Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Škoda je na francuskim tablama, i kao čaša je... al zgazila 100000km godišnje, to je skoro 300km dnevno, izgleda da je jedan kinez vozio, a jedan spavao u gepeku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par godina nisam pratio tržište polovnjaka... pa iskreno ni sada nešto ne pratim... ali me zanima, da li placevi koji "plaćaju poreze" još uvek dovlače samo krševe tipa 2u1, 3u1, 5u1... kao do pre par godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OmenVeritas

 

Forum nije chat, uobičejno je da prođe više vremena između odgovora.

Do tada, ti uvek možeš napisati šta si znao, do pre eto par godina, oko tržišta polovnjaka u SRB... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, i izvinjavam se na nastupu. 

Ali, priznajem, namerno sam ovako postovao. I to ja, stari forumaš od 2005. godine, nikada chater. :)

 

Morao sam, jer vidim da je diskusija i poneke frustracije su otišle u pogrešnom smeru. Ljudi uključeni u ovu diskusiju sada treba da shvate da se iza nadimaka (nick-ova) nalaze ljudi. I da ovo nije način za lečenje svojih frustracija i/ili predrasuda. Jasno mi je da su interesi pogrešno usmereni.

 

Pa bih zamolio za razumevanje i, negde, dozvolu da pokušam da diskusiju usmerim u pravom smeru.

 

Verujem da ovde nisu problem preprodavci već čitav niz okolnosti našeg društva koji je razlog lošeg iskustva kupaca polovnih automobila. 

 

Da li ću uspeti, nadam se ako ne budem banovan, videćemo. :) I nisam problematičan po naravi, naprotiv, samo slabo trpim retoriku. ;)

 

 

Edited by neshaoct
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, OmenVeritas said:

J. Ljudi uključeni u ovu diskusiju sada treba da shvate da se iza nadimaka (nick-ova) nalaze ljudi. I da ovo nije način za lečenje svojih frustracija i/ili predrasuda. Jasno mi je da su interesi pogrešno usmereni.

Takođe, neki ljudi treba da se upute u problematiku o kojoj pokušavaju da diskutuju pre nego ulete u nju kao padobranci. Rasprava sa Dule 021 se vodi godinama na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam sve diskusuije i sve što sam video su etiketiranja neistomišljenika bez i jednog argumenta. Toliko za tebe i tvoje pratioce.

 

(EDIT)

Eto, i mene si etiketirao kao padobranca. Što to uopšte normalnom čoveku treba da znači?

 

 

Edited by OmenVeritas
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi teoretski mogao da pročitaš sve što sam nabrojao. Sam tvoj stav da već unapred sve znaš o Duletu jer njega ne dovodiš u pitanje ruši tvoj kredibilitet

Share this post


Link to post
Share on other sites

To TI misliš. Ali gues what, tvoje mišljenje je nebitno. Ništa ti nisi nabrojao. I da jesi (imaginarno), nebitno je jer nisi dao pare ni za šta. Samo kuckaš po tastaturi i tripuješ da si bitan. Nisi. Ono što ti ne shvataš je da su ovde pare u pitanju. Pare, kao sredstvo da ljudi zarade za svoje porodice. Porodica je najbitnija. Ništa drugo nije bitno. Ti si sa svojim paušalnim ocenama i lošim pretpostavkama udario direktno na to. A to ti ja neću dozvoliti.

 

Moj kredibilitet nije poznat jer sam se tek priključio ovom forumu. Ali veruj mi na reč, visoko je i od tvog i od većine upisanih u ovu glupavu temu. Pa i Duletovog.

 

Aman, nisu problem preprodavci. Oni su se pojavili na tržištu jer su placevi godinama uvozili samo krševe. Toliko je prosto.

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, OmenVeritas said:
....
Morao sam, jer vidim da je diskusija i poneke frustracije su otišle u pogrešnom smeru. .....


Ovoj temu su već spale strasti ali eto ti je sad pokrećeš opet u nekom smeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To TI misliš. Ali gues what, tvoje mišljenje je nebitno. Ništa ti nisi nabrojao. I da jesi (imaginarno), nebitno je jer nisi dao pare ni za šta. Samo kuckaš po tastaturi i tripuješ da si bitan. Nisi. Ono što ti ne shvataš je da su ovde pare u pitanju. Pare, kao sredsdsvo da ljudi zarade za svoje porodice. Porodica je najbitnija. Ništa drugo nije bitno. Ti si sa svojim paušalnim ocenama i lošim pretpostavkama udario direktno na to. A to ti ja neću dozvoliti.
 
Moj kredibilitet nije poznat jer sam se tek priključio ovom forumu. Ali veruj mi na reč, visoko je i od tvog i od većine upisanih u ovu glupavu temu. Pa i Duletovog.
 
Aman, nisu problem preprodavci. Oni su se pojavili na tržištu jer su placevi godinama uvozili samo kševe. Toliko je prosto.
Smešan si. Iz tvog pisanja Dule govori. Ni ti ni Dule ne znate da li sam već i koliko puta bio u njegovom dvorištu. O tome se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoons

 

Ako je zaista tako, žao mi je zbog toga. Ali molim za razumevanje da iz mog ugla i onoga što sam pročitao, nije bilo tako.

 

38 minutes ago, The Punisher said:
41 minutes ago, OmenVeritas said:
To TI misliš. Ali gues what, tvoje mišljenje je nebitno. Ništa ti nisi nabrojao. I da jesi (imaginarno), nebitno je jer nisi dao pare ni za šta. Samo kuckaš po tastaturi i tripuješ da si bitan. Nisi. Ono što ti ne shvataš je da su ovde pare u pitanju. Pare, kao sredsdsvo da ljudi zarade za svoje porodice. Porodica je najbitnija. Ništa drugo nije bitno. Ti si sa svojim paušalnim ocenama i lošim pretpostavkama udario direktno na to. A to ti ja neću dozvoliti.
 
Moj kredibilitet nije poznat jer sam se tek priključio ovom forumu. Ali veruj mi na reč, visoko je i od tvog i od većine upisanih u ovu glupavu temu. Pa i Duletovog.
 
Aman, nisu problem preprodavci. Oni su se pojavili na tržištu jer su placevi godinama uvozili samo kševe. Toliko je prosto.

Smešan si. Iz tvog pisanja Dule govori. Ni ti ni Dule ne znate da li sam već i koliko puta bio u njegovom dvorištu. O tome se radi.

Nemoj tako. Da li je neko smešan sa kreditom u banci od nekoliko stotina hiljada dinara i krš autom nalazim jako tužnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, The Punisher said:

Ovo te otkriva.

Kako me "to" otkriva? Od čega se ja to krijem, molim te, šta si utripovao ovaj put?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, OmenVeritas said:

Pročitao sam sve diskusuije i sve što sam video su etiketiranja neistomišljenika bez i jednog argumenta.

Evo linkova da pročitaš neke druge stvari... ;) 

Isti ljudi (preprodavci polovnjaka) se pojavljuju u dve uloge na Forumu, svesno ili ne. Jedno pišu kao članovi Foruma, drugo pišu o istim stvarima kad se stave u ulogu preprodavca. Ko hoće može da primeti tu razliku.

 

Jedno se piše u tamo nekoj temi na Forumu, koja u svom naslovu nema ništa što pogađa prodaju polovnjaka u SRB...u tim temama se piše kako za veće iznose idu veće korekcije, navodi se čak i tačno koliko evra korekcije na tražene cene.

Ali, kad se piše u temi koja svojim naslovom pogađa prodaju polovnjaka u SRB, onda odjednom više nema tih većih korekcija na veće iznose, onda odjednom više nema veze ako auto odstoji na placu godinu i po dana, onda se pokušava kreirati neka drugačija stvarnost, različita od onoga što su ti isti ljudi pisali.

 

Meni je govoreno da priča o tome kako treba uzeti okvir od 10% prilikom cenkanja, i da to ne znači fiksno 10% nego da će se nekada dobiti manje od toga i da je samo preko 10% zaista uspeh...meni je za sve to pisano od strane preprodavaca:

- teorija od 10% apsolutno nije tacna. link

- Nemaš pojma, a ubeđen si da imaš. link
- Nešo, možeš da dubiš na glavi i da pišeš do sutra, ali ovo tvoje ne pije vodu i nije tačno. link

 

A, onda onome kome to ''apsolutno nije tačno'', ipak postalo tačno za 85% tržišta polovnjaka u SRB:

- Tvoja prica vazi za kola do 5-6 hiljada u vrh glave a preko toga ne pije vode a i tu se taj scenario nece odvijati tako lako i samo na kolima do 3000 je lako moguc. link

 

Kad mi je pisano da ''nemam pojma'', i da ''mogu da dubim na glavi'', zaboravilo se na ranije sopstvene reči:

- Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€link

 

Kad se sračuna ovo rečeno oko pomenutih većih iznosa, dobije se 5%-6% spuštanje cene. I, to je procenat koji sam preprodavac navodi. Naravno da to nije maksimalna korekcija, jer nikada preprodavac nema interes kupca kao primarni i da mu zato onda sam daje maksimum korekcije cene, nego ima svoj interes kao najvažniji (što je i normalno.) 

Rečeno 5%-6%, a ja napisao ''okvir od 10%'', uz jedno milion napomena da to nije fiksno toliko, nego će biti i manje od toga, i da je samo preko 10% zaista uspeh.

Ispade da je cela priča bila zbog samo par procenata razlike? 

 

Nije bila fora u samo par procenata, nego je fora bila što se sve to pisalo u temi koja se svojim naslovom direktno odnosi na prodaju polovnjaka u SRB.

Tu odjednom ništa više ne važi od ranije pisanog. Ni oko korekcija više ne važi jer po pisanju u toj temi ne može ni 400 na 14.4k, a kamoli ranije pomenutih 700 evra na 12k, ni oko dugog stajanja auta na placu više ne važi, ni oko uvek ostavljenog prostora za cenkanje kad se formira cena na placu ne važi, nego se piše kako se eto mogu dobiti batine ako se ponudi ozbiljno niža cena od tražene, ili kako se time ne poštuje preprodavac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Punisher

Ono što ti predstavljaš se nalazi u vicu:

"

Došao Đavo u podzemlje pakla nacija svih država u obilazak. Svaka nacija ima svoj kotao pakla.

 

Uredno vidi pored svakog kotla po nekog đavolčića da čuva i ako neko pokuša da izađe, kopljem ga vrati nazad.

 

Ide on tako i vidi u uglu jedan kotao niko ne čuva!

 

Dere se, kako to da ovaj kotao ni jedan đavolčić ne čuva?!

 

A đavolčići mu odgovaraju:

To su Srbi, kada neki pokuša da izađe njegovi ga povuku nazad.

"

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, neshaoct said:

Evo linkova da pročitaš neke druge stvari... ;) 

Isti ljudi (preprodavci polovnjaka) se pojavljuju u dve uloge na Forumu, svesno ili ne. Jedno pišu kao članovi Foruma, drugo pišu o istim stvarima kad se stave u ulogu preprodavca. Ko hoće može da primeti tu razliku.

 

Jedno se piše u tamo nekoj temi na Forumu, koja u svom naslovu nema ništa što pogađa prodaju polovnjaka u SRB...u tim temama se piše kako za veće iznose idu veće korekcije, navodi se čak i tačno koliko evra korekcije na tražene cene.

Ali, kad se piše u temi koja svojim naslovom pogađa prodaju polovnjaka u SRB, onda odjednom više nema tih većih korekcija na veće iznose, onda odjednom više nema veze ako auto odstoji na placu godinu i po dana, onda se pokušava kreirati neka drugačija stvarnost, različita od onoga što su ti isti ljudi pisali.

 

Meni je govoreno da priča o tome kako treba uzeti okvir od 10% prilikom cenkanja, i da to ne znači fiksno 10% nego da će se nekada dobiti manje od toga i da je samo preko 10% zaista uspeh...meni je za sve to pisano od strane preprodavaca:

- teorija od 10% apsolutno nije tacna. link

- Nemaš pojma, a ubeđen si da imaš. link
- Nešo, možeš da dubiš na glavi i da pišeš do sutra, ali ovo tvoje ne pije vodu i nije tačno. link

 

A, onda onome kome to ''apsolutno nije tačno'', ipak postalo tačno za 85% tržišta polovnjaka u SRB:

- Tvoja prica vazi za kola do 5-6 hiljada u vrh glave a preko toga ne pije vode a i tu se taj scenario nece odvijati tako lako i samo na kolima do 3000 je lako moguc. link

 

Kad mi je pisano da ''nemam pojma'', i da ''mogu da dubim na glavi'', zaboravilo se na ranije sopstvene reči:

- Za veće iznose (10, 12, 15.000€) se rade i veće korekcije - 500, 700, 800€link

 

Kad se sračuna ovo rečeno oko pomenutih većih iznosa, dobije se 5%-6% spuštanje cene. I, to je procenat koji sam preprodavac navodi. Naravno da to nije maksimalna korekcija, jer nikada preprodavac nema interes kupca kao primarni i da mu zato onda sam daje maksimum korekcije cene, nego ima svoj interes kao najvažniji (što je i normalno.) 

Rečeno 5%-6%, a ja napisao ''okvir od 10%'', uz jedno milion napomena da to nije fiksno toliko, nego će biti i manje od toga, i da je samo preko 10% zaista uspeh.

Ispade da je cela priča bila zbog samo par procenata razlike? 

 

Nije bila fora u samo par procenata, nego je fora bila što se sve to pisalo u temi koja se svojim naslovom direktno odnosi na prodaju polovnjaka u SRB.

Tu odjednom ništa više ne važi od ranije pisanog. Ni oko korekcija više ne važi jer po pisanju u toj temi ne može ni 400 na 14.4k, a kamoli ranije pomenutih 700 evra na 12k, ni oko dugog stajanja auta na placu više ne važi, ni oko uvek ostavljenog prostora za cenkanje kad se formira cena na placu ne važi, nego se piše kako se eto mogu dobiti batine ako se ponudi ozbiljno niža cena od tražene, ili kako se time ne poštuje preprodavac...

Nešo, ja samo hoću auto. :)

Pročitao sam to i ne tiče me se jer meni treba auto da se vozim, a ne da zarađujem pare. To sam odavno prevazišao. :)

 

Sve što sam hteo da kažem je da sada kada sam kupovao auto, po iskustvu, ni jedan jedini oglas sa placa nisam gledao. Samo i isključivo od preprodavaca. Ni od "Kupljen nov u Srbiji" jer su to mutljavine više nego placevi. Kola sa placeva su loša i to je po mom iskustvu tako. Da li će se ikada promeniti, ne znam, ali i ovo što pišem je negde apel da se to prepozna i zdravlje Bože promeni.

7 minutes ago, The Punisher said:

Previše sebi dozvoljavaš

Znači, sada si i sudija?

 

hmmm ko šta sebi dozvoljava, ostavljam auditorijumu foruma.

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, OmenVeritas said:

Nešo, ja samo hoću auto. :)

Pročitao sam to i ne tiče me se jer meni treba auto da se vozim, a ne da zarađujem pare.

Nije mi baš najjasnije kako te se ne tiče kad znaš da auto od 5k evra možeš da kupiš za 4.5k ili 4.7k, ili da auto oglašenom na 12k možeš da kupiš barem za 700 evra manje...ono, sami preprodavci automobila kažu da je tako. Kontam da te se treba ticati koliko povoljnije možeš da prođeš... Evo, nemoj ni verovati meni, veruj preprodavcima polovnjaka jer oni kažu tako oko korekcija cena. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta koju sam kupio je u rangu do 5k. Pa zato nije cifra bitna u tom kontekstu jer je veća verovatnoća da auto nije spojen u BiH ili Mađarskoj od dva havarisana kakvi se mahom prodaju po placevima, nego da je ceo jedan auto od preprodavca koji pokušava da zaradi neku kintu. :) 

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...