Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Jbg sto onda u predstavljanju automobila na forumu, a koji je kupljen od mene, prijavljujete nizu kilometrazu iako vam je recena prava kilometraza? 

Govori li to da nisu samo prodavci ovakvi i onakvi? 

Prodam drugaru forumasu Alfu 147 sa 235k km a on brze bolje spusta za 100k i tako je prezentuje na forumu i odrzava je i radi servis i redovno upisuje sve u knjizicu a onda je proda sa tom kao pravom kilometrazom. 

I onda su samo prodavci prevaranti? 

E to mene boli sto sve trpate u isti koš a bez ikakvih dokaza. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dule 021 said:

Naravno da neko nece pokazati dekrin izvestaj kad je smanjio kilometrazu za 10-20k km jer lepse izgleda u oku kupca 148k nego prqvih 170k. Mala razlika ali opet prevara da bi se navukao kupac. 

A ima i drugih sistema da se navuče kupac. U oglas napišeš manju kilometražu, na primer. Po meni je i to prevara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto da lizinga ima Dekrin izvestaj sigurno.. ako prodavac nece da pokaze onda se okrenes i odes. Isto kao i sa pisanjem manje kilometraze u oglasu u odnosu na realnu koju kupac vidi kad dodje na plac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MiloshBg said:

Ajde otvori polovne automobile i uperi prstom u auto iz uvoza kome nije vracena kilometraza. Procenat toga je maks 5%!

 

sve shodno plateznim sposobnostima i zelje da hebu a da im ne udje naseg naroda

 

2 hours ago, The Punisher said:

Ako svi kradu i lažu treba da to legalizujemo, zar ne? To je i dalje prevara iako je uzela maha 

 

Nisam siguran da li si svestan u kakvoj zemlji živiš ali ne živiš u zemlji gde je 80% stvari ide onako kako bi trebalo da ide i da ti sa svojim postovima, pogotovo na Internetu, nećeš ništa promeniti kao ni gomila ljudi oko nas jer jednostavno nema političke volje da se to promeni u pravcu u kome bi mi svi to želeli.

 

Ali da se vratimo na temu KM, recimo ja lično do sada nisam ni na jednom autu verovao u KM, pogotovo kad kupujem auto 10+ godina kod nas. Tako da sam vozio vozila sa ko zna koliko KM ali me to puno ne tangira ako je vozilo u redu. Neka moja logika je, iako je na motoru nešto rađeno, bolje da je odradio neko drugi nego ja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ne bi te tangiralo ni da ti u salonu platiš novo vozilo a dobiješ vozilo koje je prešlo 20k km i vraćeno na nulu, pošto je sve u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pratis, spominjes nova vozila

kupio sam vozilo po stanju koje mi odgovara i ceni po kojoj sam se iscenkao

 

Eto, prodacu ti vozilo koje je pretrcalo 500 000 km i kome je promenjen kompjuter zbog km i nastimovan board za 3% samo da bi ispeglali KM. nekih 100-150e troska, kupac srecan! Moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Joker said:

A ima i drugih sistema da se navuče kupac. U oglas napišeš manju kilometražu, na primer. Po meni je i to prevara.

A ti ides da gledas kola bez da nazoves i proveris o cemu se radi? 

Ajd ne lupaj ni ti a ni ostali. 

Nismo deca. 

Upoznati ste jako dobro kakve se prevare rade i kad neko napravi marketinski potez i objasni eto za 18 godina nikad niko nije rekao da nece da dodje i da smatra ti prevarom.

Samo vi znalci znate da je to prevara a ako nahvatate da vas je neko zeznuo necete da kazete da auto ima vise km ili da je podmladjen nego cutite. Prave postenjacine nema sta.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su ljudi uslovljeni uvozničkim lobijem.
Onaj ko neće da se cima ili ne može da ide preko pa da uzme auto za sebe, mora da se povinuje pravilima ovdašnjih preprodavaca! I to ga su svi svesni, to nije tema uopšte.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala google-u 

 

pretraga dule021 kralj spustanja km
image.thumb.png.fc461524941c40d0fb4da8ffd1bea3e6.png

image.thumb.png.f6e5b160c53e5277ce0953f400c42c96.png

 

image.thumb.png.9c2339e549021924aac1b001ca9eec86.png

 

image.thumb.png.36abe3fd266163c82d94a8e689f0627e.png

 

Evo malo da se prisetimo... Da imamo i cinjenice o sagovornicima... Neki su poceli transformaciju 2008-09 i preobrazili se 2012. i tu su eto od tad i prave nas da smo slepi, gluvi, ludi i da su oni ispravni i u pravu. 

Svakako to preobrazavanje se oslikava i u clanu ovog foruma...

 

jesi spustao km

jesam

ovaj nisam

nisam

rade drugi

jbg svi rade

mislim ne ja

ovi drugi 

ne ja nisam nikad

tako mi uvale

 

 

... JA TO SVE ZBOG VAS RADIM...

da bi vama bilo bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, prijateljici gledam auto 2015+ godište, 208 i c3 i uopšte mi se ne sviša ponuda. U pitanju su ozbiljne pare, koje ja lično nikad ne bih dao ali ona želi, naročito posle ovog poslednjeg poskupljenja. Pošto ću lično ići sa njom i u biranje i u kupovinu, naravno da ću tražiti dokaze za ono što se tvrdi u oglasu. Ako auto ima 100 000 hoću dokaz za to, neko ko prodaje auto za 6-7-8 hiljada će morati da mi dokaže sa car vertical ili sličnim nezavisnim izveštajem ono što tvrdi, to je njemu trošak 15 evra a moja prijateljica ga sigurno neće platiti jer ako ja uradim izveštaj i nađem havarisano vozilo ili veću kilometražu, bolje da mi se ne nađe ispred mene kad to saznam.

Svako od nas bez obzira na vrednost auta koji kupuje treba da podvuče crtu i kaže dosta je ovih gluposti, neko izgleda mora da bude kažnjen za ono što radi.

Naravno da znam u kakvoj državi živim, ali isto tako dobro znam da svi oni koji nisu mogli da se pomire sa tim su otišli pa se ovakva bagra sa ovim koji su ostali i trpe još više namnožila, e sad je dosta.

Ovo su sve VEOMA unosni poslovi zasnovani na prevarama, ne bi gosppodin Dule to radio da ne živi ekstremno dobro, vodila se slična debata pre par godina, koliko ima uloženog novca i koliko zarađuje mesečno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih zeleo da dodam u vezi CarVerticala, da se ne uzdate bas mnogo u to. Evo sad nedavno blizak drugar proverio jednog Mondea, sve stima, km, istorija, izvestaj pun slika, auto sa lizinga, topina, odneo ga kod majstora ono curi sve iz njega, kaze majstor ovo nema sanse da je preslo toliko koliko pise. Druga opcija je da servis nije radjen NIKAD, iako stoji u izvestaju servisna istorija. Znaci nesto ne odgovara istini, ili servisna istorija ili predjena km, nisu dokucili do kraja, ali svakako se ispostavilo da je stvarno stanje raspad, iako je izvestaj nagovestavao drugacije. I da ne zaboravimo da su mnogi izvestaji potpuno prazni. Ujak nedavno uvezao Daciu Duster iz Nemacke, bila slupana, prodavac mu sam pokazao slike. Prethodno uplatili izvestaj, ono prazno sve, ni jedne jedine informacije nema. Auto 2015. godiste.

 

Ne stavljam se ni na koju stranu u ovoj raspravi, samo dodajem iskustvo, koje mozda nekom moze biti od koristi. :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te malđe automobile 5-7 godina starosti barem u ovlašćenim imaju evidenciju dok su bili u garanciji, pa se okvirno mogu saznati prave informacije a neretko se i nakon garancije u prvih par godina održavaju u ovlašćenim.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, horvat said:

Samo bih zeleo da dodam u vezi CarVerticala, da se ne uzdate bas mnogo u to. Evo sad nedavno blizak drugar proverio jednog Mondea, sve stima, km, istorija, izvestaj pun slika, auto sa lizinga, topina, odneo ga kod majstora ono curi sve iz njega, kaze majstor ovo nema sanse da je preslo toliko koliko pise. Druga opcija je da servis nije radjen NIKAD,

 

Taj izvestaj kosta 10-15e, nije puno para ali kad xxxx ljudi zahteva izvestaje onda je to lepa suma a ja za car vertical nisam procitao da ima neke ugovore sa servisnim mrezama jer po najnovijem GDPR-u, vi ne mozete iz servisa traziti podatke za tuđe vozilo, samo vlasnik za svoje vozilo. Shodno tome, meni nije jasno kako CarVertical uzima tuđe podatke i prikazuje ih a nije vlasnik niti ima neki ugovor

Za naše polovnjake, bolje majstoru dati 20e da ti proveri auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne treba generalizovati, niti su svi placevi lopine, niti su dva privatna lica poštena i obratno! 

Evo mene je privatno lice iz***o na nekim (srećom) ne tako skupim stvarima, poslednji peh sam imao za Vaskrs, kad sam video da sam negde izbušio gumu i hteo da stavim rezervni točak. Kad ono, međutim, ne odgovara ni centralna ni raspon rupa na rezervnom, koji mi je on rekao da je lično stavio umesto kita za reparaciju. Srećom desilo se ispred kuće... 

Sa Bravoom kupljenim na placu nisam imao nikakvih problema, Goran je konstatovao sve što mi je na placu rečeno.

Sa druge strane, već sam kucao da sam se na Balkanu opekao na "marketing" niže km u oglasu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, The Punisher said:

Ovo su sve VEOMA unosni poslovi zasnovani na prevarama, ne bi gosppodin Dule to radio da ne živi ekstremno dobro, vodila se slična debata pre par godina, koliko ima uloženog novca i koliko zarađuje mesečno

Naravno da je unosan posao kad ti radis za 350-400€ ali ti nisi ni mrdnuo a dobijas platu a neko je ulozio prilicno velike pare koje mozda nikad neces videti na gomili i zaradi on vise ali uz kakve peripetije sto se da videti ovde upravo na ovom forumu a kamoli van foruma.

Zamisli neko ulozi par stotina hiljada eura i kao zaradjuje????

Pa ne,ne  bi zaradjivao ali to je procentualno mala zarada a ti se u tu racunicu ocigledno ne razumes.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cela rasprava je pocela zbog generalizacije odredjenih clanova da su svima vracene kilometraze i da su sve lesine u Srbiji i biiip vozila jer eto, preko je skuplje kad se udje na mobile.de :D

4 hours ago, Dule 021 said:

A ti ides da gledas kola bez da nazoves i proveris o cemu se radi? 

Lično pokusam da ne zovem pre odlaska, posebno ako je plac u pitanju. Proverim radno vreme ili pozovem samo radno vreme i lokaciju da potvrdim. Ne zelim da mi se "priprema" vozilo pre nego sto dodjem. Naravno ovo nije moguce uvek, ali kada su veci placevi u pitanju nikada se ne treba najavljivati. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva  greska u koracima. 

Pa ne moras ti reci da dolazis i mozes reci da dolazis za dva dana a pojvis se danas ali valjda je normalno da nazoves i raspitas se o vozilu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bih zvao ako gledam auto iz Bg? Provozam se i vidim auto. Ako je van Bg onda je to druga priča, a i tu bih pokusao da pitam za neko drugo vozilo u odnosu na ono koje me zanima.

Ne zelim nekog Duleta da mi prica bajku preko telefona, zelim sam da se uverim.

Isto tako svaaaaki put kad je fizicko lice prodavalo auto, auto je bio ili upaljen ili vozen ili eeevo svratio sam samo da ga operem malo... 

Da te pozovem i da mi kazes kako je auto presao vise nego sto pise na oglasu zahvalio bih ti se i zavrsio poziv.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, dekirs said:

Pa cela rasprava je pocela zbog generalizacije odredjenih clanova da su svima vracene kilometraze i da su sve lesine u Srbiji i biiip vozila jer eto, preko je skuplje kad se udje na mobile.de :D

Lično pokusam da ne zovem pre odlaska, posebno ako je plac u pitanju. Proverim radno vreme ili pozovem samo radno vreme i lokaciju da potvrdim. Ne zelim da mi se "priprema" vozilo pre nego sto dodjem. Naravno ovo nije moguce uvek, ali kada su veci placevi u pitanju nikada se ne treba najavljivati. 

 

Bravo, isto tako i ja, tj. cak i ne zovem ako je neki krsteni plac u pitanju, vec vidim kada je oglaseno radno vreme i odem i vidim auto, ako je u krugu to do 150km.

 

Mislim tako je najbolje, sta ima da pricam, auto se mora videti uzivo.

 

Jedino ako je neki "plac" sto prodaje iz kuce/dvorista itd. pa onda ok nazovem i pitam kad mogu doci da pogledam automobil, a ako je vlasnicki auto u pitanju onda samo zovem i pitam kada se moze pogledati auto da se dogovorimo za termin koji obojici odgovara.

 

Kad ja prodajem auto i kad mi se najavi kupac u vecini slucajeva odem na samousluznu perionicu da ga ispuskiram i malo ocistim da ne bude bas strokav jer auto vozim svakodnevno dosta, a perem ga recimo jednom nedeljno ili jednom u 10 dana na puskama.

Mada ja sa druge strane nemam problem da potencijalni kupac proverava moj automobil gde hoce, kako hoce i koliko hoce.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

Naravno da je unosan posao kad ti radis za 350-400€ ali ti nisi ni mrdnuo a dobijas platu a neko je ulozio prilicno velike pare koje mozda nikad neces videti na gomili i zaradi on vise ali uz kakve peripetije sto se da videti ovde upravo na ovom forumu a kamoli van foruma.

Zamisli neko ulozi par stotina hiljada eura i kao zaradjuje????

Pa ne,ne  bi zaradjivao ali to je procentualno mala zarada a ti se u tu racunicu ocigledno ne razumes.

Za koliko ja radim ti nikad nećeš saznati jer ja ne vozim auto srazmerno mojoj zaradi, kako si ti pogrešno pretpostavio.

Ti si brale siva ekonomija, ta reč je nepoznata u tvom vokabularu. Ostalo ot 90-ih otkad je ova država zarad čuvanja socijalnog mira pustila poludivljaštvo u ekonomiji, da polupismeni ljudi budu najveći bizMismeni. I vama će odzvoniti, ne sumLJaj u to

Share this post


Link to post
Share on other sites

A matematika ? 

Opet ti ne radi ali sumLJam da i moze da ti radi jer nisi ti u automobilizmu nego samo pretpostavljas a najgori su ljudi koji vire u tudji dzep. 

Tako je bilo i bice.  Cim te ja malo zacnem ti si na visem nivou i mozes da vozis Ferarri ali eto bas neces nego vozis oldtajmera jer to volis. :o

 

Sta i kako ja radim to tebe ne treba da brine nego treba da te brine da li prodajem dobra kola a s obzirom da nemas ni jedan argument da prodajem losa onda pucas u prazno. 

Prodavati kola na forumu je najnezahvalnije jer svi ocekuju savrsenstvo a eto posle ne znam ni sam koliko kola sto sam prodao na tim forumima ja nemam ni jedan negativan post. Zato mozes samo da se ojedes od muke jer imas zelju da mi naneses nekakvu stetu jer si los covek ali ne uspeva ti. 

 

Nikad me niko od ovih likova sto su pametni nije nazvao pa da proveri o kakvom se autu radi ali znaju sve o prodaji sto je smesno. 

Nazvati se za auto mora i totalna je glupost kretati da se pogleda ako pre toga nisi cuo ko je s druge strane zice. Mozda je neki debil koji ne zna da bekne ili cuje ono cuveno "Brate,ovo ono..." a tu vec znas da i ne trebas da ides da gledas auto. 

Osim ako nemate viska vremena i goriva na bacanje pa onda idite bez poziva. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...