Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

8 minutes ago, rkoma1986 said:

Zato kazem, mozda je i njega neko prevario :)

<_<

Ako je njega neko prevario (što čisto sumnajm da je slučaj jer koliko sam shvatio čovek je poznati preprodavac tako da dobro zna sve cake "biznisa") to nije

nikakvo opravdanje da on dalje vara druge. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo auto od uvoznika, oprao i oglasio dalje. Sigurno mu nije proveravao km a ne verujem ni da je vracao. Ne branim ga, ne poznajem coveka nego pretpostavljam da je tako :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglas sa Foruma je obrisan uz saglasnost postavljača oglasa.

''Milos66'' nije ni druga ni treća ruka jer on direktno ne prodaje auto. Automobile prodaje član njegove familije, i prva je ruka, tj. direktno uvozi automobile i prodaje ih u SRB.

 

Renault Clio u svim papirima, uključujući i carinske, imao je upisanu kilometražu sa kojom je bio u oglasu. Njihov je stav da su i oni prevareni.

Pored tog auta, postoji još automobila iz Švedske koje trenutno prodaje njegov član familije (skupljih od tog Clia), i u oglasima za njih je upisana odgovarajuća kilometraža (na osnovu provere na sajtu za aute iz Švedske).

Pošto imamo dve teme na kojima ide ista priča, sve će biti spojeno ovde.

 

Hronologija:

17.03.2019. u 00:43 dobijam info o oglasu za Clio.

- 01:30 postavljam taj info u temi na kojoj smo. Trebalo je vremena da se sve prekuca, linkuje.

- 01:36 pitam Miloša šta želi da uradim sa oglasom na Forumu, kažem da bi možda trebalo skinuti oglas.

- 07:54 Miloš se saglašava sa tim da se skine oglas, i daje podatke o drugim automobilima u ponudi kojima je kilometraža ok, navodi da će sad i oni znati bolje da provere aute.

- 08:09 oglas se sklanja sa Foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kao što sam malopre napisao, direktan je uvoz u pitanju.

Nije nikakva druga, treća ili peta ruka... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, neshaoct said:

Pošto imamo dve teme na kojima ide ista priča, sve će biti spojeno ovde.

Spojeno. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite ovakav sistem u Nemačkoj, ili drugim zemljama odakle se uvoze automobili. Sve informacije u dva klika, ne znam kakva je situacija sa arhivom polovnih automobila, dokle sadržaj prodatog vozila ostaje u njihovoj bazi podataka..

 

U potrazi sa polovnim automobila, iz dana u dan sve više gubim nadu, razočaran sam postao virtuelni inspektor uvezenih automobila, neverovatna je količina potencijalno prevarenih mušterija..

Edited by geler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, vidi se da je ovo neki nevešti šveđjanin 100%, mora da je juče došao u Švedsku pa ne zna šta se sve beleži od podataka o autu :sick:

 

5 hours ago, geler said:

U potrazi sa polovnim automobila, iz dana u dan sve više gubim nadu, razočaran sam postao virtuelni inspektor uvezenih automobila, neverovatna je količina potencijalno prevarenih mušterija..

 

Isto i ovde, već mesecima gledam, već je počeo proliv da me hvata kad vidim naslove oglasa tipa: "Golf 5 1.9 tdi 2005 NOVVVV" a auto 19 godina star sa 170K+ kilometara, šta je tu novo jbt-e lebac, ili kad kaže "Još nije ni razrađen" a na satu 80.000 kilometara !!! odma znaš da je prodavac poštenjačina u PM a što je najgore 90% oglasa su takvi. Ili kad napišu "nov trap, novi diskovi, novi zglobovi.." to je sigurno menjano jer je izašlo iz garancije, jer u Srbiji svi održavaju automobile po PS-u...

Situacija je postala toliko apsurdna da slobodno može i treba poći od predpostavke da je svaki prodavac kriv dok ne dokaže suprotno. Nije ni čudno jer ne postoje zakonske sankcije za ovakvo ponašanje pa svako može kako hoće da izmišlja podatke o kolima, priča kako je redovno sve servisirano, menjano ovo i ono iako nema dokaza da zaista jeste isl... A nemožeš uzeti novi auto jer je potrebno štedeti 20 godina da bi uzeo auto ispod 15K€ :sick:

 

 

Inače kad sam napisao da je oglas obrisan mislio sam na PA jer sam tamo gledao. Mogao je samo da promeni podatke u oglasu, stavi realno stanje ali onda bi morao da spusti cenu što naravno neće, ovako će sačekati 2-3 nedelje da ljudi zaborave, napraviće nove slike i okačiti ponovo oglas po prvobitnoj ceni od 7.500€+ sa istim, lažnim podacima i čeka žrtvu da se upeca...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, gore navedeni sajt radi. Komsija dovezao pasata iz Svedske i stvarno po broju tablice sve se poklapa.
Kupovina automobila u Srbiji je Sizifof posao. Najbolje varijante od 1. vlasnika da je kupljen ovde ili od nekog ko je vec kupio uvozno auto a prethodno ga dobro proverio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Sirius9 said:

Isto i ovde, već mesecima gledam, već je počeo proliv da me hvata kad vidim naslove oglasa tipa: "Golf 5 1.9 tdi 2005 NOVVVV" a auto 19 godina star sa 170K+ kilometara, šta je tu novo jbt-e lebac, ili kad kaže "Još nije ni razrađen" a na satu 80.000 kilometara !!! odma znaš da je prodavac poštenjačina u PM a što je najgore 90% oglasa su takvi. Ili kad napišu "nov trap, novi diskovi, novi zglobovi.." to je sigurno menjano jer je izašlo iz garancije, jer u Srbiji svi održavaju automobile po PS-u...

Situacija je postala toliko apsurdna da slobodno može i treba poći od predpostavke da je svaki prodavac kriv dok ne dokaže suprotno. Nije ni čudno jer ne postoje zakonske sankcije za ovakvo ponašanje pa svako može kako hoće da izmišlja podatke o kolima, priča kako je redovno sve servisirano, menjano ovo i ono iako nema dokaza da zaista jeste isl... A nemožeš uzeti novi auto jer je potrebno štedeti 20 godina da bi uzeo auto ispod 15K€ :sick:

 

 

Inače kad sam napisao da je oglas obrisan mislio sam na PA jer sam tamo gledao. Mogao je samo da promeni podatke u oglasu, stavi realno stanje ali onda bi morao da spusti cenu što naravno neće, ovako će sačekati 2-3 nedelje da ljudi zaborave, napraviće nove slike i okačiti ponovo oglas po prvobitnoj ceni od 7.500€+ sa istim, lažnim podacima i čeka žrtvu da se upeca...

Katastrofalna situacija, nisam perfekcionista, vozim golfa dvojku i imam 20 godina, godinu dana tražim automobil, ali uopšte ne mogu da zatvorim oči i da iskeširam 3-4 hiljade evra za neku lešinu, a u poslednje vreme i savršen polovnjak može udariti po džepu sumanutu cifru za moguće kvarove, golf je 1986 i sve se bojim da ću postati ponosno vlasnik nekog iz 1992.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, neshaoct said:

...Njihov je stav da su i oni prevareni.

- 07:54 Miloš se saglašava sa tim da se skine oglas, i daje podatke o drugim automobilima u ponudi kojima je kilometraža ok, navodi da će sad i oni znati bolje da provere aute.

 

kakva je ta Jevropa, puna Soroša i Amerikanaca koji nas varaju a mi jadni, časni i bedni :D

 

A moje mišljenje je što više gledam B klasu auta a pregledao sam do sada jedno 7-8 automobila od Nove godine,  u ovoj količini polovnih leševa, gde jedan star 13-15 god košta 2-2500e a novi iste klase 10 000e, nije loše ni uzeti novi

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tacno je to, donekle, jer taj novi od 10k nije za svakog. To je za ljude koji se voze do posla, prebace od tacke A do tacke B, bez ikakvog uzivanja, komfora u voznji, a ko voli automobile, da vozi, uziva, taj ne bi mogao da podnese taj nov ni mesec dana :D ispricana prica x puta
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da se nisam pomirio da 5 godina star auto iz uvoza po default-u ima 200k km, nikad ne bih ni kupio auto. 

Čak sam, kada sam uzimao svoj auto nedavno bio sumnjičav i za tu kilometražu, ali srećom sam proverio u BMW-u, i u njihovoj bazi se sve poklopilo u km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, MS PK said:

Pa tacno je to, donekle, jer taj novi od 10k nije za svakog. To je za ljude koji se voze do posla, prebace od tacke A do tacke B, bez ikakvog uzivanja, komfora u voznji, a ko voli automobile, da vozi, uziva, taj ne bi mogao da podnese taj nov ni mesec dana :D ispricana prica x puta

 

uživanje -- > u mnogo slučajeva patnja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2019 at 10:48 PM, geler said:
Katastrofalna situacija, nisam perfekcionista, vozim golfa dvojku i imam 20 godina, godinu dana tražim automobil, ali uopšte ne mogu da zatvorim oči i da iskeširam 3-4 hiljade evra za neku lešinu, a u poslednje vreme i savršen polovnjak može udariti po džepu sumanutu cifru za moguće kvarove, golf je 1986 i sve se bojim da ću postati ponosno vlasnik nekog iz 1992.... 

Nemojte tako, nije bas toliko crno. Tom logikom se ne isplati ni zeniti dakle, biti svestan da polovnjak jeste polovnjak i da ima rizika koji se povecavaju sa km i godinama ali daleko od toga da se ne moze pazariti normalan auto koji uz odredjeno ulaganje moze lepo sluziti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako sa svog brda drugačije vidi. 

Neki su 100% bez alata da auto procene, provere, preispitaju vrednost, pa je kupovina polovnjaka često lutrija. Drugi pak suviše duboko idu u analizu, očekuju previše ili jednostavno ne nailaze na dobar primerak u moru (losih) polovnjaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno! Stoji da svi sminkaju vozila ali musljenja sam da i kupci imaju dosta nerealna ocekivanja. Ne mislim ninakoga konkretno odavde, da ne pocinjemo neku raspravu bezveze :D
Ja sam skoro prodao poznaniku auto i jedinu zamerku koju je nasao je to sto slini na poklopcu motora. Kaze tebi je to mozda sitno ali ipak ulaganje je. Doduse nije to dihtung od 500din , posao je mozda vredan 50eur uz veliki servis ali brate..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ono sto sam ja ranije pisao ovde, a mnogi tupili K....ne moze ovde lancia delta 2.0mjt da bude 5000 evra i 180000km 2009g. a u italiji ista ta delta sa 180000km da bude 7000...

ta delta sa oglasa kod nas je mnogo vise od 250000km i verovatno losijom opremom...ja ih i sada gledam na italijanskim forumima, kada neko od clanova izbaci na prodaju, ukucas tablice sve se poklopi u km, a stavi cenu 7600 evra...a onda ti dodje neki nas pametni, uveze i prodaje za 5000 evra...

 

evo i primer: tamo je 6500, nece ti je italijan dati za 3000 sigurno...ali pak nasi strucnjaci odu na neku carinsku ispostavu i kupe sa kamiona ili ispod kamiona, auto sa pravih 130000km i cenom nizom nego u italiji...

https://www.automobile.it/monteforte-irpino-lancia-delta-1-6-mjt-dpf-oro/130618309

sasasasa.jpg

ewewewew.jpg

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, šta sve neću ovde da pročitam... i to ne po 100-ti, već 1000-ti put. 

Suština je da su svi po malo u pravu ali isto tako je suština da se mora baratati informacijama i pogledati i jedna i druga strana...

 

Kupac ne može da kupi besprekoran primerak za šaku evra (osim u retkim i čudnim slučajevima), trgovac ne može da uveze besprekoran primerak ispod cene (osim u retkim i čudnim slučajevima), prodavac (svog ličnog vozila, ne trgovac) očekuje nerealnu cenu za svoj auto, preprodavac uvek laže (osim u retkim i čudnim slučajevima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Kupovina je stvar gomile kompromisa, sa jedne strane su preprodavci namazani, a sa druge kupci nekad imaju nerealna ocekivanja.

 

Recimo sto kolega iznad ima problem da zameni golfa2, naravno razumem da bi hteo najbolje za svoje novce, moze recimo uzeti za tu cifru do 10g star auto iz punto klase sa proverenom kilometrazom do 100.000km i u dobrom stanju za 3-4k evra sa slabijim benzincem i sa slabom opremom.

 

To nije dovoljno dobro jer bi se kupovina resila, ako se hoce veca klasa, jaci motor, jaca oprema onda ce da ide direktno na racun kilometraze, stanja, godista, to opet ne valja.

 

Mozda sam malo karikirao, ali poenta je jasna, kompromisa mora biti osim sto bi kolega iznad rekao u retkim i cudnim slucajevima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...