Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

@igor0511

Imas internet pa pogledaj malo posto su ta kola preko. 

Onda ces videti sta je razlog da se ne spusta cena kako bi ti voleo. 

Spusta se bukvalno reda radi jer sledeci isti takav auto koji se uzima mozda bude i skuplji nego sto se ovaj prodao. 

A plus sto su se zarade stanjile za medalju i radi se na par stotki kod ovih jeftiniji i nesto malo vise kod skupljih. 

Kola 2015 donesu istu zaradu kao kola 2004 a ulog je veci i trostruko. 

Zato nema te korekcije kakva je bila ranije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 cemu taj stav “kako bi ti voleo” :) nisam ja borac protiv prodavaca vec samo komentarisem stanje. Pratim par automobila koji su preko pola godine na oglasima. Pratim i cenu u inostranstvu. Za neke sam dao i ponudu i nisu hteli ljudi. Ne zato sto sam losa osoba jer vec u tom trenutku toliko  mogu / zelim da dam za kola. Ja iskreno mislim da bi bilo bolje da su prodali kola nego da im vise po pola godine na oglasima, ali ajd’.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Pa voleo bi nize i zato si dao ponudu koja se ne uklapa u racun prodavca i zato ti i nisu dali po toj ceni. 

Posto vise nema nize treba da prodje period navikavanja na nove cene. 

Ali tako je i sa nekretninama koje su poludele i jednostavno ljudi pricaju vec 3 godine kako ce cene pasti i evo samo su jos vise skocile i sta ce nego moraju da kupe jer negde se mora ziveti.  Tako je i sa kolima jer ili ces ici peske ili ces zadrzati stari auto ili ces platiti onoliko koliko moras a ne koliko zelis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili cu da odem da kupim kod drugog :D ne znam cemu taj stav uvek:

Neznalice vs Prodavci

 

niti su svi neprodavci neznalice niti su svi prodavci isti.  Neki prodavci imaju i uredne cene i istaknu da su fiksne, vecina stavi vise i hoce da pregovara, ali bi ipak da ispregovaraju 300e nize na kolima od 20 000 koja su platili 15 000 u inostranstvu. Pa mnkgo je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih generalno pitam koja im je najmanja cena koja odgovara pa otprilike vidim jel to vredi ili ne , i on mora da zaradi makar nesto , iscimao se gledao proveravao , nikad nisam isao ispod toga da bude neodgovarajuce sta znam , zanimljivo je da sami spustaju kad se auto pregleda ni ne stignem da  se cenkam i to je ok , da smo u zemlji kako treba uzme se kreda i lagano nego mnogo nezaposlenih ima i cime ce da se bave pa prvo kolima i oglasima 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, nemanja84bg said:

 i cime ce da se bave pa prvo kolima i oglasima 

Pa sto se ti ne bavis time ako je tako lako i moze svako :) treba imati uslova, prostor i znanje, ako sve to nemas onda je manja zarada jer sve to moras da platis

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, igor0511 said:

Ili cu da odem da kupim kod drugog :D ne znam cemu taj stav uvek:

Neznalice vs Prodavci

 

niti su svi neprodavci neznalice niti su svi prodavci isti.  Neki prodavci imaju i uredne cene i istaknu da su fiksne, vecina stavi vise i hoce da pregovara, ali bi ipak da ispregovaraju 300e nize na kolima od 20 000 koja su platili 15 000 u inostranstvu. Pa mnkgo je

Znaci platili 15000 u inostranstvu a ovde ga prodaju za 20000? 

A troskove carine i svh ostalih troskova si zaboravio plus da li ti zamisljas da neko radi za 300€ a ulozio je npr 18000€? 

To tako i ti u svom poslu radis na zilet da bi musterija bila zadovoljna? Ili uzimas sto vise tj koliko se moze jer treba i ziveti a ne biti socijalna ustanova? 

Pogledaj malo iz drugog ugla sta pises jer ti prica ne pije vode ali ni malo. 

Zamisli da ti ulozis 18000€. Sa koliko bi bio zadovoljan da zaradis?

Al pazi sta ces da napises. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa on ocigledno razmislja da tako treba da bude. Jos tako i moze al ako imas sigurnog kupca koji ga odmah kupuje a kad ulozis i nekad cekas godinu dana da prodas i podelis npr 2000€ na 12 meseci ispadne da si zaradio mesecno koliko?  

Ne znaju da nije to tek tako jer moras probrati auto,srediti, doterati,odraditi sve oko carinjenja i cekati da se pojavi ozbiljan kupac. Posle x meseci se proda auto i onda ovakvi ljudi gledaju kako se mlati lova. 

Pa mlati se ako se gleda da je prosek u Srbiji 450€ ali koliko su ti ljudi ulozili novca da bi zaradili tih 450€?

NULA i onda im krivo sto neko zaradi vise a u biznis ulozio par stotina hiljada eura. Pa sve i da je ulozio tih 20k nesto je ulozio i normalno je da zaradi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem ljude koji pozovu i kazu ja bih taj auto platio toliko.Druze lepo se pita za poslednju cenu i to je to.

Cist primer,kada me je lik zvao za E87,kaze koja bi bila cena,ja sam rekao oko 6000e,dok odmah odgovor dobijam,ja bih za taj auto dao 5000e,na sta sam rekao,cena je oko 6k,ako ti mislis da ne vredi da ne gubimo ni tvojr ni moje vreme.Nasli se,odmah daje 5500,pa druga ponuda 5650 ,na sta sam ja rekao nismo se dovorili i otisao.Posle 2h javlja se,ipak cu dati 5800 kao auto vredi itd.Danas mi je malo krivo,trebao sam lepo da mu ne prodam auto,pa taman bio na oglasima neko vreme.Jednostavno nekim ljudima ne vredi pricati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo krivo što neki ne plaćaju porez državi al im puna usta nekih drugih stvari. Još luđe je što su neki prijavljeni na birou i uzimaju socijalnu pomoć a zarađuju na automobilima po par hiljada evrića mesečno, a i ovi što imaju prijavljeni delatnost, oni gledaju da nađu svaku rupu u zakonu da plate što manje a opet ima onih koji imaju stalno zaposlenje al nam ovde pričaju šta i kako a sa strane rade na crno, to je OK ...... E onda ti isti su najglasniji , kao taksisti primera radi, muka je to, težak dinar, njihov najteži, a kupac ima, kako je zaradio taj dinar, to nije bitno. Bitno je da se prospe ljudima sa fakultetima ili onima koji rade i zarađuju pošteno u svom poslu , kako se vodi biznis.
Ja to tako pišem jer nagađam, ne živim u Srbiji već na Marsu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OMP said:

Pa sto se ti ne bavis time ako je tako lako i moze svako :) treba imati uslova, prostor i znanje, ako sve to nemas onda je manja zarada jer sve to moras da platis

Eh brate moj , spolja 20to godisnjak , realno 40to , a iznutra sigurno 60to  jbga to e to , dosta sam ja radio i iskreno umorio sam se , sad da pocinjem nesto novo ne ide  a imam uslova i parkinga i kompjuterica ali dosta je bilo, da ima mogucnost prevremene penzije odma bih je uzeo :D mislim da nikad nisam gledao vise od tri auta vec sve na bum tako tako tolko tolko i to je to al to su bile kupovine za licno nisam se bavio time , svaki mora da se odrzava a ja se nisam bavio preteranim detaljima niti bilo ko treba da detaljise toliko i gubi vreme , kako se zalomi to je to otprilike ... moram knezevica da podrzim neznaju neki kako je raditi za drugog pa sta god , postoje dve baterije kod svih nas obnovljiva i ona druga e ta je najbitnija.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culi ljudi da to tako treba :D 

 

Malo sad skrecemo sa tebe, ali zadnji auto kad sam prodavao dolazi covek, gleda auto, proba, provoza auto i generalno deluje zainteresovan i naravno pita koja je zadnja cena :D 

 

JA: Ti ponudi pa cu ti reci da li mi odgovara ili ne.

ON: Ne bih da ti potcenim auto, reci mi zadnju cenu pa cu ja razmisliti.

JA: Razmisli slobodno, ne zurim ja.

ON: Koja je zadnja cena otprilike.

JA: Rekao sam prvu cenu, necu sad da kazem zadnju cenu, a da ti nisi ni prvu ponudu napravio :D 

ON (vec prilicno zbunjen razvojem situacije): Pa u oglasu stoji da nije fiksna cena.

JA: Pa i nije fiksna cena, moze dogovor, koliko predlazes da spustim cenu :D 

ON: Ne znam, reci mi ti koja je zadnja cena ispod koje ne bi isao.

JA: Ne mogu da kazem, sta ako mi ti ponudis vise nego sto bi ja sam spustio :D  

 

Tu sam ga bas dotukao  :rofl:

 

Svakako tu lezi misterija zadnje cene, nadaju se da ce prodavac sam sebi vise spustiti nego sto bi oni ponudili, pa nece da ponude jer sta ako je zadnja cena niza od toga :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nacitah svacega ovde :D 

Zadot nude manje ljudi, pa zato sto se to zove trgovina i niko te ne tuce da pristanes, pitaju da li moze ili ne. Nema ljutnje.

 

a Dule opet usao u rat i pametovanje :D nemam stvarno nameru da se ubedjujem sa tobom kako je opravdano da zaradis 2000e za 2 dana. Ako mozes svaka cast!

Ali nisu bas svi sisali vesla i znaju da prodavci dobiju lep popust na tu izlozenu cenu, pa povracaj PDV i na kraju taj auto od 15 000 njega kosta 16000e i ako mu neko ponudi 19 umesto 20 treba lepo da pregovara do zadovoljavajuce cene, a ne da glumi uvredjenu devojcicu ili makar da kaze sta mu pije vodu.

 

Ali razliciti smo svi ocigledno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Pa verovatno ne spustaju, jer se desava da cene samo idu gore ili pak stagniraju. Pre 4,5 godina ako ne proda auto odmah mogao je da racuna da ce sledeceg meseca da ga proda za manje (ne licitiram koliko), a po pricama bih rekao da je tada bilo preko dosta vise auta u ponudi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prisustvovao cenkanju u oktobru prošle godine za auto od 7000, u oglasu piše nije fiskna cena. Auto pregledan prvo amaterski, spolja i iznutra, pa drugi dan u servisu i onda ispred servisa kreće cenkanje, prijatelj ponudi 6700, ovaj kao fiksna cena, ja se smejem, pa u oglasu piše da nije fiksna cena. Posle 5 minuta nagađanja prijatelj ponudi 6800, prodavac kao mogu da ti spustim 50 evra, mi se okretosmo i odemo.

Taj auto je i dan danas u oglasima posle 4 meseca sa istom cenom i istim slikama, sve isto.

Auto nije bio ništa specijalno, osim što je imao dobru opremu, a lupan, to prodavac nije znao ili se pravio slikar naivac.

To je klasičan primer kad prodavac ne prepozna kupca i koliko treba da spusti, niti je moj prijatelj bio bezobrazan, ponuda je bila skroz korektna

Da, zaboravio sam da kažem, posle 2 nedelje je prodavac zvao prijatelja i kaže može za 6800, a on sad je kasno druže :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledao 120 benkicu prosle godine i 4500 bila u perfektnom stanju godinu dana kasnije drugi vlasnik isti auto eno 5100 trazi ,  ima crna sa m natpisom i ima na tabli nosac za telefon ili kameru a naveo i tragove koriscenja jbg i on hoce zaradu ili ravnu nulu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zbog svih ovih navedenih razloga i različitih mišljenja, u poslednje vreme (poslednjih godina) kad prodajem vozilo, stavim CENU. 

 

Nema zadnja, nema prednja, nema srednja, nema da se nalazimo. Mnogo mi je lakše tako. Oni kupci koji pogledaju vozilo i shvate zašto je tako, su normalni, prijatni, uljudni... a oni koji "znaju da to može i mora niže" budu u najblažu ruku najureni. 

 

Jednostavno više mi nije bitno kao nekada, ne živim od toga, i ovako mi je mnooooogo bolje. Po zdravlje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, igor0511 said:

a Dule opet usao u rat i pametovanje :D nemam stvarno nameru da se ubedjujem sa tobom kako je opravdano da zaradis 2000e za 2 dana.

I ovde vidomo koliko neko ne razume sta se pise. 

Jesam ja napisao da je ok uzeti manje para ali na siguricu tj da odmah imas kupca? Jesam.

Jesam napisao da ako nemas odmah kupca da moze da se razvuce i na godinu dana? Jesam.

I sta onda tebi nije jasno oko zarade? 

Uostalom ako mislis da ce se neko obogatiti na tebi idi sam pa uvezi takav auto a nemoj pricati kako neko zaradjuje. Prosta matematika. 

@nemanja84

A jel si ti svestan da su kola svuda u svetu od prosle godine poskupela? 

To znaci ako bi tebi taj prodavac dao po ceni od prosle godine da kad bi sad hteo da kupi neki drugi auto da bi pukao jer su sva kola poskupela. Prilagodio je cenu trzistu a ne da bi zaradio. 

Nadam se da mozeš da shvatiš o cemu pisem.

Eto ja sam bio kupio neki motor koji sam platio 2750 i hteo sam da ga prodam za 3000-3100 ali ga nisam prodao nego registrovao i vozio sam ga dve sezone. U medjuvremenu su cene podivljale i ja sam taj motor prodao za 3900 a u medjuvremwnu su takvi iz uvoza skocili tako da sam ja sad morao da ih placam oko 3600. Jel sad uvidite o cemu se radi? 

Ja da sam ga prodao za 3000-3100 morao bih da dodajem 500-600€ da kupim isti takav. Jeste,ispadne ogromna zarada kad gledate vi kao obicni smrtnici koji voze jedan auto godinama ali iz ugla profavca koji obrce vozila ovo je samo normalna situacija. 

Primer 2 je cena nekretnine gde sam mogao ds kupim nekretninu za 1000 po kvadratu a danas je 2500-3000. Da li to znaci da sam danas trebao da ga prodam za 1000 a da onda dodam jos 1500-2000 po kvadratu za drugi stan koji mozda ima sobu vise ili je na drugoj lokaciji sto je i bio razlog prodaje  ovog prvog stan?

Ili da li sam trwba da dam stan za par stotina eura jer su se 90-tih otkupljivali od firmi za te sitne pare usled inflacije? 

Posmtrajte malo i iz drugih uglova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Dule 021 said:

IPrimer 2 je cena nekretnine gde sam mogao ds kupim nekretninu za 1000 po kvadratu a danas je 2500-3000.

Čika Dule, koja je to lokacija koja je skočila 250-300%, baš me interesuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu su skocile nekretnine da ne poverujes.  Ja pre 5 godina uzeo garsonjeru za 1000 a danas ni prozore nisu stavili a cena 2650. 

Ove u centru po 3000 opusteno a ima ih sto traze i vise. 

Ludilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija i ja smo kupili 2019. stan (zbog koga je Auris otisao na dobos) za 950 (nakon odbitka PDV), on je pre godinu dana prodao svoj stan za 1750, a sad su cene jos otisle! Katastrofa!

Kod mene na Mirijevu, cene izdavanja stana od 40-50 kvadrata su otisle sa 150-170 na 300 (podatak sa FB grupe Mirijevo)... Drugara sa porodicom izbacili iz stana, da bi ga stanodavac prodao Rusima, za dve nedelje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 nisam ni mislio ozbiljno perfektna vec tako izgleda stvarno simpa onaj noviji branik topic kao m oznaka a nije inace pravi m al nema veze stvarno se auto sija felna fabrika alu manja i ekranic  al takvih ponuda retko naidje i pitanje sta je s time ako se pregleda , nisam rekao da vredi sad pogotovu okrnjen gradskom voznjom  sve ima svoje a i iskreno sve je to .. tu negde srednja klasa , i ima troskova oko svega toga sve znam ... sve je otislo u plus jbga

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...