Jump to content
FAS Goran
MickeyS

Fiat Grande Punto 1.4 16v - topao tunel menjača?

Recommended Posts

Ne znam dal je normalno, pa da pitam za misljenje i iskustva

 

Dakle,tunel gde je menjac, negde kod desne noge vozaca- u blizini papucice gasa, i sa suvozaceve strane (pretpostavljam) se ugreje u toku voznje. Ona plastika bude bas topla ali auto normalno ide, normalno trosi, klima hladi sve super.. ali je tunel topao.. nekako mi nelogicno i nisam siguran da li je tako od pocetka ili se pojavilo nedavno. Molim za uporednu analizu i iskustva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MickeyS

 

Proveri nivo ulja u menjaču.

Hoće da se malo ugreje posle duže vožnje, ali ono...vožnje koja se meri u par sati, a ne po Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro su mi u servisu menjali neki semering poluosovine, ili nesto slicno.. tako da cu prvom prilikom to da uradim

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam servis gde servisiram auto, kaze mi majstor da je verovatnije da mi je izolacija losa (a nije) ili da ide toplota od auspuha

 

A vec znam da mi je ona pletenica ili kako se vec zove, losa i da treba da se menja... 

Tako da cu da proverim i to 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MickeyS said:

ili da ide toplota od auspuha

E da, totalno sam zaboravio na to, vrlo je moguće da to bude uzrok.

Trebao bi da ima zaštitni lim, isto kao što postoji taj lim i kod zadnjeg lonca i štiti da se toplota ne prenese u potpunosti na rezervoar, pa baci pogled u kakvom su stanju kad ćeš već gledati dole sve. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam isti problem na Grande-u 1.3 mjet-90ks koji sam uocio pre vise od 2 god. Posle duze voznje skinuo sam plastiku koja ide od papucice ka vozacevom sedistu i ustanovio da toplota dolazi od radijatora grejanja/klime koji je vreo. Posto mi i grejanje i klima rade odlicno nisam nista vise cackao. Dan danas nemam nikakvih problema, a toplota je i dalje na istom nivou

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljivo, 

da li je automatska klima ili manuelna kod tebe? kako se taj radijator greje sad leti kad ukljucujem klimu :S

 

ja sam svakako zamenio ono pancir crevo / pletenicu auspuha  jer je bilo lose.. pa pratim sad sta se desava

 

hvala za info :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvozonska digitalna klima je kod mene.

Nisam skoro vozio na duze relacije sa upaljenom klimom da bih dao tacnu informaciju. Uglavnom i uz upaljenu klimu na kracim relacijama plastika je takodje zagrejana ali mnogo manje nego kada je grejanje ukljuceno. U subotu idem na more pa cu proveriti kako se ponasa samo pod klimom.

 

Nema na cemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provereno. :) Tunel je topao samo kada su grejanje/ventilacija ukljuceni. Što je temperatura podešena na višu, plastika je toplija. Na najnižoj temperaturi(16'C tunel je mlak). Pri upaljenoj klimi zagrevanja uopšte nema. Dakle, zaključak je da je zagrevanje definitivno od radijatora grejanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam dvozonsku dig klimu. ali po ovoj toploti ne palim grejanje. Mislim , ili radi klima ili ventilacija. Tunel je topao ne vezano za klimatizaciju vec za duzinu voznje i okolnu temperaturu (cini mi se da je rano ujutru manje topao nego kasnije u toku dana, posle voznje na istoj relaciji)

provericu i ja sa skidanjem poklopca,.... pa svakako pisem kad nesto novo saznam ili uradim

 

al opet, kazu mi da treba da se uporedi auto sa istim motorom i menjacem da bi mogao znati dal je to tako fabricki, ili nesto ne stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...