Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ajde da se i ja pohvalim , dobio sam dioptriju citajuci ovaj forum :)
Posle 7 godina druzenja sa Mareom 1.9 dolo je vreme da u fa,iliju dodje novi Fiat .
Za sad sam prezadovljan ali priznajem velika je razlika izmedju 1.9 i 1.3 ...
Za sad ovoliko od mene mada mi mogao da pisem i pisem kao sto Fiate na sva usta hvalim ...
 

DSCN7898.JPGDSCN7899.JPGDSCN7900.JPG

DSCN7901.JPGDSCN7902.JPGDSCN7903.JPG

DSCN7904.JPGDSCN7906.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wish :)
2011 je mada za mene nov ;)
Iskreno od septembra sam ziveo na Guarani forumu i polovnim automobilma ...
Ono sto sam zakljucio je da ono sto da kazem valja ode u sekundi a da se automobili vrte i vrte .
Sa Fiat grupacijom sam prezadovoljan i dalje u familiji imamo Bravo 1.6 ..
A od moje Mareae sam za malo napravio spasilacki brod kad sam isao da gledam Puntica , nasao me je u Bajinoj Basti a put preko Debelog Brda po strahovitom pljusku cu dugo pamtiti a pogotovu silazak u bastu i  suncem okupanog Punda

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te dobro sluzi, u zdravlju da ga vozis! Bas lep Puntic i fina opremica.

12 hours ago, kockica said:

Ono sto sam zakljucio je da ono sto da kazem valja ode u sekundi a da se automobili vrte i vrte .

Sa ovim se apsolutno slazem - pratim stalno pomalo trziste, a skoro sam (takodje par meseci) bio u potrazi. Pojedini primerci se vuku mesecima, a ima ih koji samo "blinknu" na oglasima, ako se ne reaguje na vreme.

Nisi napisao koja vezija 1.3 je u pitanju? Slazem se i da je matori 1.9 svima nama koji smo ga posedovali postavio visoke standarde pre svega sto se tice pouzdanosti, niske potrosnje i troskova odrzavanja, uklopljenih sa korektnim performansama za nase uslove voznje.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i bila vodilja u celoj prici , Fiat Alfa .. mi se uvek svidjala zbog dizajna koji je uvek za svetlosnu godinu ispred svih bez uvede drugima
A i za njih imam jako dobro i povoljno odrzavanje kod coveka u koga ima bas puno poverenja , imao sam izlet sa jednim Hyunaiem ali sam se vratio starom stadu jer je ipak bar po mom iskustvu to odlican auto prvog vlasnika a sa godinama dolaze problemi koji uopste nisu jeftini .
Od Mare mi je zao sto sam se rastao jer me je bas svugde vodila bez nekih bezpotrebnh poseta majstorima tako da sam za 7 god imao jedan jedan veliki servis set kvacila i naravno bas je tad resio da me izda i akomulator :( jednom sredio viljuske i cistio dizne , zamene ulja stvarno necu da racunam i moje majstorisanje oko gepeka sa rucicom od fioke jer im je to velika boljka .
Nazalost cena odrzavanja je pocela da prevazilazi vrednost vozila i morali smo da se rastanemo .
Punto je 1.3 mjet sa predjenih 153000 sad ja se sa osmehom vozim vec 4000 km i od sad sam imao zamenu ulja jer je sve ostalo bilo tip top i nadam se da ce tako ostati
Kada sam gledao hteo sam kaoi svi mi ,verovatno, da uzmem auto sa sto manje potencijalnih ulaganja jer niko ne voli da mu majstor bude na speed dial
tako da je 1.3 bez plivajuceg sa 62kw i 5 brzina ( Isti motor  kao u 500l ) i sto me je iznenadilo a nisam ni znao filter za gorivo da  mu je neka jefinija varijanta ( ko se razuem razume ja i ne bas )
Razmisljao sam se za model sa 6 brzina i plivajucim ali opet 99% voznje mi je po BGD pa mislim da sam pametno odabrao za za jednom godisnje do mora i za po neki izlet po Srbiji  je ovo sasvim dovoljno pogotovu sto nema straha od zamajca .
Sad ide pregledanje oglasa i trazenje nekih felni uz naravno zimsku obucu , cak su mi neke zapale za oko
i naravno ako negde izleti Tom Tom navigacija po ok ceni



 

Felne.jpg

DSCN7944.JPG

DSCN7946.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema je prva liga čudi me što nema sportska sedišta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega kako služi Puntomobil?

Od nedavno sam i ja pazario isti model, pa hajde daj neka iskustva i radove za ovih 7 meseci koliko ga vozikaš :)

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle skoro 4 godine vernog sluzenja osecam potrebu da odam pocast ovom malisanu . I ako sam morao da predjem na veci auto Puntic ostaje kao clan porodice jer je to i vise nego zasluzio . 
 Evo kratki rezime troskova odrzavanja puntica , sad ima skoro 190k km a stigao je sa 153k km . I ja sam iznenadjen da sam toliko presao jer leti uglavnom vozim motor ... 
od redovnog odrzavanja smo imali 
153k -mali servis i remenica jer je malo pustao ulje sto sanirano tada ( 2018)
161k -set kvacila , zadnji amortizeri (2019) 
163k -mali servis (2019) 
173k - prednje plocice (2020) 
175k -mali servis + set lanca (2020) 
184k-mali servis (2021) 
od vanrednog odrzanja 
1 sijalica pozicije na stop svetlu 
blue and me , nije mi radilo telefoniranje i USB ( 100eur) 
akomulator , bilo je malo skuplje oko 110 eur 
set zimskih guma 
Sve u svemu prezadovoljan sam 
Oseti se razlika kad iz Insignie sednem i Punta ali to je i normalno ipak je skroz druga klasa auta . 
Ali bi svakome preporucio Punta sto i radim :) 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set lanca, je li to veliki servis, tj pogonski lanac?

Kako si znao kada trebaš mijenjati lanac, da li se počeo čuti ili na osnovu pređenih kilometara?

Kod mene ima na satu 210 hiljada pa ne znam da li da mijenjam veliki servis.

Šta znam možda je neko prije odradio servis?Prethodni vlasnik nije, pošto mi je rekao.Kod njega je bio 5 mjeseci, a on je ga je uvezao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 mjt nema propisani period zamene lanca. Menja se onog trenutka kada pocne da se cuje i tada ga treba uraditi sto pre. 

Inace ako se normalno eksploatise i redovno menja ulje, lanac lagano traje i preko 200.000 km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u svojoj ludoj glavi cuo nesto i onda sam resio da promenim da bi bio miran , trebao da idem na more i nisam hteo da rizikujem  da me nesto zezne 
Niko nije rekao i da sam ja normalan :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...