Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20909578/citroen-c5-16bf-ullnav?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

@Ivanovo bi se @PremieRacing svidelo , ne deluje lose ali oskudan oglas samo rezervni kljuc pise, iako ne volim francuze ovaj mi izgleda onako ne tako los iznutra , ima i navigaciju ... pise 172 000 km na satu :rolleyes:

c5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas da sam imao c3 sa 80 i kusur hiljada kad sam isto to rekao i stvarno svako ko je zvao nije verovao u km a auto bio od prve vlasnice sa svim papirima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znas da sam imao c3 sa 80 i kusur hiljada kad sam isto to rekao i stvarno svako ko je zvao nije verovao u km a auto bio od prve vlasnice sa svim papirima. 
Mi smo imali Pola starog nekih 8 godina, sa 50.000 km i izvadilo ga to što su sve gume (pa i nova rezervna) imale DOT iz godine proizvodnje auta.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2023 at 1:44 PM, knezevic76 said:

Meni samo krivo što neki ne plaćaju porez državi al im puna usta nekih drugih stvari. Još luđe je što su neki prijavljeni na birou i uzimaju socijalnu pomoć a zarađuju na automobilima po par hiljada evrića mesečno, a i ovi što imaju prijavljeni delatnost, oni gledaju da nađu svaku rupu u zakonu da plate što manje a opet ima onih koji imaju stalno zaposlenje al nam ovde pričaju šta i kako a sa strane rade na crno, to je OK ...... E onda ti isti su najglasniji , kao taksisti primera radi, muka je to, težak dinar, njihov najteži, a kupac ima, kako je zaradio taj dinar, to nije bitno. Bitno je da se prospe ljudima sa fakultetima ili onima koji rade i zarađuju pošteno u svom poslu , kako se vodi biznis.
Ja to tako pišem jer nagađam, ne živim u Srbiji već na Marsu.
 

Jesi li primetio da ovo kao da niko nije video, svi preskočili pogledom :) 

 

 

 

A ja, budala, sve poreze, doprinose, pune plate plaćam zaposlenima ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, totti said:

Mi smo imali Pola starog nekih 8 godina, sa 50.000 km i izvadilo ga to što su sve gume (pa i nova rezervna) imale DOT iz godine proizvodnje auta.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Ovaj c3 je bio 12 ili 13 god star i stvarno kao nov u svakom smislu, znam da je ovaj sto mi doterao prokomentarisao gde ga nadje ovo nov auto a za neke smesne pare uzet.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da postoje automobili sa malom kilometražom, ali retko.

Ja imam Passata  B5, limuzinu 1.8T, 1998 g, kupljen u VW salonu u Nirnbergu 2003 g sa 27.000 km. (Ja išao, video, kupio).

Još nije stigao do 200.000 km, sada jena oko 197.000.

Uvek sam imao još jedan ili dva auta, pa mi je ovaj služio najviše za letovanja i zimovanja..

Kuriozitet, kompletan izduvni sistem je još uvek fabrički, samo je pletenica menjana.... Od 8 alu ramena na prednjem vešanju, 5 su fabrička.

Auto je u takvom stanju da u svakom trenutku mogu da bezbrižno stavim porodicu +5 skija na krov i pun gepek stvari i da bez otvaranja haube ili bilo kakve provere krenem u FR alpe....

Ko god vidi auto, čudi se kako izgleda za te godine.

E sad, da li bi mi iko verovao, i pored kompletne dokumentacije, da ga stavim u oglas i napišem kilometražu?

Naravno, ne bi.

Srećom, pa ga ne prodajem ( i ne nameravam) pa ne moram ništa da objašnjavam.

Nije baba na pijac vozila, ali tu je negde, haha...8000 km godišnje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si glavnu sliku broj jedan , cajgeri i pilotska pozicija ,salim se nego ja to tako kao gotivim , neka kola imaju dizajn a neka su onako kao francuzi bez nekog sarma al dobro nije obaveza :) u svakom slucaju automobil u takvom stanju se nece naci na oglasu tek tako cak i da je estetski izudaran opet je pozeljan za trgovce pa ono kupovina sledeceg auta je prilicno nezgodna igranka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace imam negde i takvih slika...ali nisam ih pronašao, po silnim folderima i diskovima.... pa sam, eto da ispunim zelju kočegi sa foruma, jutros na brzinu (da se ne smrznem) napravio par slika....doduše nisu reprezentativne jer je auto napolju, prljav...i nisam ga zbog vremenskih uslova sredjivao u skorije vreme....ali sam pronašao neke slike iz perionice od ovog leta i od poslednjeg tehničkog pregleda... 

 

IMG_20230128_083931.jpg IMG_20230128_084148.jpg IMG_20230128_084323.jpg

IMG_20220327_184007.jpg IMG_20220327_184019.jpg IMG_20220601_080358.jpg

IMG_20220601_080413.jpg IMG_20220601_080438.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

2014 110.000km

 

1.thumb.jpg.c0e396b5d43ddaa763bb13ba37048cd8.jpg 12.thumb.jpg.7b78e49819413859b2496da861ded97a.jpg

 

 

2011 318.000km

 

3.thumb.jpg.dd66168460b101b773e6196398086461.jpg 4.thumb.jpg.0be4dc4d6c736deb2760637e79b134e4.jpg

 

eno oba oglasa na autoscout ko ne veruje.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pogledana ova Lancia za kumu, žali bože vremena. Po slikama nikad ne bi rekli da je jedna veka strana farbana, ima tačkice korozije koja izbija, unurašnjost je ok. Motor masan malo, trese kao blesav i tako...
U nekoj servisnoj stoji da je zadnji servis rađen 2020 godine.

Za ove novce koje traži, užas, ne bi dao ni pola od toga.


https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21157813/lancia-ypsilonbbcaf91c59532e43de09be31b5f0297a.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene to generalno iznervira kada mi neko kaze "e sad ti ne treba servis jer je ...". Sta ako ja zelim bas da radim servis sutra, otkud zna prodavac da li mi treba ili ne :D

 

Mada iskreno bih za uradjen servis verovao samo forumasima i ljudima koje poznajem. Za sve ostale super sto pise, ali bih opet uradio preventivno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom motoru se veliki servis radi na 180 (koliko se secam tako je pisalo i za 1.6 hdi) ili 10 godina kao i kod mnogih automobila kad pricamo o prvom servisu i onom sto su u knjigama napisali proizvodjaci, kod vecina kola je to na 120 ili 140 , fiat je 120 ali ovaj konkretan primerak obzirom da je 10 god star a nije presao 180k vreme mu je svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...