Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

I sta je sad ovim hteo pisac da kaze? 

Otvaram okice forumasima da znaju o cemu se radi i da nemaju pogresan pogled na sve ovo kao sto neki imaju. Ti neki su kao ovi nasi politicari koji su nabedjeni da nesto znaju a kad bi se sreli uzivo i kad bi im postavio neka pitanja poklekli bi samo tako. 

To je otprilike varijanta Vucic vs opozicija gde ne sme da izadje na duel svestan da bi propao. 

Lako je pametovati preko neta i kurciti se ali pogledas u oci coveka i vidis da u stvari prica istinu i ne mozes da mu pariras jer iznosi cinjenice. 

Tako da moze da odjebe neko drugi jer ne zna tj ne shvata sustinu onoga o cemu ja pisem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti druze ispade bogom dan!

Ko si ti da bi ti nekom otvarao okice?

Najpamentniji, vlasnik audi fabrike?

Izmislio kilometar sat, abs, asr, esp?

Jedini preprodavac u Srbiji, prvi uvoznik automobila?

Nisi druze, samo si covek koji se snalazi, zivi od preprodaje automobila i koji spusta kilometre zard kupcevog pogleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam sigurno daleko iskusniji od vecine vas na forumu sto se tice kupovine i nabavke kola iz inostranstva.

Radio sam to i samostalno i dovozio ih na tockovima pa sam resio vise da ne rizikujem i da mi je mnogo lepse da kupim ovde auto.

Eto kad ti nisi tako Bogom dan daj nam neke slike automobila sa kamiona i uveri nas kakvi su to krsevi i daj nam kilometre sa satova!

Ne mozes jer ih i nemas i onda sto me podcenjujes kad  vidis da sam jedan od retkih prodavaca automobila koji pise istinu.

Istinu koja vas boli jer se nalazite u njoj ali sta je tu je jer tako je oduvek bilo.

Ljudi koji govore istinu imaju najmanje prijatelja a oni koji se ulaguju i uvlace u bulju  su odlicni prijatelji a iza coska bi vas u dosta slucajeva sacekali na noz.

Kacim i kacicu slike lepota koje se dovlace  da vam otvorim okice  jer samo pretpostavljate sta kupujete.

Moja kola su u stanju u kakvom ih i kupim i imam slike za to kao dokaz i ne kazem da sam ja jedini koji posteno radi  i uzima dobra kola  ali nas je veoma mali broj.

Cak sta vise u poslednje vreme,bar u NS gde me gotovo svi znaju kako trgujem,sve vise trgovaca izbegava da uzme krsine a uvoznici su poceli da dovoze  bolja kola jer su videli da im te lesine ostanu i nece da se prodaju lako kao ranije.

Evo jednog koji sam bukvalno oprao a platio sam ga momacki i mnogo vise nego sto kosta prvi na oglasima to godiste.

Zasto?

Pa valjda ce da naleti neko ko ceni dobar auto a cena svakako nece biti ni najniza pa ni srednja jer ovakav auto se tesko nalazi a pogotovo sa proverenih u ovlascenom servisu 107k. 

Odoh na sajam tako da ako neko nesto ima da me danas pita neka me pita licno na sajmu.:P 

IMG_3503.JPG

IMG_3505.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si dule izgleda u nekom momentu prezupcio. :D Cas si izuzetak cas si pravilo. Daj jednom definisi da li su tvoja kola pravilo ili izuzetak. Da li je tvoj nacin trgovine pravilo ili izuzetak. Da li je pravilo ili izuzetak da kupac insistira da mu se promeni km na kupljenom autu. Ja jos ne znam nikog ko je nakon kupovine sam sebi menjao km, a po tvojoj prici ispada da to svi rade. Ne poznajem nikog ko ima zelju da bude prevaren, a po tvojoj prici svi kupci su takvi. Nisam jos sreo ni uvoznika ni trgovca koji vraca km da bi usrecio kupca ili mu udovoljio, svi koje znam rade to da bi zaradili novac. I na kraju krajeva da li ti pises u svoje ime ili si neki PR trgovaca kolima. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dule 021 said:

Pa valjda ce da naleti neko ko ceni dobar auto a cena svakako nece biti ni najniza pa ni srednja jer ovakav auto se tesko nalazi a pogotovo sa proverenih u ovlascenom servisu 107k. 

 

IMG_3503.JPG

IMG_3505.JPG

 

Lep mali gradski auto sa 107k, koji inace niko preko nekupuje da bi se vozio po gradu. Jel si tako bese napisao duki, m?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako niko sam sebi je vraca km? Eto poznajem decka, zivi blizu mene. Radi mehaniku a uz to naravno i dijagnostiku , sad je skoro kupio i program i alate za kodiranje kljuceva i to. Ne bi verovao koliko vlasnika dolazi da im spusti kilometrazu, ajde ljudi koji planiraju prodaju pa je da kazes razumljivo donekle ali i ljzdi koji prodaju nemaju ni u planu uopste. Nece da im stoji velika cifra a i da ne gledaju drugi ljudi ovako :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 1:38 PM, Dule 021 said:

Ma da uzeo neko auto srednje ili vise klase da bi se vozao po gradu. 

Nisu oni balvani kao mi pa da uzmu BMW 5 ili Pasat pa da se voze po gradu. Kod njih se za grad uzima mali auto da se imaju gde parkirati. 

da ne bude da opet izmisljamo...ups izvinjavam se, ovaj na slici je X3, to je mali gradski, a X5 je veliki auto za autoputeve ;)

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, cika_kole said:

 

Lep mali gradski auto sa 107k, koji inace niko preko nekupuje da bi se vozio po gradu. Jel si tako bese napisao duki, m?

Poenta foruma je da se cita. 

Vec sam to napisao ali jednostavno ne citas moje postove. 

Niti zelis da ih shvatis. 

Nikad i nigde nisam napisao da striktno i samo veliki auto se vozi na otvorenom ali naravno automatski odmah izvrces moje pisanje da bi ti ispao pametan a ja glup. 

U vecini slucajeva je tako ali eto npr da li si se zapitao iz koje je drzave uopste ovaj X3? Naravno da nisi a ja cu ti reci da je iz San Marina a eto ja takodje nisam verovao u kilometre pa sam otisao kod Radulovica i proverio ga i po kljucu i po sasiji i auto je presao 107k km. 

Koliko sad vredi ovakav X3 koji ima manje km od svih na oglasu a pritom je u veomajakoj opremi (panorama, mala navigacija, ksenoni, kozna sedista el. podesiva sa memirijama i grejacima, tempomat, pparking senzore napred i nazad, 4 kljuca se dobijaju uz auto...)?

Eto vozila kakvog svi trazimo ali koliko vise vredi u odnosu na one izrubovane i pohabane ili klotare.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredi onoliko koliko može da se proda. Na prodavcu je da izvuče maksimum cene. Mnogi “trguju” kolima tako sto hoće da imaju najnižu cenu u oglasu. E, jbg, nije to trgovac. Trgovac treba da bude sposoban da proda za više para a ne da bude najjeftiniji. Lako je biti trgovac kad si najjeftiniji. Kad bi bila kažnjivo vracanje km, manje njih bi to rAdilo. Tržište, tj.prodavci bi se malo iskristalisali, mnogi bi odustali i dobili bi kvalitetnije trziste i sto se tiče automobila i sto se tiče samih trgovaca. Trgovac je danas svako a kao i svaki posao zahteva neke veštine i znanja, tj.ne može svako ni biti trgovac...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o audiju a3 (možda sportback) tipa iz 2005-2006 benzin?

Gledao sam ranije Stila i taj auto je lutrija, ako se zalomi dobar onda je extra ali to se nikad ne znam kakav će da naleti.

Gledao sam Punto grande, skupo a ništa posebno,

gledao sam Bmw 116-118 - onoliko priča o havarijama motora zbog tajming lanca u životu nisam pročitao, strašno bre šta napraviše od auta.

Sad gledam taj A3 a ako ni to ne bude zadovoljavajuće prelazim na Kia Rio pa Hunday i20 - i30 pod uslovom da nisu previše novi i skupi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako Gp skup? Mislim da nema mladji a jeftiniji auto :D
Sportbek je mnogo lep auto. Koji motor trazis?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 1:38 PM, Dule 021 said:

Ma da uzeo neko auto srednje ili vise klase da bi se vozao po gradu. 

Nisu oni balvani kao mi pa da uzmu BMW 5 ili Pasat pa da se voze po gradu. Kod njih se za grad uzima mali auto da se imaju gde parkirati. 

 

43 minutes ago, Dule 021 said:

Nikad i nigde nisam napisao da striktno i samo veliki auto se vozi na otvorenom

 

izvini ovo sam ja usao na tvoj nalog pa napisao...

jel se ti pravis blesav ili nas pravis blesave...

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, voodoons said:

Mislim da si omašio temu. Ovde se vodi rat.. i to rat oko toga da li je vracanje km prevara ili usluga... :D

 

Taktika, da se malo prekine monotonija, inače čitam redovno, Dule vs ostali :D

 

17 minutes ago, MS PK said:

Kako Gp skup? Mislim da nema mladji a jeftiniji auto :D
Sportbek je mnogo lep auto. Koji motor trazis?

Neki bez plivajućeg :D

1.4-1.6 benzin bi bio odličan, 1.8 možda, neki od ovih novijih tfsi bi bio idealan ali nisam još čitao o motorima pa ne znam kako su se koji pokazali.

Kad se malo više uputim otvoriću novu temu da me ne bi proterivali odavde :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili km ili ostecenja nesto je morao imati auto koji se kupi na placu ili iz uvoza. Meni sitna ostecenja ne smetaju zato cu sledeci auto mozda i sam da uvezem tako, ima neki holandski sajt sa ostecenim kolima mnoga su vrlo blago, a cene korektne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole Ma vidiš da piše samo onako kako njemu odgovara i stalno spinuje. Od kako se vodi ova priča na forumu, a zatim i ova nova tema, čovek je opovrgao sam sebe. Kad pitam da li smatra da su ljudi koji muljaju sa km prevaranti ne odgovori već okreće priču kako ima auto koji je prešao skoro pola miliona a izgleda da je prešao 100k i spolja i iznutra, a tako i ide. Pa onda što takvom autu ne bi stavio km u skladu sa izgledom.

 

Da nije u skladu sa zakonom što pojedini rade, nije. Naveo sam jedan od zakona koji se krši, onaj koji nas tangira najviše a to je o zaštiti potrošača. Nije bitno da li je Dule lično spustio ili uvoznik, i sam kaže da je svestan toga i samim tim sudeluje u prevari kupca. Isto tako kaže da njegova roba ne odgovara onoj u opisu oglasa. Namerno je izmenio opis oglasa da bi imao više poziva jer ako stavi pravo stanje retko ko bi ga zvao, samim tim i slabija prodaja. I ovo je obmanjivanje kupca.

Ovo sam napisao kao neko ko ne čita temu od početka i ne sudeluje u istoj.

 

Zakone imamo ali je primena selektivna. Nije populistički da se sad država bori sa dotičnima, nema naslova od pola strane po različitim novinama niti bombastičnih konferencija za štampu. Kad bi nahvatali takve slične, morali bi da budu negde smešteni o državnom trošku. Od toga se samo prazni kasa, ali rejting ne skače. 

 

@Sirius9 Zar je opet počelo da plivajući bude bauk? 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ a zar je prestajao! Kad ga imaš stalno ti je u glavi ta pretnja dal će ili kad će da rikne i koliko će to da košta, kad ga nema jedna briga manje.

mislim, ok je kad je auto nov ali sa 200-250K koliko su, manje-više, prošli svi polovnjaci iz uvoza treba očekivati probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamajac se radi jednom, kad dođe.. a za 140ks iz 2.0 platiš registraciju jednom godišnje 32k rsd.. ali jbg, imaš Nm na radilici..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si prosecan vozac u Srbiji i ako kupis dobar auto ( dobar zamajac) nema sanse da crkne dok je auto kod tebe, jedino ako ne cuvas auto lupam 10god :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...