Jump to content
FAS Goran
Sedam

Lybra - problem sa grejanjem...

Recommended Posts

U pitanju je Lybra 1.6 benzinac... manji problem je sto, kad se iskluci duvanje, ventilator nastavlja da radi ali na pola brzine, i to ne uvek, a pritom kad je ukljucena klima brzine rade normalno. Samo kad se klima ugasi ponekad ventilator nastavlja da radi na pola...

 

Mnogo veci problem je sto mi ubacuje topao vazduh u kabinu... kad se namesti da duva na sredini ili na vetrobran, to je ok ali na noge nece (nastavlja da duva na sredini), pritom samo na levoj strani radi klima, na desnoj duva topao vazduh, a na noge ili duvka toplo ili prosto izbija toplota. I to sto klima radi na levoj nije dovoljno jer ocigledno mesa topao vazduh i onda klima ne moze lepo da radi... postavicu i sliku gde se vidi sta kompjuter prikazuje, sta je problem. Sad, to ne mora da znaci da je samo to ali daje neku ideju...

...pa je moje pitanje...

Ima li neko da hoce i da ima vremena da resi ovo u narednih 14 dana posto tad idem na put i bilo bi lepo da se ne kuvam a da pritom bude realan sa cenom... znam da mora da se skida tabla, da je zeznuto, i da nije jeftino...

 

20180620_140625.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkli su motorici klime... Tj motorici koji usmeravaju klapne gde sta treba da duva. Klasican problem kod Lybre, nista novo. Polovni motorici su oko 10€ komad, i mislim da imas srece sto ova dva neispravna koja prikazuje dijagnostika, mislim da mogu fa se zamene bez skidanja table. Tj rasturas samo donji deo komandne table, plastike. Imas ovde u odeljku za Lybre negde temu o tim motoricima i zamenama istih, pretrazi malo teme i naslove i naci ces... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam vise tema o tome ali, prvo nisam to nikad radio, a drugo imam cevape umesto prstiju i nema sanse da zavucem ruke tamo ;)  a nemam ni vremena da ako bude nekih problema, nemam auto... zato sam i pitao da neko ko to ipak malo bolje zna, uradi, ja jedino mogu da budem tu, pomognem ako treba, nije meni frka da se isprljam... Nije meni problem ni do Arandjelovca da dodjem ;) tamo mi tazbina :) ako mislis da moze da se resi bez skidanja table... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti nisam nesto merodavan za tu vrstu posla. :D Nisam nikad radio, samo sam citao o tome i pricao sa ljudima koji su radili to. I znam da ti treba gedorica 5.5 koja se malo teze nalazi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci da su samo motorici klime... Tom logikom sam i ja isao,ali bezuspesno. Problem je bio u centralnoj jedinici klime,iako nije diag pokazivala. Tako da i tu moze biti problem. Naravno,treba proveriti i stanje komponenata sistema (kompresor, freon,...),jer i tu moze biti problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da bude centralna jedinica klime, ni kompresor ni freon, kada mu na levoj strani duva hladno, a na desnoj toplo. I kada nece da otvori u noge da duva, verovatno zbog kompresora klime, jel? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da bude centrala,upravo je kod mene bio takav slucaj,zato i pisem. Izmenjao sam motorice i dok nije zamenjena centrala nije radila klima kako treba.

A kompresor i freon svakako treba da proveri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...