Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

@knezevic76

Pa bilo je besplatno skolovanje i sta su ulozili ti sto su se besplatno skolovali? 

Pricam o mojoj generaciji gde je sve bilo besplatno a to sto ti mislis ako je neko ulozio za godinu faksa 92000 dinara kao sto sam ja ulozio za mog sina ti to zoves ulogom? 

Daj ne budi smesan jer to je sitna lova naspram ovog sto se ulaze u kola. 

Isto tako i prodavac naplati svoje znanje hde da nadje auto, da ga dotera u ispravno stanje po povoljnoj ceni ako je potrebno i td. a za to uzme cifru koja treba da zadovolji ulog i to znanje. 

Rekoh vec, idite sami u inostranstvo pa uvozite do mile volje ako vam se ne svidja ovdasnja ponuda. 

Ja eto prodah pre sat vremena auto za koji je njihov majstor ustanovio da je originalana kilometraza tako da koliko god neki trtljali ja opet kazem da ima itekako postenih prodavaca samo sto to ti neki ne mogu da shvate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece lik koji niti je kupio auto od mene, niti je video moja kola, niti je nasao negde post gde me je neko ocrnio a kamoli da me poznaje. 

Sad vi procenite kakav je to lik. 

Ali uvek je bilo takvih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Sasa_NS said:

Država definitivno treba da interveniše i ograniči uvoz polovnjaka plus da krene strogo da kontroliše izduvne gasove jer je ovde postao divlji zapad. Govore o euro 4 normi a ja bih uveo minimum euro 5 pa ko voli nek izvoli.

ne znam odakle ikome ideja da ce ova drzava da uradi nesto po pitanju gradjana

ovo stanje nasoj promenadi i odgovara jerbo:

su dobili pare od EU da se resavaju krseva

em dobijaju pare od uvoza, carine i atesta

em dobijaju pare od carine na rezervne delove i sta sve ne

em dobijaju pare na ulja, maziva

em dobijaju silne pare na registracijama i punjenju budzeta od tih krseva

... dodajte šta nedostaje

 

i ti bi sad da drzava intervenise i ogranici uvoz polovnjaka i tako skrati budzet sa finu cifru para da jadni administrativni radnici ne dobiju plate?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, The Punisher said:

Ima, ali ti nisi jedan od njih.

Jesi li ti dao pare i kupio auto od njega pa znaš? Ili samo po srpskom iskompleksiranom običaju pišeš napamet i iživljavaš se na Internetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temu:
Taj broj na kilometar satu nikada nije nešto značio - čak i kada je bio tačan.

Prosto, to je toliko lako izmenljivo da je nebitan. Prilikom kupovine polovnog auta se gleda spektar drugih stvari i na osnovu utiska se donosi odluka o kupovini. Utiska. Ništa više.

Hajte da ne pravimo nauku. Kod kupovine polovnog auta nikada se ne zna tačno šta se kupuje dok se auto ne vozi mesec-dva, što je period uvek posle kupovine. 

Ko se zajebao, zajebao se, i to je prosto tako. Može da krivi samo sebe što je takav auto kupio. I tačka.

12 hours ago, vagenovac said:

:)

 

9492c1526729972615867b465c717583.jpg

Vagenovac, screenshot, kao i tvoj izbor automobila, ne znači ništa.

Šta si pokušao da kažeš i očegledno nisi uspeo? Napiši konkretno pa da ti propisno odgovorim.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, kad se bolje pogleda, broj na kilometar satu zaista ništa ne znači jer su ga prodavci svojim "štelovanjem po potrebi" u potpunosti obesmislili.

Umesto toga, prilikom kupovine bilo kog polovnog auta trebalo bi poći od predpostavke da je prešao minimum 250.000 km, kakvu god priču prodavac filovao šlagom i jagodama, auto treba gledati kao da je odradio četvrt miliona kilometara. Koje servise treba odraditi, koje delove zameniti na autu koji je odradio 250Kkm, šta je od toga odrađeno i ima li prodavac fiskalne račune da dokaže da je zaista neki deo i zamenjen ili je to samo "drži vodu dok majstori odu" priča kao u većini slučajeva...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, OmenVeritas said:

Jesi li ti dao pare i kupio auto od njega pa znaš? Ili samo po srpskom iskompleksiranom običaju pišeš napamet i iživljavaš se na Internetu?

Drugar padobranac, savetovao bih ti da pročitaš stotinak strana na ovom forumu na temu Dule 021. Ako si to ti Dule, Neša će već odreagovati zbog duplog naloga

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Rile_bg said:
Studiranje je besplatno dokle god je na budzetu

Svi koji placaju studiranje na privatnim i slicnim fakultetima...plati pa se klati odnosno uvece prelistas a ujutru zablistas.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja kazem nesto za Dnevnik,

 

zao mi je nas kupaca automobila. Zao mi je i nas koji smo ucili fakultete, magistrirali, pa i zaradili neke pare, ali vrlo posteno.

 

Sta je posteno? Posteno je kad kao programer ili kao strucnjak za neku oblast ili kao posteni radnik na masini, ili kao posteni moler, ili kao posteni pekar

radi, platis porez, platis doprinose i zaradis bez farbanja i muljanja neki novac. Polovni automobili su odavno siva zona, takodje jedan od nacina za pranje novca, otuda toliko

tih orangutana u tom poslu. Onog najgoreg sljama. Tim ljudima ne treba verovatno, takvi bi i rodjeni majku izlevatili.

 

Iskreno, procitao sam celu temu, i prosto je sramota sta su neki ljudi ovde pisali. Ne zbog toga, sto ja mislim da posten vlasnik placa ne treba da zaradi, takvih je jako jako malo, nego

sto polovnjake prodaju uglavnom teski prevaranti. Clanovi foruma Deki i Knezevic su to lepo napisali, to je taj polusvet, koji samo u ovoj zemlji moze nesto i da kazem, u nekoj drugoj normalnoj evropskoj zemlji taj posao im ne bi ni bio zanimljiv, jer tu nema tog lopovskog i lazovskog potencijala koji je ovde moguc. To je lepo i clan foruma Totti objasnio,

kakav svet se tu nakotio.

 

 

I na kraju, zao mi je i onih koji vrlo posteno bitisu u ovoj sramoti od zemlje kao podstanari (saosecam s njima) i koje na kraju

na ovaj nacin vredja jedan preprodavac koji uvaljuje prepravljane kilometraze samo na lepsi nacin, jer, eto, on to kaze kupcu, pa je time spasen. I to bez placenog poreza, bez obavezne garancije na automobile, zakonske.

 

Dule, ja ne znam kako tebe nije sramota za stvari koje si napisao ovde?

 

Sto jednostavno ne budes srecan, sto ti neko od nas iz inspekcije jos nije pokucao na vrata? :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, zunto said:
Svi koji placaju studiranje na privatnim i slicnim fakultetima...plati pa se klati odnosno uvece prelistas a ujutru zablistas.

Dokle god je na budžetu, kad nije onda godina košta i na državnom, knjige, ispiti itd, plus neko mora da izdržava tog studenta ako nenuspeva sam. Nije svima cilj megatrend.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidza Savin

 

Jel imas i ti neki dokaz oko toga kako Dule 021 radi? Jel si ti mozda upoznao tu osobu, kupio auto od njega, popricao sa njim i ustanovio da je sve ovo sto pise besmislica? 

Covece pa jel moguce da pljujes po nekom koga ne poznajes? Pa to je na nivou deteta od 7 godina.  I onda se cudite sto nam ne ide u Stbiji kako bi voleli? 

Strasno.

 

4 hours ago, The Punisher said:

Drugar padobranac, savetovao bih ti da pročitaš stotinak strana na ovom forumu na temu Dule 021. Ako si to ti Dule, Neša će već odreagovati zbog duplog naloga

I sta ce da ustanovi na stotinak strana? 

Da nemate nijednog jedinog dokaza ili argumenta osim ona dva eksperimenta od pre 7 godina?  Jadno ali zaista jadno. 

 

Nesha moze da reaguje koliko hoce jer ja u zivotu nit sam napravio dupli nalog nit sam ikoga angazovao da me brani jer za tim nemam potreba. Cevej je uvideo da neke dileje napadaju bez razloga jer su losi ljudi pa je morao da reaguje. Svako normalan bi situaciju tako gledao. A ja jednostavno kazem sta vam je tesko da okrenete broj sa oglasa i nazovete a zatim se uverite ko je prevarant. Mnogo vam je da potrosite to kredita sto imate ili necete jer znate i sami da cete naici na postenog prodavca. Sramota na kvadrat za sve vas koji to radite bez ikakvog dokaza. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

Dokle god je na budžetu, kad nije onda godina košta i na državnom, knjige, ispiti itd, plus neko mora da izdržava tog studenta ako nenuspeva sam. Nije svima cilj megatrend.

I na kraju sve ks saberes to kosta kao jedan auto od 6-7k sto je smesno naspram uloga prodavca koji eto ima i 10x veci ulog. 

I to treba da se uporedi? 

Vi kao fakultetski obrazovane osobe bi trebalo da znate da se profit uzima na ulog a sto je veci ulog veci je i profit. 

Ili ne treba da bude tako ako bi se vi pitali? 

Jer vi ste se patili toliko godina da polozite sve te ispite i pritom sedeli u sobi i vreteli stranice na knjigama i internetu dok su prodavci putovali i prelazili kilometre i kilometre i pregovarali sa raznoraznim likovim sporazumevajuci se pomocu stapa i kanapa i nosili sa sobom pare i rizikovali svoj zivot kako na putu tako i da ne budu opljackani ili pretuceni zbog para. 

Na kraju ustanove da su im podmetnuli nogu i uvlili los auto pa motaju da vise po majstorima da bi doveli auto u red i tu ulozili jos novca ali neeeeee......vi treba vise da zaradite jer vi ste ti odabrani likovi koji su pravi. 

Ajte molim vas, svako se snasao kako se snasao a ja sam npr u trgovini jos od 92’-ge i trgovao sa svim i svacim i samo sam menjao program. 

Zato malo ukljucite nozak i poradite na sebi ako vam ne ide jer moze da vam ide ali niste sposobni da procitate izmedju redova gde se moze zaraditi novac prekopotreban za zivot. 

Neki od vas fakultetlija ne znaju sraf da zavrnu i samo nemojte da kazete da to nije istina jer gledam takve likove svaki dan i shvatam zasto neko uspe da uradi nesto a neko ne. 

Eto moj brat prvi je fakultetlija tj akademac ali covek ne zna da promeni akumulator na autu. 

Znaci neko je sposoban za nesto a neko drugi za nesto drugo i to je krug ali ne znam otkud potreba da se pljuje neko ko se bavi drugom profesijom ako taj isti ne pljuje po vasoj profesiji a nije da se ne vi to moglo ciniti samo sto se na forumima ne zna ko se cim bavi ali zato se onaj za koga se zna cim se bavi pljuje bez dokaza. 

Srpska politika. 

I onda hocete napred? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule,

 

ja uopste ne mislim da ova tema treba da postoji. Jer postaje nasilna.

 

Nasilje je u tome sto se vredja, sto se pricaju tu neke price. I sto sve vreme prodavac prodaje, a kupac treba jos da se izvini.

 

Ono gde ti imas problem, je sto ti non stop trazis dokaz. A priznajes kako, eto, drugi skidaju kilometrazu, ti to znas, nudis automobile,

ali kazes, eto, jer si dobar pravu km. U normalnoj glavi i normalnom rezonu i to je saucesnistvo i to je upravo dokaz. Ti svesno prodajes automobile

sa malom km, koja nije prava. To sto ti meni kazes pravu mene to ne zanima. Ti to ne razumes. 

 

Normalno, jer ti zivis od automobila koji su kupljeni sa vise kilometara nego sto jesi, pa ih preprodajes, i kazes pravu km. Ti se snasao u tom mutnom sistemu.

 

I ja tebe ne krivim, krivim drzavu koja ne sprovodi zakon i koja ne kaznjava takve stvari.

 

Cak i da su ti automobili u dobrom stanju. To ne umanjuje obmanu vas preprodavaca koju aktivno cinite sve ove godine i koji ste sigurno ko zna koliko ljudi

ubedili da kupe nesto, jer je neka kilometraza pisala na satu. I to je sustina prica.

 

Ja tebe ne optuzujem, ja optuzujem drzavu sto nije optuzila tebe da ti mozes mene da ucis pameti da si ti humanitarna ustanova

koja meni govori prave km za moje dobro. A inisi. Stavise, uopste nisi.

 

I to je sustina.


Svakako, mislim da je ova tema pokazala neke stvari. A to je da polovnjaci u Srbiji jesu siva zona, i da smo mi prihvatili kao normalno

to da kupujemo sta kupujemo, od koga kupujemo, a najgore da smo prihvatili kao normalno to gde zivimo.

 

Iskreno, od ovog momenta, ne pratim vise ovu temu. Jer cak ni ne zelim da cujem toliko gubljenja sustine nad sustinom, a ona je

da su kupci potpuno nezasticeni, iako cak i Zakon predvidja odredjene mere zastite kod kupovine polovnih automobila.

 

Praticu je jedino ako nekog ovde sada iznese imenom i prezimenom, te placom, one prodavce koji u Srbiji prodaju dobre i polovnjake sa pravom km. Ako takvih ima? I ako sme neko nakon ove teme da napise neki plac, prodavca?

 

Zaista bi me radovala cinjenica da se tema zavrsi pozitivisticki. Takodje, posto je tema odavno otisla u off, bio bi to citav krug do povratka na sustinu. Ima

li neko da je siguran da neki plac ne vraca kilometrazu. Ako ima, idemo svi tamo da kupujemo i to je to. Da nagradimo postene, kaznimo druge.

 

 

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potencirate garanciju koja se nikad ali bas nikad nije davala na polovan automobil. 

Dobro ali da li bi vi dali garanciju na svoj auto koji je presao npr 300k km u tom roku koji ocekujete? 

Mogu misliti kako bi. 

I na sta bi sve dali garanciju. 

Eto ajde neka neko od vas odgovori pa da vidimo na sta bi vi dali garanciju na svom autu od 300k km u roku od godinu dana. 

Pomno slusam tj cekam da neko nesto napise. 

Placevi daju garanciju na legalnost,blok motora i menjac  a da vidim na sta cete vi da je date. Znaci prateci agregati i set kvacila ne spadaju pod garanciju kao ni delovi trapa a uslov za garanciju je da auto za to vreme odrzavate u ovlascenom servisu kao sto se odrzava i nov auto koji je pod garancijom. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti primer garancije na autu kupljenom na placu. Možda čak i znaš čoveka koji je imao priliku da reklamira auto na koji je dobio garanciju godinu dana. Ako ne znas njega, znas njegovog kuma jer si njemu davno prodao auto i znate se...
Ovo je uredno plaćen auto na placu u Šapcu, prodavac je verovatno platio i porez na dobit, izdao je račun.
Auto je bio dobar, malo vukao u jednu stranu. Otišao na optiku i tu ustanove da je međuosovinski razmak na jednoj strani razlikuje od druge strane. Bilo je tu povuci potegni ali na ime garancije je na kraju dobio ispravan auto.
Znaci, nije bila garancija samo na legalnost i blok vec na auto kao celinu.
Po našem zakonu, garancija se može dati samo na celokupan proizvod, iz toga mogu da se isključe samo delovi koji nisu neophodni za funkcionisanje proizvoda. Kod automobila malo je takvih delova. Možda poklopci felnu ili napukla rucica menjača koja radi, izgreban volan isl... ali u svakom slučaju garancija kad se daje, daje se na ceo proizvod..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svom autu (bas mom, imamo i jos jedna sto djira draga :), mogao bih komotno da dam garanciju na menjac, motor, turbo, zamajac, u smislu da u narednih 20.000 nece da bidne nesto. Jer znam u kakvom je stanju, i jer vozim ko ona baba iz Nemacke o kojoj preprodavci pricaju.

 

No, obrnuta tema, ja ne prodajem polovnjake, ja zivim od necega drugog.

Pa je red da mi tebe pitamo da li dajes zakonski garanciju koju je zakon predvideo na polovnjake?

 

Zna se sta su kljucni sklopovi nekog automobila. Sta je potrosna roba, niko ti nece traziti garanciju na pakne ili na gumicu balans stangle ili na konac koji je poceo da viri iz stofa.

 

Uostalom, i u svetu se skidaju km, pa cak i USA, samo tamo postoji nacin da se ta km proveri, takodje placevi ne smeju da prodaju neko biiip, jer se vrlo lako

nadomesti steta i u tom smislu kupac je zasticen.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Zakon o zaštiti potrošača

član 53.

 

Prodavac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome prodavac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.

Rokovi propisani u st. 1. do 3. ovog člana ne teku u periodu koji prodavac koristi za otklanjanje nesaobraznosti.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Dule 021 said:

I onda se cudite sto nam ne ide u Stbiji kako bi voleli? 

Strasno.

Nama ne ide u Srbiji jer ljudi kao ti vode glavnu reč i zamajavaju ovaj narod. Ista metodologija. Da je sreće da ti sa svojom profesijom uopšte ne postojiš.

14 minutes ago, Dule 021 said:

Potencirate garanciju koja se nikad ali bas nikad nije davala na polovan automobil. 

Dobro ali da li bi vi dali garanciju na svoj auto koji je presao npr 300k km u tom roku koji ocekujete? 

Mogu misliti kako bi. 

I na sta bi sve dali garanciju. 

Eto ajde neka neko od vas odgovori pa da vidimo na sta bi vi dali garanciju na svom autu od 300k km u roku od godinu dana. 

Pomno slusam tj cekam da neko nesto napise. 

Placevi daju garanciju na legalnost,blok motora i menjac  a da vidim na sta cete vi da je date. Znaci prateci agregati i set kvacila ne spadaju pod garanciju kao ni delovi trapa a uslov za garanciju je da auto za to vreme odrzavate u ovlascenom servisu kao sto se odrzava i nov auto koji je pod garancijom. 

Druže, tebi je "profesija" da prodaješ automobile, a kad bi moglo bez obaveza. Ne razlikuješ prodaju automobila od fizičkog i pravnog lica. U stvari razlikuješ, zato i prodaješ iz svog dvorišta, i ne plaćaš porez, izbegavaš obavezu da daš garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Joker Dakle, autoplacevi su duzni da nam daju zapravo garanciju?

 

Evo bas pricam sa prijateljem advokatom, da Zakon predvidja tu garanciju i za polovne stvari. I ti si okacio slovo Zakona, dakle nema zabune.

 

I onda je sustina lepo, makar na ovom forumu, ako ne u citavoj Srbadiji, skrenuti paznju na samo one autoplaceve koji imaju garanciju i za koje smatramo da fer posluju.

 

U suprotnom, slusacemo uvek istu pesmu, i mi kupci, a i posteni prodavci.

 

@voodoons Eto, znaci postoji plac koji je uvazio garanciju. Ako to nije protiv pravila foruma, zanima me koji je to plac. Ako jeste, onda ako nije problem mozes poslati i na pp. HVala...da ne nagadjam, u Sapcu ima dosta placeva ;)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam već napisao, prodavac je dužan za polovan automobil da izda garanciju od minimum godinu dana, problem je kako ostvariti tu garanciju, pošto je nekada i za novi proizvod teško ostvariva. 

Jasno je meni da je za polovan automobil teško garantovati pošto si ga kupio na kamionu (u najboljem slučaju ga doterao 1000-1500km pa si video kako se ponaša) i apsolutno ništa ne znaš o tom automobilu. A možda i znaš pošto kao prodavac daješ informacije kupcu koje bi trebalo da su tačne.

Ako daješ garanciju na polovan auto to znači da ćeš birati auto koji je kvalitetan a ne krš, pošto bilo koji kvar u roku od godinu dana treba da popraviš o svom trošku. Biraćeš auto sa ok kilometražom za tu vrstu auta. Naravno da i zarada treba da ti bude u skladu sa kvalitetom auta, pa ćeš od te zarade moći i neke sitnije kvarove u garantnom roku da saniraš. Ako prodaješ dobre aute naravno da će se desiti i veći kvar, ali bi to bilo ređe pa bi deo zarade od drugih automobla i to pokrio. 

Zakon o zaštiti potrošača se ne odnosi na fizičko lice koje se ne bavi trgovinom pa tako prodaja ličnog automobila nema nikakvu garanciju.

 

https://vesti.mojauto.rs/Saveti/236610/Godina-garancije-i-za-polovni-auto

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sada vec dosta placeva, koji daju garanciju na uglavnom godinu dana ili 12.000 km, koja se odnosi na motor i na menjac.

Ali ok, cak i to je znak, da neko ipak na placu zna da ne prodaje bas neko tesko njesra.

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...