Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Nova Djulijeta 14000 a polovna stara 7 godina presla preko 200k preko 8000 ? Nema logike.. Okej, nije 2.0 mjet, nego 1.4 turbak sa 120ks ali opet sto kaze Ivan novo je novo.. Uzeo sam primer ove od oko 8000e, a ima gospode koja trazi preko 9000e za auto star 7 godina, to nema logike. Zato kazem ispod 7k trebaju da idu sve te alfe 2011o.. 

Ono sto Ivan rece, Alfu bih kupio najvise zbog lezanja na putu i osecaja u voznji, sve ostalo je manje vise slicno/isto kao bravo, zato kazem da ne vredi duple pare. 

Nisam proveravao na netu, ali Miroslav iz Auto Kristine mi rece da Djulijeta nema duple viljuske napred kao 159, 147, 156, kaze viljuska je malo drugacija nego na Bravu. Mozda to i nije takvo lezanje kao na drugim modelima Alfi i jos jedan dokaz da je dosta stvari slicno/isto kao na Bravu :D

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajmo svi onda da vozimo Brava do kraja zivota :D Tom analogijom dolazimo do toga da je Đulijeta 70 posto Stilo pošto je Bravo 80 posto Stilo i što bih za 20 posto razlike kupio bilo šta drugo kad stilo ima za 2000e da pevaš :D

 

mislim, ta što je 14000 nova ne može da se poredi sa tom od 200k za 8000 po opremi i tu je razlika. Da je polovna klot kao što je ta nova klot onda ne bi koštala mnogo.. U ITA i CH klotare mogu da se nađu za nešto preko 5000 već..

 

Ono oko čega smo svi saglasni je da je kupovina drugog automobila bez neke preterane potrebe iz finansijskog ugla glupost i to je to..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs

Giulietta ima MultiLink pozadi, naspram "narodne" grede na Bravu.

I platforma je novija, u pitanju je "Compact", naspram "C-platform" druge generacije ("C2") koju Bravo vuce jos sa Stila. Malo sminke u enterijeru i tu je najveca razlika, sve ostalo kada zagrebes ispod je Fiat, a za mene je najbitnija motorizacija koja je maltene identicna.

Ove koje se mesecima razvlace po oglasima, sigurno ce "ljosnuti" sa cenom, zato i pretpostavljam da ce gubitak vrednosti biti prilican. Iako se slazem sa Savom da nisu bas za poredjenje, slicno se desilo i sa 147, kada sam 2006-2007 trazio upravo 147/Stilo/Focus/307. Takodje je 147 odskakala sa cenom, ne ovako drasticno, ali vrlo brzo se "nakotila" i cenom izjednacila sa Stilom, npr.

Pri tome, ne pricam o trenutnoj situaciji kada ti automobili zbog starosti vrede isto, nego kada su bili aktuelni, prodajni modeli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam rekao da vozimo brava, nego da razlika izmedju brava i djulijete nije toliko velika da opravda cenu. Nisam gledao te nove djulijete u ponudi, ali koliko sam te shvatio tebi je glavna oprema kozna sedista i ekran

Kozna sedista sigurno nema a ekran verovatno ima A da ne pricamo o tome da bolje izgleda od tih prvih verzija..

@Ivan Znam za platformu i za oslanjanje pozadi, samo sam mislio da je na principu 147 i 159 napred ali ocigledno da nije :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da će cene pasti - hoće i moraju u skladu sa godištem, da će da padnu 50% to baš ne verujem.

 

Po čemu je lepša majke ti kad je ista? Spolja nikakav fejslift nije urađen osim drugačijeg grila napred i što su farovi unutra tamniji, ta koja je lepša (sa crvenim detaljima spolja i unutra i u misano blue boji) košta ~20k evra ova za 14 je ista :D

 

eb31acbebd444f372e7ac68f30b90ed8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gril i farovi su dovoljni. Pozadi je skinut znak i pomeren u desnu stranu, sedista su bolja, navi sistem je bolji.. Ti crveni detalji su ciganjski bas, a ta misano blue ne izgleda tako uzivo.. Video sam onu iz Indjije uzivo daleko drugacija boja nego ta na slikama :D

Izneo sam svoje misljenje dosta od mene u ovoj temi. Unfollow

Izgleda mi kao da branis nesto sto nisi kupio, a i mrzi me da kucam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad pogledam iz druge perspektive, zaista izgleda kao da branim samog sebe :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao tu dilemu! Bravo je fantastičan auto. Moj je bio u dynamic opremi i imao je sve što mi je trebalo. Pošto je na njemu bio prvi se kvačila i zamajac, kao i turbina, shvatio sam da ako nešto od toga ode, popravka i venčanica i da sam tada još uvek mogao pristojne pare da uzmem.

Pričao sam i Ivanu, ono što mi se kao polovno sviđalo, a da bude napredak u odnosu na Brava, koštalo je 9500+, sa "or'ginalnih" 150+ iljada! 

Ja te pare nemam da iskeširam, znači kreda. A kad dođem deset dodaću još pet i eto ga pristojan NOVI , a ne NOV NOV, auto sa 0000km!

U međuvremenu izleti Auris i za 13500 dobijem auto sa 1000km, registrovan godinu dana, sa 5g garancije!

Nova Đulijeta na akciji je bila 13500 + dodatni paket 1000 + još jedan paket 1000, znači za 15500 dobiješ full opremljen turbo benzinac! 

I ostane ti do 16 onih 500e za eventualne kvarove (ipak je to Alfa :P)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom smeru ode prepiska vidim ja da ću da odustanem od kupovine i da će mi Alfa biti učešće za kredit za stan :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga još jedan. Kupi bre auto, nemoj da se zakopaš sa kreditom za stan :D , pa još zajedno sa ženom, ima da voziš nov auto, al u najboljem slučaj Punto Evo 1.2 8v, na akciji za 8250€

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Između toga imam i svadbu za 11 meseci, tako da ono :D:D 

Edit: zapravo za 10, nisam se prebacio u jul :D

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ako se dobro sračunaš i organizuješ, na svadbi garant možeš da "zaradiš" bar 1500€ (ugrubo), tako da imaš i za tuning. Samo nemoj to da kažeš svojoj skvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi se reklo držim je u šaci jer ona hoće malog 500c za sebe, tako da ne može meni da spusti rampu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oš ti auto ili nećeš?
Nema tu oćeš nećeš kad lav napadne!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, shomispc said:

Nema banka para koliko ja mogu da se zadužim :D:D:D 

Spavaćeš kao beba, kad uzmeš kredit! 

Spavaš sat vremena, pa se probudiš i plačeš. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle novog Brava bi logičan put bio novi Tipo :D (ako se ostaje unutar istog brenda), ali zbog vremenske rupe u kraju proizvodnje jednog i početka proizvodnje drugog modela, to je praktično nemoguće kada se govori o kupovini polovnjaka. Giulietta je već pomenuta kao mogući izbor. Kvalitetan auto, specifičnog dizajna (sa boka i zadnji deo mi je odličan, ali od napred 'nako), priče o padu cene prilikom buduće prodaje (za par godina kada joj dođe vreme), mislim da ne piju vodu jer će pasti cena svakom autu...razlike će već tada biti u par stotina evra, a kada se uzme Giulietta sa dobrom opremom/motorom (što se i pričalo), onda ona može i kasnije da se proda lakše i za veće pare. Uvek se lakše prodaju ''napucane'' Alfe nego one sa početnih nivoa opreme/motora.

 

Pade mi na pamet Fiat 500X. Uklapa se u sveopštu pomamu oko krosovera :D , suštinski je to auto C segmenta, Jeep platforma. Jedino što mu je cena malo jača od Giuliette, ali...Dobija se za tu razliku znatno mlađi auto, ovaj je 2016. godište, tražena cena 11k evra:

 

Screenshot_34.jpg

9018a5ea57f0-800x600.jpg3c2fabb80f8e-800x600.jpg3ad63013a485-800x600.jpg6e0ab8b3359d-800x600.jpg

 

Razliku između 7-8k evra do oko 11k evra popuni neki kredit na 3-4 godine, a ako svadba dobro prođe prevremeno se onda otplati barem pola tog kredita. :D 

Jedino što je ovaj gore onaj početni atmo benzinac 1.6 sa 110KS, ''kilavih'' 11.5s do 100. Bilo bi bolje da je 1.4 TJet kada je o benzincima reč, tu se već dolazi do granice od 10s do 100 km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, o ovome baš nisam razmišljao, više sam u fazonu za nešto "sportskije" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, 500X posebno sa ovim motorom nema ništa od sportskog ''filinga''. Onda traži dobru Giuliettu... B)

p.s. A, možda neka 159-ka iz poslednjih serija, ili joj je ipak ''krštenica'' previše požutela? :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...