Jump to content
FAS Goran
Sasamjtd

Veliki i mali servis za Alfu 147 1.9 MJet

Recommended Posts

Zdravo svima,skoro sam uzeo alfu 147 1.9 jtdm 2008 120ks...

Pa imam neke nedoumice i pitanja pa se nadam da ce te mi pomoci :-)

1) veliki rervis je radjen pre 52 000km i radjen je u drugoj polovini 2012te,kaisevi deluju ok,da li je hitno da radim veliki servis,znaci proslo je 6 god?

2) drugo pitanje,mali servis je radjen pre 3000km sa kvalitetnim filterima i dobrim uljem(full sintetika),da li mogu veliki servis da uradim bez malog posto je vec radjen,a nisam bas pri parama...

3) koliko izadju ruke za veliki servis,neka preporuka za servisera u Bg da je ok i povoljan

 

Evo i slika alfice

 

20180629_202705.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras da radis v.servis, ne moras da radis mali :D Ruke su normalno 50e a posto si iz Bg racunaj malo vise. Imas temu sa servisima za preporuku. Pominju nekog Ivana sa Dedinja, Gorana sa Altine, itd..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U takvoj situaciji, ako su ti pouzdani podaci o servisima - ne znaci da je ispravno, ali licno bih izvozao jos tih cca 7000km do intervala malog servisa. Tj. voznja do jeseni i taman pred zimu odradis kompletno veliki+mali servis.

Posto je isti motor u pitanju, mozes da pogledas i ovu temu gde se dosta pisalo o 1.9 JTD/MultiJet:

 

U partnerima kluba imas i servise sa kojima klub ostvaruje saradnju i kod kojih mozes da dobijes popust, a tema sa iskustvima o servisima je ovde:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili 3 godine u otezanim uslovima :) , po fabrici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa alfa, sa srecom :)

Veliki servis bi trebao uraditi do 60km. Preporucujem ti Vecu iz Zemuna, Trscanska 17a nema sta ne moze da resi. Jako ljubazan, veliki ljubitelj alfi moze i delove da ti nabavi po povoljnijoj ceni nego sto bi sam u radnji kupio. Cena velikog servisa ruke- 5000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanima, sad se setih da sam postavljao - evo nekog mog iskustva i stanja delova na otprilike toj kilometrazi, u pomenutoj temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm,pa mogao bi onda do servisa da mi pogledaju" u kakvom su stanju kaisevi vodena itd...

Comi-povoljno su ruke :-)

 

Jos nesto,jel su delovi isti za jtd i jtdm,moj je 88kw

Edited by Sasamjtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju ti to stize na zamenu, ne zbog predjene kilometraze, nego zbog vremenskog roka. Da me ne razumes pogresno :) , svakako spremaj parice.

Zavisi i od toga u kom rangu kvaliteta su ugradjeni delovi, uslova eksploatacije...

Iznad sam samo ostavio primer kako to sve izgleda sa OEM delovima posle pomenutih 60 i kusur hiljada km i oko 6 godina. Na prethodnom Stilu sam 2 puta radio veliki servis, oba puta na iznad pomenutim intervalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema gledanja, zato se i servisni interval mora pratiti. 

Moj predlog ti je da pri velikom servisu zamenis remenicu altenatora i remenicu na kompresoru klime posto vec placas ruke. Da ne bih posle 20 hiljada morao nesto od toga pa opet placaj ruke, mirnija ti glava i samo gas posle. Jos da i usis ocistis dok je razupcen motor to bi bilo idealno, jeftinije bi prosao svakako a boljitak u voznji bi sigurno osetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preventivno da menja delove?
Remenica kompresora ne crkava, ono sto na kompresoru moze da ode je lezaj, ako ne zuji koji bi bio razlog bacanju para?
Remenica alternatora se lako proveri cim se skine pk kais, i na kraju to nista ne utice na cenu ruku, to je sve na pk krugu, a pk kais se skida za 2 minuta.
Znaci koliko bi neko uzeo za veliki servis jos bi plus bilo i zamena remenica, isto kao da se ne radi v.servis.
Moja preporuka za servis ti je Goran sa altine, to je servis u kojem je sve to rutina, daje garanciju iza koje stoji. verovatno servis na najboljem glasu u Srbiji, i to opravdano.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska, naravno ne menjati preventivno, proveriti pa ako treba.

Ja sam inace veliki i pk krug sa remenicom platio 5 hiljada. Remenica se po malo cula, a ujedno vreme za vl.servis bio pa sam sve odjednom uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao jedan servis,i za veliki servis traze 10 000-daju garanciju...a ima jedan lik radi veliki za 4500 u svojoj garazi radionici...sta vi mislite?,jel moze tu nesto lose da se odradi,nije previse komplikovano to zupcenje hmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio sam ti iznad link sa iskustvima sa servisima, stotine napisanih iskustava.

JTD/Multijet je vrlo cest, ali prelistaj zadnjih par strana i mislim da neces imati puno da "dumas" i nepotrebno eksperimentises gde otici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi zvao Gorana? Jesi zvao Vecu? Za njih si dobio na temi preporuke. Nekad "povoljno" ume da bude poprilično skupo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi Gorana pitaj cenu i zakazi. Ne moras mnogo mozgati, svi su tu sa cenama oko 5-6000. Dobijas garanciju na to i kao sto neko rece ljudima je to rutina.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Gorana 28 000,delove ja mogu da nabavim za 16 000(imam mali popust),sto mu dodje onda ruke 12,ako nadjem majstora za 5-6 procicu dosta jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj nije mi jasno. Jel si pitao koliko su ruke ? Ti racunas svoje delove sa popustom sa njegovom cenom nije mi jasno :D
Mozda im se pod veliki podrazumeva veliki i mali?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, malo ti to konfuzno pišeš. Kod Gorana je 28 ruke i delovi? Koliko su samo ruke kod Gorana, da li si slučajno pitao. Pošto možeš da doneseš svoje delove, btw, preporuka za Euroauto što se delova tiče.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne ,mali im je 9 000hiljada,u principu ja za 21 000mogu i delove za veliki i mali da uzmem i neko za 7 da mi sve ugradi i ja za 28 i mali i veliki.

Nisam pitao koliko su ruke kod Gorana,bas cu da pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruke za mali su oko 1500 din. Veliki ne verujem da je vise od 6000. Ti mozes svoje delove doneti i oni ce ti ugraditi.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, ajd ti lepo zovi Gorana i pitaj koliko su samo ruke za veliki servis, pitaj da li i cena malog ulazi u istu. Nemojmo nagađati, ako me secanje sluzi oko 7500 su bile samo ruke za Stila 1.9 jtd 85kw lad sam pitao. Plus, ako si član FLCS kluba imas 20% na ruke. Tako da. Ta matematika tvoja je izuzetno konfuzna, barem kako si je sročio.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...