Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

"Gazde" prevoznici u Srbiji

Recommended Posts

On 6/30/2018 at 10:01 AM, bit said:

Ma to ti je generalna slika privrednika u srbiji, ma čime se bavili, tri puta sam išao na posao po mesec dana i nikada više.

 

Nemoj ništa pokušavati, ti si pristojan čovek, nisi ni svestan u kakvu nevolju se možeš uvaliti, i na šta su sve spremni, batinaša za sitne novce ima koliko hoćeš, polomiće te neko za čitav život, a svi su uvezani kao creva, policija, sud...

Neka ti bude za nauk da se dobro raspitaš kod koga ćeš raditi.

Generalno.....ne bi rekao....znaci da normalnih i postenih privatnika nema??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javio se gospodin, cvili na telefon da ga ne tužim i da će da mi da pare..Ali da mi odbije ono i dalje :D Pa ljudi ovo je cirkus, on se još i pogađa samnom..Čekam ponedeljak, advokat je obavešten, inspektori obavešteni, dokumenta ćemo da prikupimo u roku od par dana i to je kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer je privatnik već 30 godina i ok je.I bonuse plati onima koji se istaknu.Prekovremeno,putni troškovi i 13 plata su standard.
To su loši ljudi,pa su i loši poslodavci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo istraj. Ovaj bit sto te savjetuje da cutis....zbog takvih i propadamo kao narod, svi cute i trpe i svi misle a sta mogu ja promjeniti. A bas jedan po jedan i pokrece se lavina i mjenja se svijest. Sa srecom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ćutanja..Evo najnoviji update, kaže lik, imam ja svedoka da si ti hteo da probaš jednu turu pa da se dogovaramo za dalje.Ja njemu kao iz topa da dostavi ugovor o volonterskom radu na sudu..Zanemeo je...Samo se dobro pravno informisati i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napises mu sms da ga molis da te vise ne uznemirava na telefon i ne preti i da ako nastavi da ces biti prisiljen da se i za to obratis policiji i da ce oni videti da je imao upucene pozive ka tebi, pa da vidis kako ga prpa vata.... sa stokom se tako mora, to je njihov nivo.
I da, slazem se da ovakve stvari treba terati do kraja makar ti te pare ne dobio nego ih dao advokatu, treba stati na put takvima, a ne navikli da svi kao misevi cute i povlace se...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam ga savetovao da ne diže adrenalin, i da preskoči takve likove, da ne iskače za loptom.
Iz ličnog iskustva znam da su uvezani svi.
E ako se nešto promenilo u poslednjih 4 5 g, dobro je, ako postoji inspekcija koja ne pada na sitan keš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema ćutanja..Evo najnoviji update, kaže lik, imam ja svedoka da si ti hteo da probaš jednu turu pa da se dogovaramo za dalje.Ja njemu kao iz topa da dostavi ugovor o volonterskom radu na sudu..Zanemeo je...Samo se dobro pravno informisati i nema problema.
Samo ga kuliraj, nema šta da razgovaraš više sa njim. Pokušao si ljudski, nije hteo. Sad će platiti mnooogooo više kad mu bane inspekcija. To je klasična jajara. Izbegavaj komunikaciju sa njim kao i dogovore oko viđanja itd, sem ako te inspekcija ili advokat zove. Ti si svoje uradio.
@Bit
Promenilo se dosta, što se inspekcije tiče.
Pa u mom komšiluku, baja drži pekaru, popio nekoliko prijava za uzurpiranje dečijeg igrališta i zelenih površina, i nikom ništa. Sazna se da je dobar sa inspektorom. Uz sledeću prijavu se otišlo direktno u inspekciju da se vidi šta je sa predmetom i prijavama za dotičnog.
Epilog jasan plus inspektor kažnjen.

Ljudi treba da se osveste i shvate da ne treba trpeti ponižavanje i iživljavanje od strane ameba koje hoće da zarade na tuđoj muci i tuđem poštenom radu.

Ja, eto imam sreće da radim u velikoj i poznatoj kompaniji sa uređenim pravima radnika. Čik neka šef digne glas na radnika!
A radio sam i kod privatnika raznih, i ima poštenih a i onih drugih. Onda kad uđem u neku radnju i vidim kako se iživljavaju nad radnicima, nije mi dobro.
Na žalost, još se vuče u našem narodu čuvena "Ćuti, ne talasaj, može gore!"

Upravo zbog tog straha su uvedene i anonimne prijave. Čak i ako nije anonimna, inspektor nije dužan da kaže po čijoj prijavi je došao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je bre ortodoksna seljačina, policajac mi priča da se lik tolko useljačlo i razbahatio od kako je počeo da radi taj kombi prevoz a dok je vozio za druge dolazio u policiju molio i kukao kao najveća žrtva..Smešan je jer od svoje gluposti ne vidi kolko će samog sebe da zakopa.Takvima treba stati na put..I naravno ne prijavljivati lokalnoj inspekciji već REPUBLIČKOJ..
Zbog vozačke dozvole koja je kasnila 2 meseca u sred leta kad sam hteo da se vozim i da uživam, poslao sam samo jedan email ministarstvu unutrašnjih poslova, posle dve nedelje traže me iz policije hoće komandir hitno da razgovara samnom.Ispostavi se da moja dozvola može ODMAH da se uradi a da potpišem tamo neku hrpu dokumenata da je sve u redu..Itekako se promenilo.
I dan danas sa tom policiom imam korektnu saradnju, niti me neko pritiska, čak šta više pomažu mi.I oko protesta su ispali fer prema nama a to je sve kad pokažeš da ZNAŠ nešto i da nisi spreman da ćutiš.Svešću i borbom ih ONESPOSOBLJAVATE da pašajdišu kako oni hoće..Zapamtite da i nad popa ima pop.

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sam procitao i cepaj do kraja,pa neka propadne skroz,pa i da ti nedobijes ni dinara,takve sirovine samo kamen oko glave i u dunav,pa da vidim dal bi sledeci tako nesto uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Goran Zemun said:

Generalno.....ne bi rekao....znaci da normalnih i postenih privatnika nema??

Ima, ali nažalost više je onih džukela, vaćaroša, prevaranata. Ne važi to samo za manje privatnike, nego i za korporacije i strane firme. Ceo život radim, što se kaže kod privatnika, radio sam i za neke naciste, pa znam kako je. 

Gorane, tebi svaka čast, jer da nisi pre svega dobar i pošten čovek ne bi tako dobro radio, i ne bi te bio dobar glas. Evo ja 2,5 godine radim u privatnoj firmi PrimarCo, i stvarno nemam primedbi, naravno, ništa nije idealno, ali bitno je da su ljudi korektni, i da cene kada neko radi, zalaže se i donosi rezultate. Bio sam, da ne kažem u šoku, kada sam pre 2 godine hteo da dam otkaz, jer me plata nije zadovoljavala, i smučio mi se rad subotom, a dobio sam ponudu koja se ne odbija. Vlasnik i tehnički su popričali samnom, povećali mi platu, i ne radim subotom. Naravno, nosim posao kući pa gulim noću kada treba, al jbg, dobra je ekipa, i još su mi pomogli kada sam renovirao stan, uradili su mi komplet struju, vodu, prepravke grejanja... 

I ispalo je dobro što nisam otišao u tu drugu firmu, iako znam vlasnika, koji me je lično i zvao, jer njemu ljudi odlaze zbog mobinga, nenormiranog rada. Džaba mi 40-50% veća plata, kada nemaš život. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim taj posao deset godina i za isto toliko hiljada evra su me "zavrnuli" na slične načine. Pravnog leka u Srbiji za to nema i ako se upustiš u bilo kakav pravni postupak izgubićeš jer je njima draže da potkupe sudiju, plate inspekciju... nego da tebi plate pošten rad. Slađi im je jedan evro koji tebi zakinu nego 1000 da zarade pošteno. Zato, kao što neko napisa, ćuti i skloni se, idi dalje ali pazi kod koga ćeš da radiš. Svi ti skorojevići su navikli da žive na visokoj nozi od nepošteno zarađenih novaca ali sad je država stavila šapu na sve što su mogli da muljaju pa im je ostalo još vozača da ne plate da bi mogli da idu dva puta na more. Nemaš način da se izboriš za svoje osim da uzmeš "stvar u svoje ruke" ali razmisli ima li svrhe jer onda postaješ isto što i oni. Ni u Evropi nije ništa bolje pa dobro razmisli i raspitaj se pre nego se odlučiš na bilo kakav korak. Ako ti bilo šta zatreba javi se, pomoćiću koluko mogu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2018 at 3:23 PM, Majstor_Paja said:
Ja ne moram ništa da izvučem, advokata imam to nije problem, kum mi je advokat i tetka takođe..Ugovor o radu nismo potpisali tako da je to njemu još veći problem a kada inspekcija rada utvrdi da sam radio onda idu penali njemu.Videćemo da li ću da ga tužim jer se radi o 10tak dana rada i ta cifra na koju smo se dogovorili uopšte ne mora da bude ta.Ja mogu da tražim na sudu više a možda ne mogu.Ne znam kako to ide

Imao sam i takav slučaj, inspekcija rada odbaci moju prijavu jer je utvrdila da ja i poslodavac u tom periodu nismo imali potpisan bilo kakav ugovor i upućuje me na nadležnost suda. Mani se ćorava posla osim ako nemaš baš dobrog advokata. Mada, i to ti nije sigurno da ćeš da naplatiš. I takav sam slučaj imao. Četiri godine na sudu a on u međuvremenu proglasio stečaj i nije prijavio sudu. Ja dobio slučaj ali od koga da naplatim? Pusti to i idi dalje, shvati da si platio školu i gledaj napred, ne osvrći sr jer ćeš se unazađivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ste pisali o dnevnici koju drzava regulise i koja je vrlo visoka. Bilo...ali 2016. godine :)

Od tada su iste oporezivane i njihovo zakonsko propisivanje je ukinuto.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne okreći se sine, po naslovu starog filma

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ima, ali nažalost više je onih džukela, vaćaroša, prevaranata. Ne važi to samo za manje privatnike, nego i za korporacije i strane firme. Ceo život radim, što se kaže kod privatnika, radio sam i za neke naciste, pa znam kako je. 
Gorane, tebi svaka čast, jer da nisi pre svega dobar i pošten čovek ne bi tako dobro radio, i ne bi te bio dobar glas. Evo ja 2,5 godine radim u privatnoj firmi PrimarCo, i stvarno nemam primedbi, naravno, ništa nije idealno, ali bitno je da su ljudi korektni, i da cene kada neko radi, zalaže se i donosi rezultate. Bio sam, da ne kažem u šoku, kada sam pre 2 godine hteo da dam otkaz, jer me plata nije zadovoljavala, i smučio mi se rad subotom, a dobio sam ponudu koja se ne odbija. Vlasnik i tehnički su popričali samnom, povećali mi platu, i ne radim subotom. Naravno, nosim posao kući pa gulim noću kada treba, al jbg, dobra je ekipa, i još su mi pomogli kada sam renovirao stan, uradili su mi komplet struju, vodu, prepravke grejanja... 
I ispalo je dobro što nisam otišao u tu drugu firmu, iako znam vlasnika, koji me je lično i zvao, jer njemu ljudi odlaze zbog mobinga, nenormiranog rada. Džaba mi 40-50% veća plata, kada nemaš život. 
Primer pislodavca koji ceni radnika. Svaka čast.
Ali kako ti nisu barem pomogli oko auta, barem da ne padaš u bedak kad ga svaki dan vidiš na parkingu 🤣.
Mogli su ti obezbediti nešto jače i brže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...