Jump to content
daca punto

Fiat Punto mk.2a 1.2 8v - ugasio se u sred vožnje, i ne može da upali

Recommended Posts

Evo da se javim šta sam urado... zapravo sam auto odslepao kod majstora I zavrsio sve izaslo me 18000 sa rukama uradjen je veliki servis plus zamena zupcanika koji je stradao ponovo ali je ovog puta se raspao sreca pa nije zezno radilicu... jedino sto su mi rekli da su ga stavili na dijagnostiku I nepokazuje gresku a trepce mu check engine lampica a to cu da resim danas u toku dana...

Drago mi je što si riješio problem sa remenicom....ono što me brine je CEL koji kako kažeš trepće/blica....to obično znači misfire-izostanak iskre na jednoj ili više svjećica/cilindara, pogrešno vrijeme paljenja-senzor radilice ili remenica radilice, pogrešno ubrizgavanje goriva-senzor bregaste....

Probaj skinuti klemu cca 30min i tako resetirati ECU i nađi tu negdje na forumu kako natjerati ECU na relearn (ak se ne varam-zagrijati mašinu i 3 puta je zavrtiti preko 5000 rpm-provjeri ali mislim da je to-to)....

Ako ni to ne pomogne budi ljubazan ali uporan i inzistiraj da još jednom sve pregledaju, nešto tu ne štima ili je oštećen/pomaknut sam senzor radilice (vezano za lom remenice) ili je remenica krivo postavljena/oštećena....sumnjam ali pogledaj....
UGL-skini klemu-vrati-ECU relearn-ako ne pomogne, k majstoru i zamoliti ga da još jednom sve pregleda....ne moraju biti krivi majstori i obično nisu jer su dijelovi takvi kakvi jesu-nekvalitetni...

Resio sam I taj problem isturirao sam ga 3 puta na 5500 rpm I prestalo je da blinka imao sam taj problem prvi put pa sam kupio foru od majstora uzeo mi 10€ za to al sad znam za jadac... pozz

:hrhr: :respect: