Jump to content
FAS Goran
nkesic

P: Fiat Croma 1.9 MJet 110Kw 150KS

Recommended Posts

Vreme došlo da se ja i moja CROMA 1.9  posle 2 godine druženja rastajemo... Croma ( Giugiaro ) je 2007. godište.

Croma je dovedena u top stanje. Turbina je prošle godine remontovana. Motor je imao problem sa usisnom granom (otpali leptiri usisne grane - što je fabrička mana na oko 150.000km), redovno održavan. Za par meseci treba odraditi i mali servis (prešao od zadnjeg servisa u okt.2017.god.  5000km ). Prošlog meseca zamenjen hladnjak klime - sada hladi perfektno. Sve četiri lenje gume (NEXE) su od prošle godine (sa alu felnama). Uz Cromu ide i zimski set sa originalnim alu felnama i 2 sezone voženim Lassa gumama. Što se tiče limarije,zimus je sa desne strane (strane do suvozača - prednji branik i prednja vrata) dva puta u roku od mesec dana zbog ogrebotina na parkingu ispred zgrade radio i autolakirer. Iskreno -oba puta nije pogodio nijansu i to mi iritira! Nije bilo posla za auto limara.  Cena na Polovnim-automobilima je 3300EUR. Mali popust od 200 EUR za članove foruma. Ako ima koje pitanje stojim na raspolaganju. Zbog pravila foruma, slike koje su i na oglasu postavljam i ovde...Ah da, razlog prodaje je taj što je stvarno malo vozim, 90% svog vremena sam u službenom automobilu (Škoda Octavia 1.9 2008 god.). Croma stoji parkirana i skuplja prašinu.

 

IMG_20180621_065830.jpg

IMG_20180621_065913.jpgIMG_20180621_065928.jpg

IMG_20180621_070002.jpgIMG_20180621_070044.jpg

IMG_20180621_070054.jpgIMG_20180621_070114.jpgIMG_20180621_070135.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam tvoje postove, pa vidim da si se napatio i sa tim paljenjem, i sa klapnama.. kakvo je stanje sada, nisi pisao da li je to sve reseno. I sta je sa egr-om i dpf-om? Ovo pitam jer razmatram kupovinu Chrome, ne samo tako da bih pitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Bingodalton said:

Nije ti to Google Chrome :) Croma je :)

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Jbg kad mi Chrome u glavi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, rkoma1986 said:

Citao sam tvoje postove, pa vidim da si se napatio i sa tim paljenjem, i sa klapnama.. kakvo je stanje sada, nisi pisao da li je to sve reseno. I sta je sa egr-om i dpf-om? Ovo pitam jer razmatram kupovinu Chrome, ne samo tako da bih pitao :)

Paljenje je bio problem zbog dotičnih klapni. Napravile  oštećenja na klipovima. Tri klipa zamenio. Kad je to urađeno, Croma je počela da se potpisuje po asfaltu kad krene. EGR je zatvoren još u Italiji, DPF uklonjen takođe. softverski i "hardverski". Drago mi je zbog pitanja, baš sam se napatio. Mojom greškom, doduše. Naime moj stari majstor nije bio u stanju zbog problema sa zdravljem da radi neko vreme, a ja budala obišao 5-6 majstora i svaki je nešto promenuo. Jedan senzor bregaste, drugi senzor radilice, treći sve kaiševe i španere... i tako izmenjali sve a rešili ništa. Stari majstor kad je prizdravio po zvuku motora skontao šta je, rasturio motor, stavljena nova (polovna) usisna grana sa koje su uklonjene klapne, i naravno, tri gore peomenuta klipa. Dakle koštalo je boga oca, al opet podvlačim nije do auta nego do pogrešnih majstora. Ovde na forumu se pokupi više znanja nego što ga oni imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...