Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Da gledam dlaku u jajetu nikada ne bih kupio auto, a bogami i ne bi se ni oženio :lol:

Naravno da je sve stvar kompromisa.

Evo ja sam nedavno kupio Golf 5, koji je generalno bio u dobrom stanju, ali gume su bile loše, kočione pločice takođe, trebalo je da se rade veliki i mali servis...

Da sam to gledao ne bih ga kupio nikada, tačnije u tom slučaju ni jedan primerak ne bi valjao.

Konkretno, ovaj moj je malo vožen kod nas, ja ne mogu da razumem to da je neko takva stoka pa da tera pločice do kraja skoro, ali sam računao na to, da je sve za zamenu i da je auto kod nas malo vožen (nekih 7-8000km).

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko.jovanovic said:
Da gledam dlaku u jajetu nikada ne bih kupio auto, a bogami i ne bi se ni oženio default_laugh.png
Naravno da je sve stvar kompromisa.
Evo ja sam nedavno kupio Golf 5, koji je generalno bio u dobrom stanju, ali gume su bile loše, kočione pločice takođe, trebalo je da se rade veliki i mali servis...
Da sam to gledao ne bih ga kupio nikada, tačnije u tom slučaju ni jedan primerak ne bi valjao.
Konkretno, ovaj moj je malo vožen kod nas, ja ne mogu da razumem to da je neko takva stoka pa da tera pločice do kraja skoro, ali sam računao na to, da je sve za zamenu i da je auto kod nas malo vožen (nekih 7-8000km).


Sta te to cudi, ljudi su teski indijanci. Tera se dok ide a odrzavanje se svodi na servis kad stane negde auto. Kod vecine je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Joker said:

Kupcima bi bilo dovoljno da znaju da to što kaže prodavac je 100% tačno.

Samo to. 

Upravo ovo a ne da se magarac reklamira kao boing 747 i prodaje po ceni lipicanera.

 

Zahtevni kupci su zapravo "zahtevni" jer više cene svoj rad tj. duže im treba da sakupe iznos potreba da se kupi neki OK auto, recimo 5K€, i znaju da ako ih domaći prevarant, pardon, diler zavrne za auto moraće godinama ponovo da štede ne bi li sakupili neki iznos dovoljan za, opet, OK auto, zato kad ideš da kupiš moraš da otvoriš četvoro očiju i gledaš u šta ćeš da zgaziš...

Da meni 5K€ padne s neba za 6 meseci ne bi uopšte bio zahtevan kupac, za mesec dana bi uzeo auto koji mi se najviše sviđa i ne bi uopšte brinuo jer najviše što mogu da izgubim je 6 meseci...

 

Sve u svemu dobro je što tema postoji, internet nažalost nema miris pa nije tako lako otkriti smradove...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2019 at 1:08 PM, Sirius9 said:

Ako je njega neko prevario (što čisto sumnajm da je slučaj jer koliko sam shvatio čovek je poznati preprodavac tako da dobro zna sve cake "biznisa") to nije

nikakvo opravdanje da on dalje vara druge. :angry:

Kao što sam pre neki dan rekao, ima isti prodavac još oglasa, i na njima je upisana kilometraža koja se slaže sa kilometražom u proveri, a koja je i još veća nego na onom Cliu. Da se bave vraćanjem kilometraže, realno bi bilo očekivati da to urade i na ostalim modelima u ponudi, a naročito na onima koji su prešli više od tog Clia. Ima u ponudi model sa malo preko 250.000 km, ima još jedan sa nepunih 200.000...jedan auto u SRB na oglasima mu ima za 2.020 km veću kilometražu nego u Švedskoj...i kad pogledaš od koje auto lizing kuće je kupljen konkretan auto i njhovu adresu, i pitaš Google koliko ima km vožnje do Beograda, dobiješ računicu da je na km iz Švedske dodat put iz Švedske do Srbije, pa još plus nekih 200 km. Zbog toga sam sklon da poverujem u prodavčevu verziju priče oko Clia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraj krajeva koliko kosta takav Picaso 2015 sa tih 100k km manje u Holandiji? 

U Holandiji se kola enormno mnogo voze i imaju kilometraze vece gotovo od svih ostalih drzava a pritom su neverovatno sacuvana kola jer imaju manje temperature i duge relacije i onda se mnogi upecaju na estetiku. Doduse budu to dobra kola ali mnogo njih je ostalo na putu dok su dovozili neka kola iz Holandije jer crkne turbina u toku puta. 

Edit: Moram da dodam da su troskovi za taj auto oko 2000€ a onda se mora dodati jos i necija zarada. 

Evo upravo gledam na holandskim oglasima cifre i ovakav Exclusive sa kilometrazom oko 100k km i sa 2.0HDI motorom krece od 13800 pa onda idu na gore i to opusteno se krecu oko 15000-16000 na koje bi jos trebalo dati tih 2000 plus necija zarada. 

Sad se postavlja pitanje da li bi mi ovde u Srbiji dali vise tih 3000-4000€ zbog tih 100k km manje. 

Ja vec znam rezultat. 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i linka:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13466556/citroen-c4-grand-picasso-20hdi-exclusive
image.thumb.png.5a17cf5d65ef7c2bc98e5dcb93cf3720.png

 

i kilometraza na PA: 96584 km

i na satu:

 

a5df7124ff75-1920x1080.jpg

 

@Dule 021 po ne znam koji put, nije pitanje koliko takav auto sa 95k km kosta gore (da slazem se kosta vise nego ovaj sigurno), vec potreba da se obmanjuje i laze zarad podizanja cene automobila odnosno vece zarade

 

Evo npr isti model auta sa 100k vecom km (pitanje koliko je i ona tacna ali ajd sad):

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13815213/citroen-c4-grand-picasso-7-s-hdi

 

image.thumb.png.3eacd0b8a37bfdd282ae5501d2596561.png

image.thumb.png.77f4cf6a594f1a405bfc4b666cf5abf9.png

 

...je verovao ili ne cak 6000 evra jeftiniji 

 

Naravno, ovo je na prvu loptu, nisam uzeo u obzir opremu i slicno, ali oprema ne utice toliko na cenu auta (ne moze biti npr 60% skuplji polovan auto zato sto je opremljeniji).

 

Aj sad, reci mi, zasto se ovaj prvi ne prodaje za npr 8000 evra sa pravom km? Verovatno jer mu se ne isplati i nema zaradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio pri kompjuteru,evo sad dodjoh

Likovi ladno spustili kilometrazu i napumpali cenu nadajuci se da upecaju nekog sto ce im verovatno i poci za rukom.Decko sa drugog foruma gde sam video ovaj primer je malo vise tehnicki potkovan,platio izvesnu cifru da proveri auto po broju sasije i evo rezultata.Po meni ovo je za inspekciju ili policiju ili tako neki organ jer je sve crno na belo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andreja ako su tebi ova dva auta ista onda sta reci. 

I da li je ovaj drugi iz Holandije? 

Sigurno nije jer tamo kostaju vise a vec sam objasnio kolike su dazbine da se uveze. 

Sa tom cenom se postavlja pitanje da li su ti kilometri pravi jer verovali ili ne moze taj auto 2015 godiste da ima i preko 300k km i zad se dobija ovakva cena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, andreja.micovic said:

isti model auta

Isti model auta :) 

Nisam rekao da su isti vec isti modeli. Da li prvi svojom pojavom, opremom i km opravdava razliku od 6000 evra? 

 

Kao sto je i prvi ekstrem sa cenom, tako sam i ovja drugi nasao. Gledao sam samo model, godiste i km jer se to prvo gleda kad se kupuje auto (uz cenu), pa sve ostalo redom ako prodju ovi prvi uslovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako.

Eto ti si andreja  ozbiljan kupac i resio si da ne das te pare "prevarantima" i hoces sam da uvezes Citroen Grand C4 Picaso 2.0HDI 2015 sa oko 100k km.

Evo posto "znas" da neko zaradjuje ogromne pare a neko je skroman ajde ti sad nama nadji link  ka autu  o kakvom pisemo i da nam dokazes za koliko bi ti uvezao taj auto.

Znaci niti trazim nesto nenormalno niti  te sputavam da to ucinis.

Samo jedan link ka oglasu bilo gde u Evropi i da kad se dodaju troskovi od 2000€ da imamo konkurentnu cenu i da kazes i ti i svi ostali kako se zaradjuju ogromne pare  na takvom autu kad stavis cenu od 13900.

Cekamo s nestrpljenjem a imas eto citav dan da nam okacis taj oglas iz inostranstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, iggyboy said:

Samo 100000 spustili

@iggyboy druze, placa li se za ovaj report?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Dule 021 said:

Evo posto "znas" da neko zaradjuje ogromne pare

Ni u jednom postu na ovoj temi nisam napisao ovo da znam. 

 

ali sam napisao:

1 hour ago, andreja.micovic said:

potreba da se obmanjuje i laze zarad podizanja cene automobila odnosno vece zarade

potpuno 2 razlicite stvari jer se cena formira i u zavisnosti od km (pogotovo kad ta razlika bude 100000+ km). 

23 minutes ago, Dule 021 said:

Samo jedan link ka oglasu bilo gde u Evropi i da kad se dodaju troskovi od 2000€ da imamo konkurentnu cenu

Ne treba biti dovoljno pametan da se shvati da su dobri automobili napolju na ceni i da su skuplji nego ovde npr
image.thumb.png.dcbbdd6a40e6384f4d6d202aa827d21a.pnghttps://www.autoscout24.com/offers/citroen-grand-c4-picasso-bluehdi-150pk-business-6-maanden-garantie-en-uitge-diesel-grey-28032ea0-e334-4430-ad8f-b894a2a8fee8?cldtidx=1
 

ili (nije NL vec DE)

image.thumb.png.081b1b369cb1b11ebacfd8740c89d6bf.png

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=275322995&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=5900&makeModelVariant1.modelId=43&maxFirstRegistrationDate=2015&minFirstRegistrationDate=2015&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&fnai=prev&searchId=c563180d-cdd9-fa06-6f1a-894ecaea8356

 

Ovo su sajtovi koji su nama dostupni kao i PA tako da ono sto ocekujes od mene znas i sam da ne postoji.

 

Ono sto meni vredja inteligenciju od strane prepodavaca automobila je njihov stav i "sposobnost" da napolju nadju auto sa malom km, u odlicnom stanju, neudaran, sa svim odradjenim servisima i da ga prodaju po ceni manjoj nego sto takav kosta preko (dakle sa sve troskovima uvoza).

 

Opet bih se vratio na svrhu ove teme i njeno postojanje a to je da preprodavci automobila bilo ovde, bilo preko svesno spustaju km kako bi prikrili stvarno stanje vozila jer sa manjom km vozilo vredi vise u odnosu na identicno vozilo sa vecom km. A zatim, vozilo sa manjom km se brze proda, iako je to samo broj.  

Dakle, preprodavci svesno obmanjuju kupce kako bi brze, jace, bolje, skuplje prodali auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Zan Batist said:

@iggyboy druze, placa li se za ovaj report?

da, ne znam detalje ali znam da moze da se plati i proveri auto detaljno po broju sasije

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, iggyboy said:

ttr003.jpg

kako si ti dobio ovaj podatak? fri ili platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakuvava se. :lol:

Znaci onaj jadnik sto prodaje Picaso za 7990€ takodje ima zaradu iako je stavio 190k km a ti andreja ne mozes da nadjes takav auto ispod 13k preko bez dazbina i troskova?

Koliko je onda taj presao?

Milion? 

Ti si ga poturio i rekao kako je onaj od 13900 nerealan i kako je ovaj realan a onda spominjes kilometre. Eto otvoreni su kilometri i daj ga sa pola miliona ako hoces ali da se uklopi u cenu. Nema ga.

To znaci samo da ne treba formirati cenu na osnovu jednog primerka  jer on nije merodavan ko zna iz kog razloga.

Ja licno u mnogo slucajeva platim kola vise nego sto pocinju kod nas na oglasu i ne obazirem se na njih jer  shvate ljudi na kraju sta je dobro a sta ne.

Eto skolski drugar je trebao da kupi od mene BMW 520d 2006 sa 163 ks  a koji ima pravih 311k km a za taj motor se zna da moze da predje ogromne kilometraze bez izrazenih problema medjutim on ode i kupi 520d restajling  mladji dve godine ali sa motorom od 177ks za iste pare. Polakomio se kako dobija restajling i mladji dve godine a nije se zapitao zasto.

Pre dve nedelje stize mi poruka od njega da ima problem s motorom i da mu je pukao blok izmedju drugog i treceg cilindra i sta da radi jer presao je svega 1500 km a kupio ga je od dugogodisnjih vlasnika  koji su prijetelji njegove zene. Cilja na to da mu priznaju kvar  a tu nema  prave popravke osim da se uzme drugi blok koji bi se carinio al takav kosta kao stranac  1300€ pa carinjenje pa ugradnja  pa ruke majstor ai nov lanac  jer mora da se menja kad je vec sve skinuto jer stoji od nazad i zbog njegove zamene se mora vaditi motor dok kod mene je s prednje strane i menja se normalno bez vadjenja.

Jos se samo jednom pokazalo da  se ljudi stiskaju s cenom i da gledaju ono jeftinije  a posle kuknjava.

E sad se zapitaj zasto porediti ovaj Picaso od 7990 sa onim od 13990 jer treba razmisliti koliko je onda ovaj presao ako onaj skuplji ima 190k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Dule 021 said:

zasto porediti ovaj Picaso od 7990 sa onim od 13990 jer treba razmisliti koliko je onda ovaj presao ako onaj skuplji ima 190k km

Ne poredim ja ta 2 auta niti kazem da ovaj od 13000 vredi 8000, konstantno masis poentu, slucajno ili namerno.

 

Zasto, ako je posten prodavac, na ovom od 13000 evra ne stavi pravu km? Auto ako je dobar i odrzavan vredi toliko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa odgovor ti se sam namece i potvrdjuje ono o cemu ja pisem.

Da bi ga lakse prodao.

Ta kilometraza za taj motor je smesna  ali ne voli narod da vidi kilometrazu blizu 200k  a auto star 4 godine.

To je automatski odmah hajceno i gazeno a nemaju pojma da je to vozeno na autoputu dok ima te kilometre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamene teza i spinovi, nije bitno da li taj motor moze da predje milion ili pet miliona, bitno je da sa 200kkm osetno manje vredi nego sa 100kkm, kao sto i sa 100kkm osetno manje vredi nego sa 0km.

 

Dakle cista prevara radi zarade.

 

Nemam ja nista protiv auta od 200k, ali bih se osecao kao magarac da auto od 200k platim kao auto od 100k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...