Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

 

 

Nazvao sebe, saopštio si pravu km, došao, pogledao.

Oduševio se kako je prodavac pošten i razumeo ga da i on mora da zaradi nešto.

Nakon gledanja spustio 100 evra da ga ne bije maler... I ode... ovaj, ostade... 

 

 

 

 

 

*Il je možda zima...

 

 

image.png

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne razumem koji je tebi...????

Ostavljam sebi skuter jer  je u ful stanju i savrseno odrzavan sa kompletnom dokumentacijom. Okacio sam ga na ovaj forum da se vidi kakvu robu imam i posto ste svi stajali u redu  da ga kupite  i niko me nije  nazvao da se raspita ostavljam ga sebi i vec sam mu kupio nosac kofera i kofer  jer to nije imao a samo to sam platio skoro 200€ tako da i ova cena ne bi mogla da ostane  pa posto sam skup a vi ne cenite dobru robu onda cu ga rado ostaviti sebi a prodati svoj stari skuter koji vozim evo skoro 5 godina.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ga cekas koliko hoces ali ga neces naci na oglasima.

Plus tad su cene za motor najvise i motori se uglavnom prodaju zimi kao sto sam danas prodao jedan Kawasaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadje se neko da prijavi pravu kilometražu. Pasati ova godišta  u Srbiji plafon 180 hiljada i to sve sa servisnom knjižicom 

Screenshot_20200930-154204.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da otvorim pandorinu kutiju :)
Elem, kupih auto za vikend. Par dana pre toga isao da ga pogledam, posto se ispostavilo da covek zivi u ulici iza moje.
Prvo sto sam zapazio kad je isterao auto iz garaze su bili ramovi za tablice 'Dule021'... I da se Dule ne naljuti ali odma sam bio u fazonu da je km spustena. Mada realno sam uvek u tom fazonu ako ne postoji neki cvrst argument koji dokazuje kilometre (prethodni Passat je na satu imao 250.000 i bukvalno nisam mogao da imam predstavu koji su stvarni kilometri, auto je ostavljen kod Totija na placu u zameni, ko zna sta je prethodni vlasnik radio pre toga). Na satu 225.000 a ispostavilo se da je auto presao 100.000 preko toga, sto mi je Dule potvrdio, poslao mi je i slike auta kad je uvezen gde se vide i tablice pa se moze proveriti i preko neta (auto je iz Italije). Znaci auto je u trenutku uvoza bio star 6 godina i imao je 300.000 km. Mogu da kazem da je auto fenomenalno ocuvan, sedista, volan, menjac, papucice, ceo enterijer. Spolja takodje. U gepeku nista izgrebano, poderano... Znaci ili je bas ocuvan, ili je neko prepakovao bukvalno ceo enterijer :) Covek od kog sam ga uzeo ga je vozio nesto malo preko tri godine i kako sam kaze, prezadovoljan je njime, prodaje ga jer mu je potreban novac. U subotu otisli kod majstora (Gregec, ko vozi vw je sigurno cuo za njega), on mi je potvrdio da je auto odlican. Sam mi je rekao da nema mogucnosti da detaljno isproverava kilometrazu ali da ga ne bi cudilo da su kilometri na tabli pravi.
Ovo pisem zato sto je neko sa foruma konacno kupio od Duleta, doduse ne direkt od Duleta, ali auto koji je Dule prodavao. Pa eto, pokusavam da budem objektivan. Dugo sam na forumu, ljudi iz NS me znaju pa se nadam da niko nece pomisliti da sam neki troll :) 

P.S. naravno da ne odobravam vracanje kilometara, jer ako neko nece da kupi auto sa 300.000 na satu, ne treba mu uvaliti. Meni je ta stavka beznacajna, naravno do neke granice koja je mnogo veca od ovoga.

Ocekujem kamenovanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali eto ovo je samo jedan od dokaza da na satu jeste bilo manje km ali sam ja kupcu dao i originalnu servisnu knjizicu i rekao da auto ima toliko i toliko km. 
I nije ovo jedini auto kupljen od strane forumasa sa ovog foruma od mene i ima ih ali nisu aktivni ali budite sigurni da nesto nije valjalo da bi opleli samo tako losu pricu o meni. 
Ocigledno su svi zadovoljni onim sto su dobili dok takvih tekstova nema kako na ovom tako i na drugim forumima gde sam prodao dosta vise automobila. 
Evo napisacu i ovde stosan rkomi napisao na pp da mi je vio kupac za taj Audi A4 i kad sam mu rekao prave kilometre rekao je bukvalno ovim recima “ Ovo je najbolji od svih sto sam do sad gledao ali ja jednostavno ne mogu da progutam tu kilometrazu” i otisao je a sutradan je dosao kupac kom to nije smetalo tako da ga je kupio i evo vozio vise od 3 godine s osmehom na licu. 
Evo i ovde cu rkomi pozeleti srecnu kupovinu i da ga auto sluzi kako treba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvo kamenovanje :) više je do stava dotičnog "kupac hoće i voli da bude zaje*an za svoje pare", "kupci su ovce ne znaju šta hoće, ja znam šta oni hoće" i "ne spušta se km zbog cene i prodaje već zato što kupac voli da vidi 180000 km, njemu činimo dobro da mu srce ne preskoči"

 

 

 

I Marko da te služi bolje nego pasat. Očekujemo predstavljanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti andreja nis u ovim vodam i samo pretpostavljas a ja sam taj koji je u dodiru sa kupcima i veruj mi ima kupaca koji kad kupe auto traze da im se skine kilometraza. 
Sve sto kazrm i napisem su cinjenice cvrste kao armirani beton i ne bavim se ja ovim poslom mesec dana pa da pretpostavljam kao ti nego dugih 17 godina i jednostavno pisem iz iskustva. 
Niko nije prevaren a to je najvaznije a kilometrazu svi vole da vide manju ma sta ti pisao i pretpostavljao. Bitno je da znaju pravu kilometrazu sa kojom i znaju sta moze da ih ocekuje u buducnosti a ovo na satu im samo lepse izgleda kao i rodbini i prijateljima kojima sigurno nisu rekli prave kilometre. 
Uostalom da je ovako kako pisem dokaz je da mi jos niko nije trazio da se vrate kilometri na pravu kilometrazu. ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupovao prethodni auto, pogledam oglas, najmlađi, najjeftiniji, ima sve što meni treba, vidi se da ima ulaganja, km 192 000 km.

Okrenem čoveka, pitam, pričamo, ja kažem, ova km, koliko je tačna? Kaže čovek, a šta piše na oglasu !? Ja kažem 192 000 km, kaže on, ma ne, kilometraža je 305 000 km a ako tako piše, niko neće da zove na oglas :) :) :) 

 

Odem, pogledam auto, spustim cenu i kupim, sa pravom km :) 

 

305 000 km 

 

Auto sam poklonio, a pre nego da ga poklonim, bio je na oglasu i naravno, sa pravom km. Došli ljudi da pogledaju, prvi koji su došli, hteli su i da ga kupe, ponudili odgovarajuću cifru, i zamalo i da ga prodam. Mojom greškom, auto je ostao na oglasu, a moj otac je hteo da ga "kupi". Izvinim se ljudima, pozovem tatu, pitam da li će uzeti auto, on kaže naravno, ljudi se smore i odu.

Hoću da kažem, ima ljudi kojima je bitinije da je prava km nego neka spuštena, bitnije im je stanje vozila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosli ljudi da gledaju auto i hoce da ga kupe i ti onda zoves oca i pitas da li hoce da ga uzme? Jesam li dobro shvatio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/13/2020 at 12:22 PM, Flex said:

Dosli ljudi da gledaju auto i hoce da ga kupe i ti onda zoves oca i pitas da li hoce da ga uzme? Jesam li dobro shvatio?

Ma da, neka glupa priča :( 

 

Tačnije, moj otac je imao neki udes, težak, bilo je tu svašta. I od tada nije vozio automobil, tačnije 2 - 3 godine. Pre nego što sam stavio automobil na oglas, pitam njega, da li bi vozio automobil i dalje, obizrom da je imao dva tri udesa lakša i jedan teži. On se nešto nećkao, hoće, neće, uzeo bi, ali nije siguran itd. 

Ja stavio auto na oglas i zaboravio na to :) 

Pozovu ljudi, tu su u prolazu, svratili bi da pogledaju, ja im lepo kažem, rezervisan je, ali mogu da pogledaju. Dođu, pogledaju, probaju, sve im odgovara. Objasnim im o čemu se radi, ljudi se slože, ostane na tome da im se javim dan kasnije. Pitam oca, on kao, nemoj da prodaješ, super auto, hoću ja da uzmem... 

I ja mu poklonim auto.

Kada sam mu poklonio auto, a to je bilo negde u julu, sipao sam pun rezervoar goriva, napunio tag sa 10 hiljada, opremu, oprao auto itd. 

Kako sam mu ga ostavio, tako i danas stoji. Sad mi žao, auto propada, stoji, ali, nekako sam bio u fazonu, ako sad ne uzme auto, neće više nikada voziti. A to za ličnost jednog čoveka koji bukvalno vozi ceo život mnogo znači. Mislio sam da će se malo izvući iz depresije itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, to je lep gest sa tvoje strane. Meni je delovalo da si sa ljudima vec usao u pregovore i onda ih odjednom ispalio da bi ga dao caletu, sto ne bi bilo ok.
Zao mi je zbog caleta, iskreno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

 

Sve ono čemu me je učio, kada sam počinjao da vozim, sve to je kod njega sada problem, tačnije, kada jednom naučiš da voziš na jedan način, to posle ne možeš da promeniš. On je vozio dosta agresivno, čak i brzo, za moje pojmove mada ja nisam primer, ja vozim prema ograničenjima, propuštam vozila da se uključe u saobraćaj itd. A on, pak, stariji je, sporiji su refleksi, današnja vozila su dosta brža, teže se proceni brzina njihovog kretanja... 

 

Nisam pametan, razmišljao sam dosta o tome, da li treba da vozi ili ne, ali, ako su mu lekari odobrili, ko sam ja da mu uskraćujem to zadovoljstvo. 

Nadam se da nisam pogrešio. 

On opet, tvrdi da bi vozio, ali na otvorenom, više mu to odgovara, a sad i nije neko vreme za putovanja, pre svega zbog situacije sa Covid 19, ne možeš baš da obilaziš rodbinu, malo je zastrašen i sa TV a ... ma bezveze.

 

Kako god, ako ne bude hteo da vozi, neka ga proda, pokloni, šta me briga, njegov je.

 

A auto sam stvarno sredio za sebe, uradio motor, sve kočnice, amortizere, unutrašnjost je očuvana, dosta opreme, malo troši, registracija kao za yugo, tj oko 18000 dinara... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tržište polovnjaka: Na više od pola prodatih BMW-a se skida kilometraža

 

207991-kilometraza 02.jpg

 

Ako planirate da kupite polovni auto poznatog proizvođača, pripazite. Suprotno očekivanjima, najpouzdanije marke nisu tražene prilikom kupovine polovnog automobila. Ako izuzmemo Volkswagen koji kod nas oduvek ima poseban status, top 5 najpouzdanijih marki automobila nigde nema među najčešće kupljenim markama.

 

Autoindustrija je izuzetno konzervativna grana industrije, a takvi su i njeni klijenti. Zato među najprodavanije marke ulazi nekoliko najvećih i najstarijih svetskih proizvođača automobila. Oni su godinama ulagali milione u oglašavanje, marketing i izgradnju prihvatljive slike svojih automobila, a što im se danas uz bogatu tradiciju višestruko vraća. Ljudi jednostavno vole da budu u trendu i voze ono što imaju njihovi omiljeni filmski junaci, pevači... Zato ne čudi da su medijski najeksponiranije marke ujedno i najpopularnije među kupcima. 

 

Tržište polovnih automobila je minsko polje za potencijalnog kupca, posebno zbog vraćanja kilometraže. Vraćanje kilometraže je ilegalna taktika koju neki prodavci koriste kako bi učinili da vozila imaju manju kilometražu vraćanjem brojčanika kilometara. Kao što možete videti iz grafikona, većina polovnih najčešće nosi i prevaru u vidu povratka kilometraže. Najčešća je kod polovnih BMW-a, ukupno više od polovine slučajeva, izveštava CarVertical. Prevara sa kilometražom omogućava prodavcu da nepravedno traži veću cenu te ostvari veću zaradu tako što lošiji auto predstavi kao bolji i ostvari veću cenu. A kupac, osim što plati više, najčešće dobije i još poneko ružno iznenađenje u vidu skupih popravki.

 

kilometraza 01.jpg

 

U CarVertical-u na bazi svojih analiza zaključuju da su automarke koje su na glasu kao pouzdane sve samo ne pouzdane, ali njihovi automobili su veoma traženi.

Takođe, najpouzdanije marke automobila nisu toliko popularne. Zato ako planirate da kupite polovni automobil istražite predmet kupovine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da sutra gledam jedan GP Evo 2011 dizel plavi, ima li nekog ko moze da mi kaze kako da do sutra okvirno pokusam da proverim km koji su na autu. Auto inace nije na oglasima, bar ga ja nisam nasao ... idem po preporuci. U mom gradu, posto je malo mesto nema ovlascenih Fiat servisa ... ?? Imam br sasije ...

 

edit .. jos nesto .. prema prici prodavca, auto je usao u Srbiju pre mesec dana, a vozen je u svajcarskoj do kraja jula 2020. Kako i to proveriti ? Za ulazak auta u Srbiju mi je jasno, to se vidi iz carinskih papira, ali kako proveriti do kada je vozen i bio registrovan u Svajcarskoj ? Postoji li nacin za to ?

 

Ovo mi je prvi autic, probna vozacka, jedva skupih neke parice, ne bi hteo da se zeznem :), hvala svima

Edited by Djordje.I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ima nekih zapisa na autodna ili carvertical. Ukucas broj sasije i napravi ti izvestaj. Svaki kosta oko 10tak eur.

Za carvertical mozes iskoristiti promo code sa AutoAnaliza yt kanala (to procackaj, ostavio je onaj lik na nekom od snimaka i promo code).

 

Ukoliko je uvezen iz Italije mozes proveriti i na https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione za dzabe i ako imas IT tablice. 

 

Naravno, ako imas OBD kabl i MES mozes proveriti ima li gresaka, koja km stoji u racunaru... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije iz Italije, Svajcarska je u pitanju, preko  carvertical sam vec proverio jutros, nema nista posebno, tj ne pise nista negativno :), cak je i procenjena km skoro pa tacna. Ali na  carvertical nema nikakvih izvestaja o servisima po Svajcarskoj, do kada je bio registrovan ... itd, samo svuda pise napomena *nema uocenih problema* ili *nisu pronadjeni zapisi*

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djordje.I

 

Zahtevaj  od prodavca da ne pali auto tj da ti to prvi sutra uradis. Tako ces cuti na prvom paljenju kako motor radi tj da li se cuje lanac da krlja i da li lupaju dizne. 
Pre paljenja otvori haubu i pipni izduvnu granu da li je mlaka ako jeste auto sigurno ima problem sa jednom od pomenutih stvari a prodavc to hoce da sakrije. 
Meni je preneki dan bio Ultras u poseti i palio prvi jedan auto sa 1,3Mjet motorom i u erio se da radi kako treba i onjemu se dopao taj auto ali drugar joji kupuje je mlad i trazi nesto sto je momacki auto. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i video GP 2011 1.3 mjet, 62 kw. Auto unutra i spolja bukvalno kao nov. Uprema full, tj ima apsilotno sve sto je u GP moglo da se stavi. Spolja ima ponegde neki minijaturni *oziljak* od voznje, verovatno je ostalo ono sto poliranjem nije moglo da se sredi. Unutra bukvalno kao da je iz salona. Paljenje odlicno, nema da dimi kada se doda gas. Grana je bila hladna (ono sto mi je Dule savetovao da proverim). Prodavac mi je rekao da ne dodajem naglo gas bar min dva, dok se auto bar malo ne ugreje. Motor mirno radi, probao 1-2km, ne ide lose. Nista nema da suska, krcka preko lezecih policajaca itd. Uvoz iz Holandije. Sva stakla imaju utisnutu i tablicu koju je auto nosio u Holandiji, i sva su stakla isto godiste. Prodavac mi je pokazao i slike auta koje ima iz inostranstva, i na tim fotkama su iste tablice kao na staklima.

 

E sad ... dodjoh sinoc kuci, pa reko da malo isproverim kilometrazu na osnovu tablica ... na satu je kod njega 155.000 km. Nije mi bila muka da platim preko jednog holanskog sajta oko 12e, proveru auta.

https://www.kentekencheck.nl/ 

 

Podatke koje sam dobio se slazu sa svim sto mi je prodavac rekao, godiste, tablice, br sasije itd. Jedino se ne slazu dve stvari ... :)

 

01 Auto nije imao jednog vlasnika u Holandiji (kako mi je prodavac rekao) , nego koliko sam ukapirao, bar 2 vlasnika.

     2011-2016 je bio na lizingu kod jednog vlasnika

     2016 je izvesno vreme bio u vlasnistvu verovatno neke auto kuce, mislim da bese samo 10 dana.

     Onda kod drugog vlasnika, ili mozda neke druge auto kuce 20 dana.

     Krajem 2016 je auto izgleda dobio novog vlasnika, koji je bio do 20.08.2020.

     Zadnji tehnicki je radjen septembra 2019 te godine.

     Cak mi je taj sajt izlistao i fotografije koje su bile na oglasu kada je prodavan u avgustu 2020, a te iste fotke mi je i prodavac pokazao u svom telefonu. Auto na fotkama apsolutno *ceo* i nelupan :).

     Cena na holandskim oglasima je bila 2.590 e.

     Sajt mi u izvestaju nije dao podatke, tj imena vlasnika, nego samo kako je periodicno radjen tehnicki i podatke kada je menjao vlasnike. Sve vreme je od 2011 bio registrovan, do avgusta 2020.

     Na pojedinim tehnickim su otklanjani neki nedostatci, u principu nista posebno i ozbiljno.

     U polju za stete i slicno nije bilo nista, kao da nikada nije bio registrovan oko neke saobracajne nezgode.

 

02 I ono NAJVAZNIJE :)  ... Zadnja kilometraza koje je upisana je 256.000 km :)

 

Uputite me sta da mislim i radim :) .. nisam prodavcu jos nista javio, rakoh mu da cu za vikend najkasnije.

 

@Dule021 hvala za fotke ... jos nista nisam resavao :)

 

Hvala

Edited by Djordje.I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije taj (pre)prodavac skidao km, on nema veze u svemu tome. To su skinuli oni preko, licimuri...

 

 

Elem, ako ti auto odgovara i paše i sviđa ti se, ako ga je majstor proverio i ako je ispravan, ne trebaš se dvoumiti. Tu pravu km iskoristi kao argument za obaranje cene i to je to. Sve su to motori koji fine km prelaze. 

Odradiš veliki i mali servis i teraj. Taman za tu razliku u ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve drugo ok skini mu cenu za sve servise koji bi trebali da se urade ( lanac npr.se menja nanekih 200hkm) i kupi, ako hoce uopste da spusti :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki sajt koji će izbaciti podatke za auto 2007 godište uvezen iz nemačke a da je besplatan?

Ne mora nešto detaljno, dovoljno samo da se vidi kilometraža, ostalo ako izbaci, extra ako ne, nikom ništa.

 

A za ovaj GP sa skinutih 100K garantovano to prodavac zna, naravno da je i on proverio isto kao i ti (Djole).

Činjenica je da ako te je neko slagao za jednu stvar, slagao te je i za neke druge stvari, samo je pitanje koliko mu

veruješ tj. šta ćeš ostalo što ti je rekao smatrati kao laž a šta kao istinu.

Ja bi uradio kao što su rekli iznad, cena originalnih delova za mali + veliki servis + cena tih radova u

ovlašćenom servisu toliko da skine od tražene sume.

I to bi otišao kod prodavca (ako nije predaleko) i odma mu rekao vidi proverio sam auto preko broja šasije

i vidim da je skinuto 100000km, to mi nisi rekao kad sam bio prvi put da vidim auto. Ako krene da se vadi

na one fore kao nisam znao, internet šta je to itd. kažeš mu "činjenica je da je kilometraža brutalno skinuta

možeš da proveriš i sam, odeš tamo i tamo uneseš broj šasije i sve ti prikaže" .

 

Dok god skidanje kilometraže ne bude kažnjivo ovako će da nas lažu i mažu kao da smo kreteni i kad

sajtovi na kojima besplatno možeš da kačiš oglase sa kakvim god opisom hoćeš, krenu da brišu lepo te oglase

(i banuju korisnike) gde neko prijavi (sa dokazim) ovakvu malverzaciju neće se situacija poboljšati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...