Jump to content
FAS Goran
wireshark

AUX/USB konektor zamena

Recommended Posts

Pozdrav

 

Da li je neko od vas sam menjao/skidao AUX/USB konektor na Blue&Me multimediji ? Punto Evo 2011 god

 

Naime, ja sam sa mojim probao sve o cemu je pisao na forumu, klema, manji USB (512 MB), format FAT/FAT32 ali nece da radi. Probao sam ukupno vise od 40 razlicith memorja (Kingston, Cruizer, Acer..) ali opet nista. O azuriranju jezka mogu samo da mastam. Sto je tice muzike ponekad proradi na 5 min i prebaci se na radio kao da je izgubio kontakt.

 

Na oko ne vidim neka ostecenja ali bih voleo da mogu da ga skinem i ocistim kako treba. 

 

Ako nekome znaci zvao sam i Bogunovica za nov konektor, nema ga na stanju ali moze da se naruci i cena je 5033 RSD. Pre nego sto narucm novi bih probao sve sto mogu.... Ako je neko provalio kako da ga skinem a da ga ne polomim bio bih zahvalan za instrukciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem sam imao.

Stavi telefon na punjac u taj usb port i vidi dal reaguje tj da li puni,ako nemas lampicu na usb-u koja sija kada ima kontakt.

 

Ako puni ( ili sija lampica na usb u) klikni dugme za blu&me i kazes mu "play". Tad bi trebalo da proradi. ASta sto se tice update jezika. Koliko se secam i ja sam se mucio ali jer nisam znao d ane treba da se raspakuje vec samo da se prebaci .rar file

 

I opet ako ne ucita probas sa play :) ili valjda znas klikces cd na radiju :)

Javi kako si prosao.....

 

Imao je ceo taj modul da se kupi kod nas za 25€, skoro sam ga video na oglasima.... samo sto je imao samo usb... a i ja imam samo usb do duse moj nije evo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da ga skinem i rastavim, ocistim. Mali ravni srafciger i može da se skine. 

 

Na žalost to nije ništa promenilo. Neka memorija svetli, neka ne svetli. Nema pravila. Od onih koje svetle, neke trepere a neke konstantno svetle, opet neke koje imaju led diodu ne svetle.... 

 

Probao sam da klikćem po samom radiju i da mu dam komandu play ali ništa od toga, prebačen na Aux ali usb ne vidi . 

 

Sam USB konektor ne izgleda oštećeno ni prljavo, ništa manje ni više nego usb na računaru. Konektor USB se nalazi na štampanoj ploči i moguće je da ima hladan lem ili nešto slično. Probacu kada nadjem vremena da ga odlemim i zalemim ponovo ili da promenim samo USB konektor

 

@Miki.Zvrk hvala na trudu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pokusam da pomognem preko fona - problematika na Nuova Bravo, pogledaj imas li dodatni USB port na Blue&Me centrali pa pokusaj preko njega da lociras problem (ako port postoji):

 

Update jezika:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi B&M jedinica, nisam uspeo da ga lociram

 

Trebalo bi da postoje dva na samoj centrali. Jedan zaštićen plastikom i to se ne dira tzv servisni i još jedan koji je otvoren i funkcija mu je kao i ovom koji je pored menjača . Takav sam snimak video u GP na YouTube

Edited by wireshark

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo će da zvuci smešno, nema tu ništa, kaseta je toliko mala da ne mogu ni pola stvari da stavim u nju u odnosu na stila. Gledao sam ne vidim . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš poklopac koji se nalazi u kaseti i iza njega se nalazi centrala blue & me

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

 

 

 

.Poklopac je sa gornje strane kasete, čini mi se 3 ili4 šrafa ga drže, ne sećam se za broj, a za mesto sam siguran, kod mene na puntu 2012, isti kao Evo

Share this post


Link to post
Share on other sites

da zatvorimo pricu... definitivno je bio konektor u pitanju, skinuo sam ga otvorio i ploca na koju je nalemljen konekor je bila crna, da li od prljavsine ili je izgorela iz nekog razloga, po otpadima se ovo tesko nalazi tako da sam uzeo novi kod Bogunovica oko 5000 din i zamenio. Sada sve radi, sve je up to date. Cita svaki usb koji imam od onih reklamnih kineskih do boljih (Kingston) velicine 32 GB. Sve je bez greske. Mozda je moglo drugacije ali na kraju uvek bude najjeftinie da se plati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...