Jump to content
FAS Goran
Nikola 1.6

Fiat Grande Punto 1.4 TJet - hladan podiže obrtaje u leru

Recommended Posts

Od kad sam kupio auto kod prvog paljenja auto dize ler na cirka 1200 I a posle kad se zagreje crati na normalu. Jel to tako treba ili?

U ponedeljak sam ga upalio posle 3-4 dana, i kad sam ga upalio pojavio se ovakav zvuk 

 

 

Trajalo je minut mozda I prestalo. Kasnije uvece je krenulo da cuka nesto 

 

 

Bio sam kod majstora kaze nista se ne cuje.

Desavalo mi se da mi prijavi neispravnu sijalicu u stop lampi i da sijalice u farovima krenu jace da svetle par sekundi posle paljenja. Hteo danas da proverim dal puni al mi je zviznula baterija na unimeru 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, bio sam kod majstora danas. Po njemu je sve ok iako se vidi da je kais negde cesao.. Kaze jedino sto ti je kais malo stariji pa bi ga trebao zameniti ali nije nista hitno mozes da ga teras tako. 

Posto je bio kod njega 2 dana, jutros bio hladan.. Upalio sam ga da cuje kako radi kaze savrseno, pitam ga jel normalno da bude na 1200 dok je ladan kaze jeste. Ajde to mi i pije vodu s obzirom da svi GP dizu temp brzo (i meni i ortaku sa obicnim 1.4 8v).

Veceras kad sam ga uplalio zagrejanog opet tandrkao kao dizel.. Meni pada na pamet samo ulje da ga zeza s obzirom da se ne cuje kad je ladan i da je neko random total ulje u njemu. Po shell-ovom sajtu u njega ide helix hx7 ect 5w-40 tako da cu njega sipati i novi filter i zamenicu pk pa cu videti kako se ponasa :)  

Zaboravih merio sam napon akumulatora u garanici je normale 12.45. Mereno ujutru, dan pre radila klima radio svetla.. 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situacija od pre par dana.. 

Upalim, isparkiram se i krenem da izlazim sa parkinga i vidim odjednom jaca svetla u zgradi ka kojoj sam isao.. Reko ok mozda tripujem.. Krenem po burazera na posao, krenemo da se vracamo kaze sto ti svetli lampica.. Ne pise nista na displeju, uzmem ugasim svetla - upalim i nema greske i tako 2-3 puta. Na autoputu ga produvao malo nema greske, na parkingu proverio sve sijalice svetle osim jedne u trecem svetlu(vozim tako vec par dana nema greske). 

Danas prvi put krenuo van BG-a i reko ajde da premerim napon. 12.5 u stanju mirovanja, na paljenju oko 10.5, na 1200 14.1, na leru 14V. Cini mi se da je sve je u granicama normale? 

 

U NS-u na kaldrmi mi se cio opet neki zvuk kao kad su pukle opruge, samo nazad. Moj majstor kad je gledao kaze sve je dobro(kapiram da nije ni gledao). Moracu u neki drugi servis da ga teram, planiram godisnji za nedelju dana.

 

Potrosnja BG-IN-NS-BG (sa voznjim po NS) 6L sa klimom, brzina po autoputu nije bila ispod 110. Ja zadovoljan :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2018 at 11:03 PM, Nikola 1.6 said:

na leru 14V.

 Koliko znam, negde od 13.8 do 14.4 u leru je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. :)

Zameniću ovih dana kais, samo da nadjem vremena :) 

Jel postoji idalje neki otvoreni kanal? Bio je jedan na autokomandi kod vrtica pa su ga zatvorili, bio je jedan na banovom al to mi je daleko :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen kais, sa strujom da kucnem u drvo nema problema. 

Zvuk sa drugog klipa se cuo jutros dok je bio hladan, pritisnuo-pusti kvacilo i zvuk prestao. Jel moguce da je zviznuo druk ili je nesto drugo u pitanju? :ermm:

Presao sam 500km od zamene menjaca, tad je stavljen i ceo set, druk i zamajac sa stranca. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da odgovorim sam sebi, ako neko bude imao isti slucaj.

 

Sa strujom je sada sve ok, jedno sto sam primetio je da je + klema bila labava. Cak mi je pala na moru jednom kad sam pokusao da ga upalim. 

 

Sto se tice menjaca - 99% lezaj na spojnicom. On je i drlja na klipu (Video123).

 

Sto se tice zveckanja pozadi, odvezao sam auto u dobro poznat servis gledali me ko nenormalnog(u fazonu sta oce ovaj), digli ga na dizalicu i rekli su mi da zamenim auspuh - eventualno amortizere ako auspuh ne resi problem. Progutam pricu i odem na put (reko ajde zamenicu kad se vratim). U subotu odem na treskalicu covek seo u auto otisao u test voznju (vozio po rupama, ivicnjacima, parkingu - stomak mi se izvrnuo :D ). Potvrdio je moje sumnje da nema veze sa auspuhom vec da leva kociona klesta imaju luft jer pri voznji na kaldrmi pod blago podignutom rucnom nema nikakvog zveckanja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...