Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Komsija uzeo c4 2015o ili 16o na placu Holiday. Dali mu garanciju 30000km na veliki servis jer je radjen pre 20,30k i valjda dobio godinu dana garancije na sve ostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, super, Holiday to radi korektno.

 

Ne sumnjam da ih imas jos.

 

Poenta je da kad je vec drzava jadna, da mi pokusamo da skrenemo paznju na dobre. Ako vec ima ok placeva, daj da kupujemo kod njih, na taj nacin svi drugi

bi vremenom morali da stignu konkurenciju da bi nesto i prodali. Sada ce neko reci, to se nece desiti, jer kupci traze jeftinije i losije.

 

Mislim da su kupci sve svesniji da auto mora da se plati. Kao sto i nekretnina mora da se proveri pre kupovine, sa dobrim advokatom, pa ako treba da se plati, nek se plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holiday je uglavnom korektan, umeju i oni malo da brljaju, mada se meni ne sviđa njihov odnos prema kupcu. Ali važe za korektne.

Auto Šabac daje garanciju iza koje stoji, iz priče, i iz ličnog iskustva znam. Pisao sam već o tome.

 

Tako da nije da nema, ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dule 021 said:

Potencirate garanciju koja se nikad ali bas nikad nije davala na polovan automobil. 

Dobro ali da li bi vi dali garanciju na svoj auto koji je presao npr 300k km u tom roku koji ocekujete? 

Mogu misliti kako bi. 

I na sta bi sve dali garanciju. 

Eto ajde neka neko od vas odgovori pa da vidimo na sta bi vi dali garanciju na svom autu od 300k km u roku od godinu dana. 

Pomno slusam tj cekam da neko nesto napise. 

Placevi daju garanciju na legalnost,blok motora i menjac  a da vidim na sta cete vi da je date. Znaci prateci agregati i set kvacila ne spadaju pod garanciju kao ni delovi trapa a uslov za garanciju je da auto za to vreme odrzavate u ovlascenom servisu kao sto se odrzava i nov auto koji je pod garancijom. 

Veci je problem sto je falsifikovana cena. Tacnije platis auto npr. 10.000 evra, a dobijes fiskalni racun na 6.000 evra (dinarski naravno)  i ako dodje do spora sud se drzi racuna kao validnog dokaza. Dobijes spor i popusis 4.000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar ko "daje" tu neku kao garabciju nego je po meni veca fora da se javi neko ko je ostvario svoje pravo na tu garanciju. Da ne bude ona prica, nema problema oterajte auto kod majstora i onda njihov majstor da krene neku klasicnu pricu " znas, vozio si ga u visokim obrtajima, nisi zagrejao u mestu, lose gorivo..." i sl.gluposti . Ako bi svi davali garanciju na polovno vozilo ili predmet generalno, koliko bi onda kostalo to vozilo npr? Ne bih placao lupam stila 3500e ni u kom slucaju :D barem licno ja
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nidza Savin U Balkanu mislim da ne muljaju. Dva auta sam pazario kod njih, i sve je bilo regularno. Poslednji koji sam uzeo sam proverio kod ovlašćenog dilera, i u bazi je kilometraža bila prava.

Tek posle kupovine sam u dokumentaciji našao papir sa svim servisima, čak ni oni nisu znali da ga imaju, i sve se složilo u kilometar.

Mora se uzeti u obzir i da kilometraža nije bila mala, odnosno da sam shvatio da nema automobila iz uvoza koji su prelazili 15ak hiljada godišnje i takve slične bajke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nema, dizeli minimum 20.000 godisnje, a najcesce 25.000, 30.000, pa i vise. Ko je ziveo na Zapadu, zna koliko oni cesto idu  na izlete vikendom, i koliko su ti izleti dalji od nasih izleta, takodje, pojam puta na posao je znatno dalji, pa oni i u gradskim uslovima daleko vise predju. Doduse, to je cesto aktivna voznja sa ne toliko semafora i prekida, ali u uzem gradskom jezgru takodje. I onda napokon znatno duze magistralne kilometraye, a o autoputu da ne govorim. Kad se sve sabere, najrealnije za auto 10 god starosti, dizel, jeste da ima najmanje 180.000 km. Nije pravilo, ima izuuetaka, ali najmanje toliko u proseku. Poenta je sto i mi ka kupci verujemo da nam je auto bezgresan, i da je yaista toliko presao.

 

Neko je to dobro izvozao, pa lizing pa uzeo novo.

 

Svakako, @Smireni i @banjo1990 hvala na iskustvima i odgovorima!

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, The Punisher said:

Ako si to ti Dule, Neša će već odreagovati zbog duplog naloga

Tehničkom proverom utvrđeno da nije u pitanju dupli nalog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nidza Savin said:

najcesce 25.000

Ovo sam ja imao po BG ovde, a verujem i dosta forumasa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, masa ljudi koji zive po vecim gradovima (NS, BG pogotovo), je zapravo iz nekih drugih manjih, gde idu vikendima, cak mozda i dnevno. Ja sam tako pravio ~25h godisnje, dok sam ziveo u NS (iz Su sam). Plus letovanje i poneki izlet, plus ponekad odvesti nekog negde dalje, i eto ti nakupi se... Cenim da se dizeli napolju retko kad voze ispod 40-50 hiljada km godisnje. Benzinci mozda 15-25... Jedino mozda neki manji auti (A, B segment) koji sluze kao drugi ili treci auto u porodici, mogu stvarno da udju sa bas malim kilometrazama. Pogledajte samo uvozne dizel primerke iz 2015-16 godine. Nijedan ispod 150.000 skoro (od uvoznih), a cesto se i njima skida km... 


 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tamo svi imaju bar po 3 automobila, koliko cujem/vidim po pricama iskusnih i upucenih. jedan mali gradski za zenu, jedan malo veci za muza i jedan za putovanja, veliki, neki bmw ili merc ili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su neki dosli do ovih saznanja o kilometrima nije mi jasno zasto onda i dalje traze kola 2005 sa 150-180k km? 

Da se opet ponovim da vecina nece da pogleda oglas automobila koji ima kilometrazu koja pocinje sa cigrom 2. 

Ajde mi to objasnite kad vec toliko znate. 

6 hours ago, The Punisher said:

Nama ne ide u Srbiji jer ljudi kao ti vode glavnu reč i zamajavaju ovaj narod. Ista metodologija. Da je sreće da ti sa svojom profesijom uopšte ne postojiš.

Druže, tebi je "profesija" da prodaješ automobile, a kad bi moglo bez obaveza. Ne razlikuješ prodaju automobila od fizičkog i pravnog lica. U stvari razlikuješ, zato i prodaješ iz svog dvorišta, i ne plaćaš porez, izbegavaš obavezu da daš garanciju.

Ma da. Porez nisam platio ni kad sam uvezao auto a isto tako ga nisam platio ni kad sam prodao jel da? 

E pa kako onda zamisljas da je taj auto papiroloski cist ako se ne placa porez? 

Plati se i priliko uvoza i kad se proda samo sto to sad treba objasnjavati vama prekaljenim strucnjacima. 

I oduvek sam pricao da garancija moze u svako doba dana ali ne sa ovakvom zaradom. Platite lepo 1000€ vise sa kojom ja mogu da pokrijem garanciju i eto resenja. 

Samo problem je sto za sve ove godine niko nije hteo da plati tih soma vise jer svi hoce da prodju sto jeftinije. 

Kako vi zamisljate da se pokrije garancija kad je zarada npr 200€? 

Da se pokrije npr generalna motora sa 200€?

Ubedjen sam da i vi u vasem poslu dajete tako sulude garancije. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno je sve to tako kako su svi konstatovali, i sva se priča vrti u nedogled u krug... na primer, ja sam mog stila kupio preko skoro 10god, 2005. godište tada je bio na satu 115.000km i opet ko će ga znati da li je vraćan, mada po lameli kad sam menjao i fabričku i kasnije zamajac možda i nije, ili nije mnogo... i sad kad je na njemu 270.000 sigurno će biti katastrofa za prodaju jer na placevima ima istog godišta sa 150.000........ surova realnost al tako je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tobom se tu Dule slažem, ali opet se vraćamo na početak priče i postavlja se pitanje zašto je to tako?

Tako je zbog silnog obmanjivanja ljudi sa vraćanjem kilometraže da uopšte nisu svesni prave istine.

Ja sam mesecima tražio vozilo 2013,'14,'15 godište sa manje od 150k km i nisam mogao da ga nađem, ili barem da nečim potvrdim tu kilometražu, a da cena nije 30-40% viša od proseka. 

Nailazio sam i na kola 2015. sa skoro 250k km, koji su se prodavali sa navodnih 90k, o čemu sam već i pisao...

Lično znam momka koji je dovezao iz Evrope na točkovima Škodu Superb kraj 2013. godine sa 500k km na satu, a koja pritom zaprepašćujuće dobro izgleda za tolike kilometre. 

Koliko se sećam, tamo je platio nešto oko 3800e. 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Dule 021 said:

Da se opet ponovim da vecina nece da pogleda oglas automobila koji ima kilometrazu koja pocinje sa cigrom 2. 

Jesi se pitao zasto?

Evo cisto razmisljanje vecine:

Pise da je presao 170000 km, ajd nek je spustio sa 250000 ili 280000 to su sve dobri motori prelaze bar pola miliona, to je dobro... A kad otvori i vidi 250+kkm prvo sto pomisli je ma ovaj je bar duplo vise presao (negde na forumu je kacen onaj superb gde je spustana km sa preko 400000 km na nesto oko 200000km). 
A kako je doslo do spustanja km. Dosao posten uvoznik (preprodavac) i stavio pravu km koja je bila recimo oko 210000 km, stavio cenu, oglasio auto... I niko da se javi ni da pozove... Meseci prolaze, auto stoji, novac stoji... I sto ne bi spustio na 170-180000 km, eto cisto da bi ga pozvali. Ipak, lakse je spustiti km nego cenu. Pre se proda sa manjom km nego sa nizom cenom. A i sto spustati cenu, to ne rade ni ovi u prodavnici, zar ne?!


roda-sveske-akcija-leskovac.jpg

 

Al eto bas sam skoro kupio auto koji ima preko 200000 km na satu. Tada je bio je medju 3 najjeftinija na PA sa finom opremom. Sa takvom opremom i sa manje 20-30-50000 km su bili oko 1500+ evra skuplji od razlicitih preprodavaca. Slazemo se da je kilometraza samo broj, ali hocu da taj broj stoji na oglasu, na satu, na ECU i gde god treba. Ko meni garantuje da jos nesto nisi precutao ili nisi hteo da kazes?

I nije bio ulickan auto. I prodavao se jedno 6 meseci.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porez nisam platio ni kad sam uvezao auto a isto tako ga nisam platio ni kad sam prodao jel da? 

Koji se porez placa kad prodaš auto na ime kupca?
Platio si PDV pri uvozu, to je ok, to plati svako.
Plac kad legalno proda auto, 10% zarade ode na ime poreza na dobit. Jesi na taj porez mislio kad si rekao da platiš porez kad prodaš auto?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990

Ja sam na Balkanu gledao jedan Scenic I okačio ga u temi "za izbegavanje". Jedna km u oglasu i na papiru na šoferci, druga km na satu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule nemoj opet da se vrtimo oko iste teme, porez koji se placa je cisto muljanje da ne kazem utaja. Jedna cena se placa prodavcu, a sasvim druga cena bude na fiskalnom racunu/fakturi.  Zasto drzava to tolerise to je vec drugo pitanje ali da je debelo ostecena jeste. I sutra da kupac i prodavac udju u spor iz bilo kog razloga kupac ce i pored dobijenog spora biti ostecena strana. 

 

Ne znam kako ti poslujes tj. da li imas svoju firmu ali ako je nemas onda ces meni kao kupcu da das fakturu uvoznika i sutra ako se nesto desi i ne uspemo da resimo dogovorom nas dvojica i zavrsimo na sudu koga ja tuzim? Imam fakturu uvoznika na njoj jedna cena, realna je bila druga, ti platio trecu ja tebi neku cetvrtu, a na sudu ako dobijem obestetice me za onu prvu sa fakture. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 E to da, tim navlakušama se bave, da bi privukli ljude, posle kažu kao greška slučajna u kucanju. 

To se i meni desilo, jer sam uzeo broj šasije i bazirao se na ono što piše u oglasu, i našao da je prešao nekih 20k više, što mi je opet bilo čudno da ako već vraćaju km vrate tako ''malo''. 

Nisam tada odustao od kola, već sam sledeći put došao da ih naduvam zbog toga, i onda mi rekoše da je to nemoguće, da se ne bave time i tako dalje.... 

Posle kad sam ušao u kabinu video sam na satu pravu kilometražu, posle čega je njihov odgovor bio da su sigurno pogrešili u kucanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, voodoons said:


Koji se porez placa kad prodaš auto na ime kupca?
Platio si PDV pri uvozu, to je ok, to plati svako.
Plac kad legalno proda auto, 10% zarade ode na ime poreza na dobit. Jesi na taj porez mislio kad si rekao da platiš porez kad prodaš auto?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kad uvezem auto placam porez a posto auto ide na firmu fa bi mogao da ide na ime kupca onda kad se napravi faktura takodje se placa porez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Dule 021 said:

Kad uvezem auto placam porez a posto auto ide na firmu fa bi mogao da ide na ime kupca onda kad se napravi faktura takodje se placa porez. 

jeste, ali porez placa krajnji kupac!

ako se gleda u dubinu teme, onda je i kupac u problemu, jer svesno daje vise para, a dobija racun na manje para. auto placa 6000 evra, dobija racun na 4000 evra. problem na sudu i priznanje garancije kupcu, racuna se 4000 evra, ali je prodavac, kao i kupac delimicno, ostetio drzavu za porez jer je faktura umanjena...
to ne moze niko da pobije.

tebe dule ovde ljudi pitaju da li ti placas drzavi porez na svoju zaradu, zdravstveno, penziono, socijalno ili samo uzimas kes u dzep bez ikakvih davanja drzavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, cika_kole said:

tebe dule ovde ljudi pitaju da li ti placas drzavi porez na svoju zaradu, zdravstveno, penziono, socijalno ili samo uzimas kes u dzep bez ikakvih davanja drzavi...

Pa jel ne vidis da placam? 

A penziono, socijalno i zdravstveno mi ne trebaju jer svakako to je moj licni izbor koji bi trebalo da imaju svi radnici kao sto ga imaju preko. Placam zdravstveno a onda idem kod privatnika da placam preglede i lekove? 

Smesno. 

Placam penziono a onda dobijem prnziju da jedva prezivljavam s njom? 

Pa bolje da te pare iskoristim za nesto drugo jel tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Dule kao da je jedini prodavac automobila na svetu, pa odgovara na sva pitanja i sve napade. 

 

Tu pocinjemo svi malo da preterujemo, nije Dule za sve kriv, pa i za to ko placa porez, ko ne.

 

Pa koliko ima onih koji u velikim firmama radnike placaju na crno, ne placaju doprinose.

 

Koliko clanova ovde na forumu dobija deo plate u koverti, ispod stola, a prijavljeno je na neki drugi iznos nazalost. Zar ne? 

 

Pa nemojmo bas Duleta za sve da trpamo, jbga sad.

 

Adresa je drzava.

 

Pojedinac je samo proizvod te i takve drzave. A tu smo izabrali, eno nam ga Gasic, doktor Stefanovic, Djilasi, Vucici, trpaju nas vec 30

godina a mi cutimo hehe

 

Dajmo malo vedrine ovom forumaskom zivotu ;) i zapocnimo neku pravu revoluciju ili lepo placajmo skupo gorivo,

vozimo dotrajale automobile nove, nove, nove, fabrika!!!

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dule 021 said:

A penziono, socijalno i zdravstveno mi ne trebaju jer svakako to je moj licni izbor koji bi trebalo da imaju svi radnici kao sto ga imaju preko.

Je li? A gde preko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...