Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

36 minutes ago, andreja.micovic said:

ne bih ga ni uvozio jer ne vredi više

Ako si dao više od 1200, zahebali su te

E sad procitaj sta si napisao pa se smej sam sebi. Zajebancija je jedno, sprdacina drugo...
Meni eto tvoj auto ne vredi ni tih 1200€ ako me pitas ali posto me ne pitas i ne pisem koliko vredi. Kapito? 
A da znas da ides na internet i strane oglase video bi neke sasvim druge cifre. Znas ili ne znas? Ocigledno ne znas a sta nas briga koliko tebi nesto vredi? 
To sto sam ga ja platio 200€ (dvesta) sa carinom i dovozom to nema nikakve veze za koliko ga prodajem jel tako? 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

^naravno da ti moj auto ne vredi jer ga nemaš :) meni završava posao (i ne vidim nikakvu vezu sa ovom temom ali ajd, spin)

 

2 minutes ago, Dule 021 said:

To sto sam ga ja platio 200€ (dvesta) sa carinom i dovozom to nema nikakve veze za koliko ga prodajem jel tako? 

Ovo se slažem, ali onda nemoj da pišeš tipa prodao sam auto za 3000 eur ali vredi dosta više a ja ga platio 2700 eur. Očigledno si jedva i tih 3000 eur dobio jer toliko vredi (jedva).

mislim, nemoj pisati neistine, smešno je. Ozbiljni smo ljudi. 

 

A za ovog xsaru pikaso sam skroz realan. Auto star 15+godina sa 110000 km na satu. Iz Italije... 
Dakle prosečan Italijan ga vozio na espresso samo. U kafić preko puta stana... 

Prosečan Italijan na čijem se autu zameni ulje kad dođe u ove zemlje ovde... 

 

Postaviš Mercedesa 2015. sa 600kkm i onda pikasa koji se pojavio nakon što je Mijatović odvalio prečku sa 110kkm?!

I onda budi realan sa cenom...

Ja skroz realan. Još ostane i za ćevape kod Dakca ili giros kod sajma. 

 

Daleko od toga da to nije dobar auto, kod kuma je preterao boga oca stolarije i navozao se njime... Ali je nekako milenijalac, kao ona buba od koje su strahovali... 

Autu raste cena kad je oldtimer, a ovaj može još da počeka u dvorištu. Kao što je čekao negde u Italiji... Zadnjih desetak godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smesno kada se preprodavci pozivaju na strane oglase kao da oni tamo uzimaju svoje aute, a ne ovde na carini od ljudi koji to dovlace sleperima.

 

Nova vrednost se stvara (dodaje) kada preprodavci uloze svoje vreme i operu, nalickaju, slikaju te automobile i okace ih na oglas.

 

Postoji nesto sto je upotrebna vrednost i ona je razlicita od trzisne vrednosti, recimo ulozis 1000e u dobar auto, registracija, kasko, servis, nove gume, kocnice itd. nebitno, tih 1000e ti niko nece ceniti 1/1 ni blizu, a pogotovo ne preprodavac da mu se nudi takav auto.

 

Ali zato sa druge strane kada preprodavac ima robu cija je upotrebna vrednost veca od trzisne njemu se srce kida sto to ne moze da naplati, pa pokusava da predstavi to maltene kao filantropiju i da zgrabi makar neke marketing poene.

 

Preko je i obicno pranje u perionici jako skupo, a dubinsko da ne spominjem, maltene im moze biti jeftinije da zamene zamajac ili turbinu nego da odrade kvalitetno dubinsko (recimo svajcarska je najskuplja za radni sat).

Zato skoro svaki preprodavac ima mnogo lljudi za delove, zna razne majstore itd. jer kupuju uglavnom ono sto mogu srediti ovde dovoljno jeftino da ostane prostora za zaradu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

 

Meni smesno kada se preprodavci pozivaju na strane oglase kao da oni tamo uzimaju svoje aute, a ne ovde na carini od ljudi koji to dovlace sleperima

 

Pa ti ga uvezi sam pa ces da cidis posto je. 
Opet kazem sta te zabole posto je placen ako ga ti za te parene nozes uvesti. 
Kao odvala od preneki dan kad se lik cenjkao i ja mu kazem da ga uveze a on ce da ne moze za te pare jer mi kupujemo na kolicinu!!!! Pa sto se onda prijatelju cenjkas kad ga ne mozes uvesti za te pare?????

@andreja

Ti si druze poseban slucaj. 
Kao vrsni poznavalac automobila ti bi trebao da znas kako izgleda vozacko sediste na Picasu pa evo baci malo pogled kako to izgleda na autu sa 109k km. Usput ako nisi primetio okacio sam slike tog Picasa sa servisima a mogao si po broju tablica da proveris kad je radjen poslednji servis. Isto kao i od one Mecke proveren i sve je tacno ali tebi to ocigledno jede nerve kad prodavac ima dobar auto sa malo km. 

8ACBAEB9-5B83-466C-A199-6B2CFE98C380.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Nisam ja rekao da nije presao toliko. Verujem da jeste.

Moja konstatacija je da ne vredi vise od 1700 eur, al posto si naporan ne bih ti dao ni 1550 eur. Realno, auto je generacijski kao Ulysee (posto smo na fiat forumu da ti bude slikovitije). Ulysee je cak i napredniji iako su imali saradnju sa Francuzima.

 

Slazem se za km, ti si posten prodavac, ne varas ljude, podmeces km, menjas, to rade oni preko, a tebi sta zapadne, jbg.

Zato i kazem, zahebali te ako si dao vise od 1200 eur. Al desava se i najboljima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas samo jedan problem a to je sto ti ne mozes ni stranca sa ovim kilometrima da uzmes za te pare. :P
Prema tome sedi 1.
Znaci dobijes zadatak da uvezes Picaso u ovakvom stanju i sa ovim kilometrima za te tvoje pare i dobijes na poklon 5000€. 
Moze? 
Eto izazova pa ti se sad pokazi i kako stojis iza napisanog. :ph34r:

 

EF8B23F7-C844-40BC-B0A1-44FF936D38AE.png7DDC3A14-213E-4493-8827-78EEA39EECEB.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

A uvozio bih zarad cega?

 

I koji kompletni idiot uveze auto koji preko kosta vise nego kod nas da bi ga preprodao?

mislim, cene su iste... Napolju, ovde... Ako poredis autoscout/mobile.de i PA/mojauto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad posto mu je ponestalo municije, igra na onu kartu ja mogu da uvezem, gle kakav sam primerak nasao.

A ono se zalomilo od 50 komada, dosla i ta xsara pa on tamo molio na kamionu i preplatio je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kako to da Xsara u SRB sa manje km nego iste te preko bude jeftinija? Neki žešći povrat PDV-a?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman 1200e nije fiksno i jos registrovan, a ne izgleda pocepano i urnisano.

 

xsa001.jpgxsa02.jpgxsa03.jpg

Sto bi rekao andrija jos ostane za cevape kod dakca ili giros kod sajma :D

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricamo o autu iz uvoza jel tako? 
Dule ce da bude od reci ako ga andreja uveze za 1200€ da bude u stanju kao moj a to sto se on sad pravi blesav i pise zvog cega da ga uvozi to je pokazivanje njegovog obraza jer on smtra da zna koliko nesto vredi e pa sad dokazi koliko vredi. A uvozis ga zbog 5000€ koje sam tekao da cu da ti dan ako ga uvezes. 
Cuj zvog cega bi ga uvezao??? Pa ne gospodo mi smo skupi a kad raznorazni lesevi od kola diktiraju cenu na oglasima to vam je reper. 
Iskusno, nema sta. 

On 11/29/2019 at 1:03 PM, McSteel said:

Ih bre, pa Dule da je čovek od reči, ova tema bi bila 20 stranica kraća...

A po cemu si ti zakljucio da Dule nije covek od reci? 
Malo pretpostavki jel da? Imao si nesto sa mnom pa si se uverio da ja ne odrzim tec?

Vidis kako razmisljate? Pogledajte onda prvo sebe pa onda piskarajte. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi se reklo, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.

 

Ali, ajd i da zadvoljimo @Dule 021

 

Pikaso
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=288153678&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=29&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&action=topInCategory&searchId=d77f5ef0-5a13-95f3-a262-23dd96686bda

 

image.thumb.png.8b392a096f6a9d405af3d5d55e843b57.png

xsa10.jpgxsa11.jpg

 

Mislim da se uklapa u cenu od 1200 sa dovozom i ostane za ćevape. Neće naši odrapiti porez....

 

E sad, da objasnim da ne bude odmah skakanja i kopanja očiju... Ovi km su samo broj. Auto je dobro održavan, mali će samo malo usisati i mahnuti sunđerom. 

Iskreno, pretpostavljam da će ovaj što dovozi da podigne km još malko zarad manjeg poreza, a naravno, po uvozu će biti vraćena na realnu i pravu od oko 130000 km. 

Ovakav auto samo porodičan čovek vozi, i to kada iz Nemačke krene sa porodicom na more, recimo Hrvatsku, jer to vole Nemci. Grčka je tako za Srbe i Turke u tranzitu.

Dakle vožen je po autoputu, isključivo na more. I eventualno decu do škole....

 

Prave km može dobiti samo ozbiljan kupac, kad dođe vidi i da kaparu. Naravno, prava km znači da je prethodni vlasnik savesno odradio i zamajac i kvačilo i dizne... A pošto je citroen u pitanju, on je udoban i bez amortizera... 

Jedinstven auto bi bio uvezen samo zarad pravog kupca da uživa u vožnji a ne da kupuje od nekih preprodavaca prevaranata po različitim placevima kojima je samo zarada bitna

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, danijel55 said:

Dule ti nekom kazes da se pravi blesav?A recimo kad su krenula pitanja za e klasu i generalnu za 1000e,nisi nikome dao odgovor,vec se ti pravio blesav.To je jedan slučaj, a ima ih bas dosta.

Kao prvo odgovorio sam a ti ne mozes da vidis od pene moj odgovor. 
Kao drugo zar se sad andreja ne pravi blesav ili ces i dalje da ga podrzavas iako covek na kvarno potura auto 2001 godiste a moj je 2007 sa chrom lajsnama na branicima i pritom sa 1,6HDI motorom sa 90 ks i bez plivajuceg zamajca????

I kad bih vam okacio slike tog Mercedesa uvideli bi zasto je to premium jer izgleda savrseno sacuvan auto i vozacko sediste mu izgleda perfektno, nigde ugnjeceno ili deformisano. 
To sto vi mislite da ste poznavaoci to je vasa stvar ali evo ja dajem 5000 ko uveze Picaso kao moj za 1200€ kao sto je Andreja prvobitno rekao da vredi. 
Pazite molim vas, poznavaoc a kaci staru drtinu sa 250k km iako sam mu rekao da gleda auto kao moj i sa slicnim kilometrima kao moj.

Obraz kao djon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Dule 021 said:

za 1200€ kao sto je Andreja prvobitno rekao da vredi

Nisam ja rekao da vredi, nego da ako neko da više od tih para za takav auto iz uvoza da su ga zahebali. Možda i manje vredi, šta znam. Pa nije npr E klasa mercedes 2015 bez pogužvanih sedišta.

mislim, hrom lajsne na branicima... E us*aću se u sopstvenu fotelju... Stavi i krst na retrovizor da bude u kompletu, full oprema

 

@MS PK aj ti nađi i uvezi za 1500 :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oko picassa cim sam video ni ne citam,meni licno jedan od najodbojnijih auta.
Najveci problem je ovde,sto po tebi niko nije poznavaoc ili mozda neko jeste,al opet naravno taman posla da zna kao ti ili bolje od tebe.Tako da glumis ucitelja,to si i dokazao sa onom recenicom:Da vam pokazem kako izgleda premium.E pa druze,siguran sam da je vecina nas probala barem jednom neki premium brend novije generacije.Cak eto vagenovac ima bmw f10,sto ces se sloziti da je premium brend itekako.Ma koliko premium ako nije sve skoro zamenjeno,za tih 640k ima da pokaze umor,ma bio to ne znam koji brend i koji premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da ne znas sta je Premium a pogotovo ta klasa. Nit je moj Mercedes nit ga prodajem a ukazao sam vam na to sta se dovozi sve u Srbiju i sta se kupuje jer je jeftino. 
Svojevremeno sam hteo da kupim okatog Mercedesa koji je bio sacuvan i ocuvan za medalju a cena je bila bas bas povoljna i poznanik ga je prodavao sa manje od 200k km na satu i ga posteno pitam koliko je presao jer sam zagrizao da ga kupim a on ce 400k i meni to nije bilo strasno s obzirom da je to Mecka ali nadjem knjige u autu i ful servisnu gde se videlo da je pre 6 meseci poslednji servis uradjen na 680k km. To me je odbilo tada iako je auto besprekorno radio i u voznji bio bas dobar i nisam ga uzeo ali dobro se secam tog Mercedesa u sampanj metalik boji. 


Nisam ucitelj ali vi ste ti koji pokazujete neznanje a nije da nema poznavalaca samo sto oni znaju o cemu ja pisem pa se ne mesaju da ne bi stali na stranu “negativca”. 
andreja ti druze pojma nemas o kolima sto eto govori upravo cinjenica da ne razlikujes sta je restajling i koliko takva kola vise vrede. Naravno znas ti to jako dobro ali imas djon da poredis babe i zabe dok pokusavas druge da napravis negativcima ako ti odgovore s rezonom i argumentima. 
Jos nisi nasao Picaso za 1200€ i da zaradis 5000€? :lol: Pa neces ga ni naci ma koliko trazio jer ako nisi znao preko kad uzmes Punto za 300€ on te ovde izadje 1000€ a za njega su troskovi manji kad se carini tako da ono sto si odvalio pokazuje tvoju zlu narav i zelju da nekom napakostis.  

Sad sam se i setio da niko od vas poznavalaca nije primetio da je tehnicki pregled na onom Mercedesu radjen u Februaru 2019 a ako je prelazio preko 150k km godisnje do sad je imao opusteno preko 700k km. 
Da li sam to samo ja primetio ili...? 
Ali ko sam ja da znam neke stvari? 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupuje se jeftino samo? Koliko kosta taj "jeftini" Mercedes?
Kazes coveku da se ne razume i da nema pojma i onda u narednoj recenici pises "znas ti to jako dobro". Cek sad, zna ili ne zna?
Sto nisi uzeo tu Mecku sa 600k posto tako dobro radi i da te sluzi jos 10 godina? Eventualno uradis generalnu tamo nekad za 1000e i teras jos ko zna koliko kilometara bez problema.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala digresija Dule, cene ne diktiraju krsevi od kola koja se uvoze nego trgovci koji ta kola uvoze. I ne treba mesati izuzetke i pravila. Nazalost kod nas je odavno postalo pravilo da se kilometraza spusta dok je izuzetak da se kola prodaju sa pravim km. 

Svi smo svedoci budalastina koje se mogu procitati u opisu gde se kao dokaz prave km postavljaju slike iz inostranstva, kao da toboze u inostranstvu niko ne spusta km. Ili onoga gde se kao dokaz da auto nije havarisan opet potkrepljuje slikom sa kamiona, kao da u inostranstvu ne postoje limari i farbari. 

Svaki auto je prica za sebe. Ima dobrih ima losih, nazalost ogromna vecina kola koja se kod nas uvezu su losa i to niko ne moze da ospori. Smesno je i pokusati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...