Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

2/3 miliona km, a izgleda kao nov x3 i da ima 123kkm "pravih" 

 

fghu02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet ima kakvu cenu i ako ima tu kilometrazu? 

Naspram onih sa 200k? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji je oko 5.000e od onih sa 200kkm, a izgleda vrlo pristojno i ocuvano, tako da verujem da ce ga neko kupiti sa "200k", a da ce se preprodavac ugraditi 3-4k i da ce se neko zaleteti za ovaj primerak jer ima "200kkm" i jeftiniji je 1-2.000e od onih sa proverenom istorijom :) 

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pogledao sam i sa 150k km ima da se uzme za 31000€ kad se odbije PDV. 

A na ovom nema odbitka PDV-a tako da je razlika svega 2100€. 

To je ono o cemu sam i ranije pričao da ima kola ss vecim kilometrima a skuplhinego ovi sa manjim. 

Ovde je doduse jeftiniji ali je razlika minorno mala i ne znam ko ce to kupiti jer mi logika nalaze da treba da bude dosta jeftiniji ali u praksi nije tako. 

Nudio mi se jedan auto za 16k i ja se obradovao kako cu da zaradim a kad sam video 538k na satu odustao sam i ako su se ostali kretali oko 24k. E to je vec razumna razlika gde se dobija dosta povoljnije zbog kilometara a ovaj BMW je nesto drugo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto ti nisi svestan da taj motor moze da ide preko miliona. 

Taj ko ga kupi ce se jos slatko navozati jer taj auto je tu kilometrazu presao za 4 godine sto znaci da je iskljucivo vozen na otvorenom i da tu nista nije razdrndano a odrzavan je sigurno redovno jer je bio firmin auto a one preko odrzavaju odlicno automobile. 

Ako ga uzme neko u Srbiji a prelazi prosecnih 10k km godisnje sam izracunaj koliko godina ce mu trebati da sahrani taj motor koji moze da predje jos 400k km. 

Takvih je ko zna koliko kod nas i mnogi misle da voze kola sa 180k km a ono realnost je drugacija. 

E sad problem je kad naleti sa stvarnih 180k km i uklopi se u vecinu i onda niko ne veruje i ako se mase sa svim dokazima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo se odrzava kako treba a ovde ce dosta njih da ti poskida delove i samo zamaze, kod nas auto nemoze da predje vise od 100 000 , iliti jedna zamena korpe lamele , popravka menjaca i nosaca i to ti je otprilike to, moze on al sve ostalo se raspada, o kvalitetu delova i da ne spominjem, eno ja gledao servisnu knjigu i samo ulje lepo upisano a poslednji kao veliki servis na mapi ne postoji vec je to neki magacin na putu bez broja :D bas verujem takvima

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sprdam pa to je auto , nije kruna sa dijamantima swarowski da vredi, c klasa 2014 12 000e ma daj mnogo je, taj bmw 2008 trazi covek 6500e , eno one e46 3jke ima za 4000 - 5000e  a 2001 godiste da lice na nesto .... mislim da se oni sprdaju sa kupcima oce leba bez motike to je ono ... Kako ja da dodjem i tako nekom prepolovim cenu sta ce taj da kaze, nije da za'ebavam nego pricamo ovako , malo delegiramo :)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo smanjivanje cene na pola, svako ima prava da trazi za auto koliko misli da vredi ili koliko trziste diktira a na kupcu je da kupi ili zaobidje, u tvom slucaju zaobidjes te skupe i kupis ono sto je tvom dzepu dostupno e sad sto bi ti hteo da vozis m3, amg i sl po ceni punta to je tvoj problem a ne generalni problem zato i ne razumem to tvoje pisanije na ovu temu i zato mi i deluje da se sprdas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas mislio M3 ali primera radi taj mercedes 2014 C klasa uredna simpa i dalje klotara iako ima ekranic dakle benzin onaj njihov mislim da je kompresor 1.8 .... plafon 4500 do 5000 to je apsolutni max po meni licno sta znam , pa nije to spejs satl za 11, 12 000 evra za taj iznos se kupi nov auto na kredit pa nek je kinestina ona odvratna opet se ne skida full iznos odmah nego mesecno kap po kap, sta znam cene su danas ludilo. Vidim nov onaj hjundai 15 000e  to je mnogo nekad si imao astru novu 12, 13 000 mozda klot ali opel i to isto kreda i lagano a nije los autic. Lepo su skocile cene na to sam mislio a ne sad da vredjam nekog i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro i tvoj auto je maks 50 (pedeset eura), jer je eto klotara stara 20ak godina, pa nije to auto 2004 pa da vredi 1.500e.

 

Znaci apsolutni max 50e (pedeset), nije to spejs satl da tvoj auto to godiste kosta 1000e, za te pare se moze uzeti 2005 pa makar i neka kinestina odvratna :) 

 

Logika by nemanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah to to :D  bas me briga za mene ide kao kadilak kad poredim sa svim sto sam probao hehe :wub: a bilo je dosta znatizeljnih kupaca iako nikad nije bila oglasena jednom me zaustavio policajac i zavirio unutra da vidi u cajgere , nesto mu nije bilo jasno :D  to je to 50e masina meni dovoljan signal :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima pravo da ceni koliko zeli auto. 

Nije mi jasno jedna stvar,motor moze da predje lagano milion,a sta cemo sa:diznama,turbinom,menjacem itd.

Nisam ovde da vodim polemiku ni sa kim,al Nemanja sta bi rekao ako ti kazem da sam svoj E87 07god prodao za 5800e?Otisao je u Bg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mecka placena 35-40k po njemu vredi posle 8 godina 4-5k? 

Svaka dalja rasprava je suvisna. 

Al da je on nekim slucajem kupio tu novu Mecku verujem da bi bila bar 15k. Tako pricaju samo oni koji nemaju uslove da kupe bolji auto.

Isto kao i oni koji rentaju stanove da su stanodavci alavi a sami nemaju pojma koliko je neko dao zivota da kupi tu nekretninu i da jednostavno nece da je da za 100€ koliko bi oni zeleli. Otprilike slicna situacija je i ovde. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi pa mora negde da se zaradi :) malo ovde malo onde a? :D ajde sta se ljutite pa kad neko nezna za stanje i kako treba taj sklop da bude logicno da treba vise da plati , veliki servis je oko 1000e na nekim kolima sigurno ih necu pokloniti tamo nekom ako sam upucen kolko tolko nego ajde, ko nezna platice ko zna ustedece i mozda i zaraditi i to je sasvim normalna stvar zar ne ...  

Dule mercedes 2014 je ustvari 2013 ili 2012 jer svi oni tako prikazu kad oduzmes od 2023 to je vec 10ta godina .... pa nije to malo tad sve krece od hladnjaka do sajli i manzetni bukvalno svega ...  al ajde da ne skrecemo sa teme, smanjuje se kilometraza skoro svakom , cime je onda pregledati najbolje ? carly obd stick?

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2023 at 9:46 PM, vagenovac said:
Pa dobro i tvoj auto je maks 50 (pedeset eura), jer je eto klotara stara 20ak godina, pa nije to auto 2004 pa da vredi 1.500e.
 
Znaci apsolutni max 50e (pedeset), nije to spejs satl da tvoj auto to godiste kosta 1000e, za te pare se moze uzeti 2005 pa makar i neka kinestina odvratna  
 
Logika by nemanja.

Mislim da na kilo može da se uzme stotka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno je tragikomicno kad neko kaze da neki auto ne vredi trzisnu cenu po kojoj se prodaje zbog godina, vec daleko manje.

 

Mislim sto ne gledas klot punta, on se sigurno uklapa u ocekivani nivo cena posle 10 godina, ali jok hteo bi 10g starog mercedesa po ceni punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nisam nikad ni cenkao sa pricom koliko vredi. Kazem koliko bih ja platio i to je pocetak razgovora pa se nadjemo ili ne.

 

Inace ono sto mi je simpaticno je da prodavci nece da spustaju cenu ni malo u poslednje vreme. Pogotovu za skuplji deo vozila na oglasima mi je bilo nekako logicno da se nadjemo na 90% cene, ali ne moze :D 

A isto tako retkost je da vidim prodat auto osim ako nije neka sumanuto dobra ponuda. Tipa videh pre neki dan Tiguran sa 75kkm, dok sam pozvao vec je bio kaparisan

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, igor0511 said:

...

Inace ono sto mi je simpaticno je da prodavci nece da spustaju cenu ni malo u poslednje vreme...

 

Jedan od većih razloga je što teže dolaze do polovnih auta od preko pa ono što imaju ovde na lageru neće da spuštaju cenu već čekaju prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...