Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Više nije bitan motor, nego displej?

Recommended Posts

To je vw up uveo jos pre nekoliko godina :)

Resenje je za one koji "pate" od ekrana, kao i svaki drugi ekran, samo je pitanje ukusa da ne kazemo "patnje" sta je kome bolje.

Verovatno ce lagano ovakva resenja postati standard za vecinu budzet automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da su imali svoju aplikaciju, kojom preko BT pristupaju Body Compu.

Takodje, nisam ni video da je bilo ko to masovnije koristio i reklamirao kao Dacia sada.

Ne sporim da neki moderan fabricki sistem nije nabudzen ili bolje integrisan sa autom. Ali za nekog prosecnog korisnika u budget modelu, kome ponekad zatreba neka funkcionalnost ili navigacija, ovo je i vise nego dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo top. Bolje nego ovi screenovi koje ti ugrade pa em su bagoviti, em spori, em ih pojede vreme.
Ovako imas sasvim solidno resenje uvek.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na prvim slikama, mislio da je to fabrički mali ekran, a na testovima su svi bili opremljeni velikim. 

Super je stvar, ja recimo, na Scenicu imam kod ekrana "zub" u koji tačno "legne" telefon, tačno ispred ekrana, pa još ima i ono plastično senilo. Tako da mi navi nešto i ne treba. Još da mogu da pristupim body compu, bilo bi odlično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lexus u tehnološkom retro izdanju, putnicima nudi gramofon

 

lexus is gramofon.jpg

 

Lexus je u poslednje vreme dosta umetnički nastrojen. Dokaz je i ovaj Wax Edition projekat, koji je nastao u saradnji s kreativnim studijom SCPS iz Los Anđelesa. Najveći izazov je definitivno bio savladavanje vibracija u vožnji, a veliki deo elemenata gramofona je napravljen 3D printingom. Na kraju je problem rešen postavljanjem posebnih amortizera koji do 130 km/h ostavaruju željeni efekat. Drugi ''problem'' je bio u vidu potrebnog prostora. Gramofon na koji idu ploče od 30 cm morao je da stane u pretinac ispred suvozača. Na kraju, gramofon su povezali sa 17 zvučnika, koje već tradicionalno potpisuje renomirana marka Mark Levinson.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion pojma nemam, na kratko se video sa drugarom, tako da nisam imao prilike da čačkam @vagenovac aha, Caddy novi, Trojke uzeo za test pa smo se videli na kratko u kraju, rek'o da okinem koju sliku posle kratke vožnje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla

Meni se ucinilo da je Bela tehnika u pitanju pa sam za nju pitao :)

A sto se Tice kedija novog. Ne lici ni na sta pogotovo prednji branik I maska kad su crni. O sini kliznih vrata ne treba trositi reci. Ima falc 1cm. Samo sto nije ekserima ukucana... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion kod Bele tehnike ima verzija sa monohromskim km satom u osnovnom paketu opreme, koji je manje više korektan. Facelift od 2016 ima Android auto, tako da su i teme drugacije, vidjao na PA. Kod mene postoje 3 teme, menja se na oba displeja.
A Caddy spolja deluje ok, ovaj je u jačem paketu opreme, ali zato vrata zveče za medalju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

Sva "lepota" modernog dizajna :D :

 

maxresdefault.thumb.jpg.ffe21d3652fa36e881ee675508f9e1e4.jpg

Ovo imaš i Need for speed da igraš?:D

 

4 hours ago, djomla said:

ali zato vrata zveče za medalju emoji2.png

Kaže se "zveče ko na Renou!":D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corvette C8 misli da je Cadillac

 

corvette cadillac.jpg

 

Na video snimku možemo videti da automobil Corvette C8 na svom ekranu prikazuje Cadillac logo umesto svog, što je kroz šalu okarakterisano kao kriza identiteta. Vlasnik vozila kaže da se kvar dogodio kada je automobil ostavio ispred supermarketa, a zanimljivo je i to da je Cadillac spremao svoj odgovor za Chevrolet Corvette C8 kada se tek pojavio.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/26/2021 at 9:30 PM, totti said:

 

FB_IMG_1622057076702.thumb.jpg.1ee9228a1839af7e14578e6cbf65b0a0.jpg

Bljak bljak bljak

 

Edit: mogu da zamislim koliko ovo smeta u noćnoj vožnji. SAAB je imao dugme gde možeš komplet osvetljenje table da ugasiš a da ostane samo brzinomer. Ovo danas je kao da se takmiče ko će veći kič da napravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi i ovde da moze da se iskljuci sve pa i ekran.

Znam da kod bmwa na f serijama moze da se iskljuci ambijentalno, a i ekran navigacije.

To sto neki ljudi vole da im sljasti sve nocu je drugi padez.
Verovatno mozes i u segmentima da podesavas hocu donji/srednji/gornji deo ambijentalnog osvetljenja, kao i koliko jako da sija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

To sto neki ljudi vole da im sljasti sve nocu je drugi padez.

Definisi slobodno :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...