Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Mnogi  se ne mesaju,jer kako kazu prica se vrti u krug.Kad ti neko postavi pitanje za koji nemas odgovor koji bi tebi odgovarao,ti to pitanje zaobidjes tako sto se uhvatih neceg drugog,tacnije menjas temu.

Znači cenis posto je premium i besprekoran ,da kada bi tu mecku stavili pored  iste e klase sa pravih 150k km,da bi apsolutno sve bilo identično,mehanika i u voznji isto ponasanje?To stanje sedista,limarije i sve ,uopste nema nikakvog znacaja.Neko vodi racuna kad ulazi-izlazi iz auta,u najgorem slučaju zameni se sediste i vozi. Tako mlad auto sigurno je imao kasko pa tako ako je bio ogreban ,osiguranje je sigurno to porkilo.

I da ,na slikama je ispala vectra b od drugara top,kao da je iz fabrike 96god pa je prodata za 650e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet u krug n-ti put, km se spusta radi vece zarade, jer ako auto sa 600.000km mozes prodati za recimo 4000e, sa 200.000km isti taj auto vredi 6000 ili 8000e onda se spusta iskljucivo radi zarade.

 

Tj. mozemo i ovako da kazemo, spustaju se km da se namami kupac da nesvesno kupi auto od 600.000km po ceni auta od 300.000km dok je na satu 200.000km, pa se kupac nada da ako je i vracena km da je to 300.000km :) 

 

Svaki auto ima svoju cenu i vrednost pa i sa 600.000km (doduse tada je vrednost mala), smanjivanjem km se ta vrednost uvecava.

 

A zasto?

 

Pa zato sto ni preprodavci vrlo cesto ne mogu da nabave automobile sa nizim kilometrazama po konkurentnim cenama, pa se onda stvara dobar auto sa "niskom" km :D 

 

Nismo mi ovde krivi, jer isto tako i kupci u nemackoj ili svajcarskoj hoce da kupe sto jeftinije sto mladji auto sa sto manje km :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno gledajući oglase zadnjih godina sam se malo osvjestio... Automobili 2014-2015 sa preko 200 000 pređenih km. Samo mala auta,male kubikaže,imaju manju kilometražu,ali ne pretjerano.Polovan auto sa malo km. kod nas,je raritet!! Vodim se politikom,ili kupovati auto od nekoga koga znam lično,ili iz ovlaštenog salona,servisa,gdje je izvršena zamjena staro za novo!! Ili se pokupiti vani i naći sebi auto!! Moj kolega je dva puta vraćao auto,poslije provjere kilometraže u ovlaštenim servisima..
Kilometraža vraćena za 150 000,i to na dva auta!! Na kraju otišao kod Kramara,naručio auto,koje je namjerio,sa njihovom garancijom na kilometre,al ga platio 1500 eura više!! Valjda su i preprodavači,uvoznici,šverceri napokon shvatili da ljudi više nisu naivni i glupi... A mi se moramo pomiriti sa činjenicom da na zapadu ljudi prelaze puno km. Ja sam uzeo auto koje mi se sviđalo,izbor je u tom momentu bio slab u B i H,i ja sam kod preprodavača našao relativno očuvan primjerak,sa dozom skepse sam ga uzeo,i uložio dosta,i utegao Ideju!! Narednih još dve,tri godine je neću prodavati.. Nemam računicu!! Rečenice tipa,to ima lanac,to se ne mijenja,ne treba veliki servis,vozila žena,baba...
Slijedeće auto benzinac,atmosferac,bez turbine...,dpf-a,itd..što manje zajebancija na autu,to sam sretniji!! Klima,centralna,podizači,abs..,dosta.... Sad da li ću baš uspijeti naći tako nešto..,čut će se!!?? Teško,al o tom,po tom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vagenovac tebi izgleda ne vredi objasnjavati. 
Ajd jos jednom da ponovon N pricu. 

 

Uveze se auto sa 300k km koji je u Srbiji sa svim troskovima izasao npr 3000€ i prodavac hoce da ga proda za 3400. Stavlja na oglas 3700 da bi spustio 300. Ne ide prodaja sa originalnom kilometrazom i on primoran zbog prodaje spusti kilometre na 180k km. Cena i dalje ostaje ista i mozda ga cak da za 3300 da bi ga pre prodao. Ja stvarno ne vidim kako ti vise ne shvatis zbog cega se smanjuje kilometraza. Ne branim ljude koji to rade ali rade upravo i iskljucivo da bi lakse prodali auto jer narod trazi kola sa manje km a naviknut na te nize cene nece da plati realno one koji su zaista manje presli a koji vrede dosta vise. 


I nemoj sad da mi pises  o tome kako se radi o kolicini jer kolicina nema ama bas nikakve veze sa tim nego gledaj pojedinacno jer svaki je drugaciji i drugacije placen. Ta Mecka je ovde sa svim troskovima trebala da se plati 13500. E sad nadji je ti preko za pare koliko mislis da vredi i daj nam link da vidimo tu cifru koju zamisljas i da se uverimo koliko to prodavac zaradi vise kad je spustio kilometrazu. Evo par primera sa velikom kilometrazom a pritom se mora znati da su tu davanja tj troskovi blizu 3000€. 

 

02D2B22E-145B-48B9-B994-C3AFCAF770AF.jpegCFD7DEA1-F64E-4619-84BC-D211B8CFBA50.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne vredi objasnjavati, ali posto tebi vredi evo da otkucam :lol:

 

  1. Mislis da je tvoja logika nama nedokuciva i da mi ne razumemo da je tvoj stav da preprodavac koji auto od 3000e hoce da proda za 3400-3700 vracanjem km nece dici cenu na 4000e recimo, te zamisljena trazena cena ostaje ista.
  2. Dakle neko je uvezao auto koji vredi 3000e ili manje ovde, a preko sigurno daleko manje, ne moze da proda auto od 3000e za 3400-3700e.
  3. Nije primoran da smanji km, to je notorna laz i glupost, kao da ga neko tuce govnjivom motkom da smanji km.
  4. Smanjuje km jer hoce da zaradi, sada sa smanjenim km moze da auto od 3000e proda za 3400-3700.
  5. Imao si gore link mecke w212 sa 600kkm za ~4500e, a jos par takvih da nadjes i sam bez moje pomoci uveren sam.
  6. Verovatno to nisi video kao sto nisi video pitanje generalne za w212, ali eto slobodno nam daj link sa cenama svih delova da vidimo koju tu cifru zamisljas i da se uverimo kako se to radi generalna na w212 za 1000e...
  • Da li neces ili ne mozes da shvatis sustinu sto sam napisao u ovom postu, prethodnom i xy prethodnih nije vise stvarno ni bitno, nismo se razumeli tada, a necemo ni sada, a verovatno ni ubuduce.

 

Sportski pozdrav do sledeceg ukljucenja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima po malo istine u tome sto obojica pricate, meni auto sa pravih i dokazanih 200k km stoji nikako da se proda, a spustio sam i cenu solidno. Zasto bi meni neko verovao , kad svi na oglasima imaju tu km? Proverom u ovlascenom ce dobiti pravu sliku ali nemaju ljudi vremena vise time da se bakcu i uzece ono jeftinije na cemu pise manja km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne veruju ti bas zbog ovakvih koji smanjuju km zbog dobrobiti kupaca. Da nemaju mogucnost ti bi svoj auto skroz lako prodao jer je kilometraza tacna.
Ali ovako ima tamo neki Dule, Janko, Marko koji je sa 600k smanjio na 180k, stavio cenu kao ti (ili malo nize) i eto njemu prodaje a ti sa autom koji je verovatno bolji si izvisio.
I da, Dule, ukapirao si da ne mozes da ga prodas sa 600k za 3000 pa si odlucio da smanjis na 180k i isto prodas za 3k. Kako to nije zbog povecanja zarade? Sa 600k bi ga prodao mozda za 1500, ovako ce otici za 3k. Sta je to nego veca zarada? Batali vise bajkice, niko ovde nije sisao vesla.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba A nije trebala da kupuje auto sa xxx km za 3k eura jer treba da zna da za 3400e može da proda auto sa 200k manje. Ovako, osoba A pribegava obmani, prevari spuštajući km za tih 200k da bi mogao da zaradi. Zaključak je da osoba A nije trgovac jer trgovac treba da zna po kojoj ceni može da kupi robu da bi zaradio na njoj. Posto je imao pogrešnu procenu, iz trgovca je otišao u prevaranta. Da je trgovac, svesno bi prodao robu za koliko može da je proda pa makar išao u minus i to bi mu bila skola za sledeću kupovinu. Ako veže više takvih kupovina, neće da bude prevarant onda ne treba da bude ni trgovac jer očigledno nije to za njega. U svakom poslu može biti loših procena ali ako je to učestalo, to je samo pokazatelj da treba da menja zanimanje. E tako, dragi moji, iz trgovaca masovno prelaze u prevarante jer trgovci ne znaju da budu...

I da, prevara je prevara, kako god da se opise i “opravda” to je ipak, samo prevara...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Dule 021 said:

E sad je ovo vec prava prica i realno ste svi dali komentar. 
Uzrok uvoza krseva je potraga kupca za jeftinim vozilom koje ce da ga sluzi a posledica je uvoz tih jeftinih kola i verujte mi kad kazem da se ne radi o vecoj zaradi kad se spustaju kilometri bego samo da se namami kupac iliti privuce da bi kupio auto. 
Ja vucem moj BMW vise od dve godine jer sam svakom do sad rekao prave kilometre i ne zanima njih ni stanje ni oprema kad cuju cifru sa brojem 2 tako da sam zato odlucio da ga registrujem jer je auto besprekoran i uzivanje ga je voziti. 
U minusu sam s njim ali ima i toga u ovom poslu  dok neki gledaju samo kako se uaradjuju pare. 
Drugar prodavao 8 meseci X3 i na kraju proda ga nekom majstoru za 800€ manje nego sto ga je platio da bi ga majstor posle 20 dana prodao za 1500€ vise nego sto ga je platio. Sretne se kolega s njima zvog ugovora i prepisa i kazu mu ljudi da tri meseca traze takav aito i da ga nisu mogli naci a svo vreme je stajao na oglasima. Tako da shvatite da nekad vam dobra kola stoje pred ocima samo trebate da ih otvorite. Mislim na oci. ;)

Ja ne mogu da se slozim sa tim da se km ne spusta radi zarade i povecanja vrednosti. Uzmi primer ona dva brava iz prethodne price. Tvoj i onaj sa 400k km koji je spusten na 180k km. Razlika je u prodaji bila ako se ne varam 400 e. Ja sam ubedjen da je razlika u nabavci bila veca od 400e mada to ne mozemo znati pouzdano ali eto ti sigurno znas bolje jer imas nabavku kola iz Italije. Verujem da je njegova zarada na konkretnom autu veca od tvoje. 

 

Naravno svaki auto je prica za sebe, nema svako istu nabavku ni iste troskove i mozda on ne bi ni uzimao taj auto koji si ti imao kao sto ni ti mozda ne bi uzeo taj njegov sa 400k km. Opet se vracam na ono da izuzetak ne cini pravilo i da tvoja vozila u globalnom uvozu na nase trziste cine samo jedan mali deo i ne mogu se uzimati kao striktno pravilo trgovine na trzistu Srbije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Placen auto 3000€ i treba da se zaradi 300€ i ne ide jer je kilometraza npr 250-300k km. Platis 10-15€ smanjivanje i ostavis ga za te iste pare na oglasu, spustis koju stotku na zeljenih 3300 i prodas ga. Kako ne mozes to da shvatis??? Pa ja sam zbog tebe i te tvoje teorije uradio onaj experiment i ubio tebe i sve ostale u pojam jer razmisljate pogresno tj tako kako razmisljate. 
Koliko je cena skocila sto se spustila kilometaraza? Ni mrvicu jer se gleda nabavna cena i neka odokativna zadovoljavajuca zarada. To je prosta i jedostavna matematika koju i malo dete od 10 godina moze da shvati. 

 

@ултрас

Slazem se i sa tvojim razmisljanjem ali je cinjenica da u ovom poslu svaki auto je prica za sebe i da ima i ovih i onih primera, ali ja se bavim ovim 17 godina i brdo auta sam uzeo od uvoznika i placao ih jednu cenu i vidjao prave kilometre i kad preuzmem auto iz carine a ono spustena kilometraza. Nijednog momenta nisam pomislio da zbog toga dizem cenu jer gleda se matematicka i procentualna zarada. Tako to gledaju svi trgovci koje ja znam pa ne znam zasto bi bilo drugacije u nekom drugom gradu. 
Poredjenja kao sto je andreja uradio sa Picasom su totalno omasena poredjenja i dokazuju da ljudi nisu realni pa tako kad mi neko okaci taxi krem vozilo radi uporedbe shvatim da je u full zabuni kad poredi to vozilo sa onim u crnoj boji. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / popravio tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ovako da skratimo u 2 recenice:

 

- Auto plaćen i izašao 3.000€ do Srbije, sa npr. 250-300.000km

- Zeljena cena prodaje: 3.300€

- Prodajna zeljena cena je nemoguća, zbog velike km

- Realna cena prodaje je sa velikom km: 3.000€, ili cak i nize

- Posto prodavac ne zeli da ide u minus, tada obara km. Na ovaj nacin povecava zaradu sa 0€ na 300€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Dule 021 said:

Pa ja sam zbog tebe i te tvoje teorije uradio onaj experiment 

Hoćeš da kažeš da si svesno spustio km i prevario ljude koji su kupili auto od tebe?

Odnosno prodao si auto čiji opis nije u saobraznosti sa stanjem vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je cena skocila sto se spustila kilometaraza? Ni mrvicu jer se gleda nabavna cena i neka odokativna zadovoljavajuca zarada. To je prosta i jedostavna matematika koju i malo dete od 10 godina moze da shvati. 
 

Nije porasla tvoja cena i tvoja zarada ali je realna cena porasla smanjivanjem kilometraže. Ne razumem kako to ne možeš da shvatiš, dosad bi i dete naučilo. Nije tvoja cena realna cena, tvoja cena je tvoja želja da dobiješ te pare i zaradiš koliko si planirao. Želje i mogucnosti su dva pojma. Šta bi radio da ne može da se spusti km? Šta bi prevaranti radili? Više ne bi bili “trgovci automobilima” već bi otišli u neku drugu oblast. Trgovac i prevarant su opet dva različita pojma i onaj koji spusta km iz bilo kog (apsolutno nebitno kog) razloga, taj je PREVARANT


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama ljudi  oad ste tako pametni onda uvezite vi taj auto za manje od 3000€!!!!

 Akde da vas vidim da to ucinite a znate kad cete to da uradite- kad na vrbi rodi grozdje!!!!

To znaci da se ci u matematiku razumete ko Marica u ........

Odrte preko, vidite lep auto sa mnogo km, kupite ga jer je povoljan i izadje vas 3000. Hocete da zaradite u Srbiji 300€ i prodajete ga za 3500 da bi spustili 200€. 
Prodaja ne ide zbog velike kilometraze i vi je spustite na prizeljkivanu i cena je i dalje ista. 
Babun bi do sad shvatio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem da ne branim likove sto prodaju kola sa smanjenom kilometrazom ali jbt kako vise ne shvatite. 
I vi sami kad odete gore uvozite te “leseve” (jer vama je les sve sto je preslo preko 200k km)  sa mnogo km jer vam se ne isplati drugacije. 
Svaka cast izuzecima ali takvih je izuzetno malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posten prodavac ili preprodavac je onaj sto opise kako zaista jeste,stavi koja je km,stanje auto itd.Ne vraca km,e to je cestit i posten prodavac.
Ovi ostali,ako mora da se spusti km da bi se zaradilo nesto kako kazete,da nije do vas,brate promeni profesiju tj posao.Jel vas neko tera da preprodajete auta?Ne.Da li bi narod ostao bez vozila da nije vas?Ne.
Razjasnjeno je sve sa ovim sto sam napisao.
Zakljucak:Ko tako ne radi,do zarade dolazi tako sto vara narod.Kraj price.Odjavljujem se ovim da se prica ne bi vrtela skroz u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/27/2019 at 8:32 PM, Kuvalja said:

 

 

 

Nego malo je ruzno reci da nas narod voli da bude prevaren, zele sto bolje za svoj novac kao i svi drugi narodi, siromasniji smo i manje obavesteni od evropskog proseka, a zakon daleko manje stiti.

 

Mislim kao kada bi rekli da ljudi koji kupuju salame u mesarama vole da jedu crkotine i mlevene papke, zato sto neki prevaranti svasta trpaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi shvatio metaforu, ne voli narod to svesno ali to radi, jer je malo gluplji, a ne samo siromasniji...Ne kapira da ga varaju na svakom koraku, ne kapira da auto sa malom km dobar ne moze da kosta ovde manje nego preko, ali kosta i on ga svejedno kupi?! Da ne pricam sta sve jos ne kapira, nije tema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa zato preprodavci to koriste da bi uvecali svoju zaradu.
Smanjuje se zbog povecanja profita jer bi zaradio 20e mozda sa realnom km, a kad vrati eto zarade x20.

 


 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste zaista nemoguci. 
Majstori ako taj auto josta preko 3000 i ako ga uvoznik ili ja uvezem za cifru da se ovde u Srbiji prodaje za 3300 sta vam to govori? 
To vam govori da ga vi za te pare ne mozete uvesti u Srbiju i da taj auto ne vredi nista manje. 
Pa niste svesni kako trabunjate jer ja sam taj koji kaze preko telefona pravu kilometrazu i koji zbog toga trpi dok mi se sa druge strane linije zahvaljuju kako sam ja najposteniji i najbolji a onda skok sut prekidaju vezu i nikad vise ne nazovu ali zato odu kod onog drugog sto se kune u decu i majku da je auto presao 150k km i nadaju se da su napravili dobru trgovinu. 
Vi ste ti koji nece ni da znaju prave kilometre kao drugarica koja je pre dve nedelje tekla da hoce da kupi Mercedes B 2007 koji je terala kod nekog majstora a ia sam joj rekao da mi da broj tablica posto je iz Izalije da bih joj rekao prave kilometre na sta je ona ovim recima odgovorila “ Bolje da ne znam jer mi se svidja auto”!!!!!!!

Mercedes B 2007 sa 120k km na satu i sta onda kazete na to kad taj ona dobija ovde za 3700. 
Vec u startu se vidi da je taj presao vise jer je cena niska al ne mozes je opametiti jer ona hoce to i tacka. Jednog dana kad otkrije prave kilometre bice joj kriv prodavac, sto u principu i jeste m, ali zar nije vise kriva sama jer ona je odbila da joj se proveri kilometraza. 
Zakljucak? 
Pa ona je ta koja goce da bude prevarena. 
A takvih je mnoooooggooooo u Srbiji a vi toga niste ni svesni. Pa sta mislite zasto pisu NOV,NOV,NOV?

Pa zbog ljudi koji su sa sela i koji se loze na to kao majmun na bananu. 
Niste ni svesni kakvih kupaca ima i nemojte lupetati o trgovini s kolima kad o tome veoma malo znate. Mojih 17 godina je svasta u zivotu videlo i culo i tacno znam sta kupac zeli a to je CENA. Retko, vrlo retko se pojavi kupac koji za nju i ne pita i plati ful cifru ali takvi najbolje i prodju mada vlada misljenje da prodjes najbolje ako ubijes prodavcu cenu i platis povoljno auto. Greska u koracima ma sta vi mislili jer nije prodavac spustao toliko cenu radi vaseg zadovoljstva nego zato sto on zna nesto vise od vas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema je za verovali ili ne.
Nikako da se izgubi i nestane, a od prve strane do zadnje ista.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Dule 021 said:

Ama ljudi  oad ste tako pametni onda uvezite vi taj auto za manje od 3000€!!!!

 Akde da vas vidim da to ucinite a znate kad cete to da uradite- kad na vrbi rodi grozdje!!!!

To znaci da se ci u matematiku razumete ko Marica u ........

Odrte preko, vidite lep auto sa mnogo km, kupite ga jer je povoljan i izadje vas 3000. Hocete da zaradite u Srbiji 300€ i prodajete ga za 3500 da bi spustili 200€. 
Prodaja ne ide zbog velike kilometraze i vi je spustite na prizeljkivanu i cena je i dalje ista

Babun bi do sad shvatio. 

 

A SAD NESTO ZANIMLJIVO!

E moj Dule, nemoj da se ljutis, ali....

Nisi ti (ili bilo ko od uvoznika) kupio taj auto da bi ga sa tom velikom km prodao za 3.300€, jer si svestan da se za taj auto ne moze dobiti ni 3.000€.

 

Ali, onda svesno igras na caku da mu vratis km, i da tako dobijes prodajnu cenu od 3.300€. Na taj nacin sebi povecavas zaradu sa 0€ na 300€.

 

Jos jednom, stojim iza toga ( uz neke kolege sa ovog foruma) da se km vraca da bi se auto prodao pre, i samim tim da bi se povecala zarada. 

 

 

Uostalom.... iz licnog iskustva znam sledece:

  • registracija Golfa 7 u Nemackoj, 1600ccm, benzinac, uz prijavljenih 15.000km godisnje  =    800€
  • registracija Golfa 7 u Nemackoj, 1600ccm, dizelas, uz prijavljenih 15.000km godisnje     = 1.600€ (cena reg. dizela je veca zbog ekologije)
  • sa porastom pređene km u toku godine, raste i cena registracije
  • za dizelase se vec zatvaraju neki gradovi Nemacke, osim ukoliko niste platili neku taksu za voznju po gradu

 

Uzecu u obzir samo jedan slučaj:

  • usvojiću da je cena benzina i dizela u Nemackoj npr. sve po 1,3€/lit
  • vozač ima potrebu da pređe 50.000km u tekućoj godini. Za to mu je potrebno ovoliko goriva:

           500 x 7,5lit x 1,3€ = 4.875€ (benzin)               500 x 6lit x 1,3€ = 3.900€ (dizel)

  • stanovnik Nemacke jasno dolazi do racunice da mu se ne isplati kupovina dizel automobila, zbog velike razlike u ceni registracije i gradskih taksi
  • ali..... isplati se pod jednim uslovom: mora godisnje da prelazi od 50.000km - 80.000km

 

E, sad ja vas sve pitam: sa koliko km se uvoze dizel automobili iz Nem. u Srb. sa 10g starosti???

 

Sa 150.000km??? Kako da ne!

Edited by zeljkoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...