Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

"Gazde" prevoznici u Srbiji

Recommended Posts

Tema, "gazde" prevoznici u Srbiji i mom iskustvu sa takvima.Neverovatno mi je bilo na šta je čovek spreman.Polupismeni svet uglavnom.Evo šta mi se desilo i šta ja sad hoću da uradim.

Obrnuo sam jednu turu kombijem po Evropi, sve odrađeno kako treba međutim, na granici , pošto pojma nisam imao bio sam u pretovaru.Zovem gazdu, čovek kaže ajde ne pravi se tamo blesav i daj mu..Ja vadim, nemam sitno ništa i kaže komšija nam 'rvat "razmišljaj brzo inače zovem inspektora, kazna 8000 kuna" ..Jbg ja u panici nisam znao šta da radim nit mi neko reko da na ovo treba da se pripremim, izvadim najstinije što sam imao 50e a 2000 mađarskih forinti nije hteo da uzme.I tako otišao do Nemačke, okrenuo nekoliko tura unutra, pokupio robu za nazad i krenuo.Opet ista priča, samo ja bio pripremljen, spremim "nešto sitno" i uspem da prođem nekako.

 

Vraćam se kući, SVAKI račun uredno dostavljen, točenje goriva, vinjete, putarine, ma sve..Sve se poklopi u evro.Čovek mi ladno odbije sve što sam morao da dam na carini pod izgovorom da CMR nije bio u pretovaru međutim kad stanem na vagu, jedno 500 kila više :) 

Na kraju me "kazni" sa još 50e zato što nisam uspeo da ubacim još jednu paletu ili 8 stolica na slici koja stoji u kombiju koji je bio PUN PUN!

Kaže "morao si da istovariš sve napolje pa da presložiš" ,da posle 16 sati vožnje istovaram ručno kombi dok me Nemci gledaju i to na utovaru.Kutije unutra nema nijedne lakše od 40kg..I ja tu dobijjem "kaznu" od 50e
Prećutim ja to da vidim šta će na kraju da bude.Kaže "Sutra mi donesi popunjen troškovnik, mene ovi računi ne zanimaju" , odem ja kući i ćutim celo vreme, popunim troškovnik, vratim se , opet se sve poklapa u evro.

 

Reko sam mu da neću više da vozim, da sam po svim uslovima LEGALNIM robu dostavio, kombi vratio neoštećen, sve papire uredno vratio i to PRVI put u životu što idem nešto da vozim po Evropi." Kaže on meni, umesto da mi doneseš 1000e ti si mi doneo 800e i sad sam ja zbog tebe u minus.Ja onako ne verujem šta čovek priča, kreće ruka da mi drhti, vilica mi igra, obrazi mi se tresu.Nisam se video sa suprugom 10+ dana, vozio po 15-16 sati dnevno, spavao u kombiju, jeo nudle da bi mi ostalo nešto i on mi priča kako ću da dobijem samo 80e od svega.Ljudi moji, pade meni mrak na oči, htedoh da ga zadavim u rođenoj kući, onaj drugi radnik me uhvatio i pokušava da me smiri..Reko dobro daj mi sad te pare što si reko da ćeš da daš pa da idem.Kaže pare za 15 dana.Shvatio sam da od toga nema ništa a pre nego što počinim nešto za šta će da ispašta moja porodica pa onda ja, došao sam ovde da vas pitam na koje načine gospodinu da zagorčam život, koje inspekcije su nadležne za sve ovo.Budite kreativni i pomozite mi, hoću da mu j. mater.Niko me ovako nije okrenuo u životu kao ovaj lik.

 

0-02-04-407c1004ecd16111f971f84adc5c5889a1a2a8a706fecc4cb1c3f6cb3d0e06a1_9a2ccde4.jpg0-02-05-1b1f22cc92ce1e03e2e998eed95eee625dfc240c4336d17d537666adf8afbc90_4ccfe5e5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazne za pravna lica u saobraćaju su ogromne.,u odnosu na fizička lica.Čak ih ima gde vozaču malo ,a gazdi ludilo.Odeš u nemačku i ostaviš mu vozilo tamo:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to ti je generalna slika privrednika u srbiji, ma čime se bavili, tri puta sam išao na posao po mesec dana i nikada više.

 

Nemoj ništa pokušavati, ti si pristojan čovek, nisi ni svestan u kakvu nevolju se možeš uvaliti, i na šta su sve spremni, batinaša za sitne novce ima koliko hoćeš, polomiće te neko za čitav život, a svi su uvezani kao creva, policija, sud...

Neka ti bude za nauk da se dobro raspitaš kod koga ćeš raditi.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2018 at 8:27 AM, knezevic76 said:

Da li imaš neki ugovor sa njim, o radu, pružanju usluga itd...

Nemam nažalost ili na sreću...Neki to govore da je na sreću zato što će mnogo više da najebe što nikakav ugovor nismo potpisali..Pre svega robu sam potpisivao ja, na CMR stoji moj potpis, u špediciji stoji moj potpis i naravno na svim kapijama gde sam išao da tovarim i istovaram stoji moje ime, prezime, firma i vreme ulaska-izlaska..Čak i na granicama stoji sve.

 

On 6/30/2018 at 6:43 AM, jevta said:

Kazne za pravna lica u saobraćaju su ogromne.,u odnosu na fizička lica.Čak ih ima gde vozaču malo ,a gazdi ludilo.Odeš u nemačku i ostaviš mu vozilo tamo:lol:

Rekao mi je jedan policajac da se obavezno javim inspekciji za drumski prevoz tereta i da će obavezno da mu nešto nađu.

 

On 6/30/2018 at 10:01 AM, bit said:

Ma to ti je generalna slika privrednika u srbiji, ma čime se bavili, tri puta sam išao na posao po mesec dana i nikada više.

 

Nemoj ništa pokušavati, ti si pristojan čovek, nisi ni svestan u kakvu nevolju se možeš uvaliti, i na šta su sve spremni, batinaša za sitne novce ima koliko hoćeš, polomiće te neko za čitav život, a svi su uvezani kao creva, policija, sud...

Neka ti bude za nauk da se dobro raspitaš kod koga ćeš raditi.

Druže, ne plašim se nikoga.Imam svoje strahove ali ih ne pokazujem.Svi koji su nasamareni na neki način moraju da pokažu otpor i da ne daju na sebe.Ja neću dozvoliti ovom polupismenom idiotu da me zajebava ovako, čak sam mu reko nedao ti bog da te sretnem negde pošto nije hteo uživo da mi daje pare nego na račun :) Znači pizda, plaši se..Kakvi batinaši po Aleksincu, sa svima se poznajem i nemam konflikta a što se tiče pravosuđa, Nišlije jedva čekaju prijave..U Aleksincu ništa ne prijavljujem upravo zbog toga što se svi znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumeš izgleda.

Pusti to, idi dalje, ne pravi sebi mrlje kojih ćeš se sećati. Dao si otkaz i to je to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dao odgovor na ono što sam pročitao, ako ima nešto između redova reci :D 
Trenutno završavam E kategoriju, kad to sve završim idem odavde, tačnije Slovenija ili Nemačka, videćemo..Mnogo kolega je tamo, svi su zadovoljni koliko toliko a 10x je bolje nego ovde..Tako da sam sad hteo da okrenem neku turu da se malo naučim i da ne sedim džabe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas kopije cmr-ova? Imas pecate na pasosu, druge papire na kojima su tablice njegovog kombija?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pečate na pasošu, CMRove nemam kod sebe..U policiji kad sam bio rekao mi je jedan policajac da postoji trag na granici i upravi carine ko je vozio i kad i da to po potrebi mogu da uzmu na uvid inspektori.

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je na tebi samo da odeš u inspekciju, ali je pitanje šta ćeš izvući iz cele priče.
Inspekcija može da mu napravi problem, a da li ćeš ti izvući nešto, bez angažovanja advokata, to je pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne moram ništa da izvučem, advokata imam to nije problem, kum mi je advokat i tetka takođe..Ugovor o radu nismo potpisali tako da je to njemu još veći problem a kada inspekcija rada utvrdi da sam radio onda idu penali njemu.Videćemo da li ću da ga tužim jer se radi o 10tak dana rada i ta cifra na koju smo se dogovorili uopšte ne mora da bude ta.Ja mogu da tražim na sudu više a možda ne mogu.Ne znam kako to ide

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Položi za tu E i daleko mu lepa kuća.
Imaš sada i to iskustvo i batali ga, nemoj se spuštati na taj nivo, može on vas 10 tako da pređe, posle mu niko više sesti u kombi neće, razumeš, čuje se sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to kontao da uradim ali moj karakter mi ne dozvoljava da mu to tako prećutim..Jednostavno kad je u pitanju nepravda ludim..Možda možeš a možda i ne možeš da me razumeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ga tuzis, drzavna dnevnica za preko je visoka tako da bi uzeo dosta vecu paru nego tu dogovorenu, ako sve to dokazes naravno. Vidi sa advokatom sta sve trebas da pripremis, a to sa inspekcijom, to ce samo njega da kazne, nemas tu nista od toga. Mislim da ce da ti donese sve pare kad mu zapretis tuzbom, svi danas tako rade :D
Kada budes isao u Slo, pazi se jer i tamo imas ogroman broj takvih, vecinom su nasi ljudi. Dobro se raspitaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću da ga tužim sigurno samo da odem u inspekciju rada.Što se Slovenije tiče tu imam neke ljude koji rade po firmama isključivo kod Slovenca i oni će da me preporuče kad budem sve završio.Oko 2 meseca će da mi se odbija 200e dok ne naučim posao jer ću da idem sa nekim u dvojci a nakon toga ide puna plata i to je to..Kolika je ta dnevnica ako znaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mi poludimo kad neko pravi magarca od nas, ali...zato ideš dalje, tuženja inspekcije sudovi, to kod nas ne funkcioniše kako bi se čovek nadao da treba.

 

To jedino funkcioniše u slučaju da radiš u državnoj službi, onda možeš da tužiš i dobiješ, ovako preduzetnici to sve podmažu, a ti opet na livadi, pa tek onda može da ti se desi da pukneš i uradiš ono što nikada ne bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od poznanika koji to rade u srbiji ako voziš napolje imaš mesečnu od 700 do 1200e ukupno minus hrana, tuširanje, i sl.

Za inostranstvo isplati se jedino ako se udružiš sa još par vozača, 3-4 pa uzmete jedan stan, u kojem ćeš retko boraviti , ali moraš imati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovamo gde bi ja trebao da idem plaćaš oko 30-60e mesečno za tu adresu gde si prijavljen i tu možeš da uklapaš vikend da opereš stvari, prespavaš itd..Ugalvnom tu ima nekoliko soba i svako ima svoju a kupatilo i wc je zajedničko.U suštini za te pare odlično dok ne krene spajanje porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nešto znači, jedan lik je tako hteo moju ženu da ispali za novac, nakačio joj neke manjje i tako to pa da odbije od plate. U prevodu da joj ne da ništa. Inače je lik pandur i drži radnju u centru BG privatno.
Pozvana mu je insoekcija, i ako je tvrdio da mu niko ništa ne može. Taj dan kad mu je banula inspekcija, zvao nas je da nam da novac. Nisam pristao. Tražio sam da uplati na račun, što je i uradio. Kad smo se videli da potpišemo papire, nikad ljubazniji nije bio.

Sa druge strane, jednu bitangu je vijala inspekcija godinama, stalno se izvlačio. I kad sam pomislio da se izvukao, saznam da su mu pronašli još brdo drugih nelegalnih radnji, na kraju je pobegao iz zemlje. Novac nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ipak ima leka a može i da ga nema.Ovaj što sam radio kod njega ovde živi, tu mu kancelarija, sve mu je ovde..Ne verujem da će zbog 200e da beži iz zemlje ali ja svakako neću da mu ih oprostim.Zaista izbegavam da mu novac izvlaćim silom iako zamalo to da uradim.Zato tražim bilo kakav način da rešim to.Vi ste mu poslali inspekciju rada jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, otišli i prijavili. U prvom slučaju direktno, u drugom napismeno predali prijavu.
I još nešto, ranije su se mnogo lakše izvlačili ti prevaranti od privatnika. U zadnjih par godina su mnogo rigoroznije inspekcije, barem u BG. Znam i da rotiraju inspektore na svakih par mesrci zbog korupcije. U svakom skučaju, imaš ouno pravo sa se interesuješ o slučaju , ako je u proceduri, inspektor mora da te uputi dokle je stigao sa slučajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično..Sad sam se čuo sa jednim inspektorom, sve mi je lepo objasnio..Dokumenta kao dokaz o mom radnom angažovanju prikuplja sud ili advokat koga ja ovlastim tako da ja tu nemam šta da se mešam.Inspekcija i ostalo će biti krajnji slučaj.Moj advokat će njega pismeno da obavesti o svemu a ako se on ogluši o tom upozorenju, ide postupak.Prosto kao pasulj, barem tako ispada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...