Jump to content
FAS Goran
aca991

Fiat Stilo 1.9 JTD 80 - 6.000 obrtaja u leru?

Recommended Posts

Pozdrav ljudi , uzeo sam Fiat Stilo 1.9 jtd 80 ks Imam sledecio problem. Auto sam probao ide super. medjutim kada sam ga doterao kuci , jedan momak iz komsiluka je dosao da vidi i poceo na ga turira i da ga tera u obrtaje , i cim je usao u 6000 auto se ugasio ,( zvao sam majstora koji mi je rekao da auto cim udje u tolike obrtaje da mora da se ugasi da ne bi doslo do opterecenja , ) sta se sledece desava , oivaj lik ga je palio i gasio 5-6 puta bez prestanka ( nije sacekao da pogasi lampice i ostalo ) i od ttog momenta he upalio lampicu grejaca i u voznji izgubi gas i posle 100 m se ugasi , upalim auto predjem 100 metara on se gasi .. posle sam probao popnovo islo je na bolje , i na kraju sam vozio nekih 10 km auto se nije gasio isao je sasvim normalno.. ako mozete da mi p[omognete unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel se sad auto ponaša normalno?
Ja bi ti predložio da lepo ostaviš ključeve komšiji sa par izbora, da ti sredi auto o njegovom trošku, da ti plati ceo iznos koliko si dao za auto i da ga zadrži, pa onda nek turira i po ceo dan, a ako mu ta dva predloga ne odgovaraju, onda mu polomiš obe noge, po mogućstvu na više mesta.
Btw, lampice obavezno sačekas da se ugase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aco, reci da se zajebavaš? Mada, prošao je 1. April. Ako je istina to što si napisao, daj auto komšiji, a on tebi pare i sve troškove, u suprotnom mu polomi lobanju! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel u leru na 6000 obrtaja.!!???

Moguće da se malo nagutao ulja/nafte ili nešto slično. Pa mu trebalo vremena da to progura. Ako se bude ponašao normalno u vožnji, ništa ne diraj, samo redovno kontroliši nivo ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I?

Šta je ekspert rekao?

Dobar je, klipovi,glava i turbina su ostali pod haubom a trebalo bi da se malo dotera jer se ugasio i pali kojekakve lampice.

Ne bi ni tebi bilo loše da posetiš neki servis čim svakoj budali koja naiđe daš svoju imovinu da se iživljava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ne zajebavam se , sve sto sam napisao je istina , danas ga nisam vozio zato sto je jako los pk kais koji menjam sutra , i sutra ga kacim na dijagnostiku pa cemo videti sve sta i kako pa vam javljam , ako imate neki savet dobro bi mi dosao , jer sam juce kupio auto i ne znam bas dosta , jer sam vozio audija kockicu , i eto kupis nesto novije i dodje budala.. imam da zamenim cilindar kvacila ( ne znam koji je ) i taj kais .. ulje i filteri ( bez filtera klime ) su me izasli oko 4300. Opet vam kazem da se auto ponasao normalno posle nekih 10 km  voznje posle izivljavanja ovog ludaka , medjutim primetio sam da ima dima oko turbine , to me sada plasi

Edited by aca991

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa oko turbine , kada gledas motor sa desne strane u gornjem delu, cim dam gas na oko 2-3000 obrataja tada dimi. opet sam ga vozio danas isto se desava , izgubi gas i posle 100 metara se ugasi i cim izhubi gas , upali crvenu lampicu check engine

Edited by aca991

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je pk kais toliko los verovatno je vreme i zubcasti da se menja jer se obicno to sve menja kad se radi veliki servis. To za dim oko turbine ne razumem. To sto se gasi tako moze da bude i senzor radilice, moze da bude i onaj na bos pumpi (zaboravim kako se zove)

Share this post


Link to post
Share on other sites

veliki servis je uradjen pre 15 - 20000 , cim dam gas pojavi se dim oko turbine , videcu ipak sve sutra kad oteram kod majstora pa javljam. Hvala vam puno , pa se cujemo

Edited by aca991

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala vam puno , tek sam ga uzeo pa cu videti za dalje sta i kako .. za te pare je odlican :D .. Ako me bude nesto interesovalo , ja cu se javljati :) Hvala jos jednom :) pozdrav i zivi bili :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, aca991 said:

...pa cu videti za dalje sta i kako...

Za dalje i nikako više tom komšiji ne daješ bilo šta drugo osim kamena...a, možda bi i njega pokvario. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...