Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Fiat Bravo Sport 1.9 novi zmaj

Recommended Posts

24.gif

Sto se boje felni tice, moj glas ide za gunmetal. Na vecini ovih nasih narodnih automobila sa 16''-17''-18'', crna boja samo izede :) felnu. 

A vi's opet kako cuce samo tablice na autu...

Odoh vala koliko popodne da resavam, teram onu sabaniju od ramova vec 3 meseca. Sa sve natpisom "Registrovano u agenciji ---" i brojem telefona :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa iskreno par Bravića sam video po Italiji sa crnim felnama prepunim laka i bas lepo izgledaju al svako ima svoj ukus :)

 

I ja sam hteo bez ramova da stavim ali sva sreca pa nisam inace bih se bas lepo proveo u Dubrovniku :lol:

 

20180710_190952.jpg

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigle :wub:
morao sam odmah 2 gume da kupim, ove su bile kriminalne..

2 felne su bez i jedne tacke, jedna je od ivicnjaka izgrebana po prubu bas dosta tok cetvrta ima malih tragova isto po rubu.. Sve u svemu poklonu se u zube ne gleda :D

 

20180818_093125.jpg20180818_093129.jpg20180818_093705.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam iskreno, gubim dosta ako ga spustim.. Ne mogu u selo da idem, na ivicnjake da zaboravim, svaki lezeci je zeznut itd itd.. Ali bi bio prelep spušten! :)

 

IMG_20180818_204328_436.jpgIMG_20180818_204328_435.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2018 at 2:46 PM, Danilo1 said:

morao sam odmah 2 gume da kupim, ove su bile kriminalne..

Sram ga bilo takve gume da ti pošalje... :P:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2018 at 8:47 PM, Danilo1 said:

A ne znam iskreno, gubim dosta ako ga spustim.. Ne mogu u selo da idem, na ivicnjake da zaboravim, svaki lezeci je zeznut itd itd.. Ali bi bio prelep spušten! :)

 

IMG_20180818_204328_436.jpgIMG_20180818_204328_435.jpg

treba ga spustiti da ali samo sa original od sporta federima i amortizerima, onda če biti visina i sve podesito kako treba, neče biti baš prenizak, a držače se ceste mnogo bolje

On 8/15/2018 at 11:40 PM, Danilo1 said:

Za downpipe moram da vadim katalizator kod turbine, meni je DPF dole nije kao na 2.0 uspravno :)

Al verovatno cu tako i uraditi, samo cev i kad bude trebalo stavim dpf i cao

katalizator obavezno ostavi (zbog prevrtavanja turbine) a dpf isto, samo mu izbuši 3x fi 10mm rupe i preprogramiraj. Najjeftinije i najbolje. Ja sam menjao original Downpipe od 250 € pa je bijo preglasan onda tamo na tom delu izduvnog kolektora, mnogo preglasan, tako da nisam mogao više slušati pa zamenijo sve nazad i izbušijo 3x fi10mm  u Dpf, sad je Ok. A odzada na auspuhu mnogo se čulo i onaj sssssssssssss stalno kad radi pa me i to malo živciralo.

 

Oko klapni bolje ti je poskidaj jih, nema razlike u nizkim obrtajima, ja sam to na 2.0 uradijo, ali ne znam dal jih 1.9 ima isto. Ako jih otrga samo pola jedne da je potegne u motor nastače ogromna šteta zato bolje još na vreme. Meni je od kupovine u sledečih 500 km povuklo jednu po drugi put več, a prvi put je to bilo kod 180.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mišo165 auto je vec imao sportske opruge i amorte a bivsi vlasnik je samo stavio druge opruge i sportske bacio :rant: nasao sam u Italiji Eibach pro kit za 150e nove plus taxfree izadje oko 120e pa ako se predomislim  do decembra onda cu ih uzeti 

 

katalizator kod turbine ne diram, DPF cu skinuti i ugasiti (egr off, dpf off, chip :wub:) i umesto njega cev a kad bude trebalo na tehnicki samo zamenim.. 

 

sto se tice auspuha, na bivsem karavanu mi se prelepo cuo straight pipe, nije pistao jer sam stavio 2 cevi fi-90 koje su ublazivale zvuk tako da na Bravu mora da se smisli nesto lepo 

 

@neshaoct klapne sam planirao da odradim kada budem radio sledeci put mali servis kod Gorana (jos 3-4000km)

 

bice tu troskova, vadjenje klapni i ciscenje ~100e, cip dpf egr =120e  
inace znacilo bi mi dosta ako bi mi neko javio svoj broj DPF-a jer na mom nemam oznake pa ne mogu da ga prodam (prodajem samo ono iznutra, a lim ostavljam za tehnicki).

 

 

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E 'bem ti ove Euro4+ dizele... Vise se demontira, montira i reprogramira, nego sto se vozi :stuart: .

Posle neunistivog UniJet-a, apsolutno nisam imao ni zelju ni volju da se sa tim bakcem i presaltah se na turbo benzinca, a videcemo kakve ce kontrole ovi nasi "strucnjaci" uspeti da smisle.

Sto se izduva tice, jos relativno kratko ce moci ovako sa "kako se kome cefne" (ili ti custom :D) prepravkama. Ne podrzavam izivljavanje (kao sto je to bio slucaj sa folijama) i bespotrebno izbijanje para narodu iz dzepa za gluposti, ali neke stvari apsolutno treba dovesti u red. Drago mi je da se krece od osvetljenja, jer od takvih custom prepravki voznja nocu je postala zestoko mucenje na nasim putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutinac objasni coveku da nema nista lose u vadjenju dpf-a :whistle: inace, ortak uzeo 18ice od Brava za 100e :lol:

@Ivan Sto se svetla tice pa i po danu znaju da biju pogotovu kada gospoda upale i maglenke sa ksenonima. 

Dok oni uvedu sve te norme, svako od nas ce voziti nekog pravog naslednika Brava :P

 

Stigao jos jedan Bravo Buraggo :stuart:

(taman sam se zaleteo, rekoh Bravo je 100% kad ono Croma:unsure: tako da ce zavrsiti kod @DraganUS

20180826_205533.jpg

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites
E 'bem ti ove Euro4+ dizele... Vise se demontira, montira i reprogramira, nego sto se vozi :stuart: .
Posle neunistivog UniJet-a, apsolutno nisam imao ni zelju ni volju da se sa tim bakcem i presaltah se na turbo benzinca, a videcemo kakve ce kontrole ovi nasi "strucnjaci" uspeti da smisle.


🤢🤮

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Danilo1 said:

@Milutinac objasni coveku da nema nista lose u vadjenju dpf-a :whistle: inace, ortak uzeo 18ice od Brava za 100e :lol:

 

Video sam. Zakasnio sam sat vremena, niko mi nije javio :(

DPF??? Sta je to dpf?
Da mi se turbina ne prevrne dva puta nedeljno zaboravio bih i sta je to! :rofl:

Sta "strucnjaci"...? Sto se strucnjaka tice i izduvnih gasova jedan dan kazu da upozoravaju, drugi dan cujem za 3 godine moras da sredis, sledeci dan za 5 godina. Tako da me sigurno -to- ne bi sprecilo da kidam napolje sve moguce. Mene kazem, to je samo moje misljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Danilo1 said:

objasni coveku da nema nista lose u vadjenju dpf-a :whistle:

Posle jedno 15-ak godina intenzivnog "druzenja" sa dizelima, jbm li ga, valjda sam bar malo zagrebao problematiku. Mozda... (prva recenica je bila apsolutna zaje*ancija, sa sve smajlijem ako neko slucajno dozivljava drugacije)...

Da sam opet uzeo dizela, 100% bih i ja gasio EGR i DPF jer se njihovo prisustvo kosi sa mojim shvatanjem voznje i odrzavanja vozila - ili skidaj (ako prolazi norme ovde) ili trazi nesto drugo sto ti pase. Kao sto sam blokirao EGR na Stilu cim sam ga pazario iako je bio apsolutno ispravan. A listajuci literaturu i strane forume pre 12-13 godina (dok je ovde jos i JTD bio relativno redak i tabu :), a ovaj forum ni u najavi). I guslao tako, pa dok prolazi - prolazi. Sa klapnama se verovatno ne bih ni zezao, jer je 1.9 mator za ono sto sam trazio, a i vec sam vozio nesto slicno.

Ali opet kazem, valjda ovde postoji pravo na licno misljenje - apsolutno mi nije bilo vise do zaje*avanja sa Euro normama, zaje*ancije sa DPF ako je na autu ili skidanjem/kupusanjem delova, pa vracanjem ako ovi indijanci u nekom trenutku zategnu. Kao sto su uradili za folije, pa ih pola Srbije (ukljucujuci i mene) grebalo noktima, da ne bi ostali bez tablica. Ovde me vise nista ne iznenadjuje - ko je iole stariji, setice se navlakuse sa izuzetno povoljnim cenama dizela od pre 10-12 godina za kupovinu cumurasa - pa smo dosli do toga da je sada 7% skuplji od benzina. Pa dizanje cena osiguranja za 50% pre neku godinu, primera je gomila...

A i imao sam zelju da posle prilicno godina voznje i privatnih i sluzbenih dizela malo promenim i vozikam turbo kosacicu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

izdao si dizela :(

sve to stoji sto si rekao, mozda bih i ja uzeo mladjeg benzinca da sam imao para, za auto od 1900e (+carina 1000)  lakse mi je da skinem to sto mi smeta nego da cekam jos godinu dana da bih skupio pare za nesto novije bez tih boljki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa dpfom se nece desiti kod nas ni za 10 godina. Ovi sto nemaju dpf nece ni proci tehnicki ovi sto su imali i izvadili ako je ostao lonac i sve nece se ni izvaliti.
Ja nemam dima ni na potapanju, a uvek moze da se dovede u pitanje ispravnost njihovih mernih istrumenata.
Drugo, ova drzava nije bas toliko glupa da se odrekne zarade na dizel gorivu, posto je daleko vise cumurasa nego ovih drugih.
To za 3,5 xy godina nece ni biti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs tacno tako i planiram, da skinem i ispraznim dpf i ako treba pred tehnicki samo stavim prazan DPF i cao, motor ako je ispravan oni nema sanse da provale da li je dpf tu ili ne. 
Naravno cak i ako to bude "problem" uvek moze da se preko veze sredi.. 
Posto planiram da ga vozim bar 2-3 godine, hocu sad sve da sredim i posle da budem miran.. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan mi se neka ptica pokenja na auto :rant::rant::rant: 

Dajte neko resenje, ne mogu svaki dan da perem auto

(i ne, ne parkiram se ispod drveta :P

 

20180830_230658.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakovanje vlažnih maramica stalno u autu....one za bebe. :thumbup: Ne možeš sve sa jednom da skineš ako hoćeš da bude lepo, a ne samo da razmrljaviš, ali bolje to nego malo-malo na pranje.

Imamo i ovu temu kako skidati razne fleke/tragove sa auta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43824-kako-skinuti-farbu-mrlje-od-ulja-katrana-smolu-od-bora-tragove-markera/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...