Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

1 hour ago, Dule 021 said:
Suvisno je objasnjavati na ovako glupe postove. 
Sad ocekujem navalu ostalih da meni objasne sta je glupo. dark_sleeping.gif

Mozda zvuce glupo kad iseces deo posta na koji ti je postavljeno pitanje, provaj da procitas celinu i da ne izbegnes da odgovoris, mozda ces tada uvideti da post nije glup nego nesto drugo, mada to drugo pokisavajuci druge da naprave glupim ispada jos gluplje, ali to je sve zbog manjka inteligencije, iz tog razloga ti necu zameriti.

Znas ono kad je neko mrtav svima je tesko osim tom nekom e pa isto je tako i kad je neko glup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrada bloka kod Punta ili Mecke kosta isto jel tako? Obrada radilice kosta i kod Yuga isto kao i kod Mecke jel tako?
Sta dalje da drvimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitase te ljudi gde ima da se uradi generalka za 1000e na e klasi?
Drugo ako je vama preprodavcima dobra ta e klasa sa tom km,pa prodajte je nekom vasem prijatelju,rodjaku ili jos bolje ostavite je za vas...Jos mozete da im spustite cenu.Taman da ne voze stila ili neki auto nize klase od mercedesa e klase,jel to je kako vi kazete masina :D 
Zali drzave sto zbog vracana km,pogotovu ovolikog vracanja ne moze na robiju da se ide.Samo se nadam da ce narodu malo svest da proradi i da kupuju od onih sto ne vrate ni 1km ili da sami uvezu kola,a ne tamo neki da im uvaljuju krseve.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i toga,ali jednostavno neko je prinudjen da gleda kako ce proci jeftinije,jer eto primoran je uslovima u kojima zivi,posao,plata i jos po nesto.Pa padne na pricu slatkorecivog preprodavca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, danijel55 said:

Ima i toga,ali jednostavno neko je prinudjen da gleda kako ce proci jeftinije,jer eto primoran je uslovima u kojima zivi,posao,plata i jos po nesto.Pa padne na pricu slatkorecivog preprodavca :D

Ne neko!

Svi gledaju kako ce proci jeftinije i meni se redovno javljaju navodni kupci, ozbiljni i preozbiljni kojima je osnovna recenica “ Koja je poslednja cena?”.

Nude gluposti i samaraju se ciframa kao da ta kola ja dobijem preko na poklon a ovde u Srbiji mi krava gazi nogu samo tako. 
Znaci sami ste krivi zbog situacije kako sa kolima tako i u drzavi. Varaju vas politicari pa cutite a varaju vas prodavci pa kukate. 
Resenje je veoma prosto i jednostavno. 
Odete samo pa kupujte sta hocete. Ja vam oduvek to govorim ako se secate. 
Sta vam fali da to sami uradite? 
Malo vidite sveta, malo se iznervirate kad odete i vidite kakva je tako ponuda jer cete taj sjajni i prelepi auto morati da platite vise tako nego sto je u Srbiji pa cete onda kao posledicu toga uvesti i sami krs sa 200k km misleci kako ste zeznuli prodavca i izbegli njegovu zaradu od nekoliko stotki. 
Ali to smo mi, ne bi makli dalje od svog grada a kamoli iz drzave i samo svaljujemo krivicu na drugoga sto nam je u genima. 
Razmislite malo i o ovome a ne samo o prevarama i pretpostavlama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Dule 021 said:

Malo vidite sveta, malo se iznervirate kad odete i vidite kakva je tako ponuda jer cete taj sjajni i prelepi auto morati da platite vise tako nego sto je u Srbiji pa cete onda kao posledicu toga uvesti i sami krs sa 200k km misleci kako ste zeznuli prodavca i izbegli njegovu zaradu od nekoliko stotki. 

 

Sad je auto od 200k krs, a tvoja mecka od 600k je top i moze da se vozi jos 30 godina.
Sad je auto od 200k krs, a kad ti prodajes auto od 200k+ onda je on bolji od onog od 140k zato sto na tom ce tek sve da crkne, a na tvom od 200k je sve promenjeno i sad je on top?

Da li si ti normalan?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Kuvalja said:

Sad je auto od 200k krs,

To nisam ja rekao nego vi a ti ako nisi shvatio sta sam napisao to je do tebe. 
Vi ste ti koji govore za kola preko 200k km da su krsevi a samo nemojte reci da nije tako. Zato i trazite kola sa 150k km jer to nisu krsevi. 
I koja moja Mecka? 
Ja nemam Mecku trenutno a pogotovo je ne bih uzeo sa tolikim kilometrima jer kome cu ja da je prodam sa 650k km kad eto i sami vidite kako reagujete na te kilometre. 
Sto se tice mojih primeraka imate prilike da ih vidite na oglasima i jel ste nasli neki sa zamerkom? :P:P
Prvo skocite pa recite hop. 
Ja biram i ljudi su zadovoljni dobijenim a ko me zna, zna o cemu se radi. Mogu vam pustiti screen shotove poruka nekih forumasa kako reaguju kad im kazem za ovu kvarnu ekipu sa FLCS foruma a koji su kupili kola od mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule poredjenjem cena tvog i gore okacenog fiat brava kao logican se namece zakljucak da je doticni prodavac spustanjem kilometraze pokusao da uveca vrednost svog vozila, zar ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ali ja da bih prodao svoj auto motao sam da ga spustim sto blize tom Bravu pa je nekima opet bio skup jer gledate te jeftine primerke na oglasu. Realno je cena mog auta bila niska jer mi je marza bila mala i auto je vredeo dosta vise al kako ja to da objasnim ljudima koji gledaju samo najjeftinije primerke u startu i to im je reper. Eto juce doterah jedan auto 2007 sa svega 109k km. Najjeftiniji na oglasu je 1999€ a presao je navodnih 166k km. Pa sve i da je toliko presao koliko vredi 57k km srpskom kupcu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je to “realno cena mi je bila mala zato sto mi je marža mala”... kad bi se radilo o novom autu za koji se zna cena koja je pa kažeš “mala mi je marža” i time dobiješ bolju cenu. Ovako druže uzimas polovan auto i nema reper cene. Možda si preplatio auto pa sa malom marzom imaš jaču cenu. Neko drugi je dobio jako malu cenu za polovan auto (dobra kombinacija) i udario veliku maržu i opet ima bolju cenu od tebe.

Da, ti možeš reci “ali moj auto ima pravih 109k a njegov ima kao 160k ali verovatno su spusteni” a taj drugi na to sve može da kaže “mojih 160k su pravih a ovaj je spustio na 109k”. Kupac ne zna ni tebe ni onog drugog, kako ćete vas dvojica dokazati koliko koji ima km? Zašto bi verovao ijednom od vas?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj drugi ima spustenu kilometrazu jer nije Duletov, Duletov ima pravih 109000km, al na oglasima ce mozda pisati da ima 80.000km pa ce reci kupcu kad dodje da to nije ta km jer ga niko ne bi zvao. Uostalom, to je najgora kilometraza, dolaze na red kvacilo, zamajac, dizne, turbo, veliki servis, ... Bolje bi bilo da ima 200.000km, tad je sve izmenjano.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dule 021 said:

Realno je cena mog auta bila niska jer mi je marza bila mala i auto je vredeo dosta vise

Po kom merilu je vredeo dosta više? Po tvojoj ličnoj proceni i koliko bi da se ugradiš u taj auto? Tržište formira cenu a ne ti.

I postaviću opet isto pitanje što sam ti postavio u nekoj ili ovoj grupi
Da li si ti taj auto platio više od cene za koju si ga prodao pa znaš da vredi više? Jer si samaraćanin i činiš ljudima.

Ili si ga platio manje? Ako si ga platio manje kako onda znaš da vredi dosta više?

 

Tvoji rezoni mi nikako nisu jasni. Ne može nešto da vredi više (i to dosta) samo zato što ti staviš cenu koju želiš i koliko bi želeo da zaradiš. Nešto vredi onoliko za koliko možeš da ga prodaš na tržištu. U zavisnosti od ponude/potražnje, stanja, pa čak i famozne km koju menjaš i okrećeš sebi u korist. 

 

Da svi pređemo na bicikle, gorivo bi bilo džaba, ovako kad smo svi zavisni od njega, ono košta koliko košta i država se debelo ugrađuje u tu cenu.

Pa ni paradajzu nije ista cena u maju i u decembru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam tablice pa proveravajte. 

Volite to da radite pa izvolite. 
Ja dobra kola uvek platim posteno a ako u nekom paketu dobijem nizu cenu-jos bolje. 

682FEFE6-0122-436D-B158-7E55EE0607E1.jpeg

EE11326B-821E-4DC9-B706-18B61E152E4D.jpeg

79E70777-B20D-44CE-B03D-FB06989E821D.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nesto vredi vise ako ga vi sami za te pare ne mozete uvesti jel vam to jasno? 
To sto vi gledate cene za kola preko koja imaju 400-500k km nije reper da toliko vredi ali zato gledajte kola do 150k km kako su skuplja nego ova sto se kod nas prodaju. To je reper koliko taj auto vredi a vama je najlakse porediti te cene sa najjeftinijim na oglasu. 
 

1 minute ago, andreja.micovic said:

^A koliko vredi po tebi?

Po meni do 1700 eur, max. 

Uvezi ga sam za te pare. 
Ne mozes? 
Pa sto onda prosipas pamet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih ga ni uvozio jer ne vredi više

Ako si dao više od 1200, zahebali su te

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...