Jump to content
FAS Goran
Danilo1

Fiat Bravo Sport 1.9 novi zmaj

Recommended Posts

On 7/9/2018 at 4:13 PM, bole-stilo.jtd said:
pa kako je krenula opet neka mrznja i zlo (sa njihove strane) --- pametno si uradio ........... dark_thumbup.gif
 
daleko im "lepa" njihova kuca ............ default_wink.png

A Vulin inače širi ljubav

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro ti kontras ......... :lol:.

svako neka voli i mrzi koga hoce - to je demokratija , a oni nas prosto ......... :wub::wub::wub:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stizu slike :)

 

Tablice sklonjene :D

 

Lepo se pokazao na putu, prosek 5L sa klimom (Stilo 115ks je mogao cak do 4.3 da spusti dok sa Stilom 120ks nisam mogao nikad ispod 5-5.5L bez klime). Auto je jako udoban i lepo drzi u krivini, ne osecaju se rupe kao kod Stila i bas je tih unutra.. Ima jako pristojan gepek (400L koliko sam video u spec.) i stala su 3 kofera bez problema. Za sad jedinu manu koju sam nasao je to sto iza mene ne moze da sedne dete starije od 10 godina :lol: (to sam u Stilu resio pomerajucom zadnjom klupom ali to Bravo nema :( ) 

 

Sto se tice USB ulaza, nervira me sto naziv pesme ispisuje samo na bord kompu a ne i na plejeru, da li to moze da se namesti? 

 

Sto se opreme tice jako sam zadovoljan, odmah sam se navikao na parking senzore, senzor za brisace mi je malo cudan - i kad je slaba kisa on upali brisace samo sto ne polete.. 

Vrhunac opreme je fabricki parfem na baterije :wub:  samo je potrosen i ne znam gde da nadjem punjenje za njega. 

 

received_10215954492073095.jpegreceived_10215954492393103.jpegreceived_10215954491993093.jpeg

received_10215954490353052.jpegreceived_10215954489753037.jpegreceived_10215954490113046.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo što si skinuo tablice, nego si i brisačem sakrio nalepnicu

Jesi gledao da na ramovima slučajno negde ne piše nešto tipa "Tehnoplast Stara Pazova, made in Serbia"
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2018 at 7:39 PM, Danilo1 said:

Stilo 115ks je mogao cak do 4.3 da spusti dok sa Stilom 120ks nisam mogao nikad ispod 5-5.5L bez klime

 

Jeste noviji i MultiJet, ali imam identicno iskustvo - 115 UniJet je em manji potrosac, em lepse ide iz nizih obrtaja.

Sto se Media Player-a tice, predvidjena je njegova primarna veza sa komandama na volanu i board-om, jer nije u okviru radija, vec kao deo posebne Blue&Me jedinice. Prilicno sam siguran da to sto hoces ne moze da se menja, videces i da neke stvari vezano za mjuzu sa flesa ne mozes da kontrolises preko radija.

Senzori za kisu/svetlo - uglavnom sra*ce, kao i vecina automatike nece raditi bas onako kako ti zelis. Imamo ih na Xsari, probao ih da li rade i to je to, u pojedinim situacijama totalno suludi rad, sto ti kazes.

Sto se parfema tice, verovatno je neki Fiat Lineaccesori u pitanju, ako kazes da je fabrikaner. Mozes da proveris kod ovlascenih za dopunu/kertridz, mada i ako ima verovatno je cena klempa. Probaj neku DIY varijantu da ga dopunis, ako ti se bas svidja ta fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan 115 vs 120 po meni 120 ide lepse ali i trosi vise a 150 mnogo bolje povlaci iz niskih (valjda zbog klapni)..

Senzori za svetlo su kod nas nepotrebni zbog zakona, ali mi se svidja kad udjem u tunel pa mi popali osvetljenje u kabini.. 

A za parfem sam oduševljen, cim se vratim idem u ovlasceni da pitam za dopunu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/10/2018 at 11:27 PM, Ivan said:

Sto se parfema tice, verovatno je neki Fiat Lineaccesori u pitanju

 

Iz zezanja bacih pogled, bio sam u pravu - kompletan dispenser za parfem na baterije, mozes da ga trazis kao Mopar (do skoro su to zvali Lineaccesori, dodatna fabricka oprema).

Sifra mu je 50902244, cena po ePer-u 45 EUR, generalno bi trebalo da su tu negde i cene kod nasih ovlascenih.

Ono sto tebi vrsi posao - imaju i kertridzi za dopunu, sa po 2 komada u pakovanju, nude 3 razlicita mirisa: "Blue Sky" serijski broj 50902266, "Green Sea" 50902267 i "Orange Sunset" 50902268. Ne znam samo da li miris moze da se proba grebanjem noktom :lol: .

Cena bi trebalo da je cirka 14 EUR za pakovanje od 2 kertridza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon vracene tablice na svoje mesto :lol:

Malo svratili i do CG, zmaj me sve vise odusevljava.. Mislim da je jednom i radio regeneraciju koju sam primetio jedino po povecanoj trenutnoj potrosnji.. 

 

Skratio sam malo smokvu da moze lepo da se parkira u hladovinu :)

 

20180725_111608.jpg20180725_111555.jpg

 

Kad se vratimo u BG, zakazao sam malo sredjivanja - dubinsko, poliranje celog auta, narucio sijalice sa Aliexpressa, ako ostane para mozda uzmem i neke felnice :whistle:

Planiram malo i da se igram sa farovima - DRL, coming leaving home.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebaju mu neke 17, 18 da bude pravi sport a ove za zimu:)

Sta znam sta raditi sa farovima na bravu, a da kasnije ne zezaju na tehnickom...Mozda potraziti fabricke xenone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za fabričke ksenone mora da ima prskalice... Što znači i drugačiji prednji branik!

Ja se ne bih zezao sa ksenonima/ledovima dok se ovo sa tehničkim ne iskristališe!

Žao mi je momka koji je Bravoa kupio od mene što će morati da skida ksenone. A Bane ih je odlično uradio, nikada mi niko nije blicnuo da mu smetaju svetla od onih koji dolaze u susret, video sam kao po danu i imao sam odlično "oružje" za borbu protiv bahatih - duga svetla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Comi90  felne obavezno, sad mi je krivo sto sam prodao one 18ice sa Stila..

 

@bane1321  na kraju krajeva skinem ksenone pred tehnicki i posle ih vratim.. A i skoro sam registrovao auto tako da cemo naci neku foru do sledećeg jula ja se nadam..

Koja je razlika izmedju fabrickog ksenona? Samo u ksenonu ili ima i onu opciju da se farovi pomeraju levo desno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je, na prvi pogled, u prskalica a. Na braniku nemaš rupe za iste (poput one malo niže za kačenje kuke za šlepanje). E sad, mislim da ne prate krivinu. Ne znam da li imaju opciju auto nivelacija.

Ja sam imao bixenon, koje mi je yuhica odradio sa novim projektorima (stari kaput) i ispolirao mi farove. Razlika je bila nebo i zemlja. Na žalost, strani smo u isti koš sa onima koji na buvljaku kupe sijalice, ubace u loše projektore ili farove bez njih i ubijaju u oči ljude koji dolaze u susret!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika je da nemas prskalice i autonivelaciju (gore-dole). Autonivelacije nisu dugmici u kabini. :)
Opcija pracenja puta, za koju ne znam da li je bila opcija kod Brava, nije obavezna uz Xenone.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama! :)

 

Inace, desio mi se peh juce. Kocnica tvrda kao kamen, cim naslonim nogu odmah koci i vidim da su zablokirala zadnja kljesta. Izasao ja iz kola, gledam sta se desava i prolazi covek i kaze imas macku ispod kola, sagnem se ja dole i vidim macku kako ulazi u felnu :blink: 

Izbacim je ja, malo izudaram kljesta ali su i dalje bila zaglavljena.. Stanem opet, podignem i spustim rucnu par puta i vidim da su se kljesta odblokirala.. Posle sam vozio ceo dan bez problema.. Sta mu se desilo? Da nije macka nesto sjebala? :lol: ili zapekla sajla od rucne? 

 

Sutra cu otici do nekog majstora da vidi sta je u pitanju.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocioni klip se ne vraca kako treba pa glavi. Ako si posle ceo dan vozio normalno moze da znaci da je tek poceo.

U svakom slucaju moras odmah sredjivati, ja sam jednom na auto-putu zavrsio sa dimom i usijanim diskom.

Ima setova za reparaciju i nisu skupi, sve sto treba odnosno klip i gumice budu oko 1000 din.

A ako ti majstor kaze da ne zna gde da nabavi obrati se ovde - GreenTeam NS

 

 

Ps - a sto se tice macke...mislim da je u pitanju Vlaska magija i u to se ne razumem mnogo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijamske znaju da sjebu. Al' ako je bila ruska plava ili obična domaća tigrica, onda to nije zbog mačke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al znate sta mi je čudno, ovo mi se desava samo kada je auto na suncu. Uvece dodjem kuci, parkiram se, sutradan posle podne krenem do grada i kocnica kao kamen i posle voznje od 10ak min odjednom otpusti.. 

Parkirao sam ga u hlad pa cemo videti ujutru sta ce biti.. 

Uglavnom, ide sutra do majstora da prekontrolise.. 

 

Moram ovo da sredim posto sam sad u PG a moram u petak za BG.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...