Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

zehrehr.jpg

 

Posle dve godine uzastopne voznje prezadovoljan bez ijedne greske samo redovan servis  do duse prosao sam samo 16 ooo km za sada videcemo za dalje .☺ Sto se potrosnje tice izmedju  6 i 8 litara u zavisnosti grad ili otvoren put nema skripanja krckanja u enterijeru sve na svoje mesto i dalje cvrsto i tako dalje menjac ko u sira kvacilo mekano ko mlad sir da neduzim dusa od auta  toliko za sada .

 

tg5g.jpggewg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam foliju na prednje farove lepo mislim da mu je lepo leglo u planu su i zadnje stopke no polako kad vreme dozvoli . ☺

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci uglavnom mlecni proizvodi....i gas je onda kao u mlad kajmak. :D Kako ide taj 1.6, koliko trosi uja? 
Lepo izgleda, neka sluzi jos bolje pa da uskocis u nesto novije. :)  Je l' dozvoljavaju ''gore'' takve modifikacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Stilisa said:

Znaci uglavnom mlecni proizvodi....i gas je onda kao u mlad kajmak. :D Kako ide taj 1.6, koliko trosi uja? 
Lepo izgleda, neka sluzi jos bolje pa da uskocis u nesto novije. :)  Je l' dozvoljavaju ''gore'' takve modifikacije?

Uglavnom sve mekano samo mlecni proizvodi xaxa  evo dobro je  divno sam iznenadjen za prve 15 ooo km do servisa nije potrosio gram ulja isto ko i jtd sto se potrosnje ulja tice netrosi sada sam presao samo 1000 km od prvog servisa dolazim u srbiju sa njim pa ce biti vece kilometraze  i tako  lepo ide svidja mi se ide ko dizel na mali broj obrtaja ide lepo nezapinje  bas mi se svidja to sto ima lep obrtni momenat na mali broj obrtalja  motor na lanac jedini kajs klima aternator  tek se to jos razradjuje tek mu je druga god . Moze da se rade folije ali u granici normale .

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice, svaka čast za makinu.

Nego piši gde si. Da li si se preselio, ili si otišao u pečalbu privremeno?

Sve najbolje druže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno takodje .  Preselio sam se evo ide treca godina vec u  svedsku sam i tako ko Ekrem u onoj pesmi kuca poso poso kuca i tako u  Krug sada uskoro planiram ici dole i tako da se odmorim malo i psihicki i fizicki  tako da ako vidite  negde crvenog Ferrari fiata 500x sa svedske table taj sam jer ja sam jedini gastabajter sto ce doci sa fiata jer znate nase ljude sta da pricam .

 

On 7/9/2018 at 8:12 AM, totti said:

De si bre Dejice emoji3.png

Evo  me dobih malo vremena pa da osvezim malo forum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti te ekrancice, Facebook i ostala interesovanja koja vise zanimaju zenski deo populacije :D .

Daj da vidimo sta taj Brazilac od Etorq moze, raspisi se malo. Na njegovih 110 KS, obrtni mu je na oko 150Nm, bolje od standardnog 1.4 atmosferca koji je na 127Nm, sto je bitnije - dostupno na nizim obrtajima.

Prednost mu je sto je jednostavniji, ali za moj ukus, bilo da je dizel ili benzin u pitanju - nista bez turbaka. Npr. u porednjenju sa njim T-Jet 120 i 150 su na 206Nm, MultiAir 140 na 230Nm... Menjac bi trebao da je FPT-ov C510 petobrzinac?

Dobrodosao nazad na forum i da te masina sluzi kao i do sada - tj. bez problema ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac je 5 brzina  brzine SU kratke osim pete peta je duga a lepa stavar kad je u petoj idé od 50 do 150 bez problema ko automatik to je lepo inace samo peta brzina mi se svidja na njemu Ostale 4 brzine nisu uskladjene bas jednostavno auto sa ovim menjacem i motorom nije za nekog ko voli turbo motore  .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2018 at 12:26 PM, dejica said:

Mašina stigla u Srbiju 24oo km za 19 sati

 

Ih, znaaaaamo da Stilo dobro podnosi svaki put, nego kako je sa 500X? :P:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo svezih slika  sada smo na 31 000km  i 2 ipo godine  druzenja sa 500x za sad ni jedan fel ni jedan vadredni servis  motor se pokazao ekstra za sada  sto je za mene naj vaznije gram ulja netrosi  sve u svemu prezadovoljan i topla preporuka za svakog ko zeli lep suv i pouzdan!

 

20190602_114804.jpg20190419_162147.jpg20190419_162200.jpg

20190329_172053.jpg20190329_172037.jpg20190323_162116.jpg20190223_102920.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se vise dopada sa ovako  "mesnatijom" gumom :D Ni ja nisam ljubitelj prevelikih profila tocka... Nego, kakva je potrosnja? Kakvi su utisci za sada? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/13/2019 at 5:44 PM, VladaG9 said:

Meni se vise dopada sa ovako  "mesnatijom" gumom :D Ni ja nisam ljubitelj prevelikih profila tocka... Nego, kakva je potrosnja? Kakvi su utisci za sada? 

 

IMG-20190913-WA0054.jpg

 

Potrosnja oko 7 grad otvoreno oko 5 mesano 6.8  utisci dobri Evo u novembru puni 3 godina i skoro 40 000 km bez problema i vandrednih servisa jos Nisam ni jednu sijalicu zamenio za sada prezadovoljan!

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto pitanjce - po kakvom se gradu vozi, ako je potrosnja 7l ? I ako je razlika izmedju gradske i kombinovane samo 0.2l ?

Upravo je E-Torq poznat kao "srki" po gradu. Fabrika deklarise 8.7l, i to po starom Euro VI standardu. U praksi verovatno samo moze vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozim ovde u Geteborg  gorivo dobro i stvarno Nisam imao preko 7 litra nikad potrosnju Mada vozim ga na auto mod uvek sport mod nekoristim mozda u sport modu trosi 8 litara  ovako normalnom voznjom vrlo mali potrosac vuce na male obrtalje  nema potrebe da se vozi preko 2000 obrtaja vozi se ko dizel :)

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima malo veci obrtni nego obican atmo. I na nesto nizem i duzem opsegu obrtaja, po tome je i dobio ime.

Obican Fire ima 127 Njutna, E-Torq 152 Nm. Obican MultiAir 230 Njutna, a ove nove FireFly turbake sviraju na 270 Nm (T4 varijanta, T3 manje) ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...