Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

3 hours ago, Dule 021 said:

A onda je mrmot zavio čokoladu. :)

Kvarniću a neki dokaz za to što pišeš? 

 

Ti si sam sebi najveći neprijatelj. Da samo ućutiš, ali tebe svrbi tastatura pa se malo malo pa izlaješ, Ljudi mogu da prate tvoja pisanja na više foruma, to što si napisao ostaje za vjek i vekova. Na forumcars imaš svoj podforum, koliko ti te paljevine tamo veruju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2022 at 1:32 PM, totti said:

Nevezano za tekuću priču, ali ovo jednostavno nije tačno.

 

Ajde otvori polovne automobile i uperi prstom u auto iz uvoza kome nije vracena kilometraza. Procenat toga je maks 5%!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr svaki auto uzet sa lizinga, evo iz glave znam dva placa koji imaju takve automobile, Aldi i Balkan.. A takvih ima jos koliko hoces na PA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5% je igla u plastu sena. Prosto nadji auto na PA koji ti se svidja sa recimo 200k km na satu i uporedi njegovu cenu kod nas i u inostranstvu sa istom km. 

Jeste ljudi uvezu auto za 10k e pa prodaju ovde za 8k e....  Pobogu, zar treba crtati? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Balkan moraš da se ogradiš, jer oni imaju i "uslužnu" prodaju, gde ima svačega! Na Balkanu sam čuo uživo ono što sam ovde pročitao - da je km u oglasu samo navlakuša!

 

Inače, u potpunosti se slažem sa @totti, ne sme se generalizovati, već gledati slučaj do slučaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh vozila sa lizinga, ne mislim na ove uzete u zamenu. Druga stvar, sto je auto mladji veca je sansa da je uzet sa lizinga i da je to ta kilometraza, znaci ovi 10+ godina su verovatno vracani, sto opet ne mora da znaci, ume tu da bude primeraka sa urednom istorijom. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze svako da se pljuje ali bez dokaza je to samo pretpostavka. 

Npr kunete se u vozila sa lizinga? 

Jel ste sigurni da se tu ne diraju kilometri? 

Licno sam gledao takva kola koja imaju 180k a u servisnoj je pre 6 meseci odradjen servis na 160k km i vraca se kilometraza za 10-15k km. 

Ja pitam zasto a on kaze pa zato sto i to znaci kupcu kad je mlad auto u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A inace, posto se prica vodi na forumu - konkretno na forumu svi vozimo kola 3-5 godina stara koja su sa lizinga... a ne ~10 godina? 

Mesate babe i zabe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima forum i starost vozila? Nisi u pravu jednostavno :)

@Dule 021 Ovako treba da izgleda kada uzmes auto sa lizinga. Koliko znam svi prolaze izvestaj Dekre. 
http://fleetbox.dekra-automotivesolutions.com/T3/C6EE9550-F797-4730-9538-9FEA1A6A567E/it
Auto sa lizinga uzet preko licitacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dekirs na placu ce da ti pokazuju ovakve slike i izvestaj? 

Kako da ne. 

Ima servisna i kilometri se nasteluju prema njoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je moja bivsa Djulijeta predstavljena ovde na forumu. Kilometraza je bila ta kao na slici i dobio sam ovaj isti izvestaj pre kupovine.

Sva sreca pa skoro sve čuvam jer obično ljudi zele da veruju u sto im je lakse i jako tesko im je dokazati suprotno.

Evo i screenshot :)

 

 

IMG_20220425_224143.jpg

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Dule 021 said:
I dekirs na placu ce da ti pokazuju ovakve slike i izvestaj? 
Kako da ne. 
Ima servisna i kilometri se nasteluju prema njoj. 

Dule, mi dok smo radili, ne da smo pokazivali izveštaj, već stavljali screenshot i u oglas. A za one koji nisu verovali ni u to, na njihove oči kad dođu se ulogujemo na nalog kod lizing kuće i "uživo" vide izveštaj.
I nismo bili jedini koji su to radili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MiloshBg said:
5% je igla u plastu sena. Prosto nadji auto na PA koji ti se svidja sa recimo 200k km na satu i uporedi njegovu cenu kod nas i u inostranstvu sa istom km. 
Jeste ljudi uvezu auto za 10k e pa prodaju ovde za 8k e....  Pobogu, zar treba crtati? 

Pa nije dobra logika, barem u slučaju novijih automobila sa lizinga. Ti ne možeš da porediš cene, jer ne vidiš/ne znaš cenu u lizing kući.

A sa druge strane... šta sad treba da kažem da majstori ovde fušerišu i uvaljuju krš delove, jer je mali servis u Italiji npr. 250€, a ovde 80€?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokte, izgleda kada budem prodavao brava moracu da, pored sve klot opreme sto ima, navedem i izvestaj Dekre, Carvertical, pregled ovlascenog sa pecatom, potpisom i DNK tog sto ga je pregledao... 

Izaci ce me skuplje to sve da nabavim i zivce cu da izgubim nego da objasnim da sam volan menjao jer mi se izjela guma, da je auto presao realnih 200+ i da sam naknadno kupio sport felne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dzabe, ja se secam kad sam prodavao Forda, zove lik na fon, pita i kazem sta je sve radjeno, servis zadnji, veliki, kocnice, imaju sve računi kad je šta rađeno, rekoh nema ulaganja do sledećeg malog servisa. Tek on: "aha, ipak ima da se ulaže u auto, komplet pranje. Koja je zadnja cena?"

 

Rekoh prika, ajd ti hebavaj nekog drugog

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno gledano scega ima i ja stojim iza svega napisanog s mohe strane  da je tacno 100%. 

Sve sam to prosao i video za razliku od vecine vas i sce sto kazem nije izmisljotina ili laz nego surova istina. 

Naravno da neko nece pokazati dekrin izvestaj kad je smanjio kilometrazu za 10-20k km jer lepse izgleda u oku kupca 148k nego prqvih 170k. Mala razlika ali opet prevara da bi se navukao kupac. 

Sta da kazemo za onaj Audi 2015 sto je presao 539k km a vracen na ?k km?  Nisam ni ispratio na koliko je vracen jer je planuo zbog povoljne cene ali da bi ga neko kupio sa 539k nema sanse ma kolika da je cena bila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, MiloshBg said:

Ajde otvori polovne automobile i uperi prstom u auto iz uvoza kome nije vracena kilometraza. Procenat toga je maks 5%!

Ako svi kradu i lažu treba da to legalizujemo, zar ne?

To je i dalje prevara iako je uzela maha i ne može biti prihvatljivo. Kako ljudi ne shvatate da zato kao društvo propadamo, jer se sve folira, diploma, znanje, posao, kola, garderoba, satovi, telefoni, postali smo društvo licemera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...