Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Da, zakljucili smo sto i ptice na grani znaju da je bolje auto sa manje kilometara ili sto bi neko rekao da je PONEKAD (znaci retko kada) bolje uzeti auto sa vise kilometara, sa cime se mozemo sloziti, sto je izuzetak jelte, a ne pravilo.

 

Nema potrebe za spinovanjem i izvrtanjem.

 

Ima daleko iskusnijih ljudi za pricu o autima od trgovaca, neki ljudi prelaze i po 5 puta vise km od trgovaca, mogu imati dosta ljudi u okruzenju koji gaze kilometraze, mogu imati iskustvo u jednoj ili vise firmi gde ima ozbiljni vozni park.

Takodje je daleko relevatnije iskustvo kada se pouzdano zna za neki auto kako je sluzio 200-300kkm uz kakvu voznju i odrzavanje, nego neko ko je par takvih automobila pretaro od carine do placa i palio ih dvaput mesecno.

Trgovci zive od prodaje i uglavnom ce pricati ono sto je u njihovom interesu, takodje ce i kupovati prvenstveno nesto gde mogu zaraditi, tu njima nije bitno jel uradjen servis i kako je odrzavan vec koliko je interesantan za prodaju i ulazna cena.

 

Prepucavamo se sa tezama koje niko nije izneo da je nekome bolje da se auto njaka po gradu i da je najvaznija km i tu neki pacenici i druge izmisljenje teze.

 

Mozda je auto sa 150.000km stojao u garazi i vozen samo vikendom na autoputu, a onaj sa 230.000km nije gasen po gradu i to je moguce, jel tako? JESTE, ali je malo verovatno.

 

Dakle PONEKAD smo zakljucili dosad x puta da je auto sa manje kilometara PONEKAD mnogo bolje odrzavan i vozen iskljucivo na otvorenom i to je PONEKAD dokazano mnogo puta do sada :D 

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa da ti radis sa kolima i znas sta je bolje. Procirkulise ti jedan auto u 5 godina i naravno znas sta je bolje. 
Mi trgovci kad pricamo izmedju sebe o klima to je sasvim drugacija prica od vase a jedostavno zato sto znamo sta dolazi i sta se kako ponasa na kojoj kilometrazi. 
Zakljucili smo x puta do sad da je ponekad bolje uzeti auto sa kilometrima i to je dokazano mnogo puta do sada. 
Zasto? 
Zato sto vidite samo sjaj i ne vidite u kakvom to stanju zna da dodje a nije zlato sve sto sija. 
Danasnji motori prelaze bas mnogo km bez problema i to da li je presao 150 ili 200 je smesno gledano iz ugla prodavca koji zna da ti motori mogu da predji jos 3x toliko da se ne pipnu a do kojih kilometara vi necete doci dok je auto kod vas sto znaci da ce vas odlicno sluziti ali pod uslovom da je odrzavan auto. 
Iznosim cinjenice i sto je tesko razumeti da je auto sa vise km istog godista mozda i bolji jer je logicki vozen van grada dok ima i vece kilometre. 
Vama je bolje da se vrata otvore u gradu 16-20 puta dnevno nego da se to ucini 4-6 puta jer se odvezes i vratis na autoputu pritom gde drzis konstantnu brzinu i nema cimanja i kocenja i kretanja 50x prvom brzinom? 
Ah da, najvazniji su kilometri a sve ostalo je nebitno. Rekose pacenici za kilometrima koji nece da pogledaju auto koji ima vise km iako je onaj sa vise mozda bolji kud i kamo od ovog sa manje km. 
1. Godisnje sam do sada menjao 3-4 auta (imam sliku svakog do sad i okacicu ako treba) ponekad i vise, ne pricaj napamet. Ja sam, za razliku od tebe, svaki taj auto VOZIO par hiljada kilometara, a ne doterao od carinske zone do veriga i za tih par kilometara utvrdio da je apsolutno savrsen.
2. Taj isti pacenik za kilometrima za koje nas smatras (verujem da si se i ovom prilikom meni obratio) je uzeo auto star 4 godine sa 207.000km, sto je, slozices se sa mnom, malo veca kilometraza.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, vagenovac said:

Trgovci zive od prodaje i uglavnom ce pricati ono sto je u njihovom interesu, takodje ce i kupovati prvenstveno nesto gde mogu zaraditi, tu njima nije bitno jel uradjen servis i kako je odrzavan vec koliko je interesantan za prodaju i ulazna cena.

Sve tačno uz napomenu da će prodavci UVEK pričati ono što je u interesu prodaje.

Radio sam u svetski poznatoj firmi koja se bavi trgovinom (sad se već pomalo raspadaju što isto nešto govori), imao obuku u inostranstvu, dobar prodavac analizira kupca od glave do pete i sa par strateških pitanja ima ulogu da sazna šta kupac želi i na osnovu toga prilagodi svoju priču, čak i to "ovo ne bi smeo da vam kažem" je taktika sa ciljem da se proda. Razlika je samo u tome što će prodavac sa moralom vešto izbeći da odgovori na pitanja koja mu nejdu u korist recimo pomenuti neku lošu karakteristiku predmeta prodaje i priču prebaciti na nešto jako blisko ali što mu ide u korist, dok će onaj bez morala slagati, reći da za nešto što je ne...

 

Uglavnom ovo sa opsednutošću kilometražom me podseća na onu reklamu za nektar marmeladu

 

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slučaju između dva auta isto godište, sa različitim km, u istom stanju, sa istom cenom, kupac će, logično, odabrati onaj sa manje km.

Kad imamo sve to isto, samo onaj sa više km ima manju cenu, tad će odlučivati finese!

Problem je što se auto sa mnooogo km prodaju po istoj ceni kao oni sa manje km, a često se zato voze unazad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas obrnuto se desava kod nas i ona kola koja imaju manje km se moraju prodavati po ceni onih sa vise jer inace ce se jako tesko prodati. 

Vec sam vise puta napisao da moja prodaja trpi jer ja uzimam kola sa pristojnom kilometrazom i u veoma lepom stanju i samim tim ih i platim vise ali dodje krs ulickani i usijani koji je jeftiniji od mog auta 400€ i sta ja da radim? 

Da drzim cenu i da prodajem auto mesecima? 

Moram da ga spustim blizu cene ovog krsa da bih ga prodao jer “savremeni” srpski kupac redovno za reper uzima one najjeftinije sa oglasa. Kazem “savremeni” jer seljak ne zna da ukuca na netu koliko se takva kola krecu bilo gde tj u bilo kojoj drzavi u EU i zna samo da pametuje kako ima jeftinije na oglasima. 

Eto ja juce uzeh jedan auto sa 162k km u bas lepom stanju a auto je iz 2002. Naravno benzinac i platio sam ga 350€ vise od najjeftinijeg na oglasu i ima ih jos x jeftinijih. I sad da bih zaradio neku normalnu sumu ja treba da budem skuplji u startu od tog najjeftinijeg nekih 600-700€. 

Hocete ga pogledati i stajati u redu da ga kupite? 

Siguran sam u to 100%. 

I zato mnogo dobrih automobila stoji mesecima dok vi kupujete usminkane krseve sa “malo” km. 

Ili hocete da kazete da bas svaki automobil ima servisnu knjizicu?

Hajde recite koliko vas drzi servisnu u autu? 

Ja nemam uz svaki auto servisnu jer je nisam ni dobio ali ih i ne pravim kao neki. U nekim slucajevima dobijem ih prazne ali ih ne popunjavam i ne pecatiran laznim pecatima napravljenim u Srbiji a koji su kao od nekog servisa iz inostranstva. Posto je nekim ljudima zai da daju 20€ za prevoz do servisa a kamoli jos da plate i pregled onda oni gledaju u tu servisnu i balave kako je auto malo presao a povoljan. 

Eto drugar je gledao neki Focus gde je prodavac mahaoa sa servisnom kako je malo presao a ovaj ga proverio i auto je imao poprilicno vise km. 

Sta sa onima koji to nece da provere? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dejan_ns said:

uzeo auto star 4 godine sa 207.000km, sto je, slozices se sa mnom, malo veca kilometraza.

To je samo realna kilometraza za automobile iz inostranstva. 

Eto zasto nisi sebi priustio takav isti auto sa 100k km ili mozda i manje? 

Ovamo se vijaju mali km a onda se kupuju kola sa 200k. 

Ili zasto ostali ne kupe kola sa 50-100k nego uglavnom gledate te sa 150k? 

Pa sebi ga kupujete a ne drugom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem tvoju potrebu za stalnim pravdanjem i potcenjivanjem kupaca!

Niko, ali niko ovde nije rekao da želi što manje km po svaku cenu. Svi žele poštenu i realnu km. Pa bila ona 100, 200 ili 300km. Dugo si na forumu, vidiš da ima ljudi koji itekako imaju više znanja i od tebe, a posebno od mene, pa čemu onda to konstantno prozivanje forumaša? Pa nismo ti mi Todorovićevi zombiji!

Pri tome, najviše štete imaju ljudi koji prodaju auto sa pravim km, što si i sam više puta rekao (i sam se žališ na njih). Umesto da stvaraš armiju potencijalnih kupaca, ti bre sve antipatičnije deluješ mantrajući jedno te isto! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno, izuzetno frustrirano i kivno deluje, pogotovo na "kupce" kojima lepi razne epitete, ali se ne razume nezadovoljstvo kupaca prodavcima.

Ako neko kupi auto sa malo km ne valja, sjaje okice za km ili vraćana km ili je u lošijem stanju jer nema 300kkm i nije mu sve zamenjeno.

Ako neko kupi auto sa mnogo km ne valja, eto pričaju ljudi kako vole malo km, a kupuju nalickane leševe sa mnogo km neće da se otvore za malo km.

Ako dule ima auto sa mnogo km i ne proda brzo ljut je što ne zovu kupci koji su krivi jer neće auto kojem je sve zamenjeno.

Ako dule ima auto sa malo km i servisnom i ne proda brzo opet je ljut i krivi su glupi kupci što neće auto sa malo km.

Kao što i ti Dule kupujes razna auta I sa malo i sa mnogo km kako naleti tako i svi drugi, od raznih faktora zavisi.

Ali ako kupac i nema sredstava za bolje, ne znači da ne zna šta je bolje.

Nije meni Casio bolji od rolexa zato što nemam para za rolexa, niti je argument da mi kažeš zašto nisi kupio rolexa ako kažeš da je bolji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule je po 101 put dokazao da živi u Matrixu, i da ne može da shvati da mu ovo nije kriminalno-škaljarski forum cars.rs, gde opstaju samo najjači autoriteti, gde su glavni đetići koji su puni para, gde se slobodno piše kako je normalno izaći iz auta i prebiti nekoga, da je sasvim u redu stići od Novog Sada do budve za 5 sati, i da su svi ostali vozači nesposobna stoka, jer smetaju jednom članu da stigne za 5 sati. 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

rkoma1986:

Šta se dešava na mafijaškom forumu? Da li si još uvek prisutan tamo? Vagenovac i ja smo odavno banovani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam banovan ali sam odustao od foruma kad je lik (isti taj koji je za 5 sati stigao iz NS do BD) pisao kako mu je upala caura u kanal od sibera dok je pucao iz auta... to mi je bilo jednostavno too much

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to nooormalnoo :(

Al najjače mi je što je forum zatvorenog tipa, a Dulo je jednom ovde napisao da je tamo prodao više automobila nego na flcs, što implicira da članovi tog krimi društva nisu baš previše bistri, sem što su veoma brzi na okidaču, gasu i pesnicama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
To je samo realna kilometraza za automobile iz inostranstva. 
Eto zasto nisi sebi priustio takav isti auto sa 100k km ili mozda i manje? 
Ovamo se vijaju mali km a onda se kupuju kola sa 200k. 
Ili zasto ostali ne kupe kola sa 50-100k nego uglavnom gledate te sa 150k? 
Pa sebi ga kupujete a ne drugom. 
Nisam uzeo auto sa manje kilometara jer mi to nije reper. Gledao sam kakav je, meni licno kilometraza ne smeta. Sit sam se navozao sa alfom 156 sa 370000km, prodao sam je, sat nisam dirao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, rkoma1986 said:

Ja nisam banovan ali sam odustao od foruma kad je lik (isti taj koji je za 5 sati stigao iz NS do BD) pisao kako mu je upala caura u kanal od sibera dok je pucao iz auta... to mi je bilo jednostavno too much

Koji forum je u pitanju, koji član? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bre moj woodoo, pa ti si ako se ne varam i moderator tamo. U pitanju je cars.rs. A koji je član nećemo ti reći, da ne bi dobili metak. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tamo registrovan dugo vremena, po nekad i svratim. Ima par likova koji znaju posao u svojoj struci, većina je na IGNORE. Pa onda kad otvorim neki topic to izgleda ovako
Ignore
Ignore
Ignore
Ignore
Ignore
Ok
Ok
Ok
Ignore.......

Glupo mi da pljujem druge forume i ljude na njima. Ko mi se ne sviđa, ignore bato!

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Woodoo said:

Nisam ni registrovan :)

Ja se izvinjavam, bio sam ubeđen da si moderator tamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas uzeh jos jedan auto 2003 sa 107k km i cekam ga da dodje u Srbiju pa da se vidi koliko to vozilo vredi vise od ovih sto su presli “malo” vise. 

Jel to vredi 1000€ vise ili ne vredi jer su to sve isti kilometri i pise ko sta hoce na satu. 

Bacite samo pogled na sediste tog auta koje jos nije picnuto. Ako uopste i ima sta da se picne. 

58FC64E8-3C23-4212-B5AA-80307D4FBDC3.jpeg

3DC65BF1-977F-4BB8-A914-24F7E834D6C3.jpeg

8 hours ago, bane1321 said:

Umesto da stvaraš armiju potencijalnih kupaca, ti bre sve antipatičnije deluješ mantrajući jedno te isto! 

Ja samo pisem istinu a od te armije koja polomi noge da kupi auto nema mnogo vajde. Piskaram da vam otvorim oci jer sami ne mozete da naucite neke stvari kad menjate auto na svakih 5 godina tj ne morate ni da ucite jer vase je da kupite dobar auto i da radite svoj posao kako treba. E tako ja se trudim da svoj posao obavim kako treba a to da li ima pametnijih i strucnijih toga je uvek bilo ali nikako mi ne moze popovati neko ko je imao 2-3 ili 5 auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...