Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

1 hour ago, Dule 021 said:

A matematika ? 

Opet ti ne radi ali sumLJam da i moze da ti radi jer nisi ti u automobilizmu nego samo pretpostavljas a najgori su ljudi koji vire u tudji dzep. 

Tako je bilo i bice.  Cim te ja malo zacnem ti si na visem nivou i mozes da vozis Ferarri ali eto bas neces nego vozis oldtajmera jer to volis. :o

 

Sta i kako ja radim to tebe ne treba da brine nego treba da te brine da li prodajem dobra kola a s obzirom da nemas ni jedan argument da prodajem losa onda pucas u prazno. 

Prodavati kola na forumu je najnezahvalnije jer svi ocekuju savrsenstvo a eto posle ne znam ni sam koliko kola sto sam prodao na tim forumima ja nemam ni jedan negativan post. Zato mozes samo da se ojedes od muke jer imas zelju da mi naneses nekakvu stetu jer si los covek ali ne uspeva ti. 

 

Nikad me niko od ovih likova sto su pametni nije nazvao pa da proveri o kakvom se autu radi ali znaju sve o prodaji sto je smesno. 

Nazvati se za auto mora i totalna je glupost kretati da se pogleda ako pre toga nisi cuo ko je s druge strane zice. Mozda je neki debil koji ne zna da bekne ili cuje ono cuveno "Brate,ovo ono..." a tu vec znas da i ne trebas da ides da gledas auto. 

Osim ako nemate viska vremena i goriva na bacanje pa onda idite bez poziva. 

Ti si rekao da imaš oko 100 000 u automobilima i da zarađuješ oko 3 hiljade mesečno, to je nekad provizija za jedan auto nekad za 4-5 zavisi da li prodaješ auto od 2 ili 15 hiljada.

Kakvih ima ti si još i dobar, ali niko od tvojih "kolega" nema potrebu da izigrava dobrog Samarićanina po forumima i ubeđuje ljude da im ti u stvari činiš uslugu kad im prodaješ auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, The Punisher said:

neko ko prodaje auto za 6-7-8 hiljada će morati da mi dokaže sa car vertical ili sličnim nezavisnim izveštajem ono što tvrdi,

Zasto bi neko MORAO da ti ista dokazuje???? pa ti si kupac, ti gledas i biras, prodavca boli uvo ako neces ti docice neko drugi koji nece nista pitati i platice auto, malo glup fazon MORA, jel isto to trazis kad udes u pekaru, market i sl. da ti prodavci dokazuju da je pecivo sveze, da nema ditiva, itd.??? ko ce bre da se cima da ti ista dokazuje, gde zivis, pa taj bi bio lud kad bi svakom ko dodje da gleda auto placao CV i dokazivao nesto, stvarno ne znam koja bi budala to radila.....a da ne ulazim u dalju pricu oko  "nedao bog da me prevari", "da sam se ja tu nasao" i sl.  tastatura mangup fazoni su smesni, em sto nemas apsolutno nikakvog osnova za tako nesto em sto se nikad ne znas na koga mozes da naletis u zivotu, mnogi su se tako zajebali. ;) 

Stvar je jasna kao dan, ti kao kupac biras auto, gledas sta mozes da vidis, placaj majstore, servise, carvertical , sta god mozes a nista niko nije duzan tebi kao kupcu da opravdava, dokazuje itd.

To sto ti imas pare ne znaci da neko treba da skine gace kad se pojavis sa parama, tako da je veci problem izgleda u kupcima nego prodavcima, zato jer kupci misle da kad se pojave prodavac je slepac koji nema za hleb pa ce ovaj lako da mu zamase paricama a ovaj da igra oko njega ne bi li mu sto pre prodao auto i otrcao u prodavnicu da kupi hleb da se prehrani do sledece prodaje, ma vazi.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. 

Zato sam i napisao da ce malo ko dati izvestaj sa Dekre. 

Neki ljudi su bolesni kad kupuju kola i gledaju kao da kupuju poslednji NASA model i zahtwvaju kojekakve gluposti. 

Eto danas mi prica kolega kako mu je bio kupac sa ocem da gledaju motor iz 1994 godine koji je zaista u sjajnom stanju i njakali su ga skoro dva sata,zamerali na par sitnih grebica i za to vreme upalili jedno 20x a nisu ga vozili i na kraju je akumulator posustao jer motocikl puni tek preko 3000 obrtaja. I sad kao nisu ga probali a kako da ga upale i ovaj im kaze da im je fiksna cena i da nece da ga pali jer eto moze mu se i ako hoce da daju pare hoce a ako nece sirok im put. Na to oni kazu da nisu poneli pare!!!!!

Leb te jebo pa jel vidite vi kakvih ljudi ima a kupuju vozilo staro skoro 30 godina. 

E takvih je sve vise i proveravaju kojekakve gluposti,ne zovu na telefon da cuju o cemu se radi i to na kolima od par hiljada eura umesto da gledaju stanje i kako se vozilo ponasa. 

Uostalom mogu i sami da idu i da uvezu ali neeeee...

 

Ima nas raznih i nagledao sam se za ove godine svega ali svega. Od bolesnika do izuzetno razumnih ljudi. Neki su trazili tackicu da bi obarali cenu a neki nisu ni probali auto i kupili ga. Sve u svemu mozete vi da proveravate auto koliko hocete ali ako je auto krs dzaba vam sve te provere.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

NECEMO da vas zovemo za telefon zato sto imate unapred pripremljenu pricu koju vrtite do besvesti. HOCEMO izvestaj Dekre, NECEMO da nas mazete gov*ima i govorite kako je to normalno u Srbiji. 

NECEMO da nam uvaljujete leseve i govorite kako su cene preko mnogo vece i da trebamo da budemo zadovoljni sa tim sto ste vi skinuli sa kamiona.

NECEMO da se udruzujete na forumima i branite se zdusno a pritom govorite kako kupci nisu normalni. 

Ne znam koliko postova mora jos da se napise da bi vas par preprodavaca utuvilo u glavu kako bi trebalo da se radi? Ne razumem zasto ne mozete da poverujete da postoje posteni placevi/ljudi koji prodaju automobile gde je sve crno na belo?

31 minutes ago, OMP said:

nikad ne znas na koga mozes da naletis u zivotu, mnogi su se tako zajebali.

 

Molim bez ovih pasivno agresivnih uskocica i "saveta".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TheWickerMan E pa završila se Akademija za mlade talente. Samo čekam da nikne i neki bilbord tamo oko Kisačke ulice. Kad ti nešto ne odgovara, ignorišeš, prebaciš na drugu stranu tipa "Ovi pre nas su još gori bili, šta su sve oni radili" a o tome kakvi su bili i šta su radili ni reči.

 

Tako i ovde. Kad ti nešto ne odgovara, ignorišeš prebaciš loptu na sa kvazi prodavaca na kvazi kupce i teraj dalje... Samo izbaciš brojke koliko si automobila prodao, i to uvaženim članovima foruma koje niko nije video niti komentarisao, kao ni šta je bilo posle. Ja znam za jedan i znam gde ja završio nakon neke nedelje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, OMP said:

Zasto bi neko MORAO da ti ista dokazuje???? pa ti si kupac, ti gledas i biras, prodavca boli uvo ako neces ti docice neko drugi koji nece nista pitati i platice auto, malo glup fazon MORA, jel isto to trazis kad udes u pekaru, market i sl. da ti prodavci dokazuju da je pecivo sveze, da nema ditiva, itd.??? ko ce bre da se cima da ti ista dokazuje, gde zivis, pa taj bi bio lud kad bi svakom ko dodje da gleda auto placao CV i dokazivao nesto, stvarno ne znam koja bi budala to radila.....a da ne ulazim u dalju pricu oko  "nedao bog da me prevari", "da sam se ja tu nasao" i sl.  tastatura mangup fazoni su smesni, em sto nemas apsolutno nikakvog osnova za tako nesto em sto se nikad ne znas na koga mozes da naletis u zivotu, mnogi su se tako zajebali. ;) 

Stvar je jasna kao dan, ti kao kupac biras auto, gledas sta mozes da vidis, placaj majstore, servise, carvertical , sta god mozes a nista niko nije duzan tebi kao kupcu da opravdava, dokazuje itd.

To sto ti imas pare ne znaci da neko treba da skine gace kad se pojavis sa parama, tako da je veci problem izgleda u kupcima nego prodavcima, zato jer kupci misle da kad se pojave prodavac je slepac koji nema za hleb pa ce ovaj lako da mu zamase paricama a ovaj da igra oko njega ne bi li mu sto pre prodao auto i otrcao u prodavnicu da kupi hleb da se prehrani do sledece prodaje, ma vazi.

 

 

 

Druže, redovno pratim šta prodaješ i veruj mi, nijednom mi nije palo na pamet da te pozovem, očekivao sam ovakav odgovor na osnovu nekog mog suda o tebi. Prodavčev nastup je pola uspešno završenog posla, trgovine, Kakva publika takvi i prodavci.

Vremena se menjaju, valjda će i nama svanuti pa ćemo početi da kupujemo nove automobile. Sećam se pomame pre 20-ak godina za mobilnim telefonima, tržište polovnih telefona je cvetalo, dok se nisu pojavili provajderi i počeli da nude telefone uz pakete, sad više niko ne kupuje polovne, isto je bilo pre 15-ak godina sa kompjuterima, doći će i automobili na red, onda vi braćo moja idete na smetlište istorije.

Edited by The Punisher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pucaj vec jednom koji je a ne da ćutiš i nikako da se odraziš. 

Da čujemo šta je to bilo i kakav je to problem bio. 

Eto bas me zanima a verovatno i ostale članove foruma.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dekirs said:

Molim bez ovih pasivno agresivnih uskocica i "saveta".

Apsolutno se ne odnosi na moj stav niti bilo sta slicno samo kazem realno da je u zivotu tako, jer mi je muka vise od tih agresivaca iza tastature, kojih je previse, kad pogledam fb ispade da su svi pobili pola srbije i to za neke gluposti a kazem bilo je slucajeva gde su se ljudi tako mangupirali pa lose prosli, nevezano za trgovinu, kola i sl. jednostavno danas je ludo vreme svasta se desava a posebno ne mozes da odes nekom na prag i ponasas se mangupski jer ne znas kakvih sve budala ima a posebno kad nemas nikakvo pravo da se tako ponasas.

 

Niko se ovde ne udruzuje da nekog brani jer nemamo razloga za to niti sam ja pisao da bih nekog odbranio i sl. pre bi se reklo da se ovde udruzuju kupci koji nisu kupili-prodali dva auta u zivotu a umeju da pljuju po prodavcima i generalizuju stvari i od toga mi je muka.

Nemam ja nikakav interes od prodaje kola po forumima, ne znam da li sam 2 auta prodao tako, kacim oglase cisto po nekom difoltu na par foruma ali i to cu da batalim verovatno jer sva kola koja sam prodao bila su ili po preporuci ili preko PA retko nekih drugih oglasa. Tako da ja nemam nikakav interes nikog pa ni sebe da ovde zastupam i branim, pricam kao bilo koji clan foruma a ne trgovac, jer sebe ne smatram trgovcem posto mi je to vise hobi i dodatni prihod.

A sto se mene tice mozete da trazite izvestaje i svetog petra kad kupujete kola to je vasa stvar , svako za svoj novac ima paravo da radi sta hoce i misli da treba ali treba biti realan i ne ocekivati previse jer kupujete polovnu stvar a ko hoce da sve bude kao novo onda ode u salon i bira nov auto.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbga, ja sam laik za kupovinu polovnjaka. Kum sad samo uvozi meckice (A klase) sto me ni malo ne interesuje i sumnjam da ce se cimati da meni nesto uveze, tako da... 

Citam, razmisljam. 

Izvestaj ovaj, onaj, na kraju smatram da ipak dobar i posten majstor moze da mi da savet da li uzeti neki auto ili ne jerbo izvestaji mogu biti prefabrikovani, a i ne moraju (ono, sio ga Djura a mozda je ipak bio Pera)...

Nisam vican sa dijagnostikom a i sumnjam da bi svaki pdodavac pristao da bockam okolo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, The Punisher said:

Druže, redovno pratim šta prodaješ i veruj mi, nijednom mi nije palo na pamet da te pozovem, očekivao sam ovakav odgovor na osnovu nekog mog suda o tebi. Prodavčev nastup je pola uspešno završenog posla, trgovine, Kakva publika takvi i prodavci.

Pa meni i ne treba takvi da me zovu, nemam ja vozila za tako odabranu klijentelu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskup al nije ni video tvoja kola a ja sam kao trgovac hteo par puta da te zovem za neke Merive koje su izgledale odlicno. 

Gleda najnize cene na oglasu za krseve a onda su tvoja odlicna kola preskupa. 

To ti je filozofija ljudi koji se jos uvek koliko vidim nisu odrazili koji je to moj auto bio los i imao problem. Bitno je da ga spominje a mene niko nije zvao da se zali. 

Valjda ako se to desi onda me nazove kupac pa kaze da ima problem. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

Pa pucaj vec jednom koji je a ne da ćutiš i nikako da se odraziš. 

Da čujemo šta je to bilo i kakav je to problem bio. 

Eto bas me zanima a verovatno i ostale članove foruma.

Ajde sad lepo priznaj da si nekog prevario, vidiš da će nekima biti onda lakše.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da,kako da ne. 

Non stop se aludira na nešto bez i jednog dokaza. Dokaz na sunce pa onda filozofiranje. 

 

Ja sam za razliku od OMP-a prodao popriličan broj automobila na forumima i svako ko ih prati zna da nikad niko i ništa nije zamerio jer znao je prave kilometre i svaki nedostatak ako ga je bilo. 

I onda se piše o nekom virtuelnom automobilu a nikako da se odrazi koji i šta se to desilo što znači da je virtuelan tj lažan i samo pokušaj da se meni načini šteta.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 Što se tiče toga da si prevarant i da spuštaš km eno ti dokaza, okačio sam 10tak postova iznad gde se hvališ kako si spustio i spuštaš km i kako pišeš da je to normalno i u redu.

Taj deo si iskulirao.

 

Što se tiče kola koja su završila u servisu zbog nečeg višeg od malog i velikog servisa, rekao sam, nije moje da kažem čiji je auto. Više sam napisao u fazonu zato što su tvoja kola najbolja, bolja i od onih izašlih iz fabrike, tip top i sl, tj ne kvare se, eto primera da ni ti ne znaš šta prodaješ već samo ulickaš za prodaju kao i većina jer ne možeš da znaš šta ne valja, npr na menjaču na osnovu 10m na parkingu.

 

A pošto se hvališ svojim odličnim primercima, članovi foruma koji su kupili kola od tebe neka slobodno napišu šta su sem servisa radili i na koliko km od kupovine. Pa da vidimo.

 

Forum kao forum ima 20000 članova, ja sam ovde od 2013. čini mi se, aktivnije, inače od 2011. od kako sam uzeo Mareu. Eto za ovih 11 godina verujem da je svako od članova promenio bar jedan auto, gde dođemo na cifru od između 30-40000 automobila, pošto je i forum rastao. 

Koliko si ukupno prodao automobila forumašima i njihovoj porodici, prijateljima? 50, 100, 200?

Sve je to na nivou statističke greške, meri se promilima u odnosu na broj vozila koji cirkuliše ovde, mahom Italijana. 

 

Ova tema je i počela time što si ti odbijao da priznaš da si prevarant (kao i tebi slični), da to što si radio i radiš jeste krivično delo, ali avaj živimo gde živimo i mi se moramo miriti sa tim, ne postoji mehanizam da se ljudi koji posluju prevarom, kao ti, kazne i bude im zabranjeno bavljenje delatnošću kojom su načinili štetu. 

 

Eto, više puta si pisao da nađemo gde si ti napisao da spuštaš km, nađeno i šta sad? Jesi prevarant ili nisi? 

 

Za ostale ljude sa foruma koji se bave preprodajom auta pošteno, ne mogu ništa reći, oni su korektni. Bez dokaza ne mogu nekog optuživati. A iskreno, samo automobili čiji su vlasnici ovde na forumu su mi zanimljivi, od preprodavaca nisam video nešto da je iskočilo zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatio se automobila od pre 15 godina kad sam namerno napravio eksperiment da vam dokazem kakva kola volite. I vidi cuda nesto crklo na polovnom automobilu koji ima 150-250k km. Pa jel ti majstore kupujes nova kola ili polovna za par hiljada eura? Plus sto ti u svojoj glavi pravis taj scenario o mojim kolima a ne ja. 

Na kraj krajeva jos uvek nismo culi o kom autu se radi i koji je to kvar bio. 

 

Ti si jedan od onih nikad nisu uspeli da skontaju kakav sam prodavac dok oni koji to saznaju ne menjaju me a evo neki su uzeli i 12 automobila od mene. Pa zasto kad ne valjaju kola i nisu zadovoljni?  Ja evo i nemam oglase za kola a prodajem. Toliko o tome kako su losa kola i kako su kupci prevareni a dolaze svi na preporuku. 

 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2022 at 12:54 AM, Dule 021 said:

I vidi cuda nesto crklo na polovnom automobilu koji ima 150-250k km.

Zar to nisu oni koji su ustvari najbolji za kupovinu (po tvojim rečima, u skladu sa trenutnom potrebom) jer im je već sve izmenjano :D:D , posebno onim pri kraju tog opsega broja km koji su pomenuo... i to još sa kvalitetnijim delovima tamo u inostranstvu nego što se kod nas prodaju... 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna / edit nakon otkljućavanja teme 11.05.2022.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...