Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Jel ima taj auto katalizator, DPF i slične za******je?

Ne znam šta je na dizelašima a šta na benzincima ali svaki ima nešto svoje od tih filtera što treba proveriti.

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Ako ne odvojis nesto sa strane bolje ne uzimaj. Kao sto rece Knezevic ja sam uzeo najskuplji sa oglasima sa malom kilometrazom (12 godina star, manje od 150k predjenih) i za 2 meseca zamenjeno kvacilo (sa zamajcem), morao veliki i mali servis da se odradi, ociscen egr i sad crkla brava. Pa ti vidi koliko je para upucano za jako kratko vreme a auto duplo manje km od ostalih na oglasima.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo

Hvala ti na iscrpnom odgovoru. Odprilike je sve to tako. Kupovina polovnog auta iz uvoza je kod nas u vecini slucajeva manifestacija gde treba da imas dobar zeludac da nekako svaris prodavcevu laznu ili polulaznu pricu, a i on tebe, ali samo ako si bas bas neki idiot, pa gledas auto star 10 g a traziz da ima i najlone na sedistima. Ne radi se ovde uopste o km, nego o lazima za koje imam dokaze, a sa druge strane o realnom problemu koji je drugar primetio u voznji, turbina, mozda dizne itd. Nikakav problem ne bi bio, vec sam to rekao, da je na satu bila bar km koja stoji na net-u, pa bi bilo shvatljiv i takav rad motora. Ovako...i sve je jasno, i sve je nejasno :) . Najblaze receno...covek po inerciji LAZE, a treba fakticki da zajedno odradimo mini posao, tj kupim auto za koji znam da vec u startu ima bar 2 problema, km za duplo skinute, problem sa vucom. Na moje pitanje , citiram .. Ajde mi sad reci iskreno, ako uzmem auto u pon, a u petak treba da idem skoro 1000 km u 3 dana, da li nesto treba da uradim ili ne ? Odgovor: Ne brate, sve je tip top, uradjen i veliki i mali servis. !  ... nisam napomenuo da auto ima nalepnicu na 134.000 km radjen veliki servis :). To je moj drugar primetio, a ovaj potvrdio.

 

Kako li tek oni - prodavci izmedju sebe funcionisu, verovatno je tek posebna prica, kada vec unapred znaju da je je mnogo toga LAZ :) Ne zavidim im uopste. verovatno nisu svi takvi, cast izuzecima, ali ovaj jeste.

Edited by Djordje.I

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, MS PK said:

- radnu T postize sasvim normalno, ali nekoliko min posle paljenja motor se malo cuje i nestabilno radi dok se kazaljka za T malo ne mrdne prema sredini

Seti se sta sam napisao kad si trebao da odes da ga vidis. Upravo se o ovome radilo jer ovo motor radi zbog dizni i tako dok se ne zagreje. Zato sam ti rekao za prvo paljenje da je veoma bitno kod ovog motora sa 62kw i medju trgovcima vec svi znaju da je to smece od motora a zbog dizni jer retko koji je dosao da radi kako treba na prvom paljenju. Ja sam zato i odustao od kupovine tih GP Evo sa tim motorom i pre cu uzeti 1,2 nego taj 1,3 MJet. 
knezevicu pa sta da ti kazem osim da je ovo istina jer zaista se vidi da su ljudi srecni kad vide dobar auto. Ovi danas su bukvalno dosli da vide auto samo zbog toga sto su me nahvalili neki bajkeri da sam im prodao dobar motor i to im je bio razlog da dodju da pogledaju prvi auto u potrazi i uboli su iz prve. Navodno su pogledali jedan Pasat koji i nije bio na oglasu ali su ga odbacili u startu jer nesto nije valjalo a ovde su bili stecni jer iz auspuha dok mozor radi ne smrdi nego se oseca zdrav izduv. Znak da je sve ispravno i da je sve prisutno (katalizator i DPF). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK 

Hvala, razmotricu i to da uradim, ali mozda ovih dana. 

13 minutes ago, Flex said:

Bas tako. Ako ne odvojis nesto sa strane bolje ne uzimaj. Kao sto rece Knezevic ja sam uzeo najskuplji sa oglasima sa malom kilometrazom (12 godina star, manje od 150k predjenih) i za 2 meseca zamenjeno kvacilo (sa zamajcem), morao veliki i mali servis da se odradi, ociscen egr i sad crkla brava. Pa ti vidi koliko je para upucano za jako kratko vreme a auto duplo manje km od ostalih na oglasima.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Koji auto si uzeo ? Evo ili nesto drugo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze Trgovci te u vecini slucajeva ne lazu. Oni nemaju pojma kakav je auto odnosno 20-50 auta koji su na placu. Mora ti pricati neku pricu. Ako kaze da nema pojma  (jer zaista nema nacina da ista zna u vecini slucajeva)  onda ti neces ni kupiti auto.

 isto za kilometrazu, mozda ju je on spustio a mozda i on i onaj pre njega!

I u inostranstvu se na veliko vraca kilometraza samo zna se tko to radi.  Vlasnik placa pravi Nemac, Holandjan tu si uglavnom siguran dok kod Arapa i Turaka sigurno je da ima muljanja ali oni se i boje prodati auto kome su spustili kilometrazu nekom domacem jer zna sta ga ceka dok ovima  koji ga izvoze na Balkan kunu se u prosla i buduca pokolenja da je to najbolji auto u galaksiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se na tvom mestu malo smirio jer nisi ti jos video cime se sve sluze neki prodavci. Druze, za vecinu prodavaca su kola dzakovi krompira i tako se prema njima ophode. 
Nov auto neces kupiti za te pare ali mozes da naletis na korektan primerak ali moras da cekas. Mene dosta njih pita da im nadjem dobar auto i ja sam se prihvatio toga par puta i trazio i po mesec dana auto na placevima sa kojim bi bili zadovoljni.  Neko ne moze toliko da ceka ali ja ne mogu u toj gomili da nadjem auto a nekad me ufonja pa ga nadjem za dva dana kao sto sam nasao poslednji i postao sam prijatelj sa tim ljudima koji me sad svaki dan zovu i ispricamo se jer su im svi govorili kako su prodavci prevaranti i kako samo gledaju da ti uvale a onda su posle pregleda tog auta svi rekli da je neverovatno sacuvan a on se sa slascu osmehivao i rekao da je uzeo auto preko prodavca. 
Sve se svodi na to da poverenje tesko mozes da steknes a pogotovo posle ovakvog susreta ali znaj da je to njima sasvim normalan sleng i da oni nisu ni svesni sta imaju. 
Eto ja sam danas mogao da uzmem zaista dva dobra auta ali su meni kao trgovcu preskupi i nisam ih uzeo. Zasto? Pa nece to niko da plati. 
Eno na fejsu okacili ovi sa PA neciji oglas da raja pljuje po tom autu jer su uglavnom bolesnici koji lece svoje komplekse i neki BMW 320d 2006 u opremi covek ceni 5000. Odmah svi poceli kako je to nerealna cena a pogotovo na prijavljenih 300k+ km. I onda sam ja jednom pametnjakovicu koji je napisao da takav auto kosta u Nemackoj 2500 da okaci link auta gde kosta toliko ali da bude u toj opremi. Sad ga cekam jer nece naci takav oglas jer sa tom opremom su od 3500 pa opusteno preko 4000 ali vecina pametuje i zna iz Srbije koliko je nesto u inostranstvu. Da ne pricam o pacijentima kojima je prvi auto na prvoj stranici reper koliko nesto vredi a realno prva stranica treba da se preskoci i da se gleda druga ako hoces da uzmes pristojan auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Evo, Audi A4 je u pitanju. Mada nema veze, poenta je da kakav god da je primerak nesto ce te sacekati pre ili kasnije. Na placu je samo veca sansa za tako nesto, usled sumnjive istorije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocne more u Srbalja! Turbine, zamajci, dizne, katalizatori, DPFovi, EGR ventili, elektronika. klapne gasa , klime...

Yugo i Golf 2 je nas auto iz snova jer sve ono cega nema ne moze se ni pokvariti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokaz jos jedan da sam u pravu kad kazem da je bolje uzeti auto sa 200k + u nekim slucajevima je upravo fleksov Audi kom je otisao plivajuci zamajac na kilometrazi ispod 200k. Sad je promenjen i narednih 150k km bi trebalo da bude miran a to znaci ako bi kupio auto sa 230k km da bi bio miran jos 70k km ( u ovom slucaju koji je redak da je tako rano otisao zamajc jer obicno ode na nekih 200k km) a to je za prosecnog srvina 6-7 godina voznje a jos ako zna da se svako paljenje pa i gasenje motora vrsi sa stisnutim kvacilom i da se ne ubrzava naglo ako si ispod 2000 obrtaja onda bi jos duze trajao zamajac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad da, nekad ne. Zavisno od situacije. Ovo kvacilo je skrljano ovoliko rano usled svakodnevnog drndanja na jakoj uzbrdici prilikom isparkiravanja + cip je verovatno pomogao dodatno.

Moze vrlo lako da se zadesi fabricko kvacilo i na tih 230k km i sta cemo onda? Pitanje je trenutka kada ce crci a cifra nikako nije zanemarljiva.

Onda dizne. Bliza im je smrt na 230k nego na 150. Dpf-u takodje, a on tek nije jeftin. Pa onda poluosovine, nosaci motora itd itd. Nije realno da auto sa 230k km bude bolji izbor od drugog sa 150 (pretpostavimo da su slicnog stanja u trenutku kupovine).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda da ali mozda i ne. 
Eto moj BMW 116d kad sam ga prodao covek je odvezao na veliki servis jer je lanac bio za zamenu i ja sam mu to izricito rekao da zameni da ne bi bilo kako sam mu uvalio auto i majstor nije mogao da nadje jednu jedinu zamerku na 230k km a inace vazi za jako dobrog majstora. Ovaj se samo osmehuje i grli me kad se vidimo jer je prezadovoljan. 
Jednostavno zavisi od vozaca kako je vozio. 
Tvoj primerak je onaj sto svi trazimo ali eto i taj auto ima potrosne delove koji odlaze sto je opet dokaz da je moja izreka da je auto rupa bez dna-tacna. Neka manja neka veca ali samo odnosi ako se ne koristi za posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je li bio za zamenu 80k pre toga? Kvacilo je takodje bilo bolje (ako nije menjano) kao i sve ostalo. Ne kazem ja da je sa 230k krsina i da ne moze da sluzi kako treba ali logicno je da onaj sa 150 bude bolji. Ako ga je, kao sto si i rekao, vozio neko normalan.
Svaki je rupa bez dna, sve je stvar srece koje kod mene ocigledno nema. :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex je ukratko objasnio.

Evo npr. Kod mene superb 230.000km chipovan, kvacilo, zamajac i sve osim dpfa je bilo prva ugradnja, a dpf je crkao na nekih 180kkm kada sam ga izvadio.

Na grande puntu je na 220.000km trenutno i dalje fabricki zamajac i kvacilo, a stavio sam vecu turbinu i izvadio ispravan dpf na 100kkm.

Jel to sad mozda neki dokaz :D

Naravno znam i za slucajeve gde je fabricki zamajac crkavao i na 100-150kkm, a znam gde je terao i po 400-500kkm.

Pravilo je, sto manje km to bolje, sve ostalo je izuzetak od pravila.

Kao sto naravno mladji automobil je vise ocuvan i u boljem stanju od starijeg, naravno i tu moze da se nadje nekad neki izuzetak, ali po pravilu je stariji vise potrosen i veca je sansa kvara...

Jednostavno statisticki i objektivno je na vecoj kilometrazi veca sansa kvara i veci prosecni troskovi ukupnog odrzavanja pa sve i da dobijes dzabe zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio je od prvog vlasnika koji je o njemu sve detaljno pisao na drugom forumu.

Kad ste se vec raspricali oko kilometraze, eto da se 'pohvalim' da vozim auto sa 340.000 i da mu nista ne fali :D salim se naravno, jos uvek je mnogo rano da kazem kako me auto sluzi, al eto kvacilo je prilicno mekano i lepo odvaja (nemam pojma kad je menjano, kod prethodnog vlasnika nije), rekoh da se zamajac poceo cuti tu i tamo, ali je to mizerno, uglavnom se ne cuje, dpf je po dijagnostici zapusen 14%, dizne dobre sve 4...

Motor suv, prasnjav, milina za videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Djordje.I, u kakvim ti oblacima živiš...  (ovo je dobronameran komentar, nemoj da se naljutiš)

 

Ako si rešio da kupiš polovan auto, trči, leti i pazari taj Evo. Ako hoćeš bolji od tog, sve što imaš daj za učešće i pazari nov auto. Ostatak na rate. 

 

Bazirano na tvom opisu, bolji od tog nećeš naći, taj će se prodati za par dana, a ti ćeš samo gomilu živaca, vremena i para da izgubiš tražeći auto i slušajući prodavce... Na kraju će ti 101% biti krivo što nisi kupio taj Evo pošto ćeš videti samo lošije automobile od tog, i upoznaćeš samo gore prodavce od tog kod kog si otišao preko preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno. Ako ti se sviđa i sami "kvarovi" ne deluju skupo (nakon možda detaljnijeg pretresanja dijagnostikom i/ili kod majstora), ti ga pazari. Bar kada možeš da biraš i opremu i kola koji bi ti zadovoljili kriterijume, nemoj biti i previše strog jer - jedino nov auto miriše i jeste nov, po "cenu" nekih drugih stvari (mahom preformanse i oprema) ali zato i košta više. 

 

Kupi, sredi, uživaj, pa kad dosadi ili postane skuplja dara nego mera - ti prodaj pa gledaj dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malopre me zvao i zove nas, zenu i mene na ozbiljan rucak kod njega kao i nase  zajednicke prijatelje,preko kojih je i dosao do mene, na prasetinu ispod sača. 
I to je ljubav zar ne? :heart:

Zadovoljna musterija je i moje zadovoljstvo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do čega je došlo. Ako kupiš za svoje pare auto i trgovac te nije prevario, ili te nije jako prevario, moraš da se raduješ pa eto i da častiš trgovca što te nije jako prevario.  Umesto da država kažnjava prevare sa autima pa bude sasvim logično da za svoje pare kupiš auto, a taj auto bude takav kakvog ga je trgovac oglasio.

 

Odo da zovem na ručak ove iz Metalca, veš mašina radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne razumes da je covek prezadovoljan, da je dobio ispod cene ono sto je olatio, da mu je svako ko je video da bolji nije mogao uzeti i ako mu je majstor koji je radio servis potvrdio da je auto top onda znaci da zivis u nekom svom svetu gde su sve sami prevaranti. 
Toga u mom svetu ima takodje dosta ali ima i postenih prodavaca. 
Ako mozes to da razumes a sad odoh da perem jos jednog lepotana i da ga spremim za oglase jer u mom svetu kola treba da se operu i usisaju . :lol:
U tvom ocigledno ne moraju. Kod tebe se kupuju u vidjenom stanju. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2020 at 6:46 PM, Dule 021 said:

Oboje su nazvali na oglas i nisu ni racunali da auto ima 188k km i sam sam im rekao da je kilometraza ipak nesto veca a da me nisu ni pitali za kilometre i kad sam rekao 259k oni su samo odahnuli jer dobro he da nije 400k kako mi je rekao ovaj sto je kupio. 

Eto raduje se čovek, i treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...