Jump to content
FAS Goran
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v - opruge od Alfe 159?

Recommended Posts

Pozdrav drugari, nedavno sam sređivao auto kod "Gorana", dihtung glave, veliki servis, zadnje kočnicew itd...ima tu još nekih stvari da se koriguje ali ono što me interesuje jeste s obzirom na to da je NEMOGUĆE nabaviti nove opruge za ovaj auto a da ne koštaju suvo zlato našao sam neku alternativu u vidu ovoga, meni trebaju zadnje opruge ali se ispostavilo da su prednje od Alfe 159 (verovali ili ne) skoro odgovarajuće - gornji unutrašnji prečnik 6.6cm kao i kod mene, moje su visoke 26,5 cm a Alfine 32cm, moj donji prečnik je oko 11 cm a Alfin 8,4cm ALI na visini od 26,5cm i Alfine su široke 11cm! E sad, moje pitanje: da li mogu i kako i gde da recnem te Alfine na visinu 26.5cm i tako dobijem odgovarajuće za Albeu, debljina opruga je 1,5cm kod obe!...znam da je teško skarabudženije ali ne bih pribegavao ovakvim metodama da zaista nisam očajan, pomirio sam se sa time da nove za Albeu nikada neću nabaviti a stare su mi prilično umorene...

 

Ovo su opruge koje se prodaju za Alfu: https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Trap/-Alfa-Romeo-159-opruge-30-35mm--64261903-oglas.htm

a ovo su Albeine originalne: https://www.farpost.ru/sankt-peterburg/auto/sell_spare_parts/pruzhina-zadnjaja-fiat-albea-g2656960048.html

 

Hvala unapred, odgovor bi mi značio do sutra da mogu sa čovekom da trgujem ako ovo pije vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 je bar duplo teza napred od zadnje strane modela Albea. Mislim da to nece biti dobro. Ako Vam neko ide u Tursku na more....dole ima u svakoj radnji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio sam opruge ali od tada dva dana nikakvog odgovora od ovog prodavca, izgleda kao previše truda da bi neko napravio sajt i nekome uzeo 37,5e ali eto za sada ni a ni b...nadam se da se neću dobiti cepanicu:) Od žene u glavu više nego izvesno:)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada situacija sledeća, banka neće da im pust lovu bez faktutre/profakture a ovi neće da prave fakturu bez keša a prave se da ne znaju šta je profaktura, sve u svemu koska kad živimo u bulji of zemlje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja banka? I kakva im je to fora, ne treba nikakva profaktura kad placas preko net-a. Sabani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erste, kao ok, pustiće uz malo cimanja ali moram fakturu da im mailo pustim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teška sabanija. Tvoj racun, tvoje pare, sta njih briga kako ces i gde da prebacujes.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošla uplata, ovi poljaci danas navodno poslali opruge čuvene, dobio i tracking, ide DHL-om pa videćemo, možda i dođu dok se Aleba još "hladi" kod Gorana pa da i njih uglavi, vraćao sam se dva puta sa Prokopa za NS vozom.

 

Zanimljivo iskustvo, pogotovo kada računaš da je informacija na netu o poslasku voza pouzdana stvar pa dođeš na šalter a radnica odmajuhe rukom, u fazonu "Ah, taj internnet..." pa onda lepo čekić na standži tri sata pa posle dva sata klackanja do NS-a pa šaka do firme po službeni pa kući u jedanaest a krenuo u 7 zorom ranom...sreća pa me ladno Staropramen sačekalo kad se vratih da podelim sa ženom, jedno dva tri, četiri komada:)

Ovaj Fiat ide na mene kad me budu pokopavali zajedno sa parom KEF Concerto zvučnika, tako samo napisao u testamenu.

 

Javljam kad stignu, nadam se da neće biti nekih iznenađenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno sa sve isporukom 37.5e, liči na cepanicu znam, ali ajd videćemo, ne očekujem neki vrhunski kvalitet naravno, ali uzimajući u obzir to da mi ovde za istu stvar traže preko 100e mislim da je izbor sasvim jasan...javljam kada dođu kakva je situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle opruge izgledaju pristojno, u nedelju ugradnja, carina 800 din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge odvozale do Sućuraja i nazad ali jednostavno nisu dorasle zadatku, natovaren auto sa dvoje dece nazad, legao do zemlje skoro, svaku neravninu zarez na srcu pa još udaren od dole kad sam ga penjao na trajekt, sve u svemu njesra žešće, treba naćo neko bolje rešenje, ovo je horor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilen opruge u Euroautu...po dobroj ceni odličan kvalitet, taman ono što ti treba.

Treba samo videti imaju li ih trenutno na stanju, ili prvo moraju da se poruče jer nešto ne verujem da ih drže na stanju za ipak redak model kao što je Albea. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala proveriću ali veruj mi svuda sam tražio i svi sležu ramenima ili traže neke astronomske cifre...Hvala za info svakako...

Auto bez dece čija je ukupna masa 120kg:)

 

IMG_20180828_162228.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...