Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Ja nikad ne bih bežao od automobila iz Italije. Gledaš ga kao i svaki drugi auto. 

Iz Austrije sam viđao kola stara 3 godine trula kao Yugo 45 iz '87. godine.

Kad god sam prolazio kroz istu bilo mi je jasno zašto je to tako. Pre mesec dana sam Alfom prešao tamo blizu 2000km, i za to vreme se osolila što nije za prethodnih 10 godina.

Puška je radila non stop, jer u suprotnom retko koji auto bi izdržao duže vreme bez posledica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki luft na poslu pa da se malo i ja ukljucim... Nema ovde, po mom misljenju, 1 krivac... Krivi smo svi a prva drzava sto ne postoji mera za kaznjavanje prilkom vracanja km. Ali cak ni Srbija nije jedina niti smo mi izmislii vracanje km... ima jedan deo emisijie potrosacki savetnik, koliko se secam, gde ide prilog iz neke Nemacke emisije i gde navode iz ADAC-a da je u Nemackoj 2012. godine svako 3. vozilo imalo vracenu kilometrazu... eeeee, u Nemackoj... Sta mi vise onda da priicamo... Malo sam se bavio uvozom iz Nemacke i imao sam problem sa C3 1.4 hdi 2004. god, nisam mogao da ga prodam dugo jer nisam vratio kilometrazu, ostala je na 210.000km... Istina je da mi volimo da vidimo ispod 200k na satu iako znamo da je to skoro nemoguce za auto star preko 10 god, pa i za mladje... Preprodavci vracaju km da bi uopste neko pozvao pa posle ko kaze ko ne za pravu km... Ljudi, sirotinja smo i takva su nam i vozila... A cenu odredjuje pored stanja auta malo i standard u zemlji u kojoj se prodaje... Pogledajte samo koliko su kod nas Alfe obezvredjene... A pogledajte u Nemackoj koje su cene normalnih primeraka recimo 159-ke... Istina je i to da kad se km ne bi vracala cene bi bile realnije i slicnije... Nisam procitao bas celu temu od prvog posta pa se izvinjavam ako sam ponovio nesto... I ja sam za to da se auti kupuju od nasih ljudi koji su ih nove kupovali ali ja retko kad naidjem u oglasu da se prodaje neki auto star 10ak godina a da je ovde kupljen nov, uglavno su to dosta mladji auti za koje ja licno nemam para pa sam osudjen na uvoz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, dekirs said:

Sledeci Duletov post krece u stilu: 

 

"Evo upravo sam uzeo auto, dovezao kuci, okacio na oglas, nisam ga cak ni prao jer je zima..kupac me pozvao, dosao, pogledao i kaparisao vec" 

Evo upravo sam je doterao a tablice su sa zeninog Punta jer morao se nekako doterati jel tako? :) Neoprana i tako dovezena a ko hoce moze da je dobije po lepoj ceni ovakvu. 

Jedna cena ovakve a ako ce da se doteruje onda je druga cena i to ne veca za trosak doterivanja sto takodje velika vecina ne moze da shvati. 

A to sto se ne doteruju kola sa 150k km je posebno odvaljena recenica. 

Pa zar mislis da ce neko da zove za taj auto koji ce da bude skuplji  solidno od onog najjeftinijega na oglasu? 

Ovako jedino preostaje da se u gomili kupljenih đuture pojavi i neki zdrav primerak sa malo km pa da se dobije dobra cena i tad nastupam ja. 

Ne bezim ni od kilometraze koja je izmedju 250-300k ali da je auto na svom mestu a to je ono sto srpski kupac u 99% slucajeva ne shvata i takva kola nece ni da pogleda iako su bolja i sacuvanije od proseka. 

 

C0551666-53CF-444F-B675-BF8F62CEC939.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, igorzett said:

A cenu odredjuje pored stanja auta malo i standard u zemlji u kojoj se prodaje...

netacno, pa mi kupujemo kola na zapad i prodajemo ovdje da bi zaradili... znaci jeftinija su na zapad a bolji zivotni standard.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Zan Batist said:

netacno, pa mi kupujemo kola na zapad i prodajemo ovdje da bi zaradili... znaci jeftinija su na zapad a bolji zivotni standard.

Mislio sam na normalne primerke, koji imaju normalne kilometraze i bez nekih ulaganja vecih... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, igorzett said:

normalne kilometraze i bez nekih ulaganja vecih... :)

pa i tu je isti logicki model :) i ta dobra kola sa manjom km moraju bit skuplja kod nas...

bez ako nije neki megan benzinac, prvi vlasnik, ne moze da ga proda a oce da se trsi od njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam gledao recimo hondu Accord 2.0 155ks 2008 god sa nekih 150.000km tamo je bila oko 7500e pre oko 2 godine, plus prevoz, carina ili porez... Kod nas su kostale isto toliko... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem, u Bugarskoj je trziste tj cene su dosta nize nego kod nas, pricao sam sa kolegama odande i jedan vozi EVO X, 2013 godiste, kupljen u salonu gde je bio vracen staro za novo 2016 godine za ispod 100kkm za smesnih 15000€... kazu da se kod njih kola prodaju neverovatno ispod cene samo da bi se eto nesto obrtalo i to ne pricam o kolima koja su uvezena nego koja su kupljena kod njih nova.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze nikako kupac biti kriv sto gleda kola ispod 200k km na satu jer nije kupac formirao trziste sa ovakvim km nego trgovci. Prosecan kupac od kad zna za trziste polovnih kola zna i za ovakve km u prevodu od kad je poceo da vozi kola kilometraze su fingirane. Druga stvar prosecan vozac se i ne razume mnogo u celu problematiku niti je u stanju da proceni kad vidi kola koliko su presla, otud i toliko prevarenih. 

 

Skroz je nakaradno stanoviste ''kupac trazi da bude prevaren jer gleda kola ispod 200k km'' i sl. To je kao da odes u mesaru i trazis junetinu, a mesar ti uvali govedinu pa onda sistem ko te jebe trazio si, kriv si sto se ne razumes. Pa zamislite da morate da budete usko strucni u vezi svega sto kupujete ili svake usluge koju placate? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.1.2019. at 3:20 PM, marko.jovanovic said:

Ok Dule, jasno je da ne možeš ni na trenutak da se izbaciš iz uloge trgovca polovnim automobilima.

Kapiram ja tebe, da budem iskren, najveći deo onoga što pišeš je istina, ali preteruješ sa marketingom.

Ne znam da li si video moj prethodni post, pa da ponovim:


Zašto svaki auto mora da se uveze? Zašto ne može da se kupi od vlasnika? Barem je većina tih sivikuša kupljena kod nas.  

Gledao sam cene preko, i te Honde Civic koštaju isto kao i kod nas, to je istina. Većina tih Honda Civic koje su kod nas na oglasima ima realnu kilometražu, i od vlasnika su, znači sedneš i probaš auto.

Po meni je taj lik što je uvezao tu Hondu težak retard, a uz to i prevarant.

Čisto da se Dule podseti:

 

Screenshot_20181227-092524.thumb.jpg.1395f56261c6f2eda24951aa63430105.jpgScreenshot_20181227-093625.jpg

Dule, molim te odgovori na pitanje iznad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj kupac se zna nista , ne razume , a zna da nece preko 200hkm, zna da ubija cenu bolje nego svaki nakupac i zna da je Pera ( dugogodisnji vlasnik ili eventualno prvi vlasnik vozila kojd je uredno odrzavao, evidentirao to, ulagao i sta js trebalo i sta nije a pritom je skuplji nego ovi sa placa lupam 500-1000e ) budala ili lud ili bolestan kad eto ima toliko drugih primeraka sa placeva " samo treba da se registruju". I posle mu je opet drugi neko kriv.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, ултрас said:

Ne moze nikako kupac biti kriv sto gleda kola ispod 200k km na satu jer nije kupac formirao trziste sa ovakvim km nego trgovci. Prosecan kupac od kad zna za trziste polovnih kola zna i za ovakve km u prevodu od kad je poceo da vozi kola kilometraze su fingirane.

Tačno. Kao što su i drugi ljudi već rekli, stanje je takvo, a krivi su oni koji su formirali tržište polovnjaka.

Sada i da neko hoće da uđe na tržište sa ciljem da bude pošten u tom poslu, pri čemu mislim na onaj deo tržišta gde je oko 85% kupaca (stariji euro3 i euro4 polovnjaci) u SRB - ne može da radi pošteno i opstane. Ne može da radi pošteno jer ako stavi prave km - retko ko će ga zvati, prodaja će ići veoma sporo čak i ako njegovi auti budu najjeftiniji u oglasima. Narod je ''navikao'' da kupi starog dizela sa 150-200k kilometara i sad ga 'ebi :D:D džabe što si napisao 400k kilometara i stavio najmanju cenu.

 

Iako se ovde najviše priča oko kilometraže, da li je jednaka prevara kad se kupi slupan auto tamo negde, popravi u SRB i naravno kupcu ne kaže da je auto bio havarisan? Da možda to nije i teža prevara, jer jednom ozbiljno polupan auto se prilikom sledećeg sudara nikako neće ponašati (saviti) onako kako treba, nego će biti znatno veća opasnost za putnike? Bio je na Forumu slučaj čoveka koji je kupio novi Bravo, vozio par meseci, nešto čačkao oko zadnjeg branika, kad ono...ispod branika nema šine. Vraćena kilometraža će dovesti do češćih i skupljih kvarova, ali ovakve stvari dovode do opasnosti po život putnika, a ne samo po njihov džep.

Ili, da li je jednaka prevara kada se kupi tamo negde auto koji je prezupčio, ili sa neispravnim menjačem, ili sa bilo kojom drugom većom havarijom koja se tamo ne isplati sređivati na autu od 10+ godina, sredi se onda u SRB uglavnom sa delovima sa otpada, i onda kupcu naravno ne govori da je auto bio neispravan i popravljen sa polovnim delovima? Ima onih koji su baš bili neispravni i ne može da se sakrije da je svašta nešto rađeno...tim autima onda u opisu oglasa sa placa piše kako je ''urađen mali i veliki servis''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sve to stoji ali vraćanje km ne traži nikakav poseban trošak..Najlakše je malo nalickati oprati auto i skinuti km..Ostali radovi koštaju puno više..

Malo je preprodavca koji nešto znaju da oprave..Uglavnom su dobri u demagogiji i lovačkim pričama..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, dekirs said:

Dule posto je ta Delta? :D Reci cenu pa da se dogovaramo. 

Odbice te kilometraza jer prelazi 200k km. :)

Nesha je ubo poentu jer neko ko bi sad poceo da radi ful posteno bi propao momentalno a zbog ljudi kao sto su neki ovde na forumu jer eto ja sam 2x spustio km i to javno priznao a onda me nabadaju kako to radim na svima a dokaz ni naslutiti a kamoli okaciti da ga svi vide. Sad zamislite coveka za koga se pouzdano zna da je smanjivao kilometre i da sad odjednom radi posteno? 

Mogu misliti kako cete otici kod njega da kupite auto. 

1 hour ago, marko.jovanovic said:

Zašto svaki auto mora da se uveze? Zašto ne može da se kupi od vlasnika? Barem je većina tih sivikuša kupljena kod nas.

Pa ko je rekao da ne mize da se kupi od vlasnika? Samo prvi vlasnik svoj perfektni auto nece prodavati u velikoj vecini i prodavace ga samo kad ima ili falinku ili ga je slupao pa popravljao. Ja sam dosad isao najmanje 10x da gledam kola drugarima i to bas ta kupljena niva u Srbiji i sve i jedan su bili lupani. Takav nam je standard da kod nas kad se kupi nov auto, vozi se bar 10 godina i retko ko to pre toga prodaje a tad treba dobro otvoriti oci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 0:35 počinje zaplet. Mislim da nema potrebe da prevodim, ukapiraćete.
A onaj na kraju je bio još i pošten, samo 230000 km vratio
Posle kažu "samo iz Nemačke, tamo je najsigurnije"
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, djomla said:

Samo jedno pitanje, nešto ne kapiram.
Ako bi neko radio full pošteno, propao bi, ali neko ko je samo 2 puta skinuo km ne propada, ostalo sve radi full pošteno? emoji848.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja crna Nemacka kad tamo ima vise siptara, cigana i Srba nego Nemaca. 

Doduse moj auto je iz Nemacke :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...