Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo da se pohvalimo sa jednim novim članom familije ;)

 

Punto Classic, paket opreme Actual sa klimom. Kupljen je polovinom aprila ove 2018. godine sa 59000 km na satu od prve vlasnice koja ga je kupila novog. Reklo bi se da je to ta kilometraža 99%. 1% je u domenu teorije ;)

 

Plaćen je 2700 eur. Auto je došao na zimskim gumama Tigar Vintera 175/70x14 i uz njega smo dobili set letnjih, takodje 175/70x14. Ne znam kakva su vaša iskustva sa ovim gumama, obzirom da je fabrička dimenzija 165/70x14. Nosim se mišlju da vel ove zime uzmemo 2 nove 165 Vintere za napred, a da ga sledeće godine ponovi i sa druge 2 165-ice, tako da bar zimski set bude u originalu. 

 

Od nedostataka, imao je par limarijskih ogrebotina, na prednjim suvozačkim vratima iznad prozora je počeo da se ljušti lak (7x10 cm), klima nije radila. U medjuvremenu je promenjeno ulje, filteri, jedan gumeni nosač auspuha. Odradjena je dodatna zvučna izolacija zadnjih koševa sa "filcom". Takodje filc je zavučen na lim ispod sedišta (lim koji ide od poda do sedalnog dela sedišta). U gepeku je bio samo konektor od gepek svetla koji je uredno povezan sa bravom gepek vrata tako da je bilo lako ubaciti pored oba zvučnika 2 trake sa ukupno 12 led dioda. Gepek sad jako lepo svetli, a led diode nisu neko opterećenje za akumulator, oko 3W.

 

Evo i nekoliko slika u trenutku kad je tek kupljen.

 

20180318_140518.jpg

 

20180318_140426.jpg20180318_140553.jpg20180318_155019.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bi da je ovo dinamic a ne actual, ima 14 sa ratkapnama i branike u boji, ako imas i el.podizace onda je sigurno dinamic.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još nekoliko sličica unutrašnjosti.

 

20180318_140605.jpg20180318_140640.jpg

20180318_140736.jpg20180318_155125.jpg

 

On 7/17/2018 at 12:23 PM, Kuvalja said:

Rekao bi da je ovo dinamic a ne actual, ima 14 sa ratkapnama i branike u boji, ako imas i el.podizace onda je sigurno dinamic.

Ja brkam te modele. Mislio sam da je Actual.

 

Znači, actual je onaj sa crnim branicima, ovaj naš Dinamic, a onaj najjači paket opreme Emotion?

 

Da promenim sad gore u prvom postu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da bas tako. A uvek mozes br sasije da proveris u eperu i da budes siguran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Kuvalja, VIN u ePer - nema greske i bespotrebnog nagadjanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/17/2018 at 2:22 PM, neshtry said:
Extra mu boja, actual je 95%

Po cemu? Kod klasika je actual bio pocetni sa crnim branicima, tockovima 13" bez ratkapni, bez klime, bez podizaca, a to nista nije kod ovog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem?
Sasvim slucajno imam ovakvog kod kuce, i kad sam ga uzimao u salonu sam mogao da vidim jasnu razliku izmedju sva tri nivoa opreme.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmešao sam active i actual, a ovaj više liči na dinamic... Izvini

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/17/2018 at 12:34 PM, Kuvalja said:

Da da bas tako. A uvek mozes br sasije da proveris u eperu i da budes siguran.

Znam da je Dinamic, srednji paket, ali zbog drugih stvari i za ubuduće me zanima šta je eper ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, boki01 said:

šta je eper

Katalog za sve i svasta vezano za FIAT.

Imas link na naslovnoj strani foruma, sa desne strane, odmah ispod banera za "novu tipo porodicu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukucas u pretragu VIN (broj sasije, ZFA...) i dobijes datum proizvodnje vozila i do u detalje kako je izasao iz fabrike. Dalje ti omogucava pronalazak svakog dela na autu, sa serijskim brojem, sto moze znatno da ti olaksa pri kupovini novih ili polovnih delova (ako volis sam da cackas oko auta, kao i dosta nas ovde).

A jos bolja stvar za samostalne radove je eLearn, imas i o tome dosta vec ispisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je Actual. 

Dynamic obicno ima srebrnu sredinu konzole i sedista od boljeg materijala, a sa slika se vidi da ovaj nema takva sedista i da ima crnu tablu. 

Screenshot_20180720-003016.jpg

Screenshot_20180720-003043.jpg

Jasna je razlika na slikama. 

Drugi je Dynamic 110%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu dokle cemo terati, emotion ima srebrnu konzolu. Bilo bi moguce 110% da nemam dinamika kuci.
@boki01 daj napisi broj sasije da iscitam u eperu i lepo okacim ovde....
Ili evo ti link neceg kao eper samo besplatno pa ukucaj sam https://www.fiatdalys.lt/en

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna mala opaska na potrošnju.

 

U nekim mešovitim uslovima vožnje, potrošnja na bordu se vrtela okruglo 5,5. 

 

Pred Novu Godinu auto je počeo slabo da greje, radi duže nego što je uobičajeno sa povećanim ler gasom i potrošnja na bordu je skočila na 6,5 Lit/100km u istim uslovima vožnje (pretežno prigratska).

Otišao termostat. Stavljen kartončić na hladnjak i čim su prošli praznici, zamenjen termostat.

 

Nakon zamene termostata, potrošnja po bordu je ponovo 5,5 lit/100km, a auto bukvalno nakon 1 km vožnje (ova sad jutra oko +3 do +5). postiže radnu temperaturu.

 

To pišem zbog onih koji vole da voze sa tim kartončićem, a na svakih 100 km, ode 1 Litar benzina. Za 2-3 meseca auto popije kroz gorivo vrednost termostata i njegove zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...