Jump to content
FAS Goran
ivan.ik

Sigurnosna vrata

Recommended Posts

Preporuka za ulazna sigurnosna vrata, šta gledati na šta paziti i još ako neko ima neku kombinaciju tim pre. Kupili bi dvoje vrata.

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su za ulazna u stan tj. nisu izložena spoljnim uticajima slobodno gledaj metalna sigurnosna made in PRC. Cena je smešna <100eura a imaju zaključavanje u više tačaka, razni dezeni, boje....

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova kineska sto se svuda prodaju nisu nesto posebno ali su jeftina pa mogu da prodju.Bitno je spomenuti da su to unutrasnja sigurnosna vrata.Ako ih stavis da su izlozena suncu kisi sva se izgule.


Pretece me Marko

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju stan , u zgradi.

Čuo sam da jeftinija PRC vraza imaju plastične delove u mehanizmu koji zna vremenom da se pojede pa veliki problem nastane.

Skuplje varijante imaju navodno i otvore sa gornje strane koji posluže za servisranje / podmazivanje i sl dok kod ovih jeftinijih to ne može jer su pertlovana zavarena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam mnoge sto su ta kineska ugradjivali i funkcionise mehanizam.Ali nije iskljuceno kinez je kinez.Mada cena je vise nago prihvatljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama se vučem po gradilištima (novogradnja stanova po bg-u) 90% vrata su baš ta kineska o kojim pričamo....još nisam čuo ni za jedna da su riknula...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ispratio jedno 10ak promena tih ulaznih vrata baš na stanovima u zgradama... PRC vrata od 200-300€ generalno su ok takoreći upotrebljiva, ali su sva lagana, šuplja i nekako mi ne ulivaju neku sigurnost. Često nemaju one cilindre što idu u zidove, pod i plafon i šta znam... deluju nekako mekano... 

 

Sa druge strane BOSAL koji jeste jak sa cenom, ali vrata su teška kao tuč, a opet lako se otvaraju i zatvaraju... mogu da naprave kombinaciju boja kakvu hoćeš, ozbiljni cilindri za zaključavanje... ne znam čime bi ih neko (osim buldožerom) mogao obiti ili iščupati. Veoma ozbiljna priča. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja prijatelja koji ih izradjuje i prava su blind vrata. Kineska vrata nisu pre svega blind, ali sljakaju, tj. u nedostatku para zavrsavaju posao. Ja imam kineska, stavljena pre oko 9 god, ali u tom stanu nema nista posebno vredno da bi iziskivao kvalitetna vrata..

Ko želi mogu mu se raspitati o detaljima i ceni.

Takođe, za svaku preporuku su ALU sobna vrata, sa ispunom krila po želji. Obično se ispuna radi nekim dezenom iverice ili medijapana. Stvarno kvalitet i zatvaraju se kao kasa..

Takodje, imam dobrog stolara.. Možete ga pronaći na Facebook kao Stolar Ilić.. Čovek je stolar sa diplomom, ali najviše radi kao sklapač iverice , ali ne libi se da radi ni puno drvo, samo to retko ko hoće i ima da plati.

Edited by paliic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za ulazna sigurnosna vrata, šta gledati na šta paziti i još ako neko ima neku kombinaciju tim pre. Kupili bi dvoje vrata.

Sta ce ti? Po meni je to skroz bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mića samo najobičnija, ako može i bez zaključavanja.....kad ga potera žena kroz kuću da može da prebegne bez mnogo batina!! :laughing: :laughing: :laughing:

Pa zamisli da naleti na ova sa više brava.....živ ne osta!!! :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se vec 12 god bavim izeadom i ugradnjom alu i pvc stolarije,

na osnovu toga mogu reci da kineska su samo za unutrasnju upotrebu,

nikako u dodiru sa kisom,vetrom i suncem jer posle god dana izgube  boju u potpunosti ali

stradaju i brave koje se kod nas,gle cuda,ne mogu pronaci nikako. 

A sto se sigurnosti tice tih vrata provereno se otvaraju kljucem za konzerve. Ako vam 

trebaju prava sigurnosna vrata samo bosal i atos, sve ostalo je diskutabilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tak smo i kazali...
 

Ako su za ulazna u stan tj. nisu izložena spoljnim uticajima slobodno gledaj metalna sigurnosna made in PRC.

 

Bitno je spomenuti da su to unutrasnja sigurnosna vrata.Ako ih stavis da su izlozena suncu kisi sva se izgule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se vec 12 god bavim izeadom i ugradnjom alu i pvc stolarije,

na osnovu toga mogu reci da kineska su samo za unutrasnju upotrebu,

nikako u dodiru sa kisom,vetrom i suncem jer posle god dana izgube  boju u potpunosti ali

stradaju i brave koje se kod nas,gle cuda,ne mogu pronaci nikako. 

A sto se sigurnosti tice tih vrata provereno se otvaraju kljucem za konzerve. Ako vam 

trebaju prava sigurnosna vrata samo bosal i atos, sve ostalo je diskutabilno.

 

Ja sam pre 7 godina obisao sve proizvodjace sigurnosnih vrata u Beogradu, uporedio tacno sta nude i po kojoj ceni i izabrao ovo:

 

http://www.alkatraz.co.rs/index.html

 

Posle 7 godina mogu da kazem da nisam uopste pogresio, vrata su i dalje kao nova, bez ijednog kvara. Izabrao ekonomik vrata, doplatio za oblogu po izboru, za dodatnu bravu i nadvratnik, sve zajedno 550 evra. Mottura brava je jedna od najboljih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ACSszfFHln_oVopskwEL317mJWqyziX82s4vDN-Z Bosal video test: Obijanje 4 modela sigurnosnih vrata

 

Testirana su kineska vrata, vrata domaće proizvodnje, uvozna italijanska vrata i naravno Bosal vrata (model Lux).

 

- Kineska otvorena posle 47 sekundi klasičnom upotrebom sile (krivljenje štoka i vrata).

- Vrata domaće proizvodnje otvorena posle 75 sekundi metodom lomljenja cilindara.

- Uvozna italijanska vrata otvorena posle 180 sekundi kombinacijom bušenja brave i upotrebom sile.

- Bosal vrata, korišćena je svaka od prethodno navedenih metoda - posle 30 minuta nisu otvorena, bila su i dalje potpuno funkcionalna i pored vidljivih oštećenja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, ako buka nije problem, mislim da aku brusilica rešava i bosal. A bez buke bi se pomučio i sa onim mnogo jeftinijim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provalnik sa pajserom i čekićem? Pa toga je jedino bilo u stripovima kada sam ja bio mali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom promotivnom klipu kao da su hteli da stave akcenat na jačinu vrata.

Ima naravno i drugih, mnoooogo tiših metoda...evo jedne sa kineskim vratima, tj. bravama, malo alufolije i op:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, neshaoct said:

ACSszfFHln_oVopskwEL317mJWqyziX82s4vDN-Z Bosal video test: Obijanje 4 modela sigurnosnih vrata

 

Testirana su kineska vrata, vrata domaće proizvodnje, uvozna italijanska vrata i naravno Bosal vrata (model Lux).

Nije loš klip samo trebali su da pokažu koje su tačno brave to je najbitnije a gvoždjurija je nebitna inače duplo se lakše odvaljuju gvozdena vrata nego npr.drvena sa H bravom to su mi vatrogasci rekli ...Kod kuma rikno komšija pozvali bravara oko 5 minuta mu trebalo da otvori , samo cilindar uništio H brava Mottura italijanska 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dach@ said:

...trebali su da pokažu koje su tačno brave to je najbitnije...

Ima na njihovom sajtu kada se pogleda taj model vrata sa klipa (Lux), piše da su one koje je i @The Punisher pominjao - Mottura:

 

Quote

Mottura 85.971
Sigurnosna brava marke „Mottura“ sa cilindrom i specijalnim štitnikom sa spoljne strane. Osigurava vrata u šest tačaka (+3 fiksna na krilu) pružajući maksimalnu sigurnost.

Sa spoljne strane je specijalni štitnik koji sprečava bušenje ili lomljenje cilindra, dokle je sa unutrašnje strane leptir koji olakšava zaključavanje i otključavanje vrata. Brava je opremljena kvalitetnim Mul-T-Lock cilindrom, koji se unikatno izrađuje samo za Bosal.

https://www.bosal.rs/rs/lux-sigurnosna-vrata/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...