Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

On 3/21/2019 at 2:27 PM, Dule 021 said:

Da bi ga lakse prodao.

Ta kilometraza za taj motor je smesna  ali ne voli narod da vidi kilometrazu blizu 200k  a auto star 4 godine.

To je automatski odmah hajceno i gazeno a nemaju pojma da je to vozeno na autoputu dok ima te kilometre.

 

Cenu formira ono sto narod trazi i hoce da kupi odnosno ono sto voli da vidi. Mada mislim da ovo voli narod nije na mestu jer narod zna sta hoce a varaju ga na sve strane. To da prodje jeftinije, to hocemo svi, verovatno se i ti cenjkas kad otkupljujes automobile i gledas da spustis cenu gde god je moguce.  

 

Kao sto sam napisao, ako je posten i veruje u ono sto ima, sto prodavac ne ostavi pravu km po ceni koju je naveo? 

Ako je neko slagao za km, zasto ne bi i za sudar, dal je ili nije radjen servis, da su nove gume, da nije dubinski prao auto...

 

Dok ne pocnu da hapse nista, a mislim da bi mup imao par anonimnih prijava i pomoc ljudi sa ovog foruma. Sta je tu tesko, 5 min posla, podelimo se pa cesljamo PA i redom :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ista prica... Vracanje km je prevara. Amin. Nista se ne radi da se udovolji kupcu vec sve sto se radi ima ISKLJUCIVO svrhu da trgovac zaradi. 

 

Ja sam mozda glup, mozda se ne razumem u kola, mozda ne znam adekvatno da koristim racunar kako bi uporedio cene kola u Srbiji i ostatku sveta. Mozda sam ovo, mozda sam ono. Ali to sve nije razlog niti je opravdanje da me neko kao kupca prevari. Tacka. :)

 

Trgovac prodaje auto sa odredjenom km i odredjenom cenom predstavljen u odredjenom stanju. Meni se svidi, dodjem pitam posto, jel moze jeftinije. Moze, ne moze. Dogovorimo se ja kupim auto i odem. Sutra se ustanovi da je km vracana. Da je stanje bitno drugacije od predstavljenog i td. Ja sam prevaren i tu opravdanja nema. Moje nepoznavanje manipulacija i mahinacija na trzistu polovnih vozila apsolutno ne opravdava prevaru. Tacka. 

 

Svako ko tvrdi drugacije s oprostenjem jede g. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, iggyboy said:

Nisam ja već lik sa foruma garaža

ok, tnx… ja pokusavam da saznam za mog Pezoa iz Holandije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se došlo do vin broja (predpostavljam broj šasije) za onog pikasa?

Predpostavljam da je neko otišao lično do prodavca i upisao pa posle proverio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, vagenovac said:

Zamene teza i spinovi, nije bitno da li taj motor moze da predje milion ili pet miliona, bitno je da sa 200kkm osetno manje vredi nego sa 100kkm, kao sto i sa 100kkm osetno manje vredi nego sa 0km.

 

Dakle cista prevara radi zarade.

 

Nemam ja nista protiv auta od 200k, ali bih se osecao kao magarac da auto od 200k platim kao auto od 100k.

To je tebi i nekima jos zamena teza ali eto nadji auto sa tom kilometrazom od 190k km preko da sa svim troskovima ovde izadje kao ovaj na oglasu. 

Znaci ako ga nema onda je ovo u stvari cena jel tako a kilometraza je vracena zbog lakse prodaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da je zbog tolikih manipulacija među ljudima stvorena takva klima da misle da mogu da kupe auto star 20 godina sa 140k km, a ove preko 200k i ne gledaju. 

Iz tog razloga ja imam problem da prodam auto za novac koji apsolutno vredi. Na kraju ću doći do tačke da ga nekome poklonim...

Evo jedan moj poznanik je uzeo auto 2001. godište ubeđen da je prešao 130k km, totalni ful i ostale priče. Naravno, svaki dan ima neka zapažanja tipa: ''Čuje mi se ovo..''...''Lupka mi ono''...''Malo troši ulje, nije strašno...''. Naravno, moraće u najmanju ruku da radi reparaciju glave motora i još milion stvari. U suštini, ništa čudno za auto tih godina, ali ne i tih kilometara....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je tema Dule vs ostali... :)

Ostali pisu kako je kupac prevaren jer misli da je kupio auto s malom kilometrazom, a Dule pise kako ti ljudi svesno kupuju auto sa vecom kilometrazom koja je vracena jer eto, ni preko nema ta kilometraza po toj ceni. Ali Dule, vecina ljudi ne zna koje su cene preko i ne prati to, vec samo hoce da kupe auto jer im je to potreba. I veruju u ono sto vide da pise na satu, tj misle da su kupili auto sa 100.000/150.000 km. Tako da da, vecina tih ljudi i jeste prevarena na kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Sirius9 said:

Kako se došlo do vin broja (predpostavljam broj šasije) za onog pikasa?

Predpostavljam da je neko otišao lično do prodavca i upisao pa posle proverio.

Otisao lik tamo ,pregledao auto,bio spreman da ga kupi i uzeo tom prilikom broj sasije da ga za svaki slucaj proveri i eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam kupio auto, i to dizlo, i još VW Golf 5, koji je 2005g, sa šatro oko 117800km na satu. Bio je najbolji od svih koje sam gledao, a takođe za 2005g i 2.0TDi najskuplji. I opet ima par sitnica da se srede, jer je to POLOVAN auto.

Zaista ne znam koliko je prešao. Znam da su zupčasti kaiš, španeri, vodena pumpa i PK kaiš najverovatnije prva ugradnja, marka je Contitech, OEM za VW, datum 2005g:

 

IMG_20190224_233056.jpgIMG_20190224_233219.jpgIMG_20190224_234109.jpgIMG_20190224_234125.jpgIMG_20190224_234146.jpg

 

Prodavac nije davio sa pređenim kilometrima, što me je obradovalo, i meni uštedelo živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, rkoma1986 said:

Posto je tema Dule vs ostali... :)

Ostali pisu kako je kupac prevaren jer misli da je kupio auto s malom kilometrazom, a Dule pise kako ti ljudi svesno kupuju auto sa vecom kilometrazom koja je vracena jer eto, ni preko nema ta kilometraza po toj ceni. Ali Dule, vecina ljudi ne zna koje su cene preko i ne prati to, vec samo hoce da kupe auto jer im je to potreba. I veruju u ono sto vide da pise na satu, tj misle da su kupili auto sa 100.000/150.000 km. Tako da da, vecina tih ljudi i jeste prevarena na kraju

Jesam li ja negde napisao da nisu prevareni? 

Kilometri se spustaju da bi vi bili zadovoljniji a ko nije lenj lako moze da proveri kilometre a pogotovo ovakav Picaso jer je Citroen umrezen. 

Ne moze na svim jer neki i nisu odrzavani u ovlascenom servisu ali na dosta njih moze. Poenta je opet u tome kako vecina pise kako se spusta kilometraza radi vece zarade a kako vece kad ne mozes takav auto sa tom vecom kilometrazom da nadjes za te pare koliko se prodaje kod nas sto samo znaci da se spustaju kilometri da bi se auto lakse prodao ili bar privukao kupac koji pati za dobrim i jeftinim autom a pritom ima internet i kao ne moze da proveri koliko se krece takav auto preko. 

Pisao sam cec da spustaju sa 180 na 160k km sto je meni smesno ali u okicama kupca je to druga dimenzija jer znas ti gde je 200k. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjao sam vise puta tako nesto u opisu oglasa.. Ljudi popizde sto ne mogu da prodaju auto sa pravih 250.000 zbog ovih sto im je na satu 150.000 a presli su 450.000, pa tako nesto napisu (ali i dalje ne spustaju kilometrazu sto je za respekt)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 9:15 AM, Dule 021 said:

Jesam li ja negde napisao da nisu prevareni? 

Prevareni jesu, pošto ih je prodavac prevario, onda je on .....?

 

Kažeš km se skida da bi kupac bio zadovoljan. Da li bi ti bio zadovoljan da odeš u neku auto kuću da kupiš nov auto, ali oni imaju samo test vozilo koje je prešlo 50000 km pa mu skinu kilometražu na 0 (nulu) da bi ti kao kupac bio zadovoljan, naravno cena je ista kao za stvarno nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, rkoma1986 said:

Vidjao sam vise puta tako nesto u opisu oglasa.. Ljudi popizde sto ne mogu da prodaju auto sa pravih 250.000 zbog ovih sto im je na satu 150.000 a presli su 450.000, pa tako nesto napisu (ali i dalje ne spustaju kilometrazu sto je za respekt)

E upravo i ja zbog toga trpim ali mirno spavam. 

Eto pre neki dan mi lik nudi zamenu za jedan auto i ja mu kazem posteno koliko km ima i nestao je. 

Ne znam zasto to opterecivanje kilometrima i sa strane jednih kao i drugih. 

Pa nije sve u kilometrima jer valjda ima nesto i u autu. Sta vrede mali kilometri kad ulje u tom autu je promenjeno jednom za 60k km a onaj sa 150k km ga je menjao na svakih 10k km. Ali kilometraza je cudo i pre ce se prodati ovaj sa manje km ako bi se pitala vecina. 

Imao sam takav auto gde je stvarno presao 65k km i to benzinac a ulje bilo crno jer verovatno nikad nije bilo promenjeno a auto nov. I sta se radi? Ispusti ulje i sipa novo da bi kupac bio zadovoljan jel tako? Jos se radilo o Corsi C 1.0 koja ima lanac pa se ni ulje nije moralo menjati posle kupovine jer je lanac bio dobar. 

A hocete mi objasniti jel i to prevara? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim jutros i novinama pustili buvu,valjda ministar za ekologiju da se  uvoz polovnih automobila ograniči na 10 godina starosti 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2019 at 10:24 AM, Dule 021 said:
Pa nije sve u kilometrima jer valjda ima nesto i u autu. . 


Naravno, tvojom logikom auto sa mnogo vise kilometara ima zdravije lezajeve, radilicu, karike,ventile i tako dalje....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponekad ima.

Ako je tebi isto kad se auto drnda po gradu 100k km i onaj sto je vozen na autoputu sa 200k km onda ne znam sta da ti kazem. 

Udji sedni otvori zatvori otvori zatvori prva druga prva druga kolona prva druga auto digao temperaturu pali ventilator gasis ga da bi posle 15 min opet sve ovo isto ponovio. 

Auto sa vise km upalis izadjes na auto put i u sestoj ga vozis maltene do krajnje destinacije gde izmenjas jos malo brzina a za svo to vreme si 2x otvorio i zatvorio vrata. 

Razlike ima je tako? 

A motor i kvacilo? Lezajevi i ostalo gde je vise trpilo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Dule 021 said:

Ako je tebi isto kad se auto drnda po gradu 100k km i onaj sto je vozen na autoputu sa 200k km onda ne znam sta da ti kazem. 

 

Pa naravno, u svakoj servisnoj piše gde se vozilo kretalo, pogotovo vozilo iz uvoza :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ženčetu već neko vreme tražim neki mali gradski prdavac. Ono što sam primetio jeste da se većina ni ne trudi da servisnu nalepnicu skine kako treba, čisto da informacije budu bar malkice verodostojne

 

a0115101a37a892167c5c6ffac4f50d6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, vagenovac said:

A isto tako je moguce da je onaj sa 200k drndan po gradu kao sluzbeno vozilo, a onaj sa 100k vozen dvaput nedeljno autoputem.

 

Ne treba od izuzetaka praviti pravilo, to je spin.

Ma da uzeo neko auto srednje ili vise klase da bi se vozao po gradu. 

Nisu oni balvani kao mi pa da uzmu BMW 5 ili Pasat pa da se voze po gradu. Kod njih se za grad uzima mali auto da se imaju gde parkirati. 

Cim vidite vecu kilometrazu na autu 2013 tj koji ima 4-5-6 godina znajte da je vozen na otvorenom a pogotovo st ne znam koliko puta moram da napisem da su sva ta kola iz uvoza a mlada od firmi. Samo izuzetno mali procenat je od fizickog lica a to vidite u saobracajnoj dozvoli. 

Ta ga firma nije uzela da se malo vozi nego da joj zaradi pare pa ga izmuzu do pred ulaganje i onda to dodje u Srbiju. Neki ce sluziti jos dugo a neki i nece i to je stvar srece. 

Eto moj brat vozi Mondeo koji sam mu prodao pre tri godine sa 315k km. Auto je 2009 i on je prvo negodovao a kad ga je provozao odusevio se i prvih 5000 km nije radio ni mali servis jer je imao ful servisnu knjizicu gde se videlo da je i ulje promenjeno a onda ga je vozio dve godine i tek tad uradio veliki servis. Za to vreme promenio je akumulator i zadnje plocice. Pali i radi kao prvog dana kad je dosao a sad ima 360k km. Gledam kad odlazi od mene i ne dimi tako da samo vi gledajte male kilometre. 

Ne kazem da nisu bolji ali ima i kad su gori. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet spinovanje besomucno.

 

Preko kupuju i fizicka lica automobile, nismo ni spominjali godiste.

Posto firme uglavnom menjaju vozni park na 4-5 godina jel to znaci da su svi oni polovnjaci sa 10g drndani po gradu od strane drugih-trecih vlasnika.

Ili je svaki auto 2009 sa 200k drndan po gradu, a samo auti od 400k 2009 godiste su vozeni na otvorenom?

 

E tako, sada razumem to rezonovanje.

 

200k je dobro samo za 2014, 2009 mora imati 400k da bude dobar, sa 200k 2009 je razdrndan po gradu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...