Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Jesi li oglasio na manju kilometrazu? Jesi. Je l' to posteno? Nije. Je l' prevara? Jeste. Je l' to rade prevaranti? Rade. Sta da ti kazem dalje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći je problem što mi kao privatna lica koja se ne bave prodajom imamo problem da prodamo automobil.

Razlog je što celo tržište počiva na obmanama prodavaca prema kupcu, a 90% tih istih kupaca ima problem da sabere 2+2 i veruje u bajke. 

To je taj začarani krug zbog koga će stanje još dugo biti ovakvo.

 

Ja sam imao veliki problem da prodam Pola, jer niko neće ni da pozove kada vidi kilometražu, iako je na automobilu sveže urađen i veliki i mali servis, kvačilo i zamajac odlični, dobre gume, stavljena nova krila i sajtne(jer su se pojavili tragovi korozije), novi svi diskovi, pločice, sajle itd... Auto sređen da se vozi još dugo bez ikakvih problema. Sve je to džabe kad se po oglasima isti takvi vrte sa kao 100 hiljada manje, a potpisujem da ni jedan od tih nije bio ni u približno ovakvom stanju, i da je svakome kilometraža vraćena.

Posle nekog vremena sam stavio cenu dosta ispod proseka, ali ni to nije vredelo, niko ni da pozove, a kamoli da pogleda auto. Na kraju mi je čak palo na pamet da ga poklonim nekome, međutim pojavio se neki dečko i dao sam mu ga za 1400e, iako su oglasima takvi 1.9tdi bili minimum 2200e. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je to. Iz tog razloga ja kada prodajem auto uvek gledam da ga prodam nekome poznatom, jer ga svakako prodajem ispod cene, pa da ga barem prodam nekome koga znam, a uvek se nađe neko poznat kome treba, jer ipak dobije dobar auto po ceni po kojoj nema šanse da negde dobije.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Dule 021 said:

To sto Nesa ima problem sa rezonovanjem pa mi je poskidao neke oglase to je do njega jer on ne moze ocigledno da shvati...

Šta ću, glup sam...imam ''problem sa rezonovanjem'' i ''ne mogu da shvatim''. :D 

 

15 hours ago, Dule 021 said:

...ako sam ja za tu Corsu trazio 4900 a napisao na forumu da je poslednja cena 4500 i samim tim se uklopio u njegovo pretpostavljanje koliko se spusta cena...

Eto, vidiš kako je sve bilo ok: postavio si komercijalni oglas i on je ostao na Forumu jer si ispoštovao pravila Foruma kad je u pitanju cena.

Nije to nikakvo ''moje pretpostavljanje'', nego je to tvoj stav koliko se spušta cena, a koji se svaki put kad postaviš oglas sa toliko nižom cenom potvrđuje. Jel' treba opet da kačim tvoje citate oko toga?

 

15 hours ago, Dule 021 said:

...a zatim spustio cenu na oglasu da bih bio konkurentniji to ne znaci da treba da spustam i prodajni cenu...

Znači baš to ako hoćeš da oglas ostane na FLCS Forumu. A, uopšte ne moraš da želiš da ostane na ovom Forumu, naravno.

Nije uopšte komplikovano:

- korak 1: cena na PA

- korak 2: cena na FLCS mora biti barem 6% manja. Kad je tako, i dokle god je tako - oglas stoji na Forumu.

- korak 3: uvek cena na FLCS mora biti barem 6% manja (bez obzira na naknadna spuštanja cene na PA). Kad od samog starta nije bila niža, ili je naknadno prestala da bude toliko niža - oglas ide sa Foruma.

 

:thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam ja nor platio auto 4200 i hocu za njega 4500 i stavim na forum da je poslednja 4500 a na PA da je 4900 to je nsto sasvim normalno. 
Ali ako ja stavim na forum da je 4500 poslednja cena u samom startu tj po kacenju oglasa sto ostali gledaci oglasa na PA ne znaju jer je cena 4900 onda to treba ceniti jel tako? 
Nekima od tih sa oglasa spustim i 200€ pa prodjem bolje a za nagradu sto na forumu kazem odmah poslednju cenu meni se oglas obrise. 
Ne Neso nisi u pravu jer oglas se na PA spusta i samo se pravi manja razlika izmedju prodajne cene i one na PA pa tako je na kraju razlika bila svega 150€ i toliko sam i spustio kupcu. 
To sto ti teras svoje koliko se sta spusta je pogresno i to ti je i Totti vec rekao kao i ja. 
Jesi u pravu donekle ali kad se radi i pocetnoj ceni ali kako cena pada, kao u slucaju Corse, taj procenat se smanjuje i tu ti pocinjes da gresis jer nema vise korekcije od 6-10% koliko mislis da ce da se spusta cena. 
Al neka tebi to ide na obraz ako ne mozes da shvatis sta je trgovina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2019 at 11:27 AM, Flex said:

Jesi li oglasio na manju kilometrazu? Jesi. Je l' to posteno? Nije. Je l' prevara? Jeste. Je l' to rade prevaranti? Rade. Sta da ti kazem dalje.

Mnogi placevi to rade,da li to znaci da treba da izbegavamo te placeve,pogotovo sto to nije slucaj sa svim vozilima na tom istom placu?Ne znam,samo pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno bih izbegao. Ako me laze za kilometrazu sta mi garantuje da nije lagao i za ostalo?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisna knjizica je garant kilometraze isto koliko i ono sto pise na satu. Provera odrzavanja u ovlascenoj mrezi je nesto drugo, ali to vazi za automobile par do par godina starosti

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Flex said:

Ja licno bih izbegao. Ako me laze za kilometrazu sta mi garantuje da nije lagao i za ostalo?

Lazu na oglasu,a kad dodjem onda kazu pravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kazem jedna km u oglasu ,a kad dodjem,druga na satu. Kad pitam sta ovo znaci,kazu da ce kupac pre doci da vidi auto sa manjom km. I naravno klasika,pismena garancija na km,za koju znamo da nista ne vredi u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ona Duletova fora. Ali verovatno im ni ta na satu nije tacna, tj nije u vecini slucajeva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ajd opet da se ponovim. 
Ko nazove mene vezano za oglas dobije info o pravoj kilometrazi. 
I jel neko prevaren?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde opet da ponovimo.
Sto ne stavis pravu km u oglas i pokazes da si pravi trgovac? A ne da se sluzis prevarama.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ono beše, klin i ploča  ?

 

9 hours ago, mitros said:

Mnogi placevi to rade... / ...

 

dule treba da je patentirao sistem i sad da ubira plodove svog 'poštenog' izuma. Ipak je bio prvi. Ili možda nije... Plagijator? 

 

Ma nema veze, zezamo se.... ma nema veze, zezamo se  :cheers:

 

P.S. imena i nadimci korišćeni u ovom postu su fikciaj. svaka sličnost sa stvarnim likovima je slučajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Dule 021 said:

I ajd opet da se ponovim. 
Ko nazove mene vezano za oglas dobije info o pravoj kilometrazi. 
I jel neko prevaren?

 

On 12/2/2019 at 11:02 PM, Dule 021 said:

Ti si ocigledno promasio. 
Dule 021 je prodao pre 7-8 godina dva auta sa manjim kilometrima da bi vama pokazao sta hocete da kupujete i to je to. 
Eto danas kisa pada i zvoni telefon i ljudi hoce da vide Corsu. Dosli, pitali za kilometre i ja im kazem da ima vise km i zatim izvadim ful servisnu iz Corse da vide da ima vise km i dogovorimo se u pola reci za cenu i oni je zadovoljni odvezli. I sta je tu prevara? 
Sto na oglas stavim manje da bi neko uopste i nazvao a zatim prijavio prave kilometre? 
Ako je vama to prevara onda vi ne znate sta je prevara. 

 

Nekad telefonom, a kada pada kiša onda kad dođu da vide auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bi im on preko telefona nego lakse ljudima da dodju i cuju uzivo "pravu" km.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Flex said:

Ajde opet da ponovimo.
Sto ne stavis pravu km u oglas i pokazes da si pravi trgovac? A ne da se sluzis prevarama.

Ja ga delimično razumem zašto radi tako kako radi. Da ti preprodaješ automobile i živiš od toga, da li bi stavljao u oglas pravu kilometražu i čekao da te niko ne pozove ili na neki način privukao potencijalnog kupca da te pozove i tada mu rekao da je kilometraža veća. Kome smeta ne dođe, ko se ipak zainteresuje dođe da pogleda auto.

 

Postoje neki prodavci novih automobila koji npr oglase 0% kamate, 100 € ratu, besplatan kasko nekoliko godina...a nigde ne stave "ili" između i na taj način privuku nekoga da ih pozove. Nisam primetio da ih neko masovno proziva za prevaru a to je isti red prevare kao ova Duletova.

Ili npr. oglase najjeftiniju cenu nekog modela tj opreme a kad pozoveš taj model u stvari ne može da se poruči. Jednom je jedan uvoznik oglašavo najnižu cenu modela tj opreme koji nije nikad ni postojao u cenovniku. Ima dosta takvih primera.

 

Za neke je Dule prevarant a preprodavac koji vrati kilometražu, obriše sve tragove vraćanja i kupcu nikad ne saopšti pravu kilometražu to nije, jer je l' te, nema dokaza da je to uradio.

 

Mnogo ima do kupaca. Skoro mi je pričao drug koji se 20 godina bavi uvozom i preprodajom automobila da ga je jedan kupac pitao kako to da polovni Golf 6 koji je kupio od njega košta isto u Srbiji i Nemačkoj. Zdravorazumskom logikom taj kupac nikada ne bi trebao da kupi taj auto jer je logično da taj iz Nemačke i ovaj iz Srbije nisu isti, tj da ovom "našem" nešto fali. Ali ne, on voli za male pare da smesti guzicu u šesticu i da pritom veruje da taj auto nije bio havarisan ili da ima neku drugu ozbiljnu falinku.

Kombinacija nerealnih želja kupaca sa prevarantima koji im ispunjavaju te želje je i dovela do situacije da ljudi kao što su @banjo1990, @dellasi ostali ne mogu da realno naplate svoje automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam misljenja da su prvenstveno preprodavci krivi sto ljudi dobre automobile moraju da daju ispod cene. Cinjenica je da bi svi da se uvale za male pare u sto noviji auto ali preprodavci im samo mazu oci sa malim kilometrazama.
Ja da se bavim prodajom automobila stavljao bih pravu km i radio posteno ili bih se bavio drugim poslom. To bi bilo kao da ti (ako sam dobro upamtio radis sa telefonima) poturas lazne garantne listove sa skorijim datumom kupovine od realnog i samim tim povecavas cenu telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto preprodavci ne uzimaju automobile koji stvarno imaju km koji se traže i koji se prodaju? Zato sto ne mogu takve da nabave? Ili zato sto ne mogu da ostvare zaradu? Pa jel neko nabavlja i prodaje lignit kao mrki ugalj? Ili kad dođe po mrki ugalj pošteno mu se kaže da je to u stvari lignit ali takav lignit da neće primetiti da to nije mrki ugalj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...