Jump to content
FAS Goran
gagyns

Fiat Albea 1.2 16V 2003. TNG P0420

Recommended Posts

Pozdrav drugari, evo opet da pokušam da potražim pomoć - savet vezano za gore pomenutu grešku P0420. Naime, dešava mi se redovno kada vozim na plin, posle nekih 60-100 km da upali ovu grešku, nakon brisanja naravno opet ista priča, obično se brže pojavi kada vozim uslovno rečeno malo duže distance, od par km ujednačenom brzinom...

 

Šta sam sve probao: 

 

1. Bio kod svih mogućih novosadskih plinskih magova: počeo sa AutoGas Detelinara, preko čuvenog Dore, koleginog prijatelja koji radi u jednom plinskom servisu u Futogu pa na kraju kod mene u komšiluku kod Markovića - manje više svuda je ista priča - to tako treba kad voziš na plin, tvoj auto nije predviđen da ide na plin (sad ne znam da li samo moj, samo ovaj model, samo svaki Fiat, samo svaki auto, možda samo svemirski brodovi iz budućnosti idu na plin - nisam razumeo) sve u svemu rešenja nema...od Dore sam dobio malo drugačiji odgovor nakon njegovog štelovanja tipa ako ti sad uapli lampu onda je do sonde...vozio oko 100 km na benzin posle toga sam ugasio lampu dakle...hm...

 

2. Naravno da je auto iako je kanta žeŠća redovno održavan, mažen i pažen od strane svog vlasnika koji je nebrojano puta prozvaT da istu voli više od žene, dece, kera, tašte (ovo je istina), Boga, Vučića  i sl...

 

3. Kablovi novi, Valeo, bili skupi ko da su pravi Valeo, svećice NGK kupljene u MAS-u, prešle oko 7-8 hiljada, klapna gasa toliko čišćena da se istanjila:) Redovno prskani svi mogući i nemogući kontakti kontak sprejom sporadično periodično...

 

U pitanju je klasičan Fiat-ov 1.2 16V 59kW motor, 2003. godište, gas je ugrađen kod Radića pre desetak godina i ruku na srce čudi me kako za ovo vreme nije crkla MIL lampica od sijanja i usijanja...

 

Probana su razna štelovanja smeše, i automatski i u vožnji, kao rezultat tih podešavanja, bude jedino da se pojavi pored gore pomenute i druga greška vezana za smešu 

P1172 Mixture 1 stength (multiplicative), dakle budu njih dve zajedno, eto da se malo druže...

 

E sad, konkretno, nekih većih nedostataka uvožnji, trenutno, nema, ranije je znao i da cima kad se potopi gas i kad se naglo pusti, kao da secka, kablova za svećice sam promenio više neg' devojaka što sam celivao, i sad kad pustim gas pa krene recimo da ide u drugoj bez gasa krene da secka cima, stisnem kvačilo, pustim - sve bez gasa i onda se zna smiriti, tripujem da se ovo dešava i na benzinu samo nije toliko izraženo...inače pre par godina menjana je i bobina, eto tako rekao majstor da treba...inače moj brat, ne rođeni, šta bi tek onda bilo...

 

Za ovih deset godina, koliko teram ovu kantu i odbijam da je se rešem dok je nerešim pa nek se onda deca vežbaju na njoj, ako izdrži još 10 godina :) naučio sam o kolima više nego što sam ikad mislio da ću znati ali opet naravno ne dovoljno da rešim sam sebi svoje probleme (i probleme sa kolima) ali opet u dovoljnoj meri da mogu da provalim ko koliko od majstora koji rade zaista zna šta radi a koliko nagađa, po nekom mom dosadašnjem iskustvu pokzalo se da je ta nagađačka metoda očigledno dovoljna u većini slučajeva da te ovde u našoj zemlji miloj kvalifikuje kao nekog majstora za nešto, al' ajd sad da ne pljujem, nije ni vreme ni mesto za to što bi reko Merlin al' ne čarobnjak kralja Artura već Dino čiji tekstovi zaslužuju svoj forum zajedno sa Bajaginim...

 

Eto sleduje mi još jedno letovanje i sređivanje auta pred put koje će po sve sudeći dostići cifru istog kada se na sve doda pored velikog servisa i zadnje kočnice koje su za menjažu, kvačilo koje trese (bila tema ovde već), dizna prva i četvrta koje kaže majstor za plin ne rade dobro, ulje koje curka ali ne mlogo nedge dole na nekoj glavi ali kažu i to tako treba, opruge zadnje koje su se "umorile" a nove nema da se kupe a da ne koštaju kao da su od zlata, nešto što lupa nazad a niko ne zna šta, sirena koja malo radi malo ne radi i mogao bih tako do sutra....

 

Ne znam ni što sam sve ovo pisao, valjda sam osetio potrebu nekom da kažem eto i ovo...odo sad da zapalim kola:)

 

Sad kad malo bolje razmislim ne mora niko ništa ni da napiše kao odgovor u ovoj temi, dovoljna mu je kazna ako je sve ovo pročitao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav prijatelju, zanima me da li si uspeo da resis onaj problem sa P0420 na Fiat Aldei? Imam isti problem ali niko ne zna gde je resenje. Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...