Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Fiat Bravo Sport 1.9 novi zmaj

Recommended Posts

Doslo malo lepog vremena pa da se odradi nesto :)

Uzeta fabricki zatamnjena stakla, bas sam se namucio oko zamene jer ima dosta stvari da se skida al opet jeftinije nego atest da placam.. Leptir staklo i zadnju soferku cu folijom presvuci za par dana.. 

 

Zalepljena folija na zadnji branik, za sad privremeno samo da vidim kako ce se pokazati, pa cu posle i maglenku i rikverc zatamniti kao stopaljke.. 

 

I za kraj, najveca dilema, crne ili crno-sive 18? :question:

received_2344758242435114.jpeg

20190219_122833.jpg

20190219_122757.jpg

Screenshot_20190206-132326_Chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dve ponudjene, meni je mozda bolja dvobojna, na novijim modelima je to sad i moderno. Nekako mi ova crna totalno zatvori auto, kao tamna rupa ispod krila, stoji mi dobro recimo na superautomobilima sa ogromnim diskovima i kljestima. Po meni steta da totalno umrtvis 18'' Sport crnom bojom. Lepa i otvorena fabricka felna, da hocu 18'' na autu iskljucivo bih nju stavio i to bas u fabrickoj silver varijanti da napravi kontrast. Sta rece, gunmetal ti se ne svidja?

PS: Koja je poenta stavljanja originalnih bocnih tamnih stakala, a zatamnjivanja zadnje soferke? Pa tu se najlakse uoci folija, najpre po "miljeu" a zatim i po grejacima. Dovoljno je da samo ko hoce obidje oko auta i ako si mu na zubu da uzme da te zaje*ava ili skida tablice i salje na vanredni KTP, kao sto su vec radili. Cisto dobronamerna sugestija (i iz licnog iskustva sa prethodnim Stilom) jer kazne i cimanje nisu bas naivni, a folije vode kao tehnicki neispravan auto ukoliko u autu ne postoji atest za iste.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan  pa prednosti dvobojnih su, sto kaze koleZa Milutinac, elegancija i sto noviji modeli imaju dvobojne felne i na kraju krajeva, laksa prodaja kada dosade.. Mana crnih je sto ce se brzo prljati

 

A sto se tice stakala, jedino kada me zaustave videce sa strane fabricko V a cak i ako budu isli pozadi da gledaju, recicu da je fabricka soferka slomljena. Pa i ako budu i dalje smarali, lakse mi je da pred njima skinem nego da dajem 120e za atest.. Cak i 12 puta da skidam opet ce mi se isplatiti.. 

 

 

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti od srca zelim da ti se to ne desi, naravno... Nego samo da znas da ces po njima voziti tehnicki neispravan auto, pa kakve srece budes ako vec planiras tako. Znas kako su ljudi prolazili kada su bile "akcije". Kada god su me zaustavili od kada je krenula cela fama, uvek, ali UVEK kada ih vide provuku tamna stakla, a ne znam koliko puta sam morao da izlazim i otvaram vrata i gepek. Jedino iz tog razloga i moja sugestija.

Za sve se slazem sa tobom, po meni je jos gora komplikovana procedura za dobijanje atesta. A naravno i takse, veci je to trosak nego ugradnja vrhunske folije, sto je totalni apsurd. Opet, gledam iz svog ugla, jer sam sve to prosao sa prethodnim autom. Ne bi mi vise palo na pamet da krenem na put, sa mislju da li ce me neko zaustavljati i maltretirati. Ili ne daj Boze da grebem folije bez fena, kidam grejace i sl... A isto to nas verovatno ubrzo ceka i za druge stvari, kako nas budu uvodili "u brazdu".

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne razumem sto nema falc iliti obruc? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Danilo1 said:

Felnice ofarbane, ne izgleda lose, distanceri mogu komotno i 25mm i nece kaciti... :D

20190318_195014.jpg

 

 

 

Ova slika najbolje pokazuje koliko mu fale opruge :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kakav to off-road ides?
Nikad nikakvih problema nisam imao, punjem se gde i drugi, prolazim gde i drugi. U pocetku imas u glavi da vozis spustena kola, pa se posle opustis i zaboravis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

off-road po Zabljaku :D ne znam, po Beogradu je bas zeznuto voziti jer ima dosta kolotraga i kratera tako da se ne bih usudio da ga spustam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su ti sada opruge na autu, ako su fabricke jos uvek, pogledaj po onim tackicama u bojama na njima? Imas u eLearn tumacenje, dizel Sportovi su nesto manje spusteni zbog tezine motora, a najnizi su T-Jet 150 i MA 140.

Ako razmisljas o tome, i ja sam odmah po kupovini malo zentao sto je auto spusten, ali sto kaze Milutin apsolutno nema problema. Jedino sto sam morao da povedem racuna je kada se onaj zadnji, veci sneg naglo otapao pa su se ledili kolotrazi nocu, a i to po manjim i neociscenim ulicama. Ostalo je ista problematika kao i sa JTD Stilom (koji sa susplehom uopste nije naivan), obilazim sto sam i tada obilazio i vozim identicno bez ikakvog opterecenja. Auto je lepo podesen da nije pretvrd (doduse kod mene su manje 17''), a opet super lezi po krivinama i uzivancija je za voznju.

Ako ti nesto znaci info, kod mene je rastojanje od asfalta do ruba prednjeg tocka 648 mm. A Milutin je isao jos i nize i to sa dizelom za oko -1cm. Ako budes razmisljao u tom smeru, cisto da imas podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa opruge su menjane sve 4 (imao je crvene federe sto kaze bivsi vlasnik :lol:) ali nemaju oznake..

 Eventualno da provam sa 2 vrece cementa :D

received_586536788490352.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmeri koliko je kod tebe od asfalta do ruba prednjeg krila. Jeste trunku visi za Sporta, pa cisto da uporedimo. Meni sa slika cak i ne deluje da je velika razlika.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovaj Ivan samo od teme do teme pa da meri nesto. Te prostor napred, prostor nazad, dal moze da stane, koliko od tocka do ruba, od ruba do asfalta...

 

@Danilo1 Snimi mu i nagib terena u 2 tacke :) 

 

To sto je auto malo podignutiji samo znaci da ti branik nece ostati na ivicnjaku :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

E ovaj Ivan samo od teme do teme pa da meri nesto.

Inzenjerski pristup, kako drugacije :lol: ? A ne rekao mi drugar brata prijateljevog komsije ili procitao sam na netu :P ....

A ovo kazem coveku da se ne tripuje i normalno vozi, ako vec bude razmisljao na temu spustanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...