Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Fiat Bravo Sport 1.9 novi zmaj

Recommended Posts

Ima par bas dobrih Giulietti na oglasima trenutno :D 

 

Sta ciljas od motora?

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giulietta bi bila mozda bolji izbor od delte, ako planiras neki projekat kao kod brava. Mislim da na delti nema nesto specijalno sto bi moglo da se uradi. 

Sa druge strane enterijer na delti, gospodski, pogotovu na novijim modelima , jos ako je momo design. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

 

Sta ciljas od motora?

Nisam ni video ovo pitanje..

Pa 90% uzimam 2.0 i nadam se da cu uzeti kao Dekijevu 150ks restajling..

Ako izleti neka sa bas ful opremom mozda predjem i na beMzin :D

 

@danijel55 slazem se, Deltu bih uzeo zbog TT i pomerajuce zadnje klupe ali dizajn me nesto ne privlaci i sedista su joj baas ruzna..

 

Mane kod Giuliette - gepek i manjak mesta za glavu na zadnjoj klupi..

 

Bravo nije imao mane:crybaby: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Danilo1 said:

ako imas 195+cm onda ces znati zasto :D

Pa mogao si samo izbiti siber a ne da menjas ceo auto :lol:

i598672.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Danilo1 said:

Gledam Giuliettu ili ako izlete Bravo i Delta 2013+ u fulu

Pa 90% uzimam 2.0. Ako izleti neka sa bas ful opremom mozda predjem i na beMzin :D

Sad gledas identicno onome sto sam ja pokusavao pre 3 godine :) .

Mislim da ti tu upada Giulietta kao nesto sto ces ubedljivo najbrze naci (ako zuris sa zamenom). Na restyle Bravo Sport i Deltu gotovo da mozes da zaboravis, a pogotovo na ta izlazna godista. To sam video iz svog iskustva, a nista se nije promenilo ni posle toliko vremena. Ovde se i dalje uvoze i prodaju 90% najjeftiniji primerci sa pocetka produkcije, Bravo sa matorim 1.9, Delta sa 1.6 i 2.0 prve generacije (165). Vidis da se i ovde na forumu, na temi o kupovini Brava, javljaju optimisti koji traze taj auto da ih sve sa troskovima izadje do 3 'ljade :) .

Isto mi je misljenje kao tvoje bilo i za izbor motora, pa je ipak prevagnulo tih neocekivanih 10% posle prve voznje. Ima benzinki prilicno u Alfama, moze da se iskopa lepo opremljena (i T-Jet i MA). Bravo/Delta, deluje mi jedino da nesto sam uvezes, ako ovde ne iskoci nesto sto moras svaki dan da pratis i bukvalno odmah da reagujes. Kao sto je meni istrcalo totalno neocekivano, videh slucajno za praznike da silazi sa kamiona, kupio odmah u ponedeljak pre posla :) . Oglas je maltene bio samo stavljen i skinut, a prodavac je par puta samo u mom prisustvu odgovarao na pozive da je auto vec kaparisan. Tu bas treba biti brz.

Srecno sa potragom! Pratim i zivo me zanima kakav ce biti ishod - identicno mojim starim parametrima, a dve godine i kusur kasnije ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan I za Brava i za Deltu se podrazumeva uvoz bas zbog toga sto si naveo.. ali imaju nekoliko prednosti u odnosu na Giu.

Videcemo, tek sam prodao kola, ne smem da zurim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se druzis sa Dekijem dok ne proda svoju i horvatom na optikama trapa :lol:

Gledaj bar da ima 18'tice nemo se zeznes ko ja sa teskim metalima :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Danilo1 said:

@Ivan I za Brava i za Deltu se podrazumeva uvoz bas zbog toga sto si naveo.. ali imaju nekoliko prednosti u odnosu na Giu.

Svaki model ima i prednosti i mana. Kod mene je ideja bila - ili sto mladji restyle Bravo Sport sa kraja produkcije ili neka sporCka Giulietta (mrtva trka, bukvalno sta prvo naleti da mi se svidi i da je sacuvano). Pa tek stepenik ispod, eventualno neka nasvirana TT Delta - cisto prakticno, jer sam jurio kompaktnija i sporCkija vozila, a i nije mi trebao razvucen hatch od 4.5 m, sa vecim medjuosovinskim, tezi, itd.

Koliko sam do sada iz prakse video, pored vrlo lepe voznje i tisine, prilican plus benzinaca je bagatelno odrzavanje (mali servis nekoliko hiljada, veliki nepunih 200 EUR, sa popustom kod Gorana), kao i jeftina registracija. S druge strane, adut dizelasa je uvek torque i niza potrosnja. Kod mene je ukupan prosek tacno +0.74l po cepu, uz 10 kinti jeftinije gorivo. Pa kome sta odgovara i gde se pronalazi.

Jos jednom - srecno sa potragom i moj ti je savet da ne trubis mnogo okolo, ne kacis fotke i ne juris tudja misljenja ako nadjes nesto. Nego samo "delaj" ;) , ono sto ovde valja odlazi u roku od odmah, a procenat toga je poprilicno mali. Dok dresevi dzedze po oglasima mesecima i godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledamo je non stop po skupovima, pa nam dosadila :D .

Sve je bilo OK, dok @ISV_01 nije usao pozadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Danilo1 said:

Pa 90% uzimam 2.0 i nadam se da cu uzeti kao Dekijevu 150ks restajling..

Ako izleti neka sa bas ful opremom

Pa ima, vidi je bre, full oprema, "192ks, čak i 4x4 :lol:", jedinstvena! :D

 

 

Screenshot_1.png

Edited by mare's giulietta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, West 65 Tower. Ne drzi me za rec, koliko se secam 155m visine i 40 spratova.

A to ce biti sve do zavrsetka kule u BW. Koja je opet trebala da bude najvisi objekat u gradu, ali su je "skratili" i to ce i dalje ostati pilon mosta na Adi sa 200m visine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Svici nije bio sa njim :D .

W65 Tower je nesto iznad Genex kule, koja je sa nesto manje spratova (oko 35) ali ciji je restoran bio na oko 140m .

Kada se zavrsi, BW kula bi trebala da bude najvisa zgrada sa 168 m i 40 i kusur spratova. Prvobitni projekat je bio na 220 m, cime bi premasila i pilon na Adi (200m), ali cak i Avalski toranj (204m).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...