Jump to content
FAS Goran
Dule 021

Prodavci polovnjaka vs vraćanje kilometraže

Recommended Posts

Za ovo što zovu vozilima koja su prešla do 200000 km, iz aviona se vidi da su prešli pola milke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po cemu vidis da je vracena preko? 

Vraca se kod nas cim auto udje u zemlju pre carine nema logike da se vraca tamo tj moze ali zasto bi to neko placao skuplje i rizikovao nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udješ u kafanu, pogledaš u jelovniku, vidiš teleće pečenje ispod sača, 700 din/kg.

Poručiš pola kila, konobar ti donese 300 grama kuvanog pilećeg mesa uz jedno od sledećih obrazloženja:

- Ma gde si ti video da ima teletina po toj ceni

- Piletina ti je zdravija ima manje holesterola, ja to za tvoje dobro..

- Šta te briga, u računu će da ti piše 1/2 kila teletine, pa se pohvali komšijama kako si dobro prošao

-  I susedna kafana radi isto, još ne dobiješ mlado pile nego kokošku....

- Jeste piše u meniju teletina ali da je pisalo piletina ti ne bi ni ručao ovde...

- itd...itd....

 

Poenta je: ako neko prodaje auto, podatak o kilometraži je samo jedan podatak koji se navodi u oglasu, isto kao podatak o kubikaži....ili snazi motora, boji, broju vrata, opremi.....

Ne vidim nikakvo opravdanje da prodavac u oglasu napiše pogrešan podatak, osim ako je napravio slučajnu grešku u kucanju....dešava se. Ali to se uvidi i ispravi.

Svako drugačije ponašanje je prevara. Često u oglasima pišu pogrešni podaci za dodatnu opremu (ali to još i nekako mogu da razumem, ako prodaje neko ko ne zna razliku između tempomata i adaptivnog tempomata ili izmedju parking senzora i automatskog parkiranja, između električnog otvaranja gepeka i električne brave gepeka..). Doduše to se može oprostiti privatnim prodavcima, koji prodaju svoj, najčešće kao polovan i nabavljen automobil. Auto placevi i veliki prodavci, iuvoznici ne bi smeli ni ove greške da prave. Ali to je neka posebna priča i mogla bi se otvoriti posebna tema - čak i administratori našeg najpoznatijeg sajta za prodaju automobila nisu našli način da ovo dovedu u red.

Da se vratim na osnovnu temu.

Manipulacije sa stanjem kilometraže razumem ali apsolutno ne opravdavam. i to ne zavisi od broja kilometara - kako za 100.000 km tako i za 1.000 km

Prevara je prevara pa makar zapakovana u ukrasni papir.

Dodatno mi smeta to što postoje prodavci koji misle da su kupci polovnih automobila ovce. 

Svaki kupac koji ima 10ak godina vozačkog staža i promenio je 2-3 automobila može da proceni da li je auto koji se nudi za njega ili nije. A može i da povede svog rodjaka, prijatelja, majstora koji ima više iskustva.

I najzad:  pravo je kupca da kupi loš auto, neodržavani krš  sa 150.000 km a ne dobar, odličan, superekstra sa 300.000.

Kao kupac, očekujem od prodavca tačnost i istinitost podataka koje je naveo u oglasu a ne edukaciju o manama, vrlinama, kvalitetima pojedinih marki, modela i tipova motora.

Kad bi mi prodavac rekao - u oglasu piše da je 176.000 a u stvari je 220.000 ali je odličan, završavam razgovor.

Ako sam došao da gledam auto pa mi to kaže- okrećem se i odlazim bez pozdrava.

Ne želim da svoje vreme, ni minut više potrošim na takve likove. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, danko said:

Udješ u kafanu, pogledaš u jelovniku, vidiš teleće pečenje ispod sača, 700 din/kg.

Poručiš pola kila, konobar ti donese 300 grama kuvanog pilećeg mesa uz jedno od sledećih obrazloženja:

- Ma gde si ti video da ima teletina po toj ceni

- Piletina ti je zdravija ima manje holesterola, ja to za tvoje dobro..

- Šta te briga, u računu će da ti piše 1/2 kila teletine, pa se pohvali komšijama kako si dobro prošao

-  I susedna kafana radi isto, još ne dobiješ mlado pile nego kokošku....

- Jeste piše u meniju teletina ali da je pisalo piletina ti ne bi ni ručao ovde...

- itd...itd....

:hrhr::hrhr::hrhr::rofl::rofl::rofl:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...