Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Naknadna ugradnja auto kuke - procedura i papirologija

Recommended Posts

ACSszfFnWwQrpD2jhzwLVL0NCYH3LX1Be0rQjQVL Vrele Gume video: Ugradnja auto kuke - procedura i papirologija

 

Da li imamo tehnički najprosvećenije zakonske standarde ili je od ugradnje auto kuke napravljena nauka - odgovore nudi ovaj klip.

O vrstama kuka koje se mogu ugraditi, najboljim proizvođačima, atestiranim radionicama gde se mogu ugraditi koje onda izdaju potvrdu o obavljenom poslu, zatim o taksama, upućivanju vozila na vanredni tehnički kada se sve završi...sve detaljno:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

euro_kuka_autohak-1424511612-747-e.jpg

 

Puno muke imaju vozači koji imaju ugrađene kuke za vuču godinama a sada im traže na tehničkom da imaju i odgovarajuće ateste.

''Nema tu nikakvih nedoumica'' - kaže Dragan S. iz jednog beogradskog preduzeća koje obavlja usluge tehničkih pregleda. ''Sva vozila koja imaju ugrađenu kuku moraju da imaju i atest. S tim da one kuke koje su ugrađene pre 1. jula 2011. i koje nisu demontažne, takozvane evro-kuke ako nemaju atest moraju da se skinu. Oni vozači koji imaju stare ateste za te kuke nemaju problem prilikom tehničkog''. Uvezena vozila koja imaju takozvanu evro-kuku (koja kad se demontira ne prelazi okvire gabarita vozila) a imaju odgovarajuću pločicu bez problema prolaze tehnički pregled iako nemaju pisani atest. Atest za kuku košta od 1.700 do 3.000 dinara. Neophodna je i potvrda proizvođača (zastupnika) brenda o dozvoljenim prepravkama (3.000 - 6.000 dinara) i uplata na račun Agencije za bezbednost saobraćaja (3.000 dinara).

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neophodna je i potvrda proizvođača (zastupnika) brenda o dozvoljenim prepravkama ,brenda auta,u nasem slucaju fiata ili brenda kuke?

Ako je od brenda fiata,85 evrica je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod audia,seat,vw je to 3000din,a kod fiata i renoa, tj kod italijanskih i francuskih vozila je 10000din.Meni rece gospodja iz call centra 85e.Tako da svaka prepravka kolege udara 85e po po džepu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bih natkadno sam ugradio homologovanu (sa libricom) originalnu euro kuku sa kojom se dobija i atest http://autohak.com.pl/upload/homologacjapl1317018591.pdf da li onda ne moram da trazim te potvrde proizvodjaca i ostala cuda jer je deo "originalni" sa atestom? I na tehnickom kazem da mi je auto tako uvezen? Jer koliko vidim, na tehnickom se samo trazi da je euro kuka koja je demontazna i koja ima libricu na sebi da je bas za to vozilo + papir koji sam prilozio kao PDF ...

 

Evo ga i uputstvo za montazu te kuke http://autohak.com.pl/upload/instrukcja_en1499243745.pdf

Edited by Iron_Floyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, kuka mora da bude upisana u potvrdu iz AMSS kad je auto uvezen. Ako nije upisana u tu potvrdu, prilično sam siguran da moraš da radiš atest.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pretpostavio sam.. Onda u principu atest ne moze da se dobije ako ugradim sam vec mora neki servis koji se time bavi... tj moram da dam pare nekim likovima koji rade sve preko one stvari jer nisu zadovoljni platom.. sjajno..

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Iron_Floyd said:

Onda u principu atest ne moze da se dobije ako ugradim sam vec mora neki servis koji se time bavi...

Da, da...piše to gore u prvom postu:

Quote

...atestiranim radionicama gde se mogu ugraditi koje onda izdaju potvrdu o obavljenom poslu...

Ima detaljnije i u samom video klipu opisana cela procedura. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/29/2018 at 1:22 PM, beli82 said:

Koliko ja znam, kuka mora da bude upisana u potvrdu iz AMSS kad je auto uvezen. Ako nije upisana u tu potvrdu, prilično sam siguran da moraš da radiš atest.

 

U mom slucaju, na papiru koji izdaje ABS prilikom uvoza pise da imam prikljucno vucni uredjaj tj kuku i nisam morao da je skidam ili radim atest. Radnik je iskopirao taj papir prilikom tehn pregl iako bi trebalo da imaju uvid u bazu ABSa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

automarkethr.jpg AutoMarket.hr video: Tehnički postupak naknadne ugradnje kuke

 

Kako ispravno ugraditi kuku na automobil? Odgovor na to pitanje donosi Juraj Šebalj u novoj epizodi:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...