Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Da.Jer da vidis takvo vozilo na oglasima, tacnije u moru oglasa gde vecina auta izgledaju  pod znacima navoda dobro. Sta bi po mislio,a da pri tome ne poznajes vlasnika?

Na slikama izgleda lepo i očuvano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravosx1616, ne obracaj paznju na Duletove komentare kojima pokusava da provocira. Nasi komentari se odnose na njegove price o kilometrazama koje se menjaju u zavisnosti od toga sta ima na lageru. 

Dule, ovde jedino ti izvrces reci. Kakav crni moj Stilo? Ko je njega uopste pomenuo ovde? 

Mercedes E klase (kao i bilo koji drugi) sa 600k predjenih je samo za izbegavanje. Ne bih ga uzeo pa da je jedini na svetu. Normalno da se ulaze, niko ne bezi od toga. A na toj kilometrazi samo mogu da cekam sta ce i kojim redom da crkava. Ili hoces da kazes da je kod Mecke isti djavo 180k i 600k? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, danijel55 said:
Da.Jer da vidis takvo vozilo na oglasima, tacnije u moru oglasa gde vecina auta izgledaju  pod znacima navoda dobro. Sta bi po mislio,a da pri tome ne poznajes vlasnika?
Na slikama izgleda lepo i očuvano.

Naravno da ne bih, niti očekujem da mi neko veruje. Ne bavim se preprodajom vozila, ali znam sta se sve radi, i zato je ovo vozilo osuđeno da ide u isti kos sa morem "istih" iz uvoza, duplo više km, sa sklapanim iz 2 dela itd. Vozilo ako sestra definitivno reši da proda, će se prodati nekom poznatom, ko zna o čemu se radi mimo oglasa.
Nikad nije lickan, ne pati se od toga, opere se jednom u mesec, dva, usisa i to je to. Nikakvi sprejevi, lickanje motora da se sija kao da je izašao iz fabrike. Ovom je motor prasnjav, nikad nije pran, od prvog dana :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex naravno da ga ne bi uzeo jer se ne razumes u kola. Ono sto je vazno kod auta je da nije bio havarisan a potrosni delovi su potrosni i zamenjivi su novim dok sam motor od Mercedesa moze da predje i milion sto bi u slucaju obicnog smrtnika bilo da moze da se vozi jos 30 godina s obzirom na to da se prelazi 10k km godisnje. E onda ulozis jos 1000€ i uradis generalku i opet se vozis ko zna koliko. 


Au sto je tesko odrzavati auto samo sto vecina ima zmiju u dzepu pa bi da se vozi a da ne nora da ulaze.  Promenis amortizere, solje amortizera, opruge i neces verovati da je to isti auto. 
Da, to kosta ali kad to uradis kao jedan poznanik koji ma bilo kakav aito da izme odmah sve to izmenja kao i diskove i plocice. Ja kad sam seo u njegov Golf 3 1997 i provozao ga, nisam verovao da tako nesto postoji a on mi onda rece sta je sve zamenio. Ako bratov Ford ima sad 360k km i ponasa se perfektno u voznji zasto mislis da je ta Mecka krs a nisi je ni video niti si seo u nju? Posle Stila i takva je auto jer Stilo je samo auto i nista vise jer njegove papucice kvacila i kocnice su prica za sebe kako stoje a da ne pricam o njegovoj stabilnosti.

Evo ti je jedna takodje mi ponudjena i vidi kako izgleda sa pola miliona km. To ti valjda govori o tome da je to kvalitetan auto a ne da odmah ospes paljbu...

 

1EF4634C-867C-4381-960E-5C25ED73526A.jpegEA5B2591-F5AA-42CA-8774-32D03CABAEC7.jpeg

4A4AC65F-3274-4AC8-860E-AECDFE85044E.jpegFC901C0E-B77F-4AD7-9E5F-AAD1D99F6D29.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalka za 1000€ ne moze ni na stilu da se uradi sa dobrim delovima i komplet.....
Na toj mecki veliki+mali servis i jos nesto tipa kocnice, sve u kavlitetu dolazi do cifre blizu 1000.
Price da mecka prelazi milionce su iz vremena 124-ke, da ima primeraka ali na nivou statisticke greske, ali ima ih i kod auta mnogo nize klase i jeftinijeg brenda, evo opet npr stilo.....
Na toj od 600000 je verovatno vec dva puta radjena "generalka" a verovatno je sad u najavi jos jedna.
Pa jbt bas pricas bajke, i mislis da su ovde svi ograniceni....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti milioni su prica za malu decu :)

 

Kolega blackshadow vozi mecku e200cdi sa nekih 400k, njegovom drugaru iz udruzenja je crkao motor na nekih 300k, ne moze generalna da se odradi (neki na taxiju su pokusavali, ali nije to to i imali su problema), drugi polovan motor ga kosta 2300e + 500e ubacivanje, te price o generalnoj za e klasu 1000e... 

Problem je u nekim lezajevima radilice i retko izgura preko 400-500k u idealnim uslovima, naravno ima i onih kojima crkne na 100k i onih kojima crkne na 600k, ali su to opet izuzeci, a ne pravilo.

 

Na ovoj pokaznoj slici enterijera gore se vidi presvlaka preko sedista i presvlaka preko volana, preko takav mercedes oko pola miliona kosta oko 4000-4500e.

 

Ima takvih auta koji su na 500km i dalje na fabrickom automatiku, diznama, nosacima motora, turbini, amortizerima, oprugama, ali je to sve manje vise na samrti i to se oseti da je auto umoran, koliko god auto bio lepo estetski sacuvan ili naknadno nasminkan "umoran" automobil se ne moze sakriti uzivo, tj. neisplativo je, zato ih preko i prodaju budzasto.

 

Jos je u e klasi w212 e200 136ks najpouzdaniji motor, iako pomalo kilav sa 136ks na toliki auto, sa druge strane vec e220cdi 170ks je daleko osetljiviji, ima 2 turbine kao i e250cdi, a dizne su im skloe crkavanju.

 

merc 001.jpg

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283694822&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelGroupId=11&maxFirstRegistrationDate=2016&minFirstRegistrationDate=2010&pageNumber=3&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=specifics.mileage&sortOption.sortOrder=DESCENDING&searchId=2d8d8749-4c08-1d18-fc8e-d8496eb7e536

 

merc 005.jpgmerc 006.jpg

merc 002.jpgmerc 003.jpgmerc 004.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt polugeneralna na mikri 1.2 izašla 440e,cilindri,klipovi,lezeci lezajevi nisu pipani.Da napomenem ni lanac ,tj set zupcenja nisam racunao u tih 440e.A za mečku 1000e full generalna.Lepa bajka...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dule 021 said:
Flex naravno da ga ne bi uzeo jer se ne razumes u kola. Ono sto je vazno kod auta je da nije bio havarisan a potrosni delovi su potrosni i zamenjivi su novim dok sam motor od Mercedesa moze da predje i milion sto bi u slucaju obicnog smrtnika bilo da moze da se vozi jos 30 godina s obzirom na to da se prelazi 10k km godisnje. E onda ulozis jos 1000€ i uradis generalku i opet se vozis ko zna koliko. 

Au sto je tesko odrzavati auto samo sto vecina ima zmiju u dzepu pa bi da se vozi a da ne nora da ulaze.  Promenis amortizere, solje amortizera, opruge i neces verovati da je to isti auto. 
Da, to kosta ali kad to uradis kao jedan poznanik koji ma bilo kakav aito da izme odmah sve to izmenja kao i diskove i plocice. Ja kad sam seo u njegov Golf 3 1997 i provozao ga, nisam verovao da tako nesto postoji a on mi onda rece sta je sve zamenio. Ako bratov Ford ima sad 360k km i ponasa se perfektno u voznji zasto mislis da je ta Mecka krs a nisi je ni video niti si seo u nju? Posle Stila i takva je auto jer Stilo je samo auto i nista vise jer njegove papucice kvacila i kocnice su prica za sebe kako stoje a da ne pricam o njegovoj stabilnosti.
Evo ti je jedna takodje mi ponudjena i vidi kako izgleda sa pola miliona km. To ti valjda govori o tome da je to kvalitetan auto a ne da odmah ospes paljbu...
 
1EF4634C-867C-4381-960E-5C25ED73526A.thumb.jpeg.099f26994b6d18806b5bd7df5e72f1f7.jpegEA5B2591-F5AA-42CA-8774-32D03CABAEC7.thumb.jpeg.c06f5b8241ca7b04eaafe712f4e72a1b.jpeg
4A4AC65F-3274-4AC8-860E-AECDFE85044E.thumb.jpeg.0b3d6d5ac20550a365de983d062540ea.jpegFC901C0E-B77F-4AD7-9E5F-AAD1D99F6D29.thumb.png.24e626d950b86ab7ac09b41f45eafbad.png
 


Ne moram da budem strucnjak pa da kazem da ne bih uzeo nesto sa predjenih 600k. Jeste, jos 30 godina ce da mi traje krsina sa toliko predjenih km. Kako da ne.
I ne znam o kakvim zmijama pricas kad je poznato da sam ja uvek za kvalitetno odrzavanje i voznju ispravnog auta.
I opet se hvatas za Stila kao da sam ja rekao da nema bolji od njega. Ali svakako bih pre uzeo Stila sa 100k nego tu Mecku sa 600k predjenih. I lepse ce da me sluzi 1000%. Stilo je samo auto? Jes, ja mislio avion jbt. Kakav sad Ford? 360k i 600k je isto?


I sta hoces ovim slikama? Pa i Stilu zamenis enterijer (ubacis kozu za 150e), ispoliras spolja i eto ga kao nov. Pa polovina leseva na oglasima izgleda vrlo dobro na slikama jer ih lepo nasminkate pred prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ova Mecka nije nasminkana a ima pola miliona. 
Govori li to o kvalitetu tog brenda?

I samo mislite kako nesto moze a nesto ne moze jer iz prakse sve moze. 
To sto nekome crone nesto na manje km a nekome na vise je iskljucivo samo zbog nacina voznje i odrzavanja. 
Citroen C5 2.0HDI je jedan od tih koji mogu preci mnogo i znam za dva primerka koji se ne gase i idu non stop za Svedsku i Srbiju i imali su jos pre par godina 1000000 i 1100000 km tako da itekako prelaze mnogo km kola. Golf 1,9TDI 2003 u Holandiji je drugar gledao sa 880k km i odlicno je radio i izgledao tako ce taj da juri i guli jos dosta km. 
Sajdzija u Novom Sadu kaze da mu je za sad rekorder 930k km ali nije iskljuceno da ce se pojaviti i neki sa vise km jer danasnja kola prelaze mnogo km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dule 021 said:

...motor od Mercedesa moze da predje i milion sto bi u slucaju obicnog smrtnika bilo da moze da se vozi jos 30 godina s obzirom na to da se prelazi 10k km godisnje. E onda ulozis jos 1000€ i uradis generalku i opet se vozis ko zna koliko. 

Au... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Kuvalja said:
Generalka za 1000€ ne moze ni na stilu da se uradi sa dobrim delovima i komplet.....
Na toj mecki veliki+mali servis i jos nesto tipa kocnice, sve u kavlitetu dolazi do cifre blizu 1000.
Price da mecka prelazi milionce su iz vremena 124-ke, da ima primeraka ali na nivou statisticke greske, ali ima ih i kod auta mnogo nize klase i jeftinijeg brenda, evo opet npr stilo.....
Na toj od 600000 je verovatno vec dva puta radjena "generalka" a verovatno je sad u najavi jos jedna.
Pa jbt bas pricas bajke, i mislis da su ovde svi ograniceni....


Dule, nemas komentar?

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Flex said:

Dule, nemas komentar?

Procitaj sta je covek napisao. 
na autu od 11-12k si uradio pola auta za 1000€ a ostali su delovi trapa i amortizeri. 
Generalka kad dodje na red zna se da je blok kao i svaki drugi, lezajevi ko lezajevi, radilica ko radilica, karike ko karike i sve ide na neku specijalu. 
Verujem da od vas svih koji ovde piskarate o tome niko jos nije radio generalku. Ako i jeste to je smesan broj i samo taj se razume sta znaci generalka motora. 
Ostali “internet” majstori su culi i citali o tome i to je za njih legenda. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Dule 021 said:
Generalka kad dodje na red zna se da je blok kao i svaki drugi, lezajevi ko lezajevi, radilica ko radilica, karike ko karike i sve ide na neku specijalu. 

Kako sad blok kao i svaki drugi a mercedesi prelaze milion, a ostali ne mogu?
Lezajevi ko lezajevi, pa u cemu se onda taj mercedes razlikuje od fiata?
Karuke ko karike i sve ide na neku specijalu, majstore sta to ide na sprecijalu, karike? Ti si samo cuo za te delove, nisi ih video niti znas njihovu funkciju a ti pricas ko je ovde majstor i ko se razume.

Sve sam sigurniji da trolujes, mislim da je sada stvarno vreme da popusis jedan dobar ban onako na prvu specijalu majstore.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekujem argument "A ti se @Kuvalja razumeš ko Marica... Šta ti znaš? Koliko si vozila prodao/vozio/kupio ženi? I koliko ti još stoji u dvorištu? Kuvalja ti si piiip"

 

Parafraziram...

Svaka sličnost sa stvarnim ljudima i događajima je slučajna ali dešava se

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dule 021 said:

Flex naravno da ga ne bi uzeo jer se ne razumes u kola. Ono sto je vazno kod auta je da nije bio havarisan a potrosni delovi su potrosni i zamenjivi su novim dok sam motor od Mercedesa moze da predje i milion sto bi u slucaju obicnog smrtnika bilo da moze da se vozi jos 30 godina s obzirom na to da se prelazi 10k km godisnje. E onda ulozis jos 1000€ i uradis generalku i opet se vozis ko zna koliko. 

Daj bre Dule, niko ovde nije dete... Motor kao motor, da ne produva, da mu odu ležajevi, glava itd, može da traje jako dugo uz obazrivu vožnju. 

Problem je što nije samo motor, na automobilu postoji još mnogo sistema koji se neminovno habaju bez obzira na način vožnje.

Samo dizne da mu repariraš, treba ti 500e. Menjač da remontuješ, treba 1000e...svaki ležaj, remenica, alternator, turbina, pumpe, sve je to napravilo milijarde ciklusa i pitanje je samo trenutka kada će početi otkazi. Danas se ni jedan auto ne pravi da traje toliko... to što mi vozimo takve automobile, i sposobni smo da ih nekako održavamo u životu jer na bolje nismo navikli, to je već neka druga priča. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^spominjana je trigerova metla već negde gore. 

 

Daleko od toga da auto sa 600+kkm ne može pristojno izgledati i služiti, niko to ne spori. Samo je pitanje dokle i koliko će to da košta nakon određenog vremena.

E zbog toga taj auto ne može da košta 15000 eur već 4000 eur i da moli boga da ga neko kupi. Ma koliko god puta bio Mercedes...

Ali ne... Neki naš bajni preprodavac japi će spustiti na 150kkm i trljati ruke... Cushty... 

Eksperimenta radi, socijalnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:
Očekujem argument "A ti se Kuvalja razumeš ko Marica... Šta ti znaš? Koliko si vozila prodao/vozio/kupio ženi? I koliko ti još stoji u dvorištu? Kuvalja ti si piiip"
 
Parafraziram...
Svaka sličnost sa stvarnim ljudima i događajima je slučajna ali dešava se


On bre ovaj posao radi 20 godina, ko si ti uopste da sumnjas u njega? Kad mu musterije daju i vecu cenu od trazene, drugari sa dijagnostikama se dive autu. Pa tu uopste nema mesta sumnji u bilo sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas ozbiljno razmisljao o e klasi w212, pa sam usao u problematiku malo, za razlik dd starih 220 modela, ovaj novi 220cdi 170ks je biturbo kao i 250cdi.

Kod dizni nema reparacije i sklone su crkavanju, drugaru su crkle na novom 220cdi pod garancijom pre par godina na nekih 50-60kkm, ali je dobio druge.

Sve 4 dizne su 1200-1600e, kako nadjes i velika je razlika u diznama 200 i 220cdi.

Remont automatika kod slavka iz jakova je 1500e, jeste dugovecan automatik, ali na 200-300-400km ti ne znas da li ce on crci za 200km ili za 200.000km.

Drugi motor sa ugradnjom kosta oko 3000e, kazu ljudi koji voze e klase da nema generalne niti adekvatnih delova.

 

Problem je u radilici, a nemas odrzavanje radilice, a taj motor kada stane uglavnom bude havarija kada pokrivi i polomi svasta unutra, a dosta delova nema nigde da se kupi, pogotovo ako ti ode kuciste radilice i/ili blok.

 

200cdi je najpouzdaniji, ali nije izbor za mene jer necu da placam 90.000 registraciju za 136ks niti planiram da ga vozim pola miliona km.

 

Tako da mercedes od pola miliona moze da kupi ili budala ili covek koji je u mercedes prici jako dugo i ima varijante, delove i majstore za najteze havarijske kvarove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:
200cdi je najpouzdaniji, ali nije izbor za mene jer necu da placam 90.000 registraciju za 136ks

Otvori se za W213
1950 ccm.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Kuvalja said:

Kako sad blok kao i svaki drugi a mercedesi prelaze milion, a ostali ne mogu?

Suvisno je objasnjavati na ovako glupe postove. 
Sad ocekujem navalu ostalih da meni objasne sta je glupo. :sleeping:

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...