Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

16 hours ago, djomla said:

Samo jedno pitanje, nešto ne kapiram.
Ako bi neko radio full pošteno, propao bi, ali neko ko je samo 2 puta skinuo km ne propada, ostalo sve radi full pošteno? emoji848.png

 

E evo vam dokaza koliko vi ne citate i ne shvatate  sta ja pisem.

Da si citao  kao sto nisi tj jesi ali ne moze to da udje u glavu, jer je takva situacija u Srbiji i ako ste primetili sve vise ljudi  na pesackim stazama ide kontra stranom, skontao bi da ja ne uvozim automobile nego ih kupujem ovde u Srbiji od velikih uvoznika. Objasnio sam vec  moj sistem rada i samo tako uspem da uzmem dobre automobile.

Drugo,da li si ti primetio ovde na oglasima da sam ja okacio vise automobila i da uglavnom imaju preko 200k km pa cak i 311 kao onaj BMW 520d?

Jel ti ne vidis  da se to debelo razlikuje od onog o cemu trenutno pisemo a neki lupaju gluposti?

Oisemo o kilometrima od 150k km i to onih pravih  i da covek kad bi uvozio takva kola bi ubrzo propao ako radi sva takva kola jer jednostavno konkurencija sa smanjenim kilometrima bi ga unistila. 

Znaci mora da ima i one  sa vise km koji su u nabavci povoljniji pa samim tim i u Srbiji i tako ce da ga proda.

Ja u gomili automobila  uzimam one koji vrede  a vec sam napisao da stigne ponekad i 5-6 kamiona sa 50-60 automobila i da ja ne kupim ni jedan jedinstveni jer  su uglavnom krsevi a oni kji vrede ponekad budu preskupi i mene tu nema.

Evo primera od pre 20-tak dana.

Ponudio mi je uvoznik perfektan Stilo 1,6 16V 2005 sa originalnih 100k km a koji je bio u dolasku. Ja sam ga rezervisao iako nisam dobio cenu ali gledajuci oglase  cena je izmedju 1500 i 2000 i ja sam unapred  nekolicini ljudi nudio ovaj Stilo za 2000 i generalno niko nije odreagovao jer im je bio skup ali ajd sacekacu cenu pa da vidim da li cu moci da budem i povoljniji. Dosao Stilo i zaista sem par sitnih grebiva na zadnjem braniku nema  sta da mu se zameri a enterijer je u stanju kao da je presao 20k km. Cena prava sitnica 1950€ i gde sam tu ja? 

Odustanem jer nema matematike a to mi je potvrdilo i tih 3-4 potencijalna kupca koji nisu odreagovali na cenu od 2000 iako su videli na slikama da auto izgleda  izuzetno  dobro i ima ful servisnu knjizicu a takodje i po proveri po tablicama se sve uklapalo.

Dzaba ljudi sta vi pricate i pisete kad eto dokaza sta volite da kupite.

Puno vam je 2000 za auto sa 100k km ali cete vrlo rado da kupite onaj sa 300k ili vise smanjen na 180k km za 1500-1600.

E zato znam  o cemu pisem kad vas ovde prozivam jer ja to dozivljavam evo 16 godina i gledam kako jedno pisete a drugo radite.

Sto je najgore ne desava se to svih ovih godina  u tolikoj meri ali poslednje 3 su neverovatne.

Hocete jos primera?

Evo jos jednog od pre neki dan.

Imam motocikl Suzuki SV650S 2007 u top stanju jer ima svega 11k km a pritom je i iz svajcarske koju cenite.

Na oglasima je cena 3400 i pre neki dan zove lik  i pita koja je poslednja cena i ja mu rekao da da ponudu i on pocne da se pravda kako se to tesko prodaje i tako te gluposti i odvali 2800. Leb ti biiip spusta cenu 600€ na vozilu od 3400!!!!!

Samo sam mu rekao da ga sam uveze za te pare sto ce biti nikad jer nisu preko bas tako sisali vesla.

Ono sto je cinjenica za inostranstvo je da se pojavi s vremena na vreme bas povoljan primerak ali vi do njega nikad necete doci jer tamo postoji dezurna ekipa  srba,hrvata,bugara,rusa,turaka koji takodje prate te oglase i kako iskoci takav oglas oni odmah zovu i kupuju taj auto a dok vi dodjete iz Srbije  tamo to je citava vecnost jer u ovom poslu  brzina je vrlina.

Tako nudim nekim forumasima koji takodje istrguju ponekad neki auto i kazem im da brzo reaguju jer ima ostalih koji  takodje mogu da uzmu takav auto i oni nenavikli na ovakv posao i brzinu zovu posle dva dana da kazu da hoce da uzmu taj auto. I ja im samo kazem  da se auto prodao jos onaj dani zasto nece da slusaju kad im kazem da moraju brzo da reaguju.

E tako neki ovde sede na usima kad ja nesto kazem tj napisem i nece da prihvate surovu istinu u koju sam daleko upuceniji od velike vecine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshaoct said:

Tačno. Kao što su i drugi ljudi već rekli, stanje je takvo, a krivi su oni koji su formirali tržište polovnjaka.

Sada i da neko hoće da uđe na tržište sa ciljem da bude pošten u tom poslu, pri čemu mislim na onaj deo tržišta gde je oko 85% kupaca (stariji euro3 i euro4 polovnjaci) u SRB - ne može da radi pošteno i opstane. Ne može da radi pošteno jer ako stavi prave km - retko ko će ga zvati, prodaja će ići veoma sporo čak i ako njegovi auti budu najjeftiniji u oglasima. Narod je ''navikao'' da kupi starog dizela sa 150-200k kilometara i sad ga 'ebi :D:D džabe što si napisao 400k kilometara i stavio najmanju cenu.

 

Iako se ovde najviše priča oko kilometraže, da li je jednaka prevara kad se kupi slupan auto tamo negde, popravi u SRB i naravno kupcu ne kaže da je auto bio havarisan? Da možda to nije i teža prevara, jer jednom ozbiljno polupan auto se prilikom sledećeg sudara nikako neće ponašati (saviti) onako kako treba, nego će biti znatno veća opasnost za putnike? Bio je na Forumu slučaj čoveka koji je kupio novi Bravo, vozio par meseci, nešto čačkao oko zadnjeg branika, kad ono...ispod branika nema šine. Vraćena kilometraža će dovesti do češćih i skupljih kvarova, ali ovakve stvari dovode do opasnosti po život putnika, a ne samo po njihov džep.

Ili, da li je jednaka prevara kada se kupi tamo negde auto koji je prezupčio, ili sa neispravnim menjačem, ili sa bilo kojom drugom većom havarijom koja se tamo ne isplati sređivati na autu od 10+ godina, sredi se onda u SRB uglavnom sa delovima sa otpada, i onda kupcu naravno ne govori da je auto bio neispravan i popravljen sa polovnim delovima? Ima onih koji su baš bili neispravni i ne može da se sakrije da je svašta nešto rađeno...tim autima onda u opisu oglasa sa placa piše kako je ''urađen mali i veliki servis''.

Pa dobro to je stvar izbora da li si posten ili nisi. Nigde ne pise da MORAS da se bavis uvozom automobila pa eto siroma posto drugi varaju prisiljen je i taj neko novi da bude prevarant. Ima bezbroj drugih vidova trgovine nisu automobili jedino cime se trguje i jedino sto se uvozi. :)

 

To je samo izgovor prevarantima i jajarama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle mi ne čitamo i ne kapiramo i sl.
Sve to što si napisao, cenjeni kolega, nema apsolutno veze sa mojim pitanjem, no dobro.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko.jovanovic said:

slomio sam nogu pre 20ak dana pa sam indisponiran malo. 

onaj gore sve vidi, to je kazna bozija zbog odlaska iz fiat grupacije!!! amin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ni ovo biiip gde mi preko tablica proveravamo km nije nikakav garant. Evo primer, kupuje covek auto i po broju sasije proveravamo km u porseu...automobil je prvi put usao usao u ovlasceni servis sa 130 ili 150 hiljada km (ne secam se tacno) nakon tri godine od momenta prodaje. I ko sad moze da garantuje koliko je on presao stvarno za te tri godine? U pitanju je automobil iz Italije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto tako moze i da se dizu kilometri da bi se naplatilo gorivo jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, dekirs said:

Na sve to, vracate kilometrazu i lazete narod. 

Eto vidis kako ja vama ovde kazem VI pa ste vi zbunjeni koji to VI e tako ja mogu da kazem kome ti to kazes da vraca kilometrazu?

uvek cu ja biti  s druge strane a vi sa vase i necemo se razumeti sve dok vi ne dodjete na moju stranu jer ja sam bio na vasoj i znam kako je i vama ali kako je i meni. 

Uostalom koliko nisi u pravu govori cinjenica da ja posle 10 godina ponovo pocinjem da sviram jer u ovom poslu nema buducnosti. 

Mozda i ima ali za one koji varaju i koji smesno zato plate kola jer imaju ogromne kilometraze ali ko hoce da radi posteno za njega leba v

sve manje ima a vi samo i dalje trtljajte i pametujte. 

Sto se tice cene i Delti jel vi ne mozete da suvatite da svako od prodavaca trazi vise da bi mogao da napravi korekciju? 

Eto sad su dosli do cifre koja je blize prodajnoj i kod takvih kola ko hoce da uzme moze da se napravi takva cena da se cak ide i u minus ali to ne znaci da ce biti enormnog spustanja jer ako je vec napravio korekciju od 600€ tu ce biti jos 500 i mozda mali minus ali ce se izvuci vecina para i negde dobijes a negde izgubis se potvrdjuje kao odlika posla. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i činjenica je da prodavci spuštaju km kako bi podigli vrednost tom konkretnom autu i primerku kako bi ostvarili bilo kakvu zaradu iako znaju i svesni su da ne vredi ni približno toliko. Već prevarom ostvaruju dobit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što je u vezi toga koliko može da se spusti cena polovnjaku, kao i oko zamena auta, sada je u odgovarajućoj temi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75649-koliko-može-da-se-spusti-cena-polovnjaku-novom-autu/&do=findComment&comment=1476810

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam primer od pre pola sata gde mi je ponudjen ovaj Infiniti. Auto ima zeljenu kilometrazu od svega 103k km ali.....:)

plus danas se u poreskoj upravi sretnem sa radnikom jednog velikog placa iz Sapca i kazem mu da i ta kola sa lizinga mogu da imaju manje km jer poslednji servis je upisan u servisnu na npr 165k km a od tada je proslo jos 9 meseci a s obzirom da je auto star 3 godine ispadne da je prelazio 55k km godisnje sto bi znacilo da je za tih 9 meseci mogao da predje oko 40k km a oni vrate na 170k i slazu za 35k km koji se ne mogu proveriti ni u ovlascenom servisu. Naravno ovaj se nije nista uzbunio povodom toga svestan da je to cinjenica

 

512754BF-E7C5-465F-A1B5-45515D09EA66.jpeg

41DFE379-8FF3-41CF-9139-0FA62407308B.jpeg3EBDF5A4-7330-4C1A-AAA0-A0B64B771FB7.jpegDDCB1C6A-C436-45FF-A73D-A2A52E45ED2C.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

Kad pravno lice registrovano za prodaju vozila prodaje auto, garancija od 12 meseci se podrazumeva, čak i da je ne dobiješ, čak i da piše da važi 6 meseci. Kilometražu za koju važi garancija nisu regulisali još uvek (barem je tako bilo kad sam poslednji put pitao). Valja napomenuti da je davalac garancije pravno lice koje izdaje fakturu, a ne plac na kome se auto kupio (ako sam plac nije i uvoznik/izdavalac fakture).

Fizička lica su oslobođena svake odgovornosti.

Posto je ona tema zakljucana...

 

To muljanje sa fakturama moze vrlo lako da se pretvori u problem za kupca. Jedan ti prodaje kola drugi ti fakturise. Jednu cenu placas skroz druga je na fakturi... Dodje do problema ili eventualnog spora mozes s oprostenjem da se jebes. Platio si auto 5k imas racun na 3k. Da ne pricamo o tome koliko ih radi na divlje firme, uvezu i ocarine par stotina kola pa ih ugase.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica da treba otvoriti oči u svim fazama kupovine. 

Jedan auto za koji sam ozbiljno zainteresovan, proverena kilometraža 100% preko ovlašćenog servisa, nije baš mala, ali bar znam da je 100% prava. 

Na tom autu planiram da spustim cenu ozbiljno jer imam na dobar dan ulaganja 1000e, a verovatno i više. Razlog što sam zainteresovan je zbog nekih drugih stvari koje mi se sviđaju na kolima.

Ako prodavac spusti cenu shodno tome, isplati mi se da uložim i da znam da je sve top, ako ne, nemam računicu da se za*ebavam sa tim. 

 

Poenta priče je da sam video kakvo je stanje, a da auto maltene nisam ni probao.

Stoga, savetujem svakome kada uzima auto da dobro podvuče crtu i uzme u obzir sva izvesna ulaganja, jer ni jedan prodavac ili plac neće reći da mu auto nije perfektan.

Sve ovo pišem jer svako malo čujem od nekoga kako ga je neko za*ebao za kola, rekli su mu da je sve perfektno, novo itd...i onda posle kad vide da imaju bilo kakva(i najmanja) ulaganja traže povraćaj novca, otklanjanje kvara itd... Činjenica je da smo i mi kupci nerealni, naivni, a ponekad i bezobrazni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ko kupi polovni auto i misli da može da sedne i vozi kao da je kupio nov auto je naivna budala. 

 

Golfa sam platio 4550€

 

Kupio sam nove zimske gume, uradio komplet sve servise (veliki servis, pk krug, sva ulja i filteri, ulje u menjaču, kočiona tečnost, antifriz), blindirao EGR, napravio za svaki slučaj ojačni brezon na glavi motora, prednje i zadnje pločice, centrirao trap. Cena za gore navedeno je cca 950€

 

A da, akumulator je ipak loš, znači još jedno 85€, tako da me auto košta 5585€ bez prenosa vlasništva, troškova za nove tablice i saobraćajnu. 

edit:

Zaboravio sam da dodam ugradnju alarma, izmeštanje OBD kabla sa adapterom, i ugradnju parking senzora, kao i set sigurnosnih šrafova za točkove. 

Sve zajedno ispada cca 5770€.

Ne znam kako ljudi kupe polovan auto bez ulaganja, sem da nije od prijatelja, rođaka, sa poznatom servisnom istorijom... 

Ja bi svakako sve to odradio na bilo kom autu, da znam na čemu sam. 

 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji kupili onog crnog grandea 1.9 120ks, stavljao sam i slike i spominjao.


Ima jedno 5-6 meseci vec. Kupili smo zimske gume, odradili mali servis veliki, i zamenili reostat unutrasnjeg ventilatora. Tacka. :huh:

 

@marko.jovanovic - sad jos samo poseta novaspeedu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da editujem post, da dodam da sam na servisu uradio čišćenje usisne grane i čišćenje kartera (koji su bili dobri, usis nije bio nešto usran, a u karteru nije bilo crnih naslaga na zidovima i na situ uljne pumpe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uložiti minimum 500e je dobar dan u auto osim Punto 1.2 8v.

Marko jel zaštitu za Golfa nisi radio, nisi računao ili je non-stop garaziran jer cenim da treba.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo A3 koji je bio najskuplji na oglasima sto se tice podrucja Novog Sada. Dao u startu za njega 6000 i registracija isticala za mesec dana. Bilo ih je i za 5000, 5200 u tom momentu. Ali na autu bio uradjen set kvacila sa zamajcem, nove gume, ubacen zeder i uradjen veliki servis pre 20.000. Za godinu i po dana sam pored malih servisa jedino ulaganje imao u diskove i plocice (i to sam video pri kupovini da me cek, naravno) i bukvalno nista vise.. jednom sam probao da prodjem jeftino pri kupovini auta i nikad vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...