marea 1.6 16v 1997.benz plin(obican )Problem je sledeci ,vec duze vreme imam problema sa  malim ler gasom i neravnomernim radom motora ,pokusavana zamena stepera,ciscenje leptira gasa ali nista kada smo prijatelj i ja hteli da proverimo senzor temperature primetio sam da pri dodiri kabla nesto cakce. Otpratio sam kablove i mislim da je problem u zici koja daje masu na ecu.Vezana je na kuciste akumulatora i ulazi u snop koji izlazi iz ecu i ide ka motoru. Pri pomeranju te zice cuje se caktanje iz kutije u kojoj se nalazi dzek za labda sondu i dva osiguraca i mislim jedan relej(nalazi se na zidu kabine na suvozacevoj strani) A cuje se i kao da se ukljucuje pumpa i da dizne bacaju benzin..nesto kao pri davanju kontakta.zaboravio sam da napomenem da se u kabini pri davanju kontakta cuje glasno zujanje iz dela sa ventilacionim komandama a i ventilator se ukljucuje sam od sebe.E sada kad upalim auto i pomeram ovu zicu ne primecujem nikakve promene u radu motora niti caktanje.Svestan sam da imam problem sa instalacijom imoracu da sacekam do utorka jer je majstor zauzet ali me zanima dal ovo moze da bude uzrok loseg rada motora jer motor pri startu ne dize obrtaje vise od 900-1000 i onda padne na 500-600 i tako se muci..problem je i u tome sto ovde niko nema dijagnostiku za moj auto tj. tropinski kabl (verovatno imaju neki uredjaj za fiat)pa da proverim i da nije ecu riknuo jer je veoma lenj na gasu kasni nekako odziv,na oko 2000obrtaja pocne da tokira pa nekako probije, nekad su obrtaji visi nekad niz,i nekada radi na 500 obrtaja a nekada nece ni tako..sve se to desava na benzinu jer je na plinu i gore..na semaforu je neminovno gasenje..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...